Skocz do zawartości
kedzil

Nagrzewnica

Rekomendowane odpowiedzi

PODEJRZANY:

- 40 cm długości

- 15 cm szerokości

- 5 cm wysokości

- jednoprzebiegowa [króćce po obu stronach]

 

PYTANIE:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. full miedź. tzn zbiorniki mosiężne a finy miedziane. przeróbki raczej nie będzie. w rev 2 postawię na przepływ właśnie (planuje pompę CO + ta właśnie nagrzewka + F2S)

tylko cały czas to pytanie...z jakiej to fury ???

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) znalazłem ją tam gdzie zawsze szukam czegoś nowego :wink: ale niestety leżała tylko ta jedna, do tego pan szrotmaster nie wiedział z jakiego to auta (a to nie zdarza mu się często...). cały czas liczę na waszą pomoc. może ktoś ma coś podobnego, albo chociażby widział...

 

@muciek - trochę podobna, ale to chyba nie to. poza tym tamta na allegro ma 3 wyprowadzenia i jakaś podzielona jest

 

@pipanol - TIR to nie, tam gdzie ją znalazłem nie mają takich wynalazków :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przydaloby sie do WC przerobic na dwuprzebiegowa bo w takim uladzie to woda bedzie za szybko przeplywac.

1457010[/snapback]

Luuuuuuuuuuuuuuuudzie !

kurna chabeta skąd takie teksty od osób które siedzą w tym juz troche.... :mur:

 

skoro jest jednoprzebiegowa, to w samej objętości chłodnicy woda będzie płynęła WOLNIEJ, a za to w całym układzie, z powodu mniejszych oporów chłodnicy, odrobinę szybciej.

 

nie twierdzę że taka wersja jest wydajniejsza, ale jeśli daoby się uzyskać w miarę równomierny przepływ całym przekrojem, np. odpowiednio montując króćce, to kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, ale masz już jednego podejrzanego, z czym moze go/ją łaczyć, jak narazie nie spotkałem sie z niczym podobnym, no może ciut, u siebie, ale znam problem z sklerotycznym "szrotomasterem" który nie wie co od czego, ech.....

 

@cykus

wielkośc nagrzewnicy nie świadczy o wielkosci samochodu, a obstawiam, że to jest klimatyzacyjna :)

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cykus

wielkośc  nagrzewnicy nie świadczy o wielkosci samochodu, a obstawiam, że to jest klimatyzacyjna :)

1457702[/snapback]

Od klimatyzacji to zazwyczaj są aluminiowe, ale nie widziałem starszej niż 10-cio letniej więc kto wie :)

Z taką nagrzewnicą to musiało być cieplutko w samochodzie, więc będzie to raczej od czegoś do przewozu większej ilości osób. Pewnie jakiś radziecki "busik", albo wołga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od klimatyzacji to zazwyczaj są aluminiowe, ale nie widziałem starszej niż 10-cio letniej więc kto wie :)

Z taką nagrzewnicą to musiało być cieplutko w samochodzie, więc będzie to raczej od czegoś do przewozu większej ilości osób. Pewnie jakiś radziecki "busik", albo wołga :D

1459283[/snapback]

czyli dobrze mówiłem

Chłodnica po niewielkich przeróbkach może być wykożystana jako skraplacz FC.

klimatyzacyje sa alu , alu-miedź, cała miedziana i stalowa :]

z innymi sie nie spotkałem, a wołga ma inna nagrzewnice, to napewni nie to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kedzil - może niepomalowana wersja alfa bix'a 3 ? ;]

1459319[/snapback]

hmmm :wink:

 

***

 

wczoraj jechałem busem MPK [jakis MAN, albo cos w tym rodzaju] i miał podobną nagrzewkę w kabinie. też z takimi łącznikami idącymi wpoprzek. tyle że była o 1/3 krótsza, ale konstrukcja wręcz identyczna...

 

może to jakiś bus ??? kto wie... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...