Skocz do zawartości
DJ

2 Gb Ram (4 X 512 Mb) Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem sobie do swojego Athlona 64 3200+ dokupić kolejne dwie kości pamięci 512 MB (obecnie mam 2 x 512 MB PC3200 Hynix @ 260 MHz). Czy jeśli dkupię dwie kolejne (mam ofertę pamieci, które sie podobnie kręcą) to czy moge napotkać na jakieś problemy, niższa wydajność, czy coś w tym stylu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Winchestera czy Venice?

1458103[/snapback]

Aktualnie mam winchestera, któy się bardzo dobrze kręci (2,7 Ghz), ale jeśli na winchesterrze będzie problem, to moge wymienić na venice'a - bo o/c raczej nie spadnie ;)

 

a jest to jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam winchestera, któy się bardzo dobrze kręci (2,7 Ghz), ale jeśli na winchesterrze będzie problem, to moge wymienić na venice'a - bo o/c raczej nie spadnie ;)

 

a jest to jakaś różnica?

1458106[/snapback]

Jak chcesz miec 4x512MB i oc'owac to wymien swojego winniego na venice'a. Na winnim sa problemy z taka konfiguracja, a w venice jest juz poprawiony kontroler pamieci i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec 4x512MB i oc'owac to wymien swojego winniego na venice'a. Na winnim sa problemy z taka konfiguracja, a w venice jest juz poprawiony kontroler pamieci i wszystko jest ok.

1458139[/snapback]

Ale hmmmm, dostałem włąśnie info, że 1T nie mogę włączyć, co mnie akurat nie interesuje, bo te hynixy i tak nie latają na 1T. Czy nie licząc tego 1T nadal będzie jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 2T beda wtedy chodzic i ich taktowanie spadnie do 333MHz, a to chyba ma juz dla ciebie znaczenie ;)

1458181[/snapback]

ahaaaaa

konkludując - na winchesterze 4 kości pamięci będą chodzić na 166 MHz, zaś w przypadku venice'a te pamięci będą już chodzić na 200 MHz.

 

hmmm - czyli ostro poprawili kontroler pamięci w takim razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to glownym powodem wypuszczenia nowego steppingu bylo poprawienie kontrolera pamieci, a przy okazji dodanie obslugi SSE3 i zmniejszenie wydzielanego ciepla. Teraz jak kupisz venice to z osiagnieciem 2,7GHz nie powinno byc zadnych problemow, ale za jakis czas moze to byc problem (mowa o boxach). Ja na twoim miejscu zmienilbym proca tym bardziej, ze masz taka mozliwosc.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie informacje na ten temat mozna znalezc na tym forum, innych serwisach o kompach i na wielu innych stronach www ;)

1458534[/snapback]

Szukałem, szukałem i znalazłem

 

Jednak na Winchesterze działa i to na 250 MHz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem i pytanie zarazem.

Jak to dokladnie jest z tymi modulami pamieci, dokladnie w obsadzaniu ich na plycie pod AMD64 (mam Asus A8V deluxe)

Posiadam Venice 3200+ (jak wiadomo ma poprawiony kontroler pamieci), pamieci to 2x512 Geil i wszystko dziala jak nalezy... dziwne zeby bylo inaczej.

Dolozylem jeszcze dwa moduly 2x256MB Micron i oczom nie wieze ale dalej system zachowal sie jak przypadku Winchester'a.... obnizyl czest. pamieci do 166MHz/333DDR... :mur:

Nie wiem co jest grane... probowalem ustawiac w BIOS na "sztywno" 200 dla ram ale to nic nie daje wciaz jest 166/333DDR...

Moze to jest przyczyna tego ze 2x512 sa dwustronne a 2x256 jednostronne ale nie wiem tego na 100% nie mam jak sprawdzic na dodatkowych dwoch modulach 2x512 (niemniej wiadomo ze ma dzialac OK przy 4x512 dwustronnych).

Jak ma ktos jakis pomysl tudziez rozwiazanie problemu to bardzo prosze i z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co że tak szczerze sie wyraża 2gb ramu??

1472940[/snapback]

mozesz spytac takze.. a po co komus 16 gb ramu (kumpel ma tyle)... nie kazdy uzywa kompa tylko grania :> Pamieci nigdy za wiele szczegolnie jesli w gre wchodzi obrobka grafiki etc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec 4x512MB i oc'owac to wymien swojego winniego na venice'a. Na winnim sa problemy z taka konfiguracja, a w venice jest juz poprawiony kontroler pamieci i wszystko jest ok.

1458139[/snapback]

 

buachacha venice i win to praktycznie to samo w kwestii kontrolera. nic sie nie zmieniło :( niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...