Skocz do zawartości
Zakath

[acc] Czym Czyścicie Matryce?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam się, czym czyścić matrycę w lapku, bo przy moim wszędobylskim kocie nie da utrzymać jej w czystości przez rozsądny czas. Na razie radzę sobie mikrowłóknową husteczką Izosoft zanabytą za dychę u optyka, ale zauważyłem, że po jej użyciu kurz osiada na matrycy w zawrotnym tempie. Czy znacie jakieś bezpieczne środki antystatyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam AF Safeclens (do LCD, okularów, obiektywów etc.). Podstawą jest CZYSTA i miękka szmatka - najlepiej jak jest regularnie co parę dni prana. Woda z mydłem jest skuteczna, jak trzeba wyczyścić nagromadzone po pewnym czasie kropeczki tluszczu, śliny etc. Najlepiej unikać czyszczenia na sucho - co prawda podobno warstwa antyodblaskowa jest wprażana w ekran a nie nakładana na wierzch, jak w CRT, ale być może tarcie ekranu po jakimś dłuższym czasie może coś uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mimo ze laptopa mam dopiero od kilku dni, to mam juz doczynienia z matrycami lcd od kilku lat. POlecam sciereczki firmy EMTEC (na allegro i w MM) sa drogie bo 10 sztuk to wydatek kolo 15 zloych http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52030186 ale naprawde nei maja sobie rownych. Ostatnio kupilem sobie sciereczki firmy E5 (w makro za jakooes 10 zeta 100 sztuk) po wytarciu jest gorzej niz przed, to samo dotyczy preparatu firmy LAMBDA http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52061052...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wprowadzilem surowy zakaz dotykania ekranu (zarowno w stacjonarnym jak i w laptopie). Zate, jedyny brud ktory sie zbiera, to kurz. Kupilem specjalne sciereczki antyelektrostatyczne, ktore idealnie sie sprawuja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wprowadzilem surowy zakaz dotykania ekranu (zarowno w stacjonarnym jak i w laptopie). Zate, jedyny brud ktory sie zbiera, to kurz. Kupilem specjalne sciereczki antyelektrostatyczne, ktore idealnie sie sprawuja.

 

Pozdrawiam

1466116[/snapback]

 

dopry pomysl :D

 

ja tez zabronilem... nawet kichac w poblizu :wink:

 

ale kurz sie osadza,moze jakas nazwa tych sciereczek?

 

pozdr to all

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...