Skocz do zawartości
Morssen

Stare Wygi! Pytanie Do Was..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pozdrawiam i zapytuję:

Zamierzam zmienić całkowicie sprzęt, bo obecny (z 2000r) prezentuje b. marne możliwości.

Zastosowanie: biurowe, dużo pracy z grafiką (obróbka w Photoshopie i innych aplikacjach), media – filmy, muzyka, bez konieczności zastosowania do gier

 

Dysponuję 5000 PLN, a moje mniej / bardziej określone wymagania to:

Procesor ~ 3,0 GHz,

Dysk: min 120 GB, możliwie szybki w kopiowaniu i dostępie do plików, też przy wypalaniu, cichy :-)

RAM: >= 512,

Nagrywarka DVD: bezawaryjna, możliwie szybka

K. graficzna, dźwiękowa: ?

Monitor: LCD 17’’, 8-12 ms (filmy, grafika)

Głośniki: przyzwoite brzmienie,

Klawiatura, mysz: bezprzewodowe, w miarę energooszczędne (może macie jakieś typy, bo wskazania katalogowe nie zawsze są prawdziwe).

Nie zakładam podkręcania na samym początku, natomiast wolałbym zostawić możliwość późniejszej rozbudowy

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez Morssen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor - polecam Philpsa LCD, moze ma 16 ms czasu reakcji, ale smuzenia absolutnie zero - gry, filmy chodza cacy i cena nieduza (sam niby mam 19" a nie 17", ale modele mozna porownywac mysle). Dodam, ze planuje zakup jeszcze jednej 17" i jednej 15" z tej serii.

 

Klawiatura i mysz - wiele zajechanych myszy i klawiatur nauczylo mnie jednej zastady - only Logitech :) moze zestawik MX300?

 

Głośniki - polecam creativa, z dzwiekiem audigy2 bedzie bajecznie jak sadze

 

Dysk - Hitachi albo Samsung - ciesza sie najlepszymi opiniami

 

Proc - Venice 3000

 

Płyta - DFI Lanparty NF4 Ultra-D

 

Ram - Twinmosy speedpremium sa dosyc popularne z czego widze, ale pewnosci nie mam, co bedzie najlepsze

 

Nagrywarka - rozne sa polecane, jedni wola Lite-on'y inni NEC'i a jeszcze inni sa za LG.

 

Grafika - jak nie chcesz do gier to moze GF6600, albo cos bardziej budzetowego niz radek X800 :]

 

P.S cen nie liczylem ale powinno byc cos ok 5k mysle

Edytowane przez Pooh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sobie łatwo policzyć to weź pod uwagę rady forumowiczów, wejdź na komputronik.pl, skonfiguruj zestaw komputerowy, odejmij od ogólnej kwoty jakieś 5-10% i już wiesz ile cię to będzie kosztowało.

 

Później wejdź na www. skapiec.pl, kup wszystkie składowe po najniźszych cenach, złóż komputer sam albo poproś kogoś doświadczonego kolegę i już masz sprzęta :)

 

proste?

Edytowane przez zwirk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venice - 630

lanparty - 540

1a4t/aa4t - 400

6600 - 440

120gb samsung sata2 - 330

nec nd-3540a - 220

logitech ultrax cordless media desktop - 210

topower 420w p6 - 330

chieftec albo antec obudowa - 230

głośniki - x

lcd 17" - y

 

suma: 3330 + x + y

 

Na monitor wychodzi powiedzmy 1400 zł. znajdziesz coś bardzo dobrego, aha i nie patrz się na czas reakcji tylko na opinie użytowników i recenzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mozesz kupic juz za 900 z kawalkiem(www.skapiec.pl), Philipsa ofkorz ;) na prawde polecam, moj dziala pieknie

1463340[/snapback]

Poleca się sprzęt tylko jeśli ma się wiedzę (w jakiś sposób potwierdzoną) że jest on najlepszy w swojej kategorii cenowej. Testowałeś wszystkie inne monitory około 900 zł lub masz dobre podstawy myśleć, że na pewno nie ma lepszego? Nie? To się nie wypowiadaj. Możesz mówić coś takiego w sytuacji kiedy ktoś pyta: "jestem na zakupie monitora philips XXXX, proszę o opinie użytkowników". Ale w tej sytuacji nie można mówić "bierz koniecznie philipsa bo ja go mam i mi działa ok". Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca się sprzęt tylko jeśli ma się wiedzę (w jakiś sposób potwierdzoną) że jest on najlepszy w swojej kategorii cenowej. Testowałeś wszystkie inne monitory około 900 zł lub masz dobre podstawy myśleć, że na pewno nie ma lepszego? Nie? To się nie wypowiadaj. Możesz mówić coś takiego w sytuacji kiedy ktoś pyta: "jestem na zakupie monitora philips XXXX, proszę o opinie użytkowników". Ale w tej sytuacji nie można mówić "bierz koniecznie philipsa bo ja go mam i mi działa ok".

1463375[/snapback]

nie twierdze, ze jest najlepszy, chociaz wedlug sprzedawcow z gieldy w tej kategorii cenowej jest to mozliwie najlepszy wybor. chodzilem za nim troche patrzylem na rozne sprzety i pytalem wielu osob. dlatego tez uwazam, ze mam podstawy go polecac

 

co wiecej powiem, ze jezeli nie masz pewnosci co do stanu mojej wiedzy to nie wyskakuj z takimi tekstami tylko uprzejmie zwroc uwage/upewnij sie. zastanawiam sie czemu niektorych uprzejmosc az tak boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze, ze jest najlepszy, chociaz 1)wedlug sprzedawcow z gieldy w tej kategorii cenowej jest to mozliwie najlepszy wybor. chodzilem za nim troche 2)patrzylem na rozne sprzety i 3)pytalem wielu osob. dlatego tez uwazam, ze mam podstawy go polecac

1463475[/snapback]

no to trzeba było tak od razu. sorry ale popatrz na którykolwiek temat o monitorach - wszyscy polecają praktycznie tylko swoje modele. Twoja wypowiedź dokładnie tak samo zabrzmiała więc zwróciłem uwagę. A i też nie uważam żebym zachował się jakoś chamsko i nieuprzejmie. Poza tym zauważ że "philipsa ofkorz" bez argumentacji czemu akurat jego zabrzmiało tak jak gdybyś polecał tylko firmę bo ją lubisz (niech żyje Soniaaaacz itd.), co należy tępić bo polecenie nie może wynikać ze znaczka firmy tylko z jakości. Jeszcze raz zwróć uwagę, że mówię tylko o tym, jak zabrzmiała Twoja wypowiedź, a nie o stanie Twojej wiedzy albo czym tam jeszcze.

 

A pytającemu polecam dział monitory. Co drugi temat jest tam właśnie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba było tak od razu. sorry ale popatrz na którykolwiek temat o monitorach - wszyscy polecają praktycznie tylko swoje modele. Twoja wypowiedź dokładnie tak samo zabrzmiała więc zwróciłem uwagę. A i też nie uważam żebym zachował się jakoś chamsko i nieuprzejmie. Poza tym zauważ że "philipsa ofkorz" bez argumentacji czemu akurat jego zabrzmiało tak jak gdybyś polecał tylko firmę bo ją lubisz (niech żyje Soniaaaacz itd.), co należy tępić bo polecenie nie może wynikać ze znaczka firmy tylko z jakości. Jeszcze raz zwróć uwagę, że mówię tylko o tym, jak zabrzmiała Twoja wypowiedź, a nie o stanie Twojej wiedzy albo czym tam jeszcze.

 

A pytającemu polecam dział monitory. Co drugi temat jest tam właśnie o tym.

1463624[/snapback]

po prostu widze, ze niektorzy w sytuacji niejasnej czy w przypadku niekonieczie wlasciwego zachowania innych od razu naskakuja piszac "nie odzywaj sie jak nie testowales ilustam urzadzen". a mozna zawsze w sposob mily i uprzejmy zwrocic uwage czy sie dopytac co i jak.

 

napisalem philips ofkorz, bo dwa posty wyzej pisalem argumenty. nie mniej jednak bede pamietal o tym jak brzmia moje wypowiedzi, aby podobnych sytuacji uniknac.

 

ze swojej strony przepraszam i koncze offtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...