Skocz do zawartości
Bobslej

Początki Z Linuxem

Rekomendowane odpowiedzi

Taa, chciałbym się przesiąść z Win ME na linuxa tylko nie wiem jakiego. I co trzeba zrobić by linux był skonfigurowany "dla świeżo wyzwolonego spod Windoła" tzn pulpit etc... plz pomóżcie! i z kąd pobrać [brzydkie określenie na linuksa]a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje darowac sobie instalacje Linuxa - zostawic Windows i cwiczyc na Knoppixie lub innym uruchamianym z CD. Cwiczyc i duuuzo czytac o tym.

Gdybys sobie instalowal od razu, to byloby to jak nie umiejac plywac wskoczyc do najglebszego miejsca w jeziorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeżeli baaardzo chcesz mieć linuxa, to przestań zadawać pytania, tylko zacznij czytać.

Ale wcześniej zapytaj sam siebie po co Ci linux. Wtedy łatwiej Ci będzie znaleźć odpowiednią dystrybucję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim transferem to khmkhm :) lepiej kup sobie jakas gazetke z linuxem na cd. bedzie o niebo szybciej. na poczatek to takze polecam jakis live, ale jesli nie to moze fedorke lub slacka

1460112[/snapback]

czego. ja mam neo128 i sobie scigama distra (ale zywkle salcka, kateos, itp. wiec zadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego linuxa? No chyba raczej 2.6.11.10 bo to najnowsza wersja ma najmniej błedów i teoretycznie obsługuje wiecej użadzeń i jest szybszy od 2.4.*. :lol:

 

1463796[/snapback]

2.4 roxi :)

no, ale nForce4 czy czegos w tym stylu pewno nie obluzy

Edytowane przez markollX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się rzucić w świat Linuksa bez przygotowania(jak ja kiedyś) to polecam Mandrake i podobne do niej ;) Czyli żeby możnabyło wszystko ładnie w konfiguratorkach graficznych poustawiać. Tak na początek... A później się pomyśli...

 

Co do jajka to słyszałem wiele dobrego o 2.6.x ale jakoś dalej siedzę na 2.4.x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Polowanie na czerwoną Mandarynę" :mur: eee tylko że jestem graczem (fifaXXXX, UT2k3/4 etc odpadają, seria C&C Rulez!!!!!) i co potrzebuję by to uruchomić? co słyszałem o niejakim Winie czy jabolu, jakiś tak...

 

To samo :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <<TyBiAs>>

Polecac uzytkownikowi Win ME slacka jest troche nie powazne i tym bardzeij pisanie, ze ma prosta instalacje :P Dla mnie ma ale dla niego napewno nie.

 

Rowniec na start polecalbym jakiegos Live'a czy Mandrake'a albo SUSE linux. Chociaz ja zaczynalem od gleboiej wody i mysle, ze na dobre mi to wyszlo ;]. Nauczysz sie slacka umiesz linuxa nauczysz sie Mandrake'a znasz tylko Mandrake'a :) a reczej Mandrive teraz ;d.

 

A dla rozeznanych w linuxowym swiecie polecam dystrybucje Arch Linux. Na bazie slackware'a, zoptymalizowana pod i686 a wiec szybsza od innych, dodatkowo swietny program pacman cos a'la apt-get z debiana czy swaret ze slacka, tyle ze tu go mamy od razu :)

 

>> www.archlinux.fc.pl goraco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedzie 1 iso mandarynki... transfer (16:20) 85KB/s :blink: z linuxcentrum.pl. te pliki iso mam "normalnie" NERO wypalić tzn przeciągnąć i (p)odpalić surowiec?

1472242[/snapback]

wybrac wypal obraz iso czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIEEEEEE! internet siadł a zostało 1 min do końca :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:

1472701[/snapback]

widocznie bog dal znac, ze linux nie dla ciebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedzie 2 próba pomarańczy (99KB/s) i to szybko pomyka a biore 3 krążki. z czym? nie wiem... 2.1 GB wirusów :blink:

 

dysk mam 80GB tak więc to dużo...

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobslej, pisałeś, że chcesz grać, więc na bank potrzebujesz tego WinE (też nie wiem jak się to zwie), żeby grać - Linux nie był tworzony pod kątem gier - raczej pod kątem bezpieczeństwa i wielozadaniowości o ile mi wiadomo. Jeśli wybierzesz dystrybucję, którą trzeba zainstalować, to zanim zainstalujesz Linuxa, poczytaj jak się go usuwa, bo początkujący mają z tym najczęściej problemy z tego co czytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobslej, pisałeś, że chcesz grać, więc na bank potrzebujesz tego WinE (też nie wiem jak się to zwie), żeby grać - Linux nie był tworzony pod kątem gier - raczej pod kątem bezpieczeństwa i wielozadaniowości o ile mi wiadomo. Jeśli wybierzesz dystrybucję, którą trzeba zainstalować, to zanim zainstalujesz Linuxa, poczytaj jak się go usuwa, bo początkujący mają z tym najczęściej problemy z tego co czytałem...

1473824[/snapback]

To gry nie sa tworzone pod kontem Linuksa, bo wszysto co jest potrzebne do grania jest. :) Program do uruchamiania Windowsowych programów nazywa sie Wine lub Cedega. A z ostatniej wypowiedzi Bobslej'a nie za dużo zrozumiałem. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...