Skocz do zawartości
kszonek

Jakie Można Max Vcore Na P4 2,4ht Northwood

Rekomendowane odpowiedzi

To co w temacie - jakie mozna najwyzsze napiecie na p4 2,4 HT notrthwood 0,13 um. Rozumiem, ze dobre chłodzenie, ale ile według was wytrzyma ten procek, ile wam wytrzymał, ile słyszeliście. standard ma ~1,575.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie standardowo jest 1.49 V i działam obecnie na taki napieciu 2.4@3.3GHz

hehe w takim wypadku mam jescze troche zapasu :)

 

Jak wpływa napiecie na procek(2.4HT FSB 800 Northwood )np.1.6V-1.7V tzn. w jakim stopniu skraca jego żywotność ??

 

chetnie bym go jeszcze podvoltował ale nie chce aby mi procek padł w kilka miesiecy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwosć zmodowania do 1.85V! Jest to ukazane na www.overclockers.p, ale baaardzo skróce to żywotność proca. Lepiej tego nie rób, postrzegaj to jako element edukacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.7V to wystarczajaco dużo (granica bezpieczeństwa) i jeżeli masz chlodzenie ,które podoła temu to 3 lata wytrzyma przynajmniej w najgorszym przypadku na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na na napięciu 1.825V (w BIOS-ie)

działa tak od roku - jakoś nie widzę ,żeby procek "umierał"

Najwyżej jak sie "sfajczy" to kupie sobie innego:-)

Moim zdaniem wszystko zależy od chłodzenia - jak ktoś walnie 1.85 V na BOX-ie i FSB jakieś super wysokie - jeśli temperatura będzie oscylować w granicach wytrzymałości termicznej układu- to pewnie ,że sie spierdaczy!

Gdzieś czytałem ,że taką bezpieczną granicą dokopania układowi jest kolo 15% ze standardowego napięcia.

Czyli moj P4 ma 1.525V *115%(100%+15%)=1.75V w przyblizeniu

Ponoć to chyba sprawa zdrowego rozsądku:P

 

na overclockers.com też było na temat napięcia

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wgrałem nowego biosa i z maxc 1.6 pojawiło mi sie az do 1.9!!!!!!!!!! mam p4c800 delux.... po podniesieniu do 1.625 spalił sie bios :/ po wlutowaniu innego wszystko chodzi. Czyszczenie cmosu przez wyjecioe bateri (jak kiedys przesadzałem np z ramem to pomagało) nie dawało nic to samo zworka. Czy to był uszkodzony bios czy płyta nie ciagnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...