Skocz do zawartości
starykot

Zainstalowałbym Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jakiego?

Tutaj mam loga z everesta http://www.republika.pl/opel_tigra/log.html zeby dobrac właściwą wersie pod mój komputer. Na forum entera nie wiele mi pomogli, więc licze na pomoc tutaj :lol: http://www.enter.net.pl/forum/viewtopic.php?t=19283

Obecnie korzystam z windowsa, ale zaczął mnie interesować linux. Przede wszystkim chodzi mi o poznanie go(wersia dla średnio zaawanasowanych). Słyszałem też że linux ma doskonały kompilator(chyba g++) do pisania programów w C++, a właśnie zaczęło mnie interesować programowanie w tym języku. Od razu muwie ze w pgule nie korzystłem z zadnego linuxa, unixa, knoppixa itp. Jestem w tym ciemny, więc prosze o podanie linku do jaiejś dobrej(polskiej) wersi prostej w instalacji (najlepiej do jakiegoś, którego się nie instaluje, tylko uruchamia z bootowalnej płyty).

 

mps. am nadzieje ze tutaj nie stanie się nic podobnego jak na forum entera :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tym ciemny, więc prosze o podanie linku do jaiejś dobrej(polskiej) wersi prostej w instalacji (najlepiej do jakiegoś, którego się nie instaluje, tylko uruchamia z bootowalnej płyty).

1460511[/snapback]

www.cdlinux.pl - moze to :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym w twojej prosbe jest sprzecznosc - linux dla rediozaawansowanych i 'prosty, polski i odpalany z plytki' - to czego sie chcesz nauczyc korzystajac z gotowego rozwiazania?

 

PS. koziolek mial pewlne prawo sie na ciebie zirytowac - powiedzial ci wszystko co trzeba wiedziec zeby pobrac odpowiednia wersje systemu, reszta na stronie distro/FAQ

Edytowane przez ayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakiego?

Tutaj mam loga z everesta 1460511[/snapback]

gentoo2005.0(pozwala dogłębnie mechanizmy działania linuxa - jest kompilowany ze źródeł) ale może okazać się zbyt poważnym przeciwnikiem dla osoby która nie ma doświadczenia z linuxem, a z dla średnio zawansowanych polecam slackware10.1 lub ubuntu5.04. Odradzam dystrybucje oparte na RPM-ach, są duże powolne i mają kłopoty z zależnościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Niz znam się na linuxach, i właśnie chciałbym aby ktoś podał mi download do jakiejś dobrej wersji pod mój komputer. To co napisałem w poście numer 4 tego tematu o tym jakiego linuxa wymagam niech was nie interesuje. Ja się na tym nie znam, więc wy podajcie jakiś download. Będe bardzo wdzięczny za taką pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Niz znam się na linuxach, i właśnie chciałbym aby ktoś podał mi download do jakiejś dobrej wersji pod mój komputer. To co napisałem w poście numer 4 tego tematu o tym jakiego linuxa wymagam niech was nie interesuje. Ja się na tym nie znam, więc wy podajcie jakiś download. Będe bardzo wdzięczny za taką pomoc :wink:

1461330[/snapback]

jak sie nie znasz to nie bede meczyl cie slackiem, wez MEPISa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem prostych linuxow uzywaj jak najkrocej ( typu suse mdk fedora ubuntu knopix itd itp ) bo strasznie oglupiaja czlowieka cos sie trzeba bedzie zrobic czego nie da sie ustawic graficznym konfiguratorem i ludzie ciemni ;> posiedz chwile na byle czym np suse mdk po miesiacu przechodz na slacka albo archa i sobie zrobisz takiego linuxa jak tobie bedzie naj bardziej odpowiadal zainstalujesz kazdy pakiet jaki ci odpowiada i bedziesz znal system na wylot pozdrawiam. i nie przejmuj sie poczatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kuzynem, on gadał, że SuSe byłby dla mnie najlepszy. Co wy na to ?

1461560[/snapback]

kazde distro jest najlepsze- ale zalezy dla kogo. dla jednego slack, innego ubuntu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przydaloby sie przylepic ktorys temat "chce miec linuxa, nie wiem jakiego, pomozcie"

w ktorym bylby linki do testow na distro. z nich ktos by sobie mogl wybrac, a reszta nie musialaby odpowiadac 1000x na to samo pytanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przydaloby sie przylepic ktorys temat "chce miec linuxa, nie wiem jakiego, pomozcie"

w ktorym bylby linki do testow na distro. z nich ktos by sobie mogl wybrac, a reszta nie musialaby odpowiadac 1000x na to samo pytanko

1462299[/snapback]

to moze bysmy pisali o distrach w topicu przyklejonym

 

 

// ten do zamkniecia co bylo do powiedzenia zostalo powiedziane, a teraz powtarzaja sie te same odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...