Skocz do zawartości
Trendzik

Przeciąg W Budzie Chieftec-a ... Hmm ?

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obudowe Chiefteca Midi Tower. Z tyłu mam miejsce na wentylator 120x120 a z przodu na wentylator 80x80. Chcem zrobić przewiew w budzie i nie wiem jakie wentylatory mam kupić żeby było cicho i żeby dawały rade.

 

Myślałem nad takim 80x80

 

1. YS TECH FD 1281251B-2A 80mm U-Silent

 

2. ARCTIC COOLING Fan Pro TC

 

Nie czaje tylko , jak się podłącza ten Molex :oops: 3pin to wiem, ale molex to nie.

 

a na 120x120 tak myśle że Cooler Master 13 DbA będzie dobry.

 

Co sądzicie o firmie PAPST ??

 

Zianteresowałem się czymś takim:

 

80x80 zaledwie 12DbA, czyli cicho.

 

Co sądzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy PAPST to moge Ci powiedziec ze ta firma produkuje jedne z najcichszych wentylatorow na rynku!Sam posiadam 2 takie 80 tyle ze model z kontrola obrotow i sa nieslyszalne!Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do firmy PAPST to moge Ci powiedziec ze ta firma produkuje jedne z najcichszych wentylatorow na rynku!Sam posiadam 2 takie 80 tyle ze model z kontrola obrotow i sa nieslyszalne!Polecam :)

1462175[/snapback]

Zastanawiam się jeszcze nad Noiseblocker.

 

ten 120x120 to wezme raczej Cooler Master, ma tylko 13DbA i kosztuje 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 120x120 to wezme raczej Cooler Master, ma tylko 13DbA i kosztuje 30zł.

1462188[/snapback]

W te 13db w przypadku Cooler Master to ja nie wierze (i jeszcze za 30zl).Przeczytaj sobie bardzo solidny test wentylatorow 120mm:

 

http://www.mod-planet.com/index.php?module...wpage&pageid=86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noiseblockera nie bierz, mam 80x80 s4 i nie polecam, wiatrak glacial tech silent blade 8025 jest o niebo cichszy od niego a kosztuje tylko 35zł, co do papsta to produkuje najcichsze i... najdroższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jakiego "przeciagu" potrzebujesz. Arctic robi rewelacyjnie ciche coolery. CFM jednak nie jest zbyt duze, ale do przewiewu w budzie wystarcza zupelnie. Na wyciagajace radze uzyc Arctic Fan3 TC. Ma niezle cfm a dzieki innowacyjnej konstrukcji jest bardzo cichy.

 

Noiseblockerow jest kilka modeli, kazdy wyzszy model ma coraz wiecej cfm ale jest tez glosniejszy. Jesli masz wydawac 70zl na cooler to zdecydowanie papst, chyba ze gdzies dostaniesz panaflo :)

 

Ten coolermaster 120mm jest moze i cichy ale ma za to smieszne cfm, nie warto. Akurat w coolerach 120mm trzeba wymagac czegos wiecej i to w polaczeniu z cicha. Radze coolery akasy, sa 2x tansze od noiseblockera a tak samo ciche i imho wydajniejsze.

 

Pozdrawiam

 

Edit. Zapomnialem dodac ze warto patrzec jakie cooler ma lozysko, czy jest to slizgowe czy kulkowe. Arctic robi obecnie na najbardziej wytrzymalych lozyskach na swiecie - ceramicznych.

Edytowane przez q3Jarz4b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić konkretne modele ?? Nie świecące ... podać linka do wentylatora 80x80 i 120x120.

 

 

ps. Mam jakiegoś starego Cooler Mastera podłączyłem pod 3pin, ale po uruchomieniu kompa on się nie kręci. Podłączyłem pod 3 pin od zasilacza. O co chodzi ?? Czemu się nie kręci ?? aha, podpięty jest również między nimi regulator obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi faworyci.

 

120mm

 

GlacialTech SilentBlade GT1225BDL-1 Black - 19dBa - 19dBa, 45zł, 37cfm

 

Akasa Amber Series - 18dBa, 49zł, 44cfm - ten cooler nie swieci, tylko jest przezroczysty.

 

Szczegolnie polecam glaciala, w rzeczywistości jest cichszy od akasy mimo ze inaczej mowi specyfikacja.

 

80mm

 

Y.S. Tech 80mm Ultra Silent - 17dBa, 29zł, 25cfm

 

ARCTIC COOLING FAN PRO TC - 10-23dBa, 14zł, 12-31cfm (na allegro po 7zł ;))

 

ARCTIC COOLING FAN 3TC - 0.8 sone,a (nie wiem jak to ma sie do dBa ale wiem, że jest bardzo cichy) 19zł, 10-32cfm (na allegro po 9zł już są) - nadaje się tylko na wyciągający.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez q3Jarz4b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągający to musi być 120x120. Zdecydowałem się na GlacialTech TAKI JAK TU

 

Jego cena to 33zł a jest to chyba to samo co ty podałeś w pierwszym linku tyle 10zł taniej.

 

A co do 80x80, to się zastanawiam, ale wezme raczej na 100% coś TAKIEGO

 

Zamówiłem to co podałem wyżej, temat do zamknięcia

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...