Skocz do zawartości
letrev

Przejściówka D-sub-->dvi

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwonil do mnie klient i zabił mnie takim pytaniem czy cos takiego istnieje i czy mamy ????

nie widze zbytnio sensu takiego działania ale zawsze odpowiedziec wypada wiec i ja zazuce problem na forum czy ktos z czyms takim sie kiedys spotkal ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie przejsciowki jakie sa sa to przejsciowki DVI-I na Dsub i moga dzialac ze wzgledu na to ze standard DVI-I jest standardem analogowym i cyfrowym (i taki i taki sygnal moze byc z niego puszczony, przejsciowka zmienia tylko ustawienie pinów na wtycznce, czyli praktycznie nic.

jest jeszcze standard DVI-D (tylko cyfrowy. pod takie gniazdo nie podepnie sie monitora analogowego) oraz standard DVI-A (analogowy... ale jak dla mnie to bzdura, bo po co wprowadzac nowy standard skoro jest Dsub)

 

przejsiowka Dsub --> DVI musiałaby byc przetworniekiem A/C (Analogowo-Cyfrowym) zamieniajcym syglał analogowy na sygnał cyforwy. Zazwyczaj takie przetworniki sa wbudowane w monitory lcd (wyposarzone w zlacze Dsub) - wiec po co przejsciowka?!. taka zamiana pociaga za soba pogorszenie sygnału. żeczona przejsciowka dobrze, zeby byla mala, a przy małych wymiarach ciezko bedzie zapewniec przyzwoite prztwarzanie A/C.

 

takwiec: jesli taka przejsiowka istnieje, to tylko dla tego, ze ktos, kto ja projektowal, za duzo pije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie pytanie jednego z "młodych pomysłowych"(też spotkałem kilku), którzy analogowy monitor CRT, chcą podłączyć przez złącze DVI, żeby działał cyfrowo hehe i po to im ta przejściówka:-)

Kurde, może sam zacznę produkcję takich przejściówek, albo sprowadzę z Chin, bo popyt jest coraz większy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...