Skocz do zawartości
chopped_pork

Problem Z Utworzeniem Połączenia W Windows Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym, że gdy wejdę w Połączenia sieciowe -> Utwórz nowe połączenie -> Połącz z internetem -> Konfiguruj połączenie ręcznie -> Nieaktywne są dwie pierwsze pozycje czyli Korzystaj z modemu telefonicznego i Korzystaj z modemu DSL.

 

O ile na drugim polu koniecznym do podłączenia neostrady mi niezależy, to potrzebuję pierwszego pola ponieważ muszę utworzyć połączenie modemowe.

 

Pytanie: Czemu te pola w kreatorze są nieaktywne?

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez chopped_pork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego masz utworzyć połączenie modemowe skoro nie masz modemu? ten co jest dodawany do DSL-a tpsa ma złącze rj45 więc traktujesz go jako zwykłego gatewaya, i wybierasz że komp bezpośrednio połączony z internetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie sa zainstalowane sterowniki modemu.

2. Nie jest wlaczona usluga TELEFONIA (czy jakos tak).

Moj komputer-> prawy_przycisk_myszy-> Zarzadzaj-> Uslugi i costam->

Uslugi-> Telefonia-> Tryb uruchomienia: Automatyczny, potem Uruchom, potem Zastosuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj sie nazwa uslugi..

Nie wiem, jak z DSL (bo nigdy sie nie bawilem), ale raz mi braklo pewnej uslugi, ktora wg mnie w zaden sposob nie byla powiazana z tym co potrzebowalem, ale jakos sie znalazla na liscie zaleznosci...

Windows to dziwny system :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Podam rozwiązanie zagadki. Problemem są usługi a dokładniej ich brak. Chodzi o usługę Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny. Gdy wyłączymy tą usługę w kreatorze nowego połączenia sieciowego nie możemy wybrać opcji pierwszej i drugiej czyli Połącz używając modemu telefonicznego i Połącz używając połączenia szerokopasmowego, wymagającego nazwy użytkownika i hasła.

 

Pierwsza opcja dotyczyła połączenia modemowego a druga połączenia DSL czyli na przykład Neostrady.

 

Więc ULLISSES dobrze powiedziałeś. Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny zależy też od Telefonii więc gdyby ona poleciała kreator także by nie zadziałał. Jeśli chodzi o sterowniki do modemu to nie mają one w tym przypadku znaczenia. Kreator działa także na komputerach bez modemu.

 

Dzięki za pomoc.

 

morion, jeżeli modem jest podłączany pod wejście typu rj45 czyli kartę sieciową nie ma problemu, ponieważ Windows XP tworzy w tym przypadku domyślne połączenie sieciowe i nie ma konieczności korzystania z kreatora. W moim przypadku korzystam ze zwykłego modemu telefonicznego więc potrzebny mi był kreator połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...