Skocz do zawartości
yakumo0

Abit Av8 3rd Eye / Wszystko O Tej Płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że na forum nie ma tematu o tej płycie a jest ona naprawde dobra !!

 

ABIT AV8 /AV8 3rd Eye

 

Dołączona grafika

 

OPIS:

• Socket 939 AMD Athlon 64 / Athlon 64 FX, HyperTransport 1000MHz

• VIA K8T800 Pro + VT8237 chipset

• AGP 8x, 5 PCI, 2xATA133/100, 2xSATA 150 RAID 0,1

• 4xDDR SDRAM do 4GB pamięci DDR 266/333/400 DualChannel

• 4xUSB 2.0 na płycie, 2xUSB 2.0 na śledziu (max. 8 USB 2.0)

• 3xIEEE 1394 FireWire (VIA VT6306)

• 6-cio kanałowy dźwięk Realtek ALC658 Audio z SPDIF i wyjściem optycznym

• Gigabit Ethernet 1000Mbps VIA VT6122

• ABIT μGuru Technology

• ATX format, 305mm x 245mm

 

Abit uGuru Clock:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• Podaje częstotliwość pracy procesora

• Temperatury (procesora, systemową)

• Prędkości obrotowe wszelkich podpiętych wentylatorów

• Napięcia

• Cześtotliwość pracy szyny FSB i AGP

• Aktualny czas

• Temperature

 

Najważniejsze opcje do O/C

- magistrala FSB od 200 do 410MHz co 1MHz

- mnożnik od 5 do max. procesora co 0,5

- dzielnik CPU:AGP:PCI 6:2:1, 7:2:1, 8:2:1, Fixed (czyli blokada na 66/33MHz !)

- hypertransport: x1, x2, x3, x4, x5

- napięcie procesora: od 1.5V do 1.7V co 0.025V

- napięcie AGP: od 1.5V do 1.65V co 0.05V

- napięcie RAM: od 2.5V do 2.8V co 0.05V

- napięcie mostka północnego: od 1.5V do 1.65V co 0.05V

- napięcie mostka południowego: od 2.5V do 2.65V do 0.05V

- napięcie magistrali hypertransport: od 1.2V do 1.4V co 0.05V

+ w najnowszym biosie masa ustawień timingów pamięci !

 

Biosy:

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/av8//av820.exe <--- najnowszy (2005/04/20), dodano kilkanaście nowych opcji do ustawień timingów

 

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/av8//av817.exe <--- moim zdaniem! najlepszy do O/C na winchesterze 3000+ (0504) udało mi się ustawić FSB na 290 (mnożnik standardowo 9x) napięcie 1,55

 

Utilities:

 

ftp://ftp-tw.abit.com.tw/pub/download/uti...uguru_v2126.exe <---ABIT uGuru 2.1, w skład tego oprogramowania wchodzi:

- Abit EQ - monitoring napięć, kontrola obrotów wiatraków systemowych, ustawiania alarmów itp.

- Black Box - czarna skrzynka, zbiera informacje o komputerze i o błędach - wysyła do pomocy technicznej ABIT'a

- GuruClock - kontrola 3rd Eye'a - ustawiania co ma się wyświetlać na wyświetlaczu.

- Flash Menu - update biosu

- OC Guru - narzędzie do podkręcania z poziomu windowsa

 

ftp://ftp-tw.abit.com.tw/pub/download/uti...lashmenu136.exe <---Abit Flash Menu 1.36

 

Instrukcja obsługi:

 

ftp://ftp-tw.abit.com.tw/pub/download/manual/english/av8.zip

 

Sterowniki:

 

http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=2

 

http://www2.abit.com.tw/page/en/download/d...PE=Socket%20939

 

 

Testy:

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=222&rectr_str_numer=4

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=232&rectr_str_numer=3

 

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=abit_av8_3rd_eye

 

http://www.allround-pc.com/index.php?revie...021/bericht.htm

 

http://hardware.multiplayer.it/articoli.php3?id=11822

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Moje Fotki i Screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Proc jak niżej, grafika to gigabyte radeon 9550 podkręcony na 400MHz/420MHz

 

Dołączona grafika

I tutaj jedyna wada (ale czy napewno wada?) jaką udało mi się dostrzec - CPU-Z niepoprawnie odczytuje napięcie proca -zawsze jest 1,4V akurat tutaj było 1,5 jest to chyba spowodowane przez uGuru - Abir EQ odczytuje bez problemu.

 

Narazie tyle :) chwilowy brak czasu - w weekend wrzuce więcej testów. Ale jak widać płyta jest całkiem dobra do O/C

Edytowane przez yakumo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naucz sie jasny halora wzucac fotki na forum bo sie wszystko rozjechalo !!!! plyta i tak kaszana jaknic , mialem 3 takie i kazda miala cos zwalone i jej cos nie pasilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem że płyta skopana (nie działały moduły pamięci 512MB) i ogulnie płyta wariowała, co chwile włączał się alarm, ale po zmianie biosu jestem z niej bardzo zadowolony. Mój winchester puszchony teraz na 2400Mhz pamięci 530Mhz. I wszystko jak najbardziej stabilne. Z procka spokojnie mogę wycisnąć więcej, ale na razie nie mam czasu się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten wyswietlacz jest na standardzie?? :)

Powinni wszyscy produceci dokładac takie eleganckie wyswietlacze.

1476447[/snapback]

Taki wyświetlacz jest w wersji 3rd Eye, a w zwykłej nie. Te dwie wersje różnią sie tylko wyświetlaczem.

 

Na standardowym Biosie nie mogłem włączyć jej z 2x256MB i łapała zwiechy w dosie (sic!) i nie szło Windy zainstalować nie mówiąc już o uruchomieniu. Po wgraniu wtedy najnowszego Biosu było jeszcze gorzej... Cieszę się, że już jej nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachwalamy to mobo dalej? :D

1476598[/snapback]

Oczywiście!

 

Raz przy flashowaniu Biosu płyta złapała mi zwieche i tak oto na gware poszedł pierwszy z moich dwóch egzemplarzy :D

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz co mowisz piszac ze sie nie znam :wink:

zaczne od poczatku:

1 plyta dawala mi 14V na wentylator od cpu z miernikiem w reku :) a w biosie bylo ustawione 8V

2 plyta ktora dostalem za 1 jakby nie lubiala winczestera mimo wgranego biosa obslugujacego juz 90nm , ni holere nie kmoglem odpalic jej na winczesterze

3 plytka ktra kupilem po sprzedaniu 2 (do 3 razy sztuka , poza tym nie bylo konkretnej mobo wtedy jak wskakiwalem na s939 , msi wtedy kosztowalo 600zl) nie widziala dyskow sata , a 3 nagrywarki byly tylko w biosie w win juz nie , i tak oddalem ja dostalem zwrot kasy kupilem potem 9nda3+ i wreszcie to co mam teraz 8)

ta plyta to szit a dlaczego ?? bo byla robiona przez najgorszych inzynierow abita bo the besciaki robili w ten czas moja dfi i jej pokrewne dusze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak bym przeczytał rok temu to bym jej nie kupił to musi być jakiś syf !!

Tyle że mi wszystko nan niej (jak na razie) działa...

/przykleje z innego forum/

 

...

M A M P A M I Ę C I !!!

GeIL GL1GB4000DC (2 x 512 MB) 610 zł brutto .....

 

I. WSTĘP

 

Tylko spokojnie ...

Zaczynamy od szczegółowej specyfikacji komputera :

 

1. Płyta główna ABIT AV8 3rd EYE (chłodzenie pasywne)

PCB v 1.1 BIOS 22

 

2. Grafika GIGABYTE GV-N68128DH (chłodzenie pasywne)

GF6800 325/700 MHz 12p 5v @ 350/900 16p 6v BIOS F3

 

3. Procesor AMD Athlon 64 3000+ ADA3000DAA4BP

 

4. RAM j/w

 

5. HDD WD RAPTOR 740GB - 50FLA1 - 2 x

RAID 0 Stripe 32 kB ~140 MB

 

6. Sound Blaster Audigy

 

7. Tuner WinFast PRV2000 MPEG + pilot

 

8. Modem Pentagram Hex2

 

9. Zasilacz ToPower TOP420NF (pół pasywny) 420 W

 

10. Śmieszny modem do netu Speed Touch 330

(nie ma sterów do win XP x64 !!!)

 

11. HP Photosmart 7760

 

12. DVD-RW NEC ND-3540A

 

13. DVD-ROM LG DRD8160B

 

14. CD-RW LITEON LTR-52327S

 

15. Skaner Mustek 1200 USB+

 

16. UPS Ever MP700

 

17. FDD 1.44 MB Sony

 

18. Słuchawki MediaTech MT-372

 

19. Klawiatura MediaTech MT-1205

 

20. Myszka radiowa A4 Libero RF323

 

21. Creative SBS260

 

22. Monitor LCD Samsung SyncMaster 151Porsche

 

23. Obudowa Yesico Open Air Black

 

24. Wentylator procka Pentagram QVC-120 Cu - cisza...

(bez fan speed controler - do [gluteus maximus] na minimalnym ustawieniu

napięcie 5,8 V a wentyl start ma od 6,2 V !!! - wsadziłem 3 diody i

reguluję obroty z płyty 12V - (3*0,6V) = 10,2 V ->1800 obr. , a na

minimalnych ustawieniach z płyty 8,0 V - (3*0,6V) = 6,2 V ->1300

obr. )

 

25. Wentylator na wydechu PAPST 4412F /2GL 120mm

 

26. Wentylator na wdechu ULTRA SILENT S1 80 mm

 

--------------------------------------------

 

Kurde ale się uzbierało !!!

 

 

II. BADANIE

 

Po zainstalowaniu pamięci komp wstał . uff bałem się ,że bedzie jak z TWINMOS PREMIUM tj. pip - pip - pip i na wyświetlaczu 04 . Szybki podgląd do tabeki w instrukcji obsługi i .. kicha nie ma błedu 04 jest oczywiście 03 i po nim 05 (po licho teń wyświetlacz na płycie ? ) .

 

Podniosłem szynę na 220 i już ciemność ... nie wstaje ... e to kicha ... e zaraz a HT zmniejszyłem mnożnik chyba nie ...

Miałem kiedyś płytę Asusa pod PIII i była tak fantastyczna opcja - jak się przesadziło z kręceniem to przy resecie wciskało się bodajże TAB i komp wstawał na ustawieniach minimalnych . W AV8 tego niema (TAB gniotłem i nic ) .

Jest rozwiązanie nie do końca ale zawsze :

Można zapisać schematy biosu i się nie kasują po reset biosu !!! - dobre rozwiązanie , ustawiłem 1 stadard 2 216 MHz i t d.

Okazało się że dzielnik pamięci działa wadliwie nie wiem jak na innych biosach ale w tym przy mnożniku np. x9 pamięci można ustawiać na 200 , 266 ,333 , 400 , 433 , 466 , 500 (nie rozumiem tych oznaczeń )

i tak procesor 200 MHz x 9 = 1800 MHz ; ram np. 1800/ust.200( / 1 = 100 MHz(200DDR) ust.266( / 14) = 128 MHz(266DDR) ust.333( / 11) = 164(328DDR) ust.400( / 9) = 200 MHz(400DDR) ust.433(powinno być / = 225 MHz(450DDR) a tu guzik dzielnik stoi na /18 !!! - czemu ?? nie wiem.

 

 

III. PODSUMOWANIE

 

Jak na pierwszy dzień to dużo się jednak udało - aktualne wyniki to :

 

HT 250 x 4 = 1000 MHz

CPU 250 x 9 = 2250 MHz

RAM 2250 / 9 = 250 MHz (500DDR)

RAM 2.5-4-4-7 T1

 

www.dmgary.neostrada.pl/1/hdd.jpg

www.dmgary.neostrada.pl/1/cpuram.jpg

www.dmgary.neostrada.pl/1/cpu.jpg

www.dmgary.neostrada.pl/1/3D05.jpg

www.dmgary.neostrada.pl/1/3D03.jpg

www.dmgary.neostrada.pl/1/ev_cz.jpg

www.dmgary.neostrada.pl/1/ev_za.jpg

www.dmgary.neostrada.pl/1/ev_od.jpg

 

 

 

Jak ktoś to doczytał do końca i ma jakieś uwagi to bardzo proszę !!!

PS. Troszkę chaotycznie ale mam mało czasu...

 

dmgary@poczta.onet.pl

_________________

Edytowane przez Guest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeyaS !!11

 

Nom to widze, że się w niezły pasztet wkopałem... Mam tą płyte (od 3 dni) i jestem z niej "cholernie" niezadowolony. To cuś kręci się równie beznadziejnie co gOowno w betoniarce ... Przy FSB 223 i Napięciu 1.5V na CPU nie łąduje się do windy. Temp proca (AMD 3000+ Venice ADA3000DAA4BP) na Arctic Freezer'ze 64 i Arctic Silver 5 wynosi 40 stopni Celsjusza (Mój qmpel ma o 10 stopni mniej na jakimś silkonie, Asus'sie i identycznym coolerq).

Próbowałem 3 wersji bios'u w/w 17 , 19 i 22. Na wszystkich problem się powtarzał tzn restart kompa przy ładowaniu windy.

To mój pierwszy Abit i spodziewałęm się po nim więcej...

 

Jestem jeszcze noobem jeśli chodzi o oc, ale skoro wykręciłęm P4 2000@2500 to chyba nie największym. Macie może pomysł co się mi w kompie kaszani bo ja najmniejszego... jak coś to wymienie "boskiego" abit'a na coś bardziej ludzkiego. Prosiłbym o pomoc w wyborze innej płyty, której cena oscyluje w okolicach 380 zł i lepiej się kręci.

 

Moja konfiguracja: Zasilacz 420 W Chieftec, w/w Venice + Freezer 64 + Arctic Silver 5, Radeon 9800 PRO 128/256, Hynixy 2x256 MB.

Edytowane przez AmiC_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeyaS !!11

 

Nom to widze, że się w niezły pasztet wkopałem... Mam tą płyte (od 3 dni) i jestem z niej "cholernie" niezadowolony. To cuś kręci się równie beznadziejnie co gOowno  w betoniarce ... Przy FSB 223 i Napięciu 1.5V na CPU nie łąduje się do windy. Temp proca  (AMD 3000+  Venice ADA3000DAA4BP) na Arctic Freezer'ze 64 i Arctic Silver 5 wynosi 40 stopni Celsjusza (Mój qmpel ma o 10 stopni mniej na jakimś silkonie, Asus'sie i identycznym coolerq).

Próbowałem 3 wersji bios'u  w/w 17 , 19  i 22. Na wszystkich problem się powtarzał tzn restart kompa przy ładowaniu windy.

To mój pierwszy Abit i spodziewałęm się po nim więcej...

 

Jestem jeszcze noobem jeśli chodzi o oc, ale skoro wykręciłęm P4 2000@2500 to chyba nie największym. Macie może pomysł co się mi w kompie kaszani bo ja najmniejszego... jak coś to wymienie "boskiego" abit'a na coś bardziej ludzkiego. Prosiłbym o pomoc w wyborze innej płyty, której cena oscyluje w okolicach 380 zł i lepiej się kręci.

 

Moja konfiguracja: Zasilacz 420 W Chieftec, w/w Venice + Freezer 64 + Arctic Silver 5, Radeon 9800 PRO 128/256, Hynixy 2x256 MB.

1559417[/snapback]

 

 

nie wiem w czym masz problem u mnie chodzi 250 MHz x 9 = 2250 Mz . Może coś żle ustawiasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z ta płyta mega problemy... wlasnie staram sei nia sprzedac:d kupilem do niej geile 550 i [gluteus maximus] wszytko dziala bardzo niestabilnie:/ co do podkrecania to mi na 260 juz nie wyrabia i sie restartuje:/ a teoretycznie w sieci osiagaja na niej nawet 300x9:/ wiec jak dla mnie to ta płyta to loteria czy ci sie trafi dobrey model czy nie...

Tetar to ja spzredaje... i mam zamiar kupic DFi nfroce 4... ale strace sporo na zamianie karty graficznej...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z ta płyta mega problemy... wlasnie staram sei nia sprzedac:d kupilem do niej geile 550 i [gluteus maximus] wszytko dziala bardzo niestabilnie:/ co do podkrecania to mi na 260 juz nie wyrabia i sie restartuje:/ a teoretycznie w sieci osiagaja na niej nawet 300x9:/ wiec jak dla mnie to ta płyta to loteria czy ci sie trafi dobrey model czy nie...

Tetar to ja spzredaje... i mam zamiar kupic DFi nfroce 4... ale strace sporo na zamianie karty graficznej...:(

1565961[/snapback]

Też ma Geil ale PC4000 2 x 512 cl2,5-4-3-7 1T 250 MHz super 266 już nie wyrabia ale pamięć ja zmienię na 2,5-4-4-8 1T to chodzi. Płyta ma małą powtarzalność wykonania kumpel ma tą samą ale wcześniej kupioną i jest do [gluteus maximus]. Bios 22

jak byś chciał jakieś uwagi wymienić dmgary@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ABit AV8 K8T800 PRO, AMD64 3000+ Venice i poszedł mi na tej płycie na 2,520Ghz(9x280) przy Vcore 1,400V co przy takim napięciu oznacza, że to nie koniec możliwości procka. W sumie nie podnosiłem na płycie żadnych napięć. Na tych ustawieniach system jest w pełni stabilny. Natomiast próba podnoszenia FSB powyżej 280 kończy się wywalaniem błędów w SP2004 i prime95. Wcześniej miałem Winchestera 3000+ i chodził stabilnie na 2,565Ghz(9x285) przy Vcore 1,550. Powyżej FSB 285 także zaczynało sypać błędami. Przy tych FSB trzeba ostro zjeżdżać z HTT na x2 a nawet x1. Natomiast przy FSB do 266 HTT szło na x3, a przy FSB do 250 x4. Przy FSB na 200 x5. Tak więc wychodzi na to, że dla tej płyty granica stabilności to 280-285 FSB. Powyżej tej granicy u mnie nic już nie pomaga.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem tą płytę w zeszłym tygodniu i mam problem z kontrolerem IDE, wczesniej miałem Abita NF7-S i czas kopiowania filmu z partycji na partycje wynosił do 20 sekund, a na tej płycie wynosi dobra minutę, mam dysk WD 200GB ATA 100 8MB. Ogólnie system jakoś ciężko chodzi, jak odpalę jedną aplikację to nie moge załadować już innej.

Stery wrzuciłem Via 4in1 w wersji 4.56, bios default HTx5 , HTT 200, pamięci 2x512 Geile na auto. Mieliście może podobne problemy??

A jak działają dyski sata na tej płycie?

 

 

PS: OC na tym Abicie konczy sie u mnie przy HTT 280. Mój Venice wstaje przy tych ustawieniach na defaultowym napieciu. A przy HTT 285 nawet 1.5V nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem tą płytę w zeszłym tygodniu i mam problem z kontrolerem IDE, wczesniej miałem Abita NF7-S i czas kopiowania filmu z partycji na partycje wynosił do 20 sekund, a na tej płycie wynosi dobra minutę, mam dysk WD 200GB ATA 100 8MB. Ogólnie system jakoś ciężko chodzi, jak odpalę jedną aplikację to nie moge załadować już innej.

Stery wrzuciłem Via 4in1 w wersji 4.56, bios default HTx5 , HTT 200, pamięci 2x512 Geile na auto. Mieliście może podobne problemy??

A jak działają dyski sata na tej płycie?

PS: OC na tym Abicie konczy sie u mnie przy HTT 280. Mój Venice wstaje przy tych ustawieniach na defaultowym napieciu. A przy HTT 285 nawet 1.5V nic nie daje.

1596572[/snapback]

Też mam ją od paru dni (na jednej kostce 512 idzie 9x280, na dwóch 9x260, winchester)

 

Nie zauważyłem takiego problemu, Wrzuciłem na czysty system od razu nowe 4in1 (czt tam hyperiony) chyba 5.00 czy jakoś tak i wszystko OK.

 

BTW. Zajebista płytka. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie częściowo poradziłem sobie :) , podpiełem swojego WD poprzez Serillel do SATA i transfer w HD Tachu wrucił do normy. Ale jak zapuszcam 3D Smarka 01 to momentami lekko grafa sie tnie pomimo że mam po 300 FPS-ów a koncowy wynik wykracza poza 20 tysięcy. (Poprzednio miałem NF7-S to była płytka marzenie a i ten dzwięk....). No ale trzeba iść z duchem czasu. Pomimo tego że płytka zbiera przychylne recenzję długo u mnie nie zabawi, sprzedam swojego GF 6800 GT AGP i kupie coś na pci ex. no i oczywiście DFI na NF4, z racji tego, że wczoraj miałem okazję składać kompa na takowej mobo i płyta mnie rozwaliła. Stabilna jak skała, venice kolegi poleciał 9x300 przy 1,45 prime stable. Dodam tylko, że u mnie ten sam proc 9x300 nawet na 1,55 sie system nie załadował.

Edytowane przez Sigma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wsystkich....

 

Mam tę płytę i nie mogę nigdzie znaleźć w biosie opcji, która pozwala na wyłączenie podczas startu kompa testowanie pamięci.

W starym kompie była opcja Quick power...itd, a tu....zima blada.

Może to jakoś się inaczej nazywa....

Przy 512 Mb jest to irytujące, nie mówiąc już o większekj ilości.....

 

Dajcie znać...

Trzymajcie się zdrowo...

===========================================

To co było w ramce po rozmowie z kolegą usuwam.

============================================

 

Kurcze, nikt nie chce odpowiedzieć.......

Nocóż ...pozdrowionka

Edytowane przez KoT1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek powiem, ze tez mam ta plyte i mialem na poczatku cholerne problemy. Calosc zaczela sie od blue-screenow przy probach instalacji systemu. Eliminujac wszystko doszedlem ze to wina moich pamieci "Geil ultrax" napiecie podbilem do max'a 2.8V, ale to samo. W koncu chcialem jechac wymienic pamieci, bo oczywiscie SuperPI wywalalo sie na 1 stepie, ale stwierdzilem, ze zamienie banki. Z 3-4 na 1-2. I wiecie co, problem jak reka odjal, po prostu zero zadnych problemow i teraz musze powiedziec jestem b. zadowolony z tej plyty. Przy C&Q 5x200Mhz na Pentagramie 120Cu+ ,a, 8*C :) oczywiscie bios ostatni 2.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupil jakies 6 miechów temu a64 3000 s939 - kupil go jak tylko wyszedl na rynek (nie wiem co to za model) przy tym jest abit AN8 + twinmos 512x2 - i tutaj pada pytanie jakie napiecia lubi ta pamiec i jakie mody przydaloby się zrobic do tego kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mocno narzekają na tą płytę. Mam ją w wersji bez 3rd eye.

oto mój sprzęt:

amd64 3000+ venice

arctic cooling freezer 64

abit av8

512mb kingston pc400 cl3

samsung 80gb ata133 8mb cache

lg dvd+/-rw ma 18 miesięcy

sony fdd

obudowa chieftec BG01 b-b-sl

z zasilaczem chieftec 350w

z przodu na wwiewie 120mm akasa amber (12v)

z boku przy hdd 80mm zalman (5v)

 

bez problemu mozna podkręcic procka do 9x228mhz podwyższając jedynie taktowanie

jeśli chce sie więcej to nalezy:

obniżyć pamięć ram na 333mhz

i szynę HT (LDT) z x5 na x3

 

tym sposobem osiągnąłem 9x272mhz i chodził zupełnie stabilnie, więcej jeszcze nie próbowałem, obecnie standardowo mam 9x267mhz co daje 2403mhz a pamięci na 437mhz przy orginalnych timingach

 

Jak poczynię dalsze obserwacje to napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...