Skocz do zawartości
Pooh

Chcialbym Zrobic Sobie Wc...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, poniewaz szykuje sie do zmiany sprzetu i co z tym zwiazane do ostrego OC, a bardzo cenie sobie cisze, chcialbym zlozyc zestaw water coolingu.

Rzecz w tym, ze pojecie o tym temacie mam bardzo male.

 

Po wstepnym rozeznaniu w sprzecie, chcialbym zeby zestaw spelnil nastepujace wymagania:

 

- wydajny i cichy

- pompka na 12V

- chlodzenie CPU i prawdopodobnie GPU

- chlodnica ladna (bo bedzie na zewnatrz) i z otworami jak pod wentyl 12mm (mysle o black ice pro, ale sie nie znam wiec nie wiem czy nie ma czegos lepszego w tej cenie)

- maly i ladny rezewuar - w zasadzie jestem przekonany do TT Water Level indicator

 

chlodnica musi byc na zewnatrz a rezerwuar maly, bo mam nieduza obudowe (Antec sonata)

 

prosze o rade jakie elementy podobierac, jak najlepiej to zrobic

 

bede wdzieczny takze za linki do jakichs dobrych sklepow z sprzetem do WC, tak co bym mogl sobie popatrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloki.pl

realitynet.pl

 

 

Radze tylko zanim zaczniesz coś kupować poczytać sobie dokładnie ten dział i to tak z 2-3 tygodnie co najmnej zaczynając od starszych tematów. Kupić drogie rzeczy nie sztuka. Mozna jednak złożyć sobie tak samo wydajny zestaw nieco możę mniej efektowny za 3 razy mniejsze pieniądze więc radze sie zastanowić i poszukać zanim coś wybierzesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ,ale chlodnica za 450pln to przegiecie ,toz juz te na 3 wentyle byly po 320pln

 

P.S.

Sory ze troche nie w temacie ,ale ktos zna namiary na te chlodnice Qlteka ? ,podobno ze dwa razy tansze od tych przereklamowanych BI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem- zestawik "na szybko". W proline mają te chłodnice po coś koło 300zł (i to rev 2).

Chłodnice o które pytasz w Polsce są niedostępne- gdzieś widziałem linki do nich ale to była angielska lub niemiecka stronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady i linki.

 

przede wszystkim chlodnice BI z serii 2 (3 tym bardziej) sa dla mnie za duze, poniewaz chce umiescic ja w miejscu gdzie jest otwor na wentlator z tylu obudowy, na zawnatrz, pozostawiajac w srodku wentylator, ktory bedzie w ten sposob wymuszal obieg powietrza w obudowie i dmuchal na chlodnice.

 

ale zamiast BI2 pro moge wziac BI1 extreme, ktora jest we wlasciwym rozmiaarze i troche wydajniejsza (wg opisu w proline'ie)

 

rezerwuar na pewno wezme TT bo jest nieduzy i ladny - w sam raz sie miesci w obudowie

 

pozostaje jeszcze kwestia pompki. na razie mysle o cooltek'u - mala, cicha i na 12V. nie wiem tylko czy 500l/h to nie za malo...

Edytowane przez Pooh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

jak nie chcesz siepier.... to Tt bigWater - średnio wydajnie i stosunkowo tnaio...

 

BI możesz w suficie zamonotować... kiedyś na waretcoolong.com.pl - aktualnie jet.pc był test chłdnic BI i BIX okazała się mniej wydajna niż BIP2 - mniej więcej ta sama cena i niby wg. producenta ta sama wydajność....

 

 

ja mam w suficie i rulezzzzz bloki 2 mam własnej produkcji i nikt nie podskoczy... a na CPU to jeszcze nie zrobiłem lepszego :P i nie dziwie się ;)

 

jak masz trochę czasu to rezik samo możesz zobie zrobić - plexa z agencji reklamowej i posklejać klejem do modeli - lub rezik z rezlityNet - jest Cool :) choć moim zdaniem za długi i za duży....

 

 

 

pompa oczywiście nie zatapialna 0 wygoda... docenisz później :P

 

 

Edit :

 

 

rzeczywiście pomplę chciałeś na 12V - to jedynie z realityNet ta z rezerwuarkiem.... może Coolteka ale nie wiem czy warto....

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeszcze wydajniej, i prościej w montażu to polecam zestaw Aquagate mini R120 firmy Cooler Master. Ostatnio robiłem testy tej zabaweczki oraz Big watera. Obie biją thermalrighta XP-120 (czyli najwydajniejsze obecnie AC) o ładnych kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja zdobede fundusze to promocja sie pewnie skonczy, a ceny pozmieniaja. Planowane skladanie WC to lipiec. Mysle o tym wczesniej, zeby dokladnie przeanalizowac rozne opcje i zlozyc cos co dobrze schlodzi mi system i bedzie przy okazji ladne i ciche.

 

Jezeli chodzi o zestawy, to raczej wole zrezygnowac z owej prostoty monatazu na rzecz lepszego dopasowania systemu do moich potrzeb. Lubie sie pobawic przy montowaniu, pokombinowac z ulozeniem elementow itd. i o ile Big Water jeszcze pozostawia jakies mozliwosci tak Aquagate juz nie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrace swoje 0,03 pln. Na Twoim miejscu bym zrezygnowal z tego reza tt. On jest aluminiowy, a aluminium sie z miedzia w jednym ukladzie nie lubi.

1465346[/snapback]

zaczalem sie dzis zastanawiac nad rezem w zatoczce 5,25 i wlasnie mnie przekonales :wink: jest caly z plexi, tanszy i nie bedzie utrudnial grzebania w bebechach

 

pozostaje mi jeszcze wybrac bloczki - CPU(a64), GPU(R X800) i NB(lanparty nf4-d). czytalem sporo o blokach robionych przez forumowiczow i sie tak zastanawiam czy nie bylaby to dobra opcja

Edytowane przez Pooh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomyśleć przynajmniej o części bloczków od forumowiczów to niegłupi pomysł :) Zwłaszcza na gpu oraz nb-tutaj może być potrzebny bloczke na zamówienie

jeśli nb masz pod kartą grafiki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj może być potrzebny bloczke na zamówienie

jeśli nb masz pod kartą grafiki  :?

1465501[/snapback]

wlasnie to jest najwiekszy problem. a ile takie bloczki od forumowiczow kosztuja i jak z wydajnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Chciałeś powiedzieć ceny są niższe od firmowych.... - np. najtańsze bździdełko z MCS Abadon CPU 120zł a najtańszy blok od Kyńka 45zł(aluminiowy) a najdroższy 120zł a minimalnie lepszy od PowerX'a - minimalnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja mysle, ze wezme bloki od kynka, przynajmniej na CPU. prison jest ladny, starannie wykonany, mozna diodki UV wstawic nooo i lepszy od powerX'a (chociaz to akurat nic mi nie mowi :lol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

PowerX to najlepszy firmowy blok jaki miałem okazję testować, żeden z MCS się ni umywa do niego... niestety jest to blok widmo... wiadomo że istnieje i niektórzy posiadają takowy.... ale prawie niemożliwym jest zdobycie go :(

 

 

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=waterblocks tu masz jedyny w polsce test PowerX'a - jedyny blok który pokonał Power'a to Storm G4 (no i poszukaj testów Prison Pro - różnica malutka i gdyby nie 12-godzinny wykres wydajności to można by powiedzieć że w granicach błędu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja zdobede fundusze to promocja sie pewnie skonczy, a ceny pozmieniaja. Planowane skladanie WC to lipiec.

1464665[/snapback]

cena zostaje bez zmian... promocja, aby zauwazyli to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko dot tej pompki cooltek'a... w opisie jest ze ona z aluminium, ale w jakiejs recenzji czytalem ze chyba anodyzowana wiec nie bedzie korodowac z miedzia. jak to na prawde jest? uzywal jej ktos?

bo ta pompka wydaje sie byc stworzona pod moje zamiary ale boje sie korozji i ew wezme cos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...