Skocz do zawartości
siwy_bos

Wyszlifowanie Radiatora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie otóż jestem ciekaw jak ważne jest wyszlifowanie procesora i ile moge na tym stracić jak jest złe a ile zyskać jak będzie dobre ?? Jestem szczęśliwym posiadaczem Athlonika tak jak na dole z Wentylem też tak jak na dole. Niestety wentylator niebył zbyt dobrze wyszlifowany ale nic z tym niezrobiłem.

I średnio temperaturke mam 45 do 50 (dziwne jest to że czy w stresie czy nie to nierobi komputerowi różnicy) I tak przy okazji napiszcie mi jak moge zmiejszyć jeszcze temperature ale możliwie jak najciszej.

Edytowane przez siwy_bos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale je.... jak dzik w sosne :mur: ale wiadomo o co chodzi oczwiście o radiator :)

a jeszcze dodam że pastem mam arctic cooling 5 :)

 

A ciekawe jak by to było gdybym wszlifował procesor może lepiej by chodził albo jakbym wyskubał pare transystorków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dół radiatora nie jest gładki, wtedy drobnym paierem wodnym przeleć spód radiatora, tak, żeby był w miarę gładki i zrób to równomierie. Najlepiej będzie, jeśli urzyjesz pastę lepszej odrobinę jakości np.: silver grease, często sprzedawaną z radiotorami do grafiki w komplecie. Musisz zadbać o to, aby powietrze przez obudowę płynęło tędy co powinno. To wszystko co możesz zrobić. Sprawdź jeszcze napięcia v-core procka, bo zdarza sie, że bios ustawi odrobinę wyższe napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się poleruje to raczej wiem ale dzięki teraz mam już pewność. Bardziej by mnie interesowało ile moge na tym zyskać?? Co do pasty to na lepszą mnie nie stać. Ale słyszłaem że ta moja nie jest wcale zła anawet całkiem dobra.

A co do v-core to wynosi ono dla A 1.57 a dla B 1.71 (to są średnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się poleruje to raczej wiem ale dzięki teraz mam już pewność. Bardziej by mnie interesowało ile moge na tym zyskać??  Co do pasty to na lepszą mnie nie stać. Ale słyszłaem że ta moja nie jest wcale zła anawet całkiem dobra.

A co do v-core to wynosi ono dla A 1.57 a dla B 1.71 (to są średnie)

1464122[/snapback]

Tempa spadnie o 1-2*C <_< :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup papierki 600,1000,1500,2500 i jak chcesz - pastę polerską (do radiatorów polecam tempo(7zł), nie automax(4zł) ) załatw płaską szybę (najlepiej lustro. Lekko zwilż papier w wodzie z kilkoma kroplami mydła, połóż na szybie i delikatnie jeździj radiatorem po papierze po trasie w kształcie ósemki. Jak wszystko bedzie równe, premyj radiator benzyną,a lbo czymś podobnym, żeby zmyć opiłki. Potem weź czystą białą, najlepiej płucienną szmatkę (nie polecam chusteczek higienicznych) i poleruj pastą zgodnie z instrukcją na pudełku. Jak będziesz mógł przeglądać się w radiatorze jak w lusterku, przemyj spód spirytusem, albo inną tam benzyną i przemyj dokładnie spód. Tuż przed założeniem radiatora na proca, wetrzyj troszeczkę pasty termoprzewodzącej, w miejsce kontaktu z rdzeniem. Wo ala (Tak się to pisze? ;-) ) (Przy, żadnej z czynności nie spiesz się. szlifuj i poleruj cierpliwie. Jak skończysz, wygrzej pastę i napisz, o ile spadła temperatura :D Pozdrawiam!

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi powiedzieć co jeszcze moge zrobić z radiatorem , wiatraczkiem lub prockiem żeby temperatura spadła ?? wiem że to wszytsko już było pisane ale jak bym miał wszytko szukać to bym chyba do końca tego miesiąca nie skończyl. A jak jest ktoś bardziej ambitny to niech mi poda swój numer na gg to go będe pytał :) ale w graniczach zdrowego rozsądku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle?

To musiałes mieć starsznie zmasakrowany styk przed szlifem :D

1467049[/snapback]

hehe aa no za wesolo nie bylo bo to byl arctic-cooling super silent 4 pro tc aa tam ze spodem nie jest tak kolorowo .. ale i tak bylo lepiej niz na boxie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. zalmany sa malowane farba zolta/niebieska . Wydaje mi sie , ze zeszlifowanie z miejsca styku tej farby jest koniecznoscia.

1477581[/snapback]

Przecież to jest tylko cieniusieńka warstwa lakieru.To nie jest procek - to sie tak berdzo nie grzeje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim WR-IV miałem regularne rysy w kształcie łuków pozostałe po frezowaniu:mur: . Co prawda były niewielkie ale zawsze...

 

Wyszlifowałem go papierami: 240-->600-->1000 pod wodą na szkle. Temperatura po tym zabiegu spadła o jakies 2-3*C w sumie to nie wiele ale do szlifu specjalnie się nie przykładałem i domyslam się że gdybym zrobił to staranniej to byłyby lepsze efekty. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszlifowałem Thermaltake SilentBoosta u jubilera na lustro i..temperatura nie spadła nawet o jeden stopień.

Całe to szlifowanie jawi się jako niepotrzebny zabieg poprawiający ..samopoczucie :-)))

Edytowane przez Dziara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyszlifowałem Thermaltake SilentBoosta u jubilera na lustro i..temperatura nie spadła nawet o jeden stopień.

Całe to szlifowanie jawi się jako niepotrzebny zabieg poprawiający ..samopoczucie :-)))

1480361[/snapback]

Akurat silentboost jest fabrycznie wyszlifowane raczej dobrze, wiec nie dziwie sie ze to nic nie dalo.

Mowa tutaj o szlifowaniu tanich coolerków typu spire czy arctic, gdzie brakuje gładkosci, a co dopiero lustra.

 

W moim przypadku szlif WRIV dał jakies 3 stopnie roznicy, wiec jak najbardziej warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim WR-IV miałem regularne rysy w kształcie łuków pozostałe po frezowaniu:mur: . Co prawda były niewielkie ale zawsze...

 

Wyszlifowałem go papierami: 240-->600-->1000 pod wodą na szkle. Temperatura po tym zabiegu spadła o jakies 2-3*C

1480322[/snapback]

U mnie na nowym Arcticu coolingu cooper silent 2 TC też są takie ryski w kszłcie półkoli po frezarce...., czyli szlif by mi dał jakieś 2-3 stonie, to chyba nie warto się babrać....

Bo na socket A czy mam 55, czy 58 stopni w stresie, to chyba żadna różnica - mówię o coolerku boxowym. A i jeszcze jedno, o ile mi spadnie temperaturka, po założeniu tego AC, bo jakoś mi się nie udało go założyć(urwałem zaczep), a teraz w serwisie gwarancyjnym jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie trochę moich przebojów ze szlifowaniem:

szlif itp

Z tego "lustra" jestem dumny :D

Starałem się wyciszyć maksymalnie kompa. Przy skręceniu Spire WR4 do 1500rpm spadek temp. był rzędu 2-3 st. natomias przy 100% prędkości efekty były znacznie lepsze: 6-8 st. Przy okazji szlifu zmieniłem też pastę na Arctic Ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamieen

Nieźle się zapowiada. Szlifuj dalej!

Tak stronka jest moja - robiona na zaliczenie.

 

@Spawacz

Z podpisu widać, że masz Intela - przy osłoniętym rdzeniu nie daje to takich efektów.

 

Nie wiem, czy to kwestia pasty, czy samego szlifu, ale przy @2.2GHz i 1.7V temperatura przekraczała 60 st. (WR4 @1500rpm) co było dla mnie niedopuszczalne. Teraz max 56 st. i jest cicho.

Edytowane przez dlt7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszlifowałem już mój radiatorek .. Najpierw Papierem 500 , 1000 i na koniec 2000 . mam aluminiowego coolermastera z miedzianą wkładką .. Nie otrzymałem jednak przysłowiowego lustra .temperaturka spadła o jakieś 2 st ... czyli opłacało się :) aby otrzymać lustro trzeba podobno uży ćpasty polerskeij jednak wydatek 10 zł na tą pastę chyab nie jest wart , lepiej dołożyc do nowego wentylka ... Słyszałem że można jeszcze spróbować pasta do zębów .... czy to może jeszcze coś pomóc ?? aby uzyskać jeszcze bardziej płaską,równą powierzchnie .... w jaki sposób używąc tej pasty do zębów .....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz wszyscy stosuja pasty termoprzewodzace, to wyszlifowanie powierzchni na lustro powinno pogorszyc wydajnosc w porownaniu z szlifem nie az tak idealnym. W koncu lustro daje powierzchnie idealnie gladka, czyli mniejsza od takiej co nie jest idealnie gladka.

 

"Najpierw Papierem 500 , 1000 i na koniec 2000" ... pewnie jak poprzestalbys na papierze 500 to mialbys lepsze efekty. Gdybys nie stosowal pasty , wtedy idealny szlif mialby sens.

Wazne, aby zdjac lakier z radiatora, jesli producent czyms takim nas uszczesliwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...