Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem koledze HP Compaqa NX 6110 z Celeronem 1,4 GHz, 512MB RAM, HDD 40GB, bez WiFi.

 

Za laptopa zapłaciłem 2280 pln netto i wyszedłem z założenia, że konfig ma niezły, wygląd w miarę elegancki (bez idiotycznych sreberek), wyposażenie też niczego sobie. Spodziewałem się wyjąć z pudełka ot taki zwykły sprzęt, ale zdziwiłem się ogromnie. Pierwsze wrażenie - super jakość, nic nie trzeszczy, nie skrzypi, zauważalna dbałość o najmniejsze szczegóły, rewelacja, skromny, elegancki. Ekran duży 15 calowy, matryca bardzo dobra. Wydajność w porządku, tylko dysk mógłby być szybszy i trochę cichszy. Klawiatura też oki, tylko kursory za wklęsłe i za małe. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

Od kilku miesięcy używam IBM ThinkPada T42, Dołączona grafika

ale tu po wyjęciu z pudełka i po pólgodzinnym użytkowaniu przyszło mi na myśl jedno - rozczarowanie. Wydajność doskonała Pentium M 1,7GHz, 512MB RAM, HDD Toshiba 40GB 16MB cache 5400obr/min, tylko grafika Radeon 7500 trochę słaba, ale w końcu to sprzęt dla biznesu, a nie do grania. Jakość, jak na IBM'a żałosna, obudowa w pobliżu klawiatury delikatnie ugina się, trzeszczy. Masakra. Razem ze stacją dokującą dałem ponad 8000 pln. :shock: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19489#

 

 

 

A tu taki skromny HP nx6110 a jakość the best. :D

Aha fajny patent z tymi gumowymi przyciskami przy touchpadzie.

Do mojego nx6110 dołączona została nagrywarka Toshiba możliwe, że ma 99% wyposażona w LightScribe, tylko nie mam takiej płytki, żeby zobaczyć jak to wygląda w praktyce :-P

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do otwierania klawiatury to ponizszy obrazek chyba to dobrze ilustruje

 

Dołączona grafika

 

trzeba przesunac w dol te 4 zaczepy i klawiatura powinna sie bez problemu dac zdjac.

 

Natomiast jesli chodzi o matryce to wielkim jej minusem sa beznadziejne katy widzenia, instnieje tylko jedno wlasciwe jej nachylenie kiedy obraz jest idealnie widoczny bez zadnych znieksztalcen. No i jasnosc oraz kontrast moglyby byc lepsze, ale ogolnie do wszystkiego da sie przyzwyczaic. Jak za te pieniadze to sprzecik miodzio. No i szkoda, ze ten cholerny wiatrak caly czas szumi, powinni cos w koncu z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock >>

Zamówiłem koledze HP Compaqa NX 6110 (...) Wydajność w porządku, tylko dysk mógłby być szybszy i trochę cichszy

Od kilku miesięcy używam IBM ThinkPada T42 (..) Wydajność doskonała Pentium M 1,7GHz, 512MB RAM, HDD Toshiba 40GB 16MB cache 5400obr/min, tylko grafika Radeon 7500 trochę słaba

Tylko jakbys nie wiedzial w obu laptopach sa te same dyski, w Nx6110 rowniez jest Toshiba 16mb cache 5400 :)

 

Ale powiedz mi prosze, czemu, CZEMU kupiles laptopa za 8000 zł ktory de facto jest wart ze 4 tys (podobne konfiguracje u innych producentow) ktory ma tak podstawowy konfig (nie ma nawet DVDRW) ze poprostu nie jestem w stanie sobie wyobrazic skad oni wytrzasneli taka cene...

Ok rozumiem ze 3 lata gwarancji, ze przywiazanie do renomy marki IBM, ze nie liczysz sie z pieniedzmi ale IMHO to zasluguje na miano najgorszego zakupu laptopa ever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock >>

Tylko jakbys nie wiedzial w obu laptopach sa te same dyski, w Nx6110 rowniez jest Toshiba 16mb cache 5400 :)

W moim nx6110 jest Fujitsu

 

 

nie liczysz sie z pieniedzmi ale IMHO to zasluguje na miano najgorszego zakupu laptopa ever.

W dużej mierze przywiązanie do marki, wydajności, jakości itp. Nie kupiłem go an dla szpanu ani prestiżu. Ten IBM, którego mam to jeszcze IBM, a nie Lenovo jak teraz. Nom wtopiłem trochę kasy :cry:

 

Ale muszę przyznać ten nx6110 jest cudny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HP'ku jest Fujitsu MHT2040AH PL, ma 5400 rpm i 8MB cache'u. Przynajmniej tak jest w moim PG841ES.

1603578[/snapback]

to dziwne bo wszedzie sie chwala ze dysk ma byc Toshiby z 16 mB buforem.....

 

ehhhh no i po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw nadal nie wiem........ ma na oku jeszcze ASUSA z seri M2N z P M 735 (1,7 Ghz) dyskiem 60 i 512 Ramu (tyle ze 14" - za to duzo bardziej wyposazony w pzrystepnej cenie do 4000....tylle ze tego nie widzialem i nie wiem jak to pracuje. TA seria byla dosc topowa ale ponad rok temu...chyba).

 

Piszcie nadal jak tam wasze HP ki. mnie szczegolnie interesuje PG841ES + 256 RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock, a mogłbys podac dokladnie jakisz masz model tego hp. Bo jezeli jest to PY435ES to dysk napewno ma 5400 rpm - wiem,bo dostalem maila od hp z dokladna specyfikacja tego akurat modelu

Pozdrawiam

1602768[/snapback]

Model to PY435ES + dokupiłem 256 MB RAM, a dysk to Fujitsu MHT2040AH PL - 5400obr/min 8MB cache'u. Mam szufladzie Toshibę 40GB 5400 16MB cache, zawsze można przełożyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Math:

 

Posiadam właśnie PG841ES + dodatkowe 256MB, cóż mogę powiedzieć, jestem bardzo zadowolony, jedyne co mnie troszkę denerwuje to prawie cały czas działający wiatraczek oraz niskie kąty widzenia matrycy, no i ewentualnie mało soczyste kolorki, klawiaturka też mogłaby być ciut solidniejsza. Pozatym komputer miód malina. Ogólnie mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Math:

 

Posiadam właśnie PG841ES + dodatkowe 256MB, cóż mogę powiedzieć, jestem bardzo zadowolony, jedyne co mnie troszkę denerwuje to prawie cały czas działający wiatraczek oraz niskie kąty widzenia matrycy, no i ewentualnie mało soczyste kolorki, klawiaturka też mogłaby być ciut solidniejsza. Pozatym komputer miód malina. Ogólnie mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

1603850[/snapback]

Jeśli odłączasz zasliacz, matryca zmniejsza moc lampy fulorescencyjnej, możesz zwiększyć jasność Fn + i do wyboru. Ale o tym to już pewnie dawno wiesz :wink:

Pracę wentylatora ciągłą lub nie można ustawić w BIOS'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odłączasz zasliacz, matryca zmniejsza moc lampy fulorescencyjnej, możesz zwiększyć jasność Fn + i do wyboru.

Wiem :) dodatkowo w sterowniku grafiki jest parę opcji dotyczących zachowania się wyświetlacza przy pracy na bateriach.

 

Pracę wentylatora ciągłą lub nie można ustawić w BIOS'ie

Mam akurat na myśli to, że wiatrak załącza sie automatycznie po przekroczeniu temp ok. 40 stopni, więc pracuje praktycznie cały czas.

 

Dodatkowo polecam wszystkim posiadaczom tego komputerka, ściągnięcie ze strony intela najnowsze sterowniki do chipsetu oraz grafiki, bo na stronie hp mają ich przestarzałe wersje. Tak samo do sieciówki Broadcom'a, jak i sterownik Synaptics'a do touchpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

nosz się z zamirem kupna HP nx6110 PG435Es

 

i zastanawia mnie kilka spraw co do tego modelu

 

1. co jest z tym wentylatorem ?? czy faktycznie cały czas pracuje podczas normalnej pracy (tj net......)?? np w modelu nx9020 PG641ES procek 1,4 M wentylator wogóle się nie włącza.

 

2. i jaki jest w nim faktycznie dysk bo czytałem że najczęściej jest to toshiba z 16MB pamięcią podręczną ??? czy tak jest

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem maila do Hp z zapytaniem jaki dysk montują w modelu PY435ES (czy jest to Toshiba czy Fujitsu) Dostałem taka oto dopowiedz:

 

Szanowny Panie,

 

Producentem notebooka PY435ES jest firma Hewlet-Packard, więc nie jest to ani dysk Fujitsu ani Toshiba.

Jest to dysk HP o następujących parametrach technicznych:

 

40-GB 5400 rpm Drive Weight - 0.22 lb (99 g)

Capacity - 40 GB

Height - 0.37 in (9.5 mm)

Width - 2.75 in (70 mm)

Interface - ATA-6

Transfer Rate Synchronous (maximum) - 100 MB/s (Drive Capability)

Seek Time Single Track - 3 ms

Average - 13 ms

Maximum - 24 ms

Rotational Speed - 5400 rpm

Logical Blocks - 78,140,160

Operating Temperature - 41° to 131° F (5° to 55° C)

Features - ATA Security

 

No i zgupialem, we wszystkich testach hp nx6110 podają, ze jest to Toshiba 5400 rpm 16MB cache'u, uzytkownicy piszą, ze jest to Fiujitsu 5400 rpm 8MB cache'u a Hp wysyla mi taką wiadomość.

Cienko sie znam na takiej specyfice podanej przez HP, jezeli ktos moglby powiedziec mi ile ten dysk ma cache'u bylby wdzieczny (o ile w ogole to podali:)).

A poza tym zrobie chyba tak,ze pojde do sklepu i poprosze o otworzenie tylnej klapy notebooka i sam zobacze jaki to dysk

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zeby nie powiedziec hmmmmmm.. ;)

Czyzby wiec te pierwsze modele (ktore brane sa do testow) byly wyposazane w wypasiony 16mb dysk Toshiby a pozniej juz seryjnie ida po kosztach i wkladaja cos tanszego ?

Ciekawa sprawa, czekam na dalsze wyniki waszego sledztwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chcę kupić tego HPka (PT601AA) i już bym go miał, gdyby nie pojawienie się ACERA 2403 :o

konfiguracja dość podobna, a jest szansa że matryca będzie lepsza...

Jeśli ACER nei bedzie miał lepszej matrycy (kąty w pionie, głębia kolorów) to Hp jest mój na początku wrzesnia :D

 

Może ktos się wypowiedzieć co do ACER 2403 vs. HP nx6110???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chcę kupić tego HPka (PT601AA) i już bym go miał, gdyby nie pojawienie się ACERA 2403 :o

konfiguracja dość podobna, a jest szansa że matryca będzie lepsza...

Jeśli ACER nei bedzie miał lepszej matrycy (kąty w pionie, głębia kolorów) to Hp jest mój na początku wrzesnia :D

 

Może ktos się wypowiedzieć co do ACER 2403 vs. HP nx6110???

1607649[/snapback]

Lapek zapowiada się strasznie ciekawie, jednak według mnie dyskwalifikuje go matryca 14,1" i rozdzielczość 1280x800 :mur:. Jest zdecydowanie zbyt wysoka w stosunku do powierzchni ekranu. Podejrzewam, ze po roku użytkowania nie obejdziesz się bez okularów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapek zapowiada się strasznie ciekawie, jednak według mnie dyskwalifikuje go matryca 14,1" i rozdzielczość 1280x800 :mur:. Jest zdecydowanie zbyt wysoka w stosunku do powierzchni ekranu. Podejrzewam, ze po roku użytkowania nie obejdziesz się bez okularów.

1607717[/snapback]

Nie przesadzajmy, ja mam matryce 15'' SXGA+ 1400x1050 i wcale jakos wzroku nie trace a stosunek rozdzielczosci do powierzchni ekranu jest wiekszy niz w przypadku 1280x800 i przekatnej 14.1''. A sa matryce z jeszcze wyzszymi rozdzielczosciami (1600x1200). Zawsze mozna sobie zmodyfikowac DPI w systemie i wtedy czcionki beda wieksze. Chociaz jak ktos raz popracuje na matrycy z wyzsza rozdzielczoscia to zrozumie ze nie ma takiej potrzeby. A wyzsza rozdzialka to niesamowita wygoda praktycznie w kazdej bardziej zlozonej aplikacji, nawet w pakiecie biurowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są moze jeszcze jakies sugestie odnosnie dysku zamontowanego w Hp nx6110??

Jestem bardzo ciekawy waszych opini i zastanawiam sie czy nie wyslac do HP maila z czyms takim:

http://www.sirius.pl/art.php?id=211&typ=test&aid=180 gdzie jest wyraznie napisane TOSHIBA

czy czyms takim:

http://www.sirius.pl/art.php?id=202&typ=test&aid=171&pid=2 gdzie tez wyraznie napisane jest TOSHIBA

 

Nie wiem czy HP swój dysk montuje tylko w modelach nx6110 z nizszej pulki cenowej (wlasnie typu PY435ES) a do drozszych modeli (typu PT601AA) dorzuca TOSHIBE,juz sam nie wiem.

Czekam na opinie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

 

co do dysku w HP

wyniki mojego śledztwa :-)

 

1. również dzwoniłem do HP i powiedzieli mi że dysk jest HP, powiedziałem że chyba się mylą bo z informacji w necie wynika coś innego konsultantka zkonsultowała sprawe i odpowiedział mi że są to różne dyski 40MB z cachem 2MB (info przez telefon z HP)

 

2. nie dawał mi to spokoju i zadzwoniłem do sklepu ......... gdzie mieli taki sprzęt i poprosiłem gościa o sprawdzenie jake są dyski w HP nx6110 PG435ES, gość go wykręcił w notbook'a i czytał co na nim pisze , cytuje Toshiba MK4026GAX (dla zainteresowanych jest to ten z 16 MB cache'em)

 

ciekawe jest tylko to czy wszystkie te HP mają takie dyski ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to HP - oni chyba sami nie wiedza co montuja

Ja dzisiaj postaram sie zajrzec do sklepu i tez poprosic o "wykrecenie" dysku.

Mnie osobiscie interesuje model PY435ES

Mozliwe ze kazdy model ma inny dysk, no nic - dzisiaj moze cos wiecej sie okarze

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos powiediec ja to jest z dolaczanym systemem do ego lapka? czy przy instalacji sam moge sobie wybrac wielkosc partycji i ilosc zainst opcji, czy ten WIN madomyslny uklad partycji na jakims paranoidalnym poziomie (np systemowa na 5 GB kiedy ja minimum 9 potrzebuje)?

Jesli nie ma pelnej dowolnosci to chyba sobie winXP He odpuszcze jako patny dodatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy dysku to w moim nx6110 jest zainstalowany dysk Seagate-a z 2MB cache...do tego chyba tylko 4200 obrotów.

1609701[/snapback]

no to niezłe jaja, HP chyba samo nie ma zielonego pojęcia jakie dyski wkłada do swoich laptopów :mur: zaczynam mieć o nich coraz gorsze zdanie. Ciekawe teraz tylko, jak z ich serwisem :? właśnie się dziś wkurzyłem bo zauważyłem, ze wczoraj wyłamały mi się 2 plastikowe zaczepy w gnieździe karty sieciowej i teraz kabel mi wypada :angry: właśnie się zastanawiam co z tym fantem zrobić :? i przestrzegam użytkowników tego lapa, że naprawdę łatwo jest je przypadkowo wyłamać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dziś wkurzyłem bo zauważyłem, ze wczoraj wyłamały mi się 2 plastikowe zaczepy w gnieździe karty sieciowej i teraz kabel mi wypada :angry: właśnie się zastanawiam co z tym fantem zrobić :? i przestrzegam użytkowników tego lapa, że naprawdę łatwo jest je przypadkowo wyłamać :mur:

1611019[/snapback]

Jak to zrobiłeś :?: Przecież tam nie ma nic do wyłamania :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy dysku to w moim nx6110 jest zainstalowany dysk Seagate-a z 2MB cache...do tego chyba tylko 4200 obrotów.

1609701[/snapback]

Jezeli faktycznie masz dysk 4200 rpm to powinienes zareklamowac notebooka do serwisu, tylko wczesniej wyslij maila do Hp i popros o dokladna specyfikacje danego modelu nx6110 ktory posiadasz.

Jezeli nie beda sie zgadzaly to spokojnie mozesz isc do serwisu i zrobic im porzadna awanture.

Prawde mowiac do konca nie chce mi sie wierzyc ze zamontowany u Ciebie dysk ma 4200 rpm, sprawdz dokladnie, dobrze sie upewnij a ewentualnie potem zacznij dzialac.

 

Mimo wszystko u mnie nadal notebookiem numer jeden jest nx6110 (w tym przedziale cenowym oczywiscie)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrekmor-->Na szczęście po sprawdzeniu modelu dysku w internecie okazało się że ma jednak 5400 obrotów:) ale cache ma 2MB:-|. Czyzby wsadzali do tych laptopów co popadnie.. :huh:

 

BTW: Pomimo tego zamieszania z dyskami także uważam że to jeden z najlepszych notebooków w tej klasie cenowej.

Edytowane przez zyebman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zgupialem, we wszystkich testach hp nx6110 podają, ze jest to Toshiba 5400 rpm 16MB cache'u, uzytkownicy piszą, ze jest to Fiujitsu 5400 rpm 8MB cache'u a Hp wysyla mi taką wiadomość.

1607504[/snapback]

 

Kupiłem nx6110 PG821ea i powiem tak:

- dysk Hitachi 8MB cache: 4600rpm :(

- jeden subpiksel czerwony cały czas świecący :(

- reszta ok :): cichy, dobrze wykonany, bluetooth działa bez zarzutu, wifi jeszcze nie testowałem

 

Za taką kasę pozostaje pewien niesmak, ale coż nie mogę go reklamować, bo zgodnie z polityką HP taki piksel nie kwalifikuje sprzętu do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam pytanko.. może trywialne i głupie ale.. mianowicie czy w laptopach monitorki szczycą się jedynie odświerzaniem 60Hz?? Właśnie odebrałem swojego HP Compaq nx6110 PY435ES i niemiło mnie zakoczyło to odkrycie, czy to szczyt możliwości??czy moze coś przeoczyłem...

z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...