Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem poważnie zainteresowany laptopem "HP Compaq PY439ES" :rolleyes: .

Znalazłem ciekawą ofertę w sklepie internetowym:

http://www.abcpc.pl/wyswietl_produkt_szcze...oly&kod=1071722

Mam kilka pytań:

- Jakiej jest firmy i ile pamięci cache ma dysk twardy tego (HP Compaq PY439ES) laptopa? :?

- Czy nagrywarka DVD+/-RW, w tym lapku, obsługuje płyty "Dual Layer"? (znalazłem bardzo różne, sprzeczne informacje :mur: )

- Jak najtaniej wyposażyć go w technologię WiFI?

- Czy jest szansa że cena lapka spadnie w okresie świątecznym? :wink:

Bardzo proszę o wypowiedzi właścicieli tego cacka.

Jak sprawdzić co siedzi w środku lapka? Użyj tego. B)

---

pozdrowienia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważnie zainteresowany laptopem "HP Compaq PY439ES"  :rolleyes: .

Znalazłem ciekawą ofertę w sklepie internetowym:

1616077[/snapback]

Wg Everesta: Dysk jest Seagate Momentus 42 4019 ST94019A

5400 RPM (mnie się wydawało że ten model ma 4200 obrotów... no ale Everest twierdzi inaczej), rozmiar bufora: 2MB

 

Nagrywarka to TSSTcorp CD/DVDW TS-L532A, Producent: Toshiba-Samsung

Szybkość DVD+R9:2.4x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:8x, CD:24x/10x/24x

W nero info tool jest podane że nie nagrywa płyt DL.

 

Tyle wiem :).

 

Aha, w tym topiku napisałem parę słów na temat moich przeżyć po zakupie tego notebooka:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149839

Edytowane przez wypass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock napisał:

Zamówiłem koledze HP Compaqa NX 6110 z Celeronem 1,4 GHz, 512MB RAM, HDD 40GB, bez WiFi.

 

Za laptopa zapłaciłem 2280 pln netto

 

Jesli mozna wiedziec to w jakim sklepie znalazles taka oferte, czy bylo to moze w gvcnet?

Jezeli tak to czy wszystko bylo zgodne z zamowieniem i czy nie bylo zadnych problemow z zamówionym notebookiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock napisał:

Zamówiłem koledze HP Compaqa NX 6110 z Celeronem 1,4 GHz, 512MB RAM, HDD 40GB, bez WiFi.

 

Za laptopa zapłaciłem 2280 pln netto

 

Jesli mozna wiedziec to w jakim sklepie znalazles taka oferte, czy bylo to moze w gvcnet?

Jezeli tak to czy wszystko bylo zgodne z zamowieniem i czy nie bylo zadnych problemow z zamówionym notebookiem.

Pozdrawiam

1616151[/snapback]

Laptopy zamawiałem w Perfectline, który jest dystrybutorem współpracującym z ABC Data :wink: Oni chyba współpracują tylko z firmami.

 

http://www.perfectline.pl/

 

Sprzęt otrzymałem w ciągu dwóch dni od daty zamówienia, przesyłka gratis.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak dla mnie dobrze sie sklada, bo lapek bedzie kupowany na firme zajmującą sie osprzetem komputerowym a wiec nie powinno byc problemow.

Dla mnie dodatkowym plusem jest to, ze firma ma siedzibe w Warszawie - tam bede kupowal.

Dzieku za info

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia temat gwarancji. W niektorych sklepach (http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=157&PHPSESSID=adfdde579d76c6b35f936a6b30b15c06) spotkalem sie z czyms takim. Gwarancja dla osob fizycznych 24 miesiace, dla firm 12 miesiecy. Na kilkanascie sklepow tylko w kilku natknalem sie na cos takiego, niestety nie w lokalnych. Wolabym to kupic na miejscu niz gdzies zamawiac. Wie ktos czy to oficjalna polityka hp? Watpie zeby sklep wyszedl z taka inicjatywa. Szczegolnie ze cena bardzo niska wiec watpie w takie gesty. Na stronie hp slowa na ten temat nie ma. Zanim zaczne sprzedawcow meczyc wolalbym zbadac grunt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba dokladnie to co w wypadku acerow bylo pisane - zgodnie z ustawa osoba fizyczna ma 24 miesiace gwarancji ale dokladniej jak wyglada ten drugi rok to ci nie powiem poszukaj na forum. Ogolnie mowiac niektore sklepy naduzywaja tego piszac ze jest 24 miesiace gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "gwarancja" na podstawie ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej. Tyle tylko ze to co ta ustawa stanowi to ma bardzo daleko do tego co daje Ci gwarancja. A w praktyce na jej podstawie swoich praw mozesz bezproblemowo dochodzic przez pierwsze 6 miesiecy od zakupu, pozniej jest juz sporo trudniej. Poszukaj na forum, bylo sporo o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzedawca przy zakupie wpisał w kartę gwarancyjną 24 miesiące i już, więc się zbytnio nie martwie, tym bardziej, że po oddaniu kompa na gwarancji nikt nie będzie sprawdzał sklepu itp. tylko się bedą kierować tym co jest w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkowników Hp nx6110

Dzisiaj go sobie ogladalem poraz kolejny i nie wiem do konca jak wyglada sprawa udostepniana pamieci karcie garficznej.

Wedlug mnie jest tak,ze karta graficzna sama sobie "decyduje" ile tej pamieci potrzebuje i odpowiednio tyle "pobiera" jej z pamieci systemowej.

Nie ma mozliwosci zdecydowania ile tej pamieci ma byc przydzielone na stale.

 

Wnioskuje to po tym,ze przy uruchomieniu windowsa bylo 504 MB na system i 8 MB na karte graficzna (przy 512 MB ogolnie)

Odpalilem filmik z DVD i proporcje troche sie zmienily - 502 MB na system i 10 MB na karte graficzna

 

Jezeli tak wlasnie jest to prosilbym o potwierdzenie:)

 

Mnie osobiscie takie rozwiazanie sie podoba - zawsze jest przydzielana maksymalna pamiec na system

 

A co do gwarancji - 24 miesiace dla osob fizycznych, 12 dla firm

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotrekmor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trybul - nie masz chyba racji

Jak nie wierzysz to sprawdz w zakladce karty graficznej

Tam jest zakladka ktora pokazuje ile jest przydzialu i przy 512MB na pewno nie bylo to 128 MB

Poza tym przeczytaj dokladnie moj poprzedni post

 

Liu CAs dzieki za info

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zależy :) , ja mówię o maksymalnym użyciu grafiki w stosunku do posiadanej pamięci.

Kiedy siedzimy w windowsie to wiadome że aż tyle nie idzie na grafikę.

 

Ja teraz będę reklamował swój model ponieważ nawet 3d mark mi nie działa- wywala mnie lub wyskakuje błąd, pojawiał mi się nawet błąd na niebieskim ekranie "zrzucanie pamięci fizycznej" , ale ten błąd wyeliminowałem po kolejnej reinstalacji windowsa, co nie tyczy się innych dolegliwości.

Chyba nikt takich problemów nie miał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w Vobisie, chcialem zerknac jak to wyglada. Nie mieli akurat na stanie. Wedlug nich modele z Celeronem jeszcze ujda ale Pentiumy-Centrino maja beznadziejna matryce, o jakosci takiej ze szkoda gadac. Nadmienili ze zamawiaja tylko jak klient sie uprze a tak to zdecydowanie odradzaja. Troche mnie to rozstroilo, bo myslalem akurat o modelu z pentium PG841ES. Dziwna sprawa tez z tymi dyskami, w najtanszych modelach z celeronem wkladaja toshibe 16mb cache, do pentium wtykaja z 8mb cache. Coraz mnie mi sie to podoba. Co sadzicie o tych rewelacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa tez z tymi dyskami, w najtanszych modelach z celeronem wkladaja toshibe 16mb cache, do pentium wtykaja z 8mb cache. Coraz mnie mi sie to podoba. Co sadzicie o tych rewelacjach?

1624412[/snapback]

No to jest trochę własnie dziwne.

Mam wersję PG821, czyli z pentium M, i niestety dysk to hitachi 8MB cache i do tego wolniejsza wersja (4800rpm). co do matrycy to faktycznie nie jestem z niej zadowolony. Małe kąty jeszcze ujdą, ale jakość obrazu znacznie odbiega od mojego stacjonarnego LCD Sony X73. Tam obraz to po prostu żyleta. A w lapie, obraz taki sobie. No i trafił mi się egzempalarz z jednym święcącym (na czerwono) subpikselem.

Ale ogólnie laptop może być, bez rewelki, ale może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym specom z Vobisu za bardzo nie wierzył jeśli chodzi o matrycę, chociaż biorąc pod uwagę jak HP kombinuje z dyskami, to cholera wie.

Sam posiadam PG841ES i poza małymi kątami widzenia oraz mniejszą głębią koloru w porównianiu do Toshiby czy też Samsunga 172T, nie mam zastrzeżeń do matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie tez za bardzo nie wierze "fachowcom" z Vobisu

Przy zadawaniu pytań praktycznie nic nie wiedzieli - błąkali sie miedzy sobą i dziwnie na mnie patrzyli. Mieli nawet błedy w specyfikacjach podanych na ulotkach przy notebookach - parodia.

 

Jakość matrycy - początkowo nie zrobila na mnie dobrego wrazenia ale za drugim razem, kiedy troche zmienilem ustawienie wyswietlacza (odsunąłem go troszke w pionie od siebie) uzyskalem naprawde fajny obraz (jak na notebooka). Świadczy to o słabych katach w pionie,ale mozna tak ustawic matryce,zeby kolorki wygladaly fajnie (no i zawsze pozostaje zabawa kanałami R G B na karcie graficznej co napewno nie zaszkodzi)

 

Co do dysku - faktycznie te 60GB moga mieć mniejszą predkosc (na stronie HP podane jest ze dyski montowane w nx6110 mają od 40 GB - 60 GB oraz od 4200 rpm - 5400 rpm)

Puki co to tyle

Ja swojego Hp'eka kupuje w polowie miesiaca i napewno podziele sie wrazeniami

Pozdrawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

własnie kilka dni temu odebrałem swojego HP PG435ES

i co do śledztwa w sprawie dysku, ściągałem go na zamówienie więc byłem ciekawyz jakim dyskiem przyjdzie

 

i w moim HP'ku jest Fujitsu MHT2040AH PL, ma 5400 rpm i 8MB cache'u z tego co doczytałem na net'ie (liczyłem na toskibe z 16 M cachem ale mogłem trafić na gorszy :-)

 

aaa gdyby ktoś miał problem z postawieniem na nim win2000 pro to piszcie (problemy ze sterownikami ze strony HP)

 

to mój kolejny sprzęcik i mam bardzo pozytywne wrażenia

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zależy :) , ja mówię o maksymalnym użyciu grafiki w stosunku do posiadanej pamięci.

Kiedy siedzimy w windowsie to wiadome że aż tyle nie idzie na grafikę.

 

...pojawiał mi się nawet błąd na niebieskim ekranie "zrzucanie pamięci fizycznej" , ale ten błąd wyeliminowałem po kolejnej reinstalacji windowsa, co nie tyczy się innych dolegliwości.

Chyba nikt takich problemów nie miał ?

1624114[/snapback]

 

moj kolega ma takie numery w innym modelu HP ....czyzby to zaczynala byc regoła???

 

zaczynam sie zastanawiac coraz bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co....wychodzi na to ze ten model HP nie jest taki HIPER-ekstra jak go maluja i reklamuja. Tu matryca, tu dysk...tam martwe pixele.....no zaczynam widziec ten model w ciemnych kolorach...a mialo byc tak pieknie :)))).

 

Bylem ostatnio na bardzo duzej konferencji we Florencji i sobie poogladalem nieco modeli bo ludziska mieli przeróżne. Powiedzmy sobie szczeze HP nie zablyszczal...Za to zakochalem sie w Sony VAIO - obraz żyleta (ale cena tez żyleta :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...