Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

radze ci zadzwonic do centrum w Polsce

1653360[/snapback]

Tak, dzwoniłem. W bardzo uprzejmy sposób powiedzieli mi, że mogę przywieźć im kompa, sprawdzą mi bios i zakutalizują i skasują mnie na 50 zł. Nie jest to sposób, który do końca by mi odpowiadał B) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ciekawą rzecz zauważyłem dzisiaj na moim nx6110. Otóż w Knoppixie (taka dystrybucja linuxa) wentylator procka zupełnie się nie włącza, i to bez względu na to co się robi. Oczywiście procek grzeje się przy tym niesamowicie... Nie wiem czy lapek ma jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem, wolałem tego nie sprawdzać :) . Zastanawiam się co by było gdybym nie zwrócił na to uwagi... ciekawe czy spalony procek/stopiona obudowa podlegałyby naprawie gwarancyjnej. Próbował ktoś z jakimś innym [brzydkie określenie na linuksa]em? Bo ja w przyszłości mam zamiar jakiegoś sobie zainstalować - gdyby nie było to możliwe, to byłoby to już przegięcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam HP 6110 juz miesiac

celek 1.4, 256mb, 40GB, wifi, win HE en

dysk sie okazal Samsung 5400 obr./min. 2mb cache a naped combo to Teac 24/24/24/8x

zakupiony w UK przez znajomego wyszlo cos ~2450zl :wink:

matryca przeszkadzala mi tylko jakosc wyswietlanej trzcionki, musialem mocno pochylac ekran zeby sie dobrze czytalo cleartype zalaczony z pomoca przyszedl program microsoftu TU i juz nie mam zastrzezen

bateria trzyma 2:30 godzi. wifi zalaczone caly czas ineternet itd.

wentylator fakt chodzi caly czas jakos mi to nie przeszkadza

gry hmm jeszcze go nie meczylem na 3dmark2001 chyba mialem ~3100

dodatkowo ram +512mb hynix

Edytowane przez niCp0N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj zakupilem nx 6110 z pentiumem 1,6 (dolozylem 256ramu goodram) i mam taki maly problem odnosnie wentylatora: jak nic nie robie to wlacza sie regularnie co 5 minut, chlodzi 5 minut (wydmuciach!e zimne powietrze:) i sie wylacza aby za 5 minut znowu ruszyc, zainstalowalem wiekszosc sterownikow ze strony hp, moze cos pominalem co ma istotny wplyw na prace chlodzenia, bios wgralem najnowszy i wylaczylem ciagla prace wentylatora na zasilaniu, czy ktos tez tak ma? prosze o pomoc:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

moim zdaniem sprawa z linuxem czy jakims innym systemem operacyjnym moze byc dyskusyjna w momencie jakby sie faktycznie cos stalo bo w serwisie mozesz rownie dobrze uslyszec iz "hp zaleca system windows". Generalnie taka sprawa bylaby podobna do sprawy ibma jaka byla kiedys ze instalacja uzywanie modulow jadra monitorujacych temperature jakis elementow powodowalo uszkodzenie czegos... nie pamietam szczegolow ale bylo cos takiego. Jak chcesz to poszukaj czegos o tym a mniej wiecej bedziesz wiedzial co w takim razie bedzie z hp. Moim zdaniem producent zwali wine na ciebie i ci gwarancji nie uzna. W kwestii tych ukladow zabezpieczajacych to imho napewno cos jest ale takie czeste przegrzewanie moze wplynac na czas zycia niektorych elementow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj zakupilem nx 6110 z  pentiumem 1,6 (dolozylem 256ramu goodram) i mam taki maly problem odnosnie wentylatora: jak nic nie robie to wlacza sie regularnie co 5 minut, chlodzi 5 minut (wydmuciach!e zimne powietrze:) i sie wylacza aby za 5 minut znowu ruszyc, zainstalowalem wiekszosc sterownikow ze strony hp, moze cos pominalem co ma istotny wplyw na prace chlodzenia, bios wgralem najnowszy i wylaczylem ciagla prace wentylatora na zasilaniu, czy ktos tez tak ma? prosze o pomoc:)

 

pozdrawiam

1661807[/snapback]

Bo HP inteligentnie ustawiło poprzeczkę na 40 stopniach - a mało który procek bez chłodzenia wiatraczkiem się mniej grzeje. Chociaż myślałem, że z centrino jest inaczej.

 

Są już stery do grafiki, które działają ok (ale tylko na stronce intela), oraz sterowniki do touchpada (ale na stronce synapticsa), także juz z niczym nie ma problemu poza wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie wlasnie zastanawiam ciagle nad tym hp-kiem, w sumie to j estem zdecydowany - ale przeraza mnie brak tv-out'u ktory jak dla mnie jest po ptostu skandaliczny... czy ktos mi moze wytlumaczyc polityke hp bo ja ich nie rozumiem kompletnie ;) co prawda tv-out jest w innych versjach (np 6120) ale sa one zdecydowanie drozsze....

 

no i mam pytanko do ludzi uzywajacych przejsciowke vga - euro z progamem powerstrip - dziala to to jak nalezy ? :|

Edytowane przez qbusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie wlasnie zastanawiam ciagle nad tym hp-kiem, w sumie to j estem zdecydowany - ale przeraza mnie brak tv-out'u ktory jak dla mnie jest po ptostu skandaliczny... czy ktos mi moze wytlumaczyc polityke hp bo ja ich nie rozumiem kompletnie ;) co prawda tv-out jest w innych versjach (np 6120) ale sa one zdecydowanie drozsze....

1667391[/snapback]

No polityka jest taka że notebooki HP nx6110 mają być solidne,energoszczędne i zapewnić znośne minimum do zastosowań biurowych - więc tv-out jest niepotrzebny

(macie PRACOWAĆ a nie filmy oglądać albo w gierki grać) :-P

a jak koniecznie chcesz TV-out to kup droższy wtedy na przykład : hp nx6120 to wtedy HP zarobi więcej ... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko jestem szczesliwym posiadaczem tego laptopa od ponad miesiaca. kupilem najtansza wersje bez windowsa z celeronem 1.3 w vobisie (dostalem gratis torbe za 140zl bo pomylili sie w papierach i na nastepny dzien przyszedlem zrobic im awanture :P) mam kilka pytan a mianowicie:

 

1. Czy probowaliscie jakos programowo podkrecac procek albo karte graficzna? Swego czasu udalo mi sie podkrecic celerona 333 do 416 i dalo to naprawde niezly efekt (konkretnie obraz w CSie 1.5 stal sie plynny, podkrecalem progsem SoftFSB) Czy wypali cos takiego w laptopie i czy jest to bezpieczne tak samo jak w pececie?

 

2. Moje odczucia co to wiatraczka sa nastepujace: po odpaleniu windowsa wlacza sie on sporadycznie, jednak po kilkunastu minutach sporadyczne wlaczanie zmienia sie w sporadyczne wylaczanie :P. Wiatrak zaczyna pracowac prawie non stop. W sumie jakos specjalnie nie przeszkadzalo mi to do tej pory, ale jesli jest mozliwosc zmienienia tego poprzez upgrade biosu to zastanawiam sie czy nie sprobowac. Nigdy nie bawilem sie w "biosowe" sprawy. Zrobie update jesli napiszecie czy to naprawde cos pomoze w sprawie tego wentyla.

 

3. Gwarancja. Sprawa juz poruszana na forum. Niby maja byc 24 miechy dla Kowalskiego, ale ja na swojej karcie gwarancyjnej mam wpisane 12. Koles z vobisu tlumaczyl mi to ze kolejny rok do podstawowej gwarancji jest na zasadzie jakiegos bonusu czy promocji. Musialem wypelnic jakies dodatkowe papiery, ale jeszcze do dzis nie otrzymalem nic zwrotnego a na karcie dalej widnieje 12 miechow :/ Jak wam to tlumaczono i czy wy tez cos takiego wypelnialiscie? Przeczuwam tutaj jakas probe "przekrecenia" klienta...mam nadzieje ze sie myle.

 

4. Planuje zakup dodatkowej pamieci. Nieukrywam ze troche tez grywam na tym "laktoku" :P min w colina 3, czuc ze potrzeba jeszcze troche pamieci. Myslicie ze kolejne 256 starczy? Kosc musi byc w jakiejs konkretnej specyfikacji czy wystarczy ze pojde do sklepu i wezme najtansza do laptopa? Chcialbym zeby nic nie gryzlo sie, wolalbym nawet te pare zlotych dolozyc i pozniej nie zalowac. Mysle ze dobrym pomyslem byloby wziecie ze soba kompa do sklepu i sprobowania na miejscu czy wszystko gra...

 

Z kolei na koniec mam rade dotyczaca matrycy. Dokladnie ustawiajcie kat jej nachylenia wzgledem tego jak siedzicie. Nawet niewielka zmiana pozycji ma duzy wplyw na jakosc tego co obserwujemy...

 

dosc duzo uzytkuje tego HPka i mozna powiedziec, ze troszke juz go rozgryzlem, jesli mielibyscie jakies pytania z checia odpowiem. z gory dzieki za odpowiedzi na moje pozdrawiam! PS o w morde jak sie rozpisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Planuje zakup dodatkowej pamieci. Nieukrywam ze troche tez grywam na tym "laktoku" :P min w colina 3, czuc ze potrzeba jeszcze troche pamieci. Myslicie ze kolejne 256 starczy? Kosc musi byc w jakiejs konkretnej specyfikacji czy wystarczy ze pojde do sklepu i wezme najtansza do laptopa? Chcialbym zeby nic nie gryzlo sie, wolalbym nawet te pare zlotych dolozyc i pozniej nie zalowac. Mysle ze dobrym pomyslem byloby wziecie ze soba kompa do sklepu i sprobowania na miejscu czy wszystko gra...

1668960[/snapback]

Szukaj modułów SO-DIMM.

Kingston Value będzie dobra i niezbyt droga, ja dokupiłem 256MB

 

KTH-ZD7000/256 333MHz

 

Polski GoodRAM też będzie bardzo dobry :wink:

 

 

W najbliższym czasie zamówię HP nx6125 z Sempronem 3100+, Radeon'em X300, 512MB RAM, DVD+/-RW DL LS - ciekawe jak ten będzie latać :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jako ze planuje tez kupic laptopa z serii hp nx6110, to mam takie zapytanie: jako ze biore model PT601AA bez nagrywarki DVD, czy w przyszlosci bede mogl wrzucic zamiast standardowego combo ktore jest w srodku jakas inna nagrywarke dvd? mam namysli nagrywarke dowolnej firmy. bo z tego co wiem, wifi dziala tylko takie od hp. z napedami jest tak samo? i podobnie z dyskami i ramem, nie bedzie problemow? i ogolnie, warto tego "hapeka" brac?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie update jesli napiszecie czy to naprawde cos pomoze w sprawie tego wentyla.

1668960[/snapback]

Pomoze jedynie tyle, ze bedziesz mial opcje wylaczenia wiatraka, gdy komputer jest podlaczony do zasilacza, ale gdy temperatura przekroczy 45 stopni wiatrak i tak bedzie chlodzil, az zejdzie do 40, czyli prawie caly czas :)

 

Jak wam to tlumaczono i czy wy tez cos takiego wypelnialiscie? Przeczuwam tutaj jakas probe "przekrecenia" klienta...mam nadzieje ze sie myle.

1668960[/snapback]

To nie zaden przekret. Musisz wypelnic "promocyjne zgloszenie" i przefaksowac wraz z dowodem zakupu do HP w celu przedluzenia gwarancji. Sprzedawca jak najbardziej w porzadku.

 

4. Planuje zakup dodatkowej pamieci. Myslicie ze kolejne 256 starczy? Kosc musi byc w jakiejs konkretnej specyfikacji czy wystarczy ze pojde do sklepu i wezme najtansza do laptopa?

1668960[/snapback]

Moim zdaniem dodatkowe 256mb w zupelnosci wystarczy! A co do kosci, to wsio radno, byleby do laptopa :) Kingston, GoodRam - do wyboru.

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helo!

 

Po dlugim planowaniu & przemysleniach dolaczam do grona uzytkownikow HP nx6110. Moj model to PT601AA (cel 1,4 + Win XP Home). Pierwsze wrazenie po otwarciu pudelka: "Uou, ale ladnie pachnie" :) Oczywiscie dokupilem dodatkowe 256mb ramu i sadze, ze to w zupelnosci wystarczy.

 

Chcialem kupic laptopa na ktorym moznaby tez od czasu do czasu troche pograc i sie nie zawiodlem (choc wymagajacym graczem nie jestem), GTA: SA w 800/600/16 (coz:) chodzi super.

 

Interesowalo mnie tez, jaki dysk jest w tym modelu zainstalowany (wczesniej pisalem do HP w tej sprawie - odpowiedzieli, ze w tym i w modelu z czystym DOSem sa dyski 5400rpm z 8mb cache) i tu sie ciesze ogromnie, bo.. cichutenki Fujitsu :))

 

W sumie same pozytywne zaskoczenia: zadnych bad pikseli, odpadajacej klawiatury, tudziez "latajacych" portow - sprzecik miodzio. A z wentylem rzeczywiscie nic sie nie da zrobic.. co najwyzej mozna puscic glosniej muzyke.

 

A wszystkim zastanawiajacym sie, gdzie kupic notebooka polecam wroclawski/internetowy sklep gvcnet.pl. Bardzo balem sie wlasnie tego, ze kupujac przez internet cos wiecej niz grafike bede mial sporo problemow, ale spotkalem sie z genialna, profesionalna i mila obsluga. Sprzet zamowilem w poniedzialek, we wtorek zaplacilem (przelew z gory->0 kosztow przesylki). Juz w srode kurier zapukal do mych drzwi oznajmiajac mi: "2 paczki dla Pana" (niby "gratis", ale za 40 zl dostalem orginalny plecak HP wart ok. 190zl). Tego samego dnia odeslalem gwarancje do podbicia i otrzymalem ja wraz z dodatkowa koscia ramu w piatek. Panowie ze sklepu sami wyslali do HP zgloszenie promocyjne, dzieki ktoremu gwarancja zostaje przedluzona na nastepny rok.

 

Jesli ktos sie jeszcze zastanawia nad zakupem tego modelu, mowie: "KUPUJTA!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

------> Jeśli pracujecie na zasilaniu sieciowym i macie baterię w lapku to jak szybko się wam ona rozładowuje i przy jakim poziomie lapek zaczyna ją doładowywać?

Mój HPek "zjada" mi 1 punkt procentowy na dzień i ładuje akumulator gdy ten ma 90% :mur:

 

Drażni mnie to bardzo, gdyż wolałbym by to robił góra na 10% a nie 90% - debilizm. Nie będę przecież za każdym razem odpinał akumulatora!

 

Wy też tak macie?

 

Można to programowo rozwiązać?

P.S.

Mam najnowszy bios i wszystkie łatki od XP łącznie z gów...nym SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój HPek "zjada" mi 1 punkt procentowy na dzień i ładuje akumulator gdy ten ma 90%  :mur:

 

1671739[/snapback]

U mnie jest podlaczony do zasilacza caly czas i bateria jest od paru dni na 100%. Owszem, zjada 1%, ale wtedy, gdy na noc odlacze od zasilanie i lezy sobie tylko z bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podlaczony do zasilacza caly czas i bateria jest od paru dni na 100%. Owszem, zjada 1%, ale wtedy, gdy na noc odlacze od zasilanie i lezy sobie tylko z bateria.

1671778[/snapback]

Ciekawe od ilu procent liczy mu sie jako nastepny cykl ladowania ??? :) bo jezeli juz od 99% to kretynizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprawie tej gwarancji: w vobisie sprzedawca powiedzial mi ze sam przefaxuje ten papier. myslicie ze powinienem napisac i upewnic sie czy wszystko jest ok? bo do tej pory nie dostalem zadnego potwierdzenia (ok 1 miecha) wlasnie wy dostawaliscie cokolwiek potwierdzajacego przedluzenie gwarancji? tak a propos ja w ogole nie zauwazylem zeby ladowal mi baterie jak mam podpietego laptopa do sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie moze kiedy wam zaczyna ladowac akumulator? ile macie wtedy %?

1672032[/snapback]

Tak jak u Ciebie, gdy bateria jest naladowana ponizej 90%, to zaczyna ladowac.

 

A co do przedluzenia gwarancji ja tez nie dostalem zadnego potwierdzenia i chyba tak powinno byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX6125 już do mnie dotarł :) Tym razem laptop HP z AMD na pokładzie

 

Konfig:

 

Mobile AMD Sempron™ 3100+ 1,8 GHz, 256 kB, 512MB RAM, ATI Mobility Radeon X300 128MB, DVD +/- RW DL, HDD 60GB Toshiba 5400obr/min. 8MB cache, WiFi 802.11b/g, czytnik linii papilarnych, czytnik kart MemoryStick, MemoryStick Pro, MultiMediaCard, SecureDigital, SmartMedia, xD-Picture Card , 1x10/100/1000BaseT Gigabitethernet (RJ45) i modem oraz FireWire.

Matryca 15 cali.

 

 

Na szybko z wad zauważyłem:

 

- touchpad ma już plastikowe przyciski. W porównaniu z poprzednimi gumowymi te pracują bardzo ciężko. Trzeba włożyć o wiele więcej siły by je wcisnąć.

 

- dysk Toshiby ale z tylko 8MB cache

 

- gwarancja tylko 12 miesięcy firma/osoba fizyczna

 

Kilka fotek:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Później wrzucę wyniki z 3DMarków

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jedno - masz jeszcze jak widac po sigu i fotkach ibm'a - jak ten hp wyglada w konfronatcji z nim?

 

pytam bo wacham sie wlasnie pomiedzy tymi dwoma.... albo ibm referb albo wlasnie ten hp...

 

jak bys mogl to opisz co jest lepsze i dlaczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jedno - masz jeszcze jak widac po sigu i fotkach ibm'a - jak ten hp wyglada w konfronatcji z nim?

 

pytam bo wacham sie wlasnie pomiedzy tymi dwoma.... albo ibm referb albo wlasnie ten hp...

 

jak bys mogl to opisz co jest lepsze i dlaczego ;)

1672983[/snapback]

Bierz HP nx6110/6125, jest sporo tańszy, ma bardzo dobrą wydajność grafiki, elegancki wygląd i ekstra wyposażenie.

 

nx 6110 kosztował 2800 pln, nx 6125 4070 pln, a IBM T42 + stacja dokująca ponad 8000 pln. Owszem T42 ma doskonałą wydajność podsystemu CPU+RAM+HDD, ale pod względem wydajności grafiki Radeon 7500 jest tragicznie. T42 to idelany komputer dla biznesu i do pracy biurowej, do gier odpada. HP jest pod względem gier jest o wiele lepszy i sporo tańszy.

 

Nie ładuj się w IBM ponieważ najnowsze T42/43 to już Lenovo i to widać (oszczędności).

 

Kupowanie IBM z serii R też mija się z celem, brak touchpada, kiepski dźwięk, bardzo słaba grafika więc za około 3100 pln to kiepski wybór.

Ale trzeba przyznać, że IBM ma najwygodniejszą klawiaturę :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock - co do IBM to nie we wszystkich sie z toba zgodzę. Zwłąszcza jeśli chodzi o sugestie ze jakośc teraz Lenovo jest gorsza i to widać - otóż na razie w notkach a Ty masz T42 - nic sie nie zmienia - Twój był robione zanim Lenovo pewnie kupiło go a jak nie to i tak tam w tych notklach na razie nic nie kombinują -co innego w modleach ThinkPad serii "Z" to tak.

fakt - nie jest tani.

 

Powiedz - jak mocno sie grzeje i czy wiatrak nawija w tym nontop ?? Jak ogólna praca na takim notku na AMD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny T42 jest robiony w China i w dwóch miejscach obudowa ugina się, trzeszczy. Spotkałem się z takim problemem przy dziewięciu sztukach T42 i jednej T40.

Wcześniej miałem T23 made in Scotland i tam też był feler, w okolicy prawego Shifta unosił się fragment klawiatury. Jakość IBM'a pogarszała się latami. W końcu gdy usterkowość przekroczyła 6%, IBM sprzedał dział notków Lenovo.

Może się ze mną nie zgodzicie, ale pierwsza myśl jaka mi przyszła po tej transakcji to: "umarła legenda IBM". IBM zawsze od lat kojarzyły mi się najlepszą wydajnością, stabilnościa, jakością i ergonomią. A teraz :?:

 

Co do nx6125, wentylator włącza się rzadziej niż w 6110 (C-M 1,5) i jest ciut cichszy.

6125 jeszcze nie miałem czasu porządnie "wypróbować".

Jedyne co rzuca się w oczy to krótszy czas pracy na baterii Semprona niż Celerona M.

Poza tym jak w 6110 matryca ma małe kąty widzenia, ale za to jest bardzo jasna. Sporo jaśniejsza niż w T42 (ten z kolei ma większe kąty widzenia).

 

Podobnie jak T42, nx6125 podczas grania w Sims 2 (koleżanka miała płytke pod ręką) obie maszyny parzą od spodu. W każdym razie trzymanie tam ręki nie należy do przyjemności.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje zakup dodatkowej kosci ramu 256mb. w chwili obecnej mam juz 256mb @ 266mhz. najlepiej kupic teraz kolejne 266 czy np 333?nie beda sie gryzly? bo w starym pececie za dobrze nie wspolpracowaly 100 i 133 mhz z tego co pamietam. tu nie bedzie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...