Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nx6110 i chcialem dokupic 512 RAMu. Mozecie mi cos na ten doradzic ?

 

EDIT:

Mam jeszcze jeden problem...Moj procesor grzeje sie do 70 stopni, nawet troche wiecej chwilami(np. teraz 72stopnie, pracuje progrem przerabiejacy filmy). Mam zainstalowanego najnowszego BIOSa. To chyba troche za wysoka temp? Co z tym zrobic?

Edytowane przez niuton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ciezko wam odpisac w sprawie tej bateri?!? :>

1709923[/snapback]

ja po odlaczeniu zasilania jak mam baterie 100% to pisze mi ze pozostalo jeszcze ponad 3,5 H. ale trzyma nieco dluzej jak mniejsze neico podswietlanie

...aha...a dobzre sformatowales baterie ?

 

 

co do postu wyzej...70 stopni ???masakra tyle to nawet nie mam na PC z plyta ktora ma walniete kondensatory, podczas intensywnej pracy.... wkoncu to procesor mobilny wiec o mniejczym poborze pradu....ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! Za kilka dni kupuje lapka hp (w Media Markt :? ) Wprawdzie nie bedzie to nx6110 a nx8220 ale moje pytanie nie dotyczy bezposrednio komutera tylko gwarancji.

Czytalem gdzies ze mozna ja jakos bezplatnie przedluzyc z roku na dwa i chce sie upewnic czy to prawda (jesli tak to czy dotyczy ona osob fizycznych czy firm?). Wyslalem maila do HP Polska ale nie otrzymalem odpowiedzi :(. Moze ktos z Was wie cos na ten temat?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przepraszam, moj blad. Wlasnie tam czytalem na ten temat, ale jesli dobrze zrozumialem to wypowiadaja sie tam osoby ktore komputer kupily w Vobisie, wiec ciagle malo wiem. Na stronie HP znalazlem tylko informacje na temat odplatnego przedluzania gwarancji. Pewnie bede musial zadzwonic do HP, bo chyba nie maja tam dostepu do internetu skoro na maile potencjalnych klientow nie odpowiadaja :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przepraszam, moj blad. Wlasnie tam czytalem na ten temat, ale jesli dobrze zrozumialem to wypowiadaja sie tam osoby ktore komputer kupily w Vobisie, wiec ciagle malo wiem.

1710454[/snapback]

Musiales czegos nie doczytac, bo nie tylko wypowiadaly sie tam osoby, ktore kupily komputer w Vobisie (polecam www.gvcnet.pl - taniej nie znajdziesz nawet w media markt). Co do tej gwarancji, to trzeba przefaksowac do HP zgloszenie promocyjne, gwarancje i dowod zakupu, jesli dobrze pamietam, w ciagu 2 tygodni od zakupu. Po prostu spytaj sie sprzedawcy. Jestem na 100% pewien, ze wie o co chodzi i sam to zrobi (w moim przypadku tak bylo - nie musialem sie o nic martwic).

 

Na stronie HP szukaj czegos na temat "Zgloszenia promocyjnego", bo tak owo przedluzenie gwarancji dla osob prywatnych sie nazywa, ale watpie, ze bedzie latwo znalezc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako klientom, zgoszenie promocyjne nie jest wam potrzebne. musi je wypelnic sprzedawca i w ciagu 14 dni od daty zakupu przefaksowac do hp. sprzedawcy maja dostep do takich formularzy.

1710574[/snapback]

Kwestia dodatkowej gwarancji jest dla mnie bardzo wazna. Roczna gwarancja za sprzet kosztujacy ok 5tys pln to wg mnie troche za malo i jest to duza wada przez ktora mam pewne watpliwosci czy nie zdecydawac sie na cos innego (Toshiba, Asus, Fujitsu-Siemens maja z tego co wiem 2-letnia gwarancje). Ale jesli owa promocja nadal trwa to nie mam zadnych watpliwosci: biore hp nx8220 py398es za 4799.

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do przedluzenia gwarancji to jeszcze chyba trwa ta promocja (najlepiej dowiedz sie w samym sklepie, w ktorym chcesz kupic laptopa), ale tylko dla klientow INDYWIDUALNYCH

 

moglibyscie jeszcze napisac jak u was wyglada sprawa baterii? to wazne dla mnie bo nie wiem czy mam podstawy zeby oddac kompa do serwisu. przy naladowaniu na 100% jest napisane ze wytrzyma 2,5h, jak jest u was? PS wystarczyloby ewentualnie zebym oddal sama baterie zglaszajac taka usterke/wade??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiales czegos nie doczytac, bo nie tylko wypowiadaly sie tam osoby, ktore kupily komputer w Vobisie (polecam www.gvcnet.pl - taniej nie znajdziesz nawet w media markt). Co do tej gwarancji, to trzeba przefaksowac do HP zgloszenie promocyjne, gwarancje i dowod zakupu, jesli dobrze pamietam, w ciagu 2 tygodni od zakupu. Po prostu spytaj sie sprzedawcy. Jestem na 100% pewien, ze wie o co chodzi i sam to zrobi (w moim przypadku tak bylo - nie musialem sie o nic martwic).

 

Na stronie HP szukaj czegos na temat "Zgloszenia promocyjnego", bo tak owo przedluzenie gwarancji dla osob prywatnych sie nazywa, ale watpie, ze bedzie latwo znalezc.

 

pozdrawiam

1710491[/snapback]

witam,

o vobisie pisałem m.in. ja - ale kompa którego dziś zanabyłem mam z komputronika, na dodatek nx6110 601AA - ale do nx8220 z vobisa się chwilę przymierzałem.....

:lol2: :lol2:

 

a co do gwarancji, to mi dziś pani w komputroniku powiedziała, że promocja ta była wazna do końca września....

 

wcisnęła mi kit, czy nie...?

 

a skoro to wątek o nx6110 - to napiszę pierwsze szybkie wrażenia :)

 

kompik jest spoko, jeśli założymy, że to sprzęcior za 3k, a nie za 5k pln!!!

tzn:

matryca ma tylko 1024x768 i nie jest to matryca najwyższych lotów, ot taka sobie, dobra, ale bez rewelacji.

 

acha, nie wiem jaki mam dysk (jak to sprawdzić??)

 

kompik chodzi spoko, jast cichy, na standardowych sterach (bez aktualizacji) wyciągnąłem 3335 3d marków 2001 (jakoś tak).

zaraz odpalę superpi i zobaczymy....

 

ps. od razu dokupiłem 1 kość 512 Goodram (produkcja WILK electronics - polski importer i teraz już producent pamięci).

IMHO nie opłaca się kupować kości 256, bo 512 to trochę mało. poza tym, standardowa kość 256 jest NA STAŁE zamocowana, więc lepiej dziś dołożyć stówkę i mieć pół roku-rok spokoju dłużej....

 

ps2. razem z kompikiem dostałęm też całkiem przyzwoity plecaczek :)

 

a teraz wracam do zabawy :razz:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji na serie notebooków:

nx6110, nx6125 oraz niektóre modele serii nc6120 (pg822ea) lub nx8220

to:

-przedłużenie gwarancji o rok dla osób fizycznych nadal funkcjonuje i nie skończyło się tak jak podają w komputroniku

- sprzedawca ma obowiązek wysłać zgłoszenie promocyjne a nie kupujący

info uzyskałem z wiarygodnego źródła- bezpośrednio od HP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niuton - ja bym jednak poszedł z tym do serwisu, u mnie 1h30' to jest jak gram w jakąś grę o dużych wymaganiach. Zwykle jak coś robię na komputerze z wyjątkiem grania, to spokojnie bateria trzyma 2,5 godziny. Jak przyciemnię trochę ekran to czas wzrasta pewnie do ok. 3 godzin (pokazuje w windowsie 3,5 godziny, ale szkoda mi oczu, żeby to sprawdzać :) ). Temperatura 70 stopni to też przegięcie, mój rekord to przy maksymalnym obciążeniu procka 56 stopni. A jak przeglądam sobie strony, temperatura utrzymuje się na 39-43 stopni zwykle. Nie wiem jaka jest dopuszczalna temp. twojego procka, ale w takich warunkach może długo nie popracować... Proponuję zajrzeć pod spód i sprawdzić czy w ogóle wentylatorek się kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnie nieco od tematu temperatury procka. Począwszy od biosu F0A zmienił się kontroler klawiatury. "Typematic rate" jest nieustawialny w biosie :( Zarówno w biosie F0A jak i F0B szybkość powtarzania naciśniętego klawisza jest bardzo wolna. Macie na to jakieś rozwiązanie? Myślałem, że w biosie F0B poprawią to, ale nadal jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

duzo czytam tutaj na temat krotkiego (u niektorych) czasu pracy na baterii. W zwiazku z tym mam pytanie: jak poprawnie przeprowadzic "formowanie baterii" w laptopie? :?

 

2. Co byscie wybrali? nx6110 czy nx6125?

 

Pozdrawiam

Harry

Edytowane przez k_zacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu nowego BIOSA i wysokich temperatur procka to muszę przyznać, że i u mnie sprawa wygląda podobnie, otóż wg. SpeedFana temperatura procka (przy ustawieniu BIOSA na wentylator zawsze włączony na prądzie przemiennym) oscyluje od 44 do 50 stopni...

 

I tutaj moje pytanie, czy taka temperatura jest właściwa, pojawiły się wcześniej głosy, że to za dużo, ale też pojawiły się opinie, że na mobilnych prockach to normalna temperatura... Tak więc jak to jest Waszym zdaniem naprawdę?

 

P.S.

Twardy dysk standardowo nie przekracza 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo czytam tutaj na temat krotkiego (u niektorych) czasu pracy na baterii. W zwiazku z tym mam pytanie: jak poprawnie przeprowadzic "formatowanie baterii" w laptopie?

1715000[/snapback]

Po poprawnym formatowaniu baterii pracuję na laptopie nie mniej niż 3 godziny. A co do samego formatowania to mogę powiedzieć, że:

 

1/ przy pierwszym ładowaniu należy baterię naładować do 100%, najlepiej na wyłaczonym kompie przez całą noc,

2/ cykl ten powtórzyć kilka razy.

 

W trakcie używania kompa mówi się, mimo, iż bateria jest nowej generacji, że warto raz na miesiąc lub kilka miesięcy powtórzyć cykl rozładowania baterii aż do wyłączenia laptopa i jej ponownego naładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co robisz pracujac te 3h? jakies gierki czy winamp, gg czy moze jeszcze jakies inne programy? ja jak naladuje na maxa to mi wskazuje ze wytrzyma 2h40min. w rzeczywistosci jak gram to wytrzymuje do 2h a jak nie gram to nie wiem bo w podrozy najczesciej odpalam gierki :P (teoretycznie bateria powinna dluzej wytrzymac nawet 4,5h a ja z tego co widze nigdy takiego wyniku bym nie osiagnal). inni chwalili sie lepszymi wynikami od moich (nawet do 4h). jest sens zeby oddawac sprzet do serwisu zeby sprawdzili baterie? w zasadzie ogniwo nie trzyma strasznie slabo jak na laptopa, ale oczekiwalem czegos wiecej. co radzicie?

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co robisz pracujac te 3h? jakies gierki czy winamp, gg czy moze jeszcze jakies inne programy?

Hmmm... Sam nie wiem, nic szczególnego, robię to co normalnie, czyli zazwyczaj praca biurowa - czyli głównie OFFICE, a zwłaszcza WORD, poruszam się trochę po sieci, czasem jakąś muzyczkę puszczam sobie z WINAMPA i w zasadzie to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich od jakiś dwuch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego laptopa dokładnie PY435ES. mam dysk Fujitsu 8 mb bufor (tak co do tej gatki o dyskach). Na matryce w sumie też nie nażekam po raczej nie latam jakoś koło niego by te kąty w pionie mi przeszkadzały. A i z tym hałasem to nie przesadzajcie lapik jest cichutki tylko napęd optyczny czasem głośniej sie odezwie.

Co prawda mam zamiar dokupić dodatkową kostek ramu 256 i przymieżam się do zewnętrznej karty dźwiękowej, ale i ten lapik sam w sobie też dobże gra. Miałem opcje porównać go z acerem i tochibom satelite to tylko matryca w TS była troche lepsza a tak to HP RULEZ.

Zainstalowałem też tą najnowszą wersjie biosu tylko ciężko mi powiedzieć teraz z jak to do końca jest z tą temperaturą bo w tej chwili nie mam go ze sobą.

Uważam go za udany zakup i gorąco polecam wszystkim to bardzo dobry i solidny(przynajmniej takie sprawia wrażenie) sprzęt.

POZDRO 4 ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...