Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Może to jak z drukarkami HP - są stosunkowo tanie a tusze czy tonery kosmos. Chcą wyciągnąć od nas Home User'ów :blink: jak najwięcej za eksploatację :mur:

 

Garnek złota B) dla tego kto znajdzie sposób na zmianę procentów lub wyłączenie baterii przy zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste. Tanie lapy, bardzo drogie akcesoria. Głupi kabel od zasilacza kosztuje ok. 120 zł !

 

Gdyby jeszcze ktoś znalazł sposób na usunięcie blokady kart WLAN z biosu. Przydałby się jakiś fachman z nx6110 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - a o czym my mówimy? Czy to właśnie nie o te karty chodzi? Nie mów mi, że nie działają nawet na na PCMCIA

 

Zastanawiam się nad tym http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21452

 

Ale nie wiem co lepsze(większy zasięg) Intel 2915 to a/b/g i pozostaje slot wolny - nic się nie wyłamie, ale trochę zabawy z tym wysyłaniem zdejmowaniem blokady itd.

 

Chociaż bardziej jestem za Intelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o kartach wkładanych do środka laptopa czyli na slocie miniPCI. Link, który podałeś przedstawia kartę PCMCIA. Na nie nie ma blokady.

 

Intele 2200BG i 2915ABG da się tak przerobić, że będą działać z blokadą. A nx6110 będzie je rozpoznawał jako te kupione w sklepie HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Siedzę właśnie przed HP nx6110 PY536ES!!!

 

Trafił mi się model z dyskiem Toshiba 4200rpm 8MB cache (MK4025GAS).

 

Właśnie ten dysk mnie niepokoi!

Co jakiś czas wydobywają się z niego dziwne dźwięki.

Taki rochę metaliczny dźwięk (chlup, yyyp) tak jakby głowica dotykała talerza :blink:

Na dodatek pojawia się często (co 15s).

W sumie przywykłem, ale niepokoi mnie to.

Zastanawiam się czy to nie jakaś zbliżająca się awaria.

Według SMART-a wszystko jest w porządku!!!

 

Ale jestem ogólnie zadowolony z zakupu.

 

Co do dysku to na początku się wku***łem, że 4200rpm ale o dziwo na razie nie odczuwam jakiegoś mulenia kompa z jego strony!

 

Co do napędu to mam nagrywarkę TS-L532M. Ma być z LightScribe, ale nie ma tego znaczka na panelu, a na stronie producenta nie ma tego modelu(jest TS-L532A - bez LS).

Jutro kupię płytkę i sprawdzę.

 

To mój pierwszy lapek, czy we wszystkich dysk wydaje takie dźwięki(nie są to dźwięki takie jak przy zapisie lub odczycie)?

Edytowane przez -TasmaN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem każdy dysk zacznie chrobotać. :_) To całkiem normalne. Nie zwiastuje awarii. Dysk w moim starym laptopie chrobotał przez 2,5 roku, aż spaliłem płyte główną :_) HEHEH ale to zupełnie inna historia icon_biggrin3.gif

Spox.

Po pierwsze to nie jest chrobotanie bardziej coś jakby parkowanie głowicy (normalnie głowica jest parkowana przy wyłączaniu kompa) ale takie głośniejsze.

Po drugie lapka mam od piątku.

 

Ha.

 

Jeszcze lepszy myk z dyskiem.

W HD Tach po kilku testach Quick Burst Speed wyniki około:

1) 40 MB/s

2) 70 MB/s

3) 30 MB/s

4) 80 MB/s

5) 30MB/s

6) 80MB/s

 

Przy Sequential Read Test dysk stuka pod koniec już głośno(jak np. woda z niedokręconego kranu w umywalce).

 

:mur:

Edytowane przez -TasmaN-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kogos interesuje uruchomienie karty WiFi miniPCI innej niz od HP to polecam przeczytac:

Changing subsystem ID for ipw2200/2915 cards

 

nc 6000 and Mini PCI 802.11g - Intel Pro wireless 2200BG :help

 

Workaround for HP notebooks with bios minipci lock

 

w skrócie:

 

nalezy przeprogramowac EEPROM na karcie miniPCI aby troszke "oglupic" bios Hp'ka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Nie mogę w swoim notku znaleźć opcji oszczędzania energii w opcjach grafiki.

 

Albo nowa wersja sterowników - ponieważ to jest ten z roździelczością 1400x1050, albo przy Celeronie nie ma takiej opcji.

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Nie mogę w swoim notku znaleźć opcji oszczędzania energii w opcjach grafiki.

 

Albo nowa wersja sterowników - ponieważ to jest ten z roździelczością 1400x1050, albo przy Celeronie nie ma takiej opcji.

???

Przy Celeronach chyba nie ma. Ja mam własnie celerona i nie mam, ale może to zależy od czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 primo: tylko pentium oferuje oszczedzanie energii poprzez ustawienia w grafice? ja mam celerona i chyba sylwestrowy etanol mi na oczy padl, bo nigdzie takiej opcji nie widze, gdzie to jest konkretnie? ;)

 

po 2 primo!: jak sprawdzic (jakim programem) jaki mam dysk a konkretnie firma, ile cache i jaka predkosc?

 

po 3 PRIMO ULTIMO!!!:...........................................................................

.....................................................................nikt nie otwiera tych drzwi :D

 

(fani polskich komedii zakumaja :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Pasek zadań (obok zegraka) znajdujesz ikonke Intel® Graphics...blablabla, klikasz. Z menu ktore sie pojawi wybierasz Właściwości grafiki/Ustawienia ekranu/przycisk pt. Ustawienia zasilania.

 

Ad.2 Nie twoja sprawa Bambo... ;_)

A tak na serio to Everest Home. Darmowy program. Pierwsza lepsza strona i masz: http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/...rogramy.pl).exe

Szukasz zakładki magazyn/magazyn windows (dziwi mnie dlaczego "magazyn", pewnie dlatego że odmienia się na "storage"). Tam wybierasz swoj dysk i poniżej masz wszystkie dane. Jeśli brakuje nazwy ;_) odpal wyszukiwarke i wpisz numer modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns: Właśnie przerobiłem dziś z kumplem Intela 2200BG do mojego nx6110. Śmiga REWELACYJNIE.

 

 

Zaryf - przerobisz mi,ale 2915? Najlepiej gdybyś miał możliwość kupienia i wysłania mi gotowej bo po co latać po całej Polsce - wtedy ta będzie prawdziwy MAXg.

 

A poważnie napisz na maila.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklejam screen zebyscie zobaczyli ze u mnie nie ma opcji z tym oszczedzaniem energii, jakos nie wydaje mi sie zeby to zalezalo od procesora, bo tu mamy przeciez doczynienia z ustawieniami karty graficznej. ktos moze podpowie od czego to moze zalezec? a co do podkrecania tego FSB rzeczywiscie by sie przydal jakis progs...

post-121273-1136592824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo był bym wdźięczny jakbyście powiedzieli mi jak zmienić mnożnik w HP nx 6110 z procesorem 1,7GHz.

ktoś mi go źle skofigurował bo mnożnik jest x6 a z takim ustawieniem procesor chodzi z szybkościa 780 MHz. Bardzo bym prosił o wytłumaczenie...jak zmienić tą oto funkcję!

 

Z góry wielkie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to norma ze piszczy przetwornica podczas ładowania w wszystkich hp nx6110 czy tylko niektórych ??

przetwornica?? macie na mysli urządzenie wchodzące w skład podświetlania matrycy? czy zasilacz?

Jeśli chodzi o matrycę spróbujcie ją przycisnąć troszkę na dole, podświelić na maxa.

Ja tak miałem chwile że mi piszczało a powodem był odłamany kawałeczk plastiku (mocowanie śróbki) latający luźno miedzy pokrywą a matrycą.

Wyciągnąłem go, przykleiłem gdzie powinien być i jest ok.

Swoją droga te mocowania śróbek sa fatalnej jakości - kruche strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh przeczytałem tutaj wszystko co mozna na temat tego HP. Chce go w poniedziałek zakupic bo mysle ze w tym przedziale cenowym jest cool :P Mam pytanie: Jakie gry dobrze działaja na tym sprzecie( tylko prosze bez tekstow ze to nie jest maszyna do grania) poprostu przykładowe w co pykacie ;) bo reszty sie juz naczytałem :P jestem zdecydowany na kupienie tego notebooka z prockiem 1,4 i 512 ram:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jakie gry dobrze działaja na tym sprzecie( tylko prosze bez tekstow ze to nie jest maszyna do grania) poprostu przykładowe w co pykacie ;) bo reszty sie juz naczytałem :P jestem zdecydowany na kupienie tego notebooka z prockiem 1,4 i 512 ram:P

Na przykład Cywilizacja IV, The Sims 2. Bez przycinania i najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh jeszcze mam pytanie odnosnie dysków. Ten co chce zakupic model to

PY496EA i nie wiem jaki on ma dysk. Chodzi mi o firme, rpm, i pamiec! Czy ma ktos taki model i moze mi napisac :)? Bo jak zwykle na stronach nie podaja takich szczegołowych informacji :) I jeszcze jedno :P W tym sklepie co chce zakupic to jest napisane :zainstalowany system Win Xp. Czy dostane orginalna płyte z Win czy to tylko raz zainstalowany system :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...