Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też do obudowy nie mam zastrzeżeń, jednak ostatnio zauważyłem denerwującą ceche wyświetlacza... jest krzywo podświetlony. W sumie jak sie pracuje to nie zwraca się na to uwagi, ale jak mam dużo jednolitego koloru to w lewej dolnej ćwiartce mam taki ciemniejszy obszar jakby ktoś dłonią cień puszczał. Na max. podświetleniu nie widać tego tak bardzo. W sumie to czasami tego nie zauważam. Czy moze to byc za mocno dociśnieta obudowa wyswietlacza? Szkoda żeby wyświetlacz mi walnął z powodu dokręcenia śrubek.

Czy u was też widac jakies odejścia od normy?

I ostatnie pytanie... co na to serwis :_) hehe.

Moja koleżanka miała w hp jaśniejszą plamke, gdzies obudowa dociskała jej wyswietlacz od tyłu. To był obszar 2x2mm, ale wymienili jej wyświetlacz bez gadania w expresowym tempie. Poza tym słyszałem od pracowników Vobisu, że najlepiej samemu kontaktować się z serwisem bo poważniej traktują klientów indywidualnych niż firmy komputerowe. Obsługa door-to-door.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vobisowskie gadanie.....bo sie im nie chce ..

 

Ja zanioslem swojego do Vobisu jak mi USB padło...poplumkali ale wysłali :)

 

po 13 dniach miałem lapka spowrotem z wymienioną płytą główna ...też bez zająkniecia.

 

HP daje 14 dni na serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Pytanie do użytkowników.

 

Czy macie idealnie spasowaną dolną obudowę w której jest płyta gł.?

 

Ja nad portami USB na długości około 4cm nam 1mm luz/skok(skrzypi) i gdy trzymam go na kolanach wkurza mnie to.(które śruby trzymają obudowę w całości?-bo są jeszcze jakieś dwie z tyłu?po co?-matryca?)

 

Najgorsze jest to, że śrubki są dokręcone i zastanawiam się czy to źle odlany plastik czy pourywały się gwinty bo ktoś kiedyś wspominał, że są kruche(może np maszyna przy dokręcaniu je zerwała).Praw strona jest idelna.

 

Laptop ma dopiero kilka tygodni i np pewno nigdzie nim nie uderzyłem - nie chcę rozkręcać bo wiadomo - gwarancja.

 

Serwis albo mnie wyśmieje,lub potrzyma go jakiś czas.

Ja tez mam tam niewielki luz, ale wydaje mi się że mniejszy niż u Ciebie bo normalnie nie zwracam na nieg uwagi. Tylko jak naciskam delikatnie w tamtym miejscu to skrzypi, ale nie przejmuje się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powtarzam swojego posta, ponieważ nie uzyskałem żadnej odpowiedzi:

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy nx6110: czy wasza grafika przydzieliła sobie więcej niż 23MB pamięci? Włączam NFSU2 jest 23 MB, włączam NFSMW i widać, że grafika nie wytrzymuje, gra się tnie i nadal jest 23MB pamięci. Gdy korzystam z Internetu przydziela 7MB (czyli dobrze). Dlaczego tak jest??? Aha, mój 6110 to Pentium z 512 MB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sprawdzasz ile ci ramu przydziela? a tak na marginesie przyszlo mi teraz do glowy. jak wylaczacie swojego laptopa?bo ja zawsze wciskam ten przycisk po lewej na gorze. to chyba nic nie szkodzi i dziala na tej samej zasadzie co wylacz z menu start...?

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak narazie nie znalazłem programu, który by pozwalał zmieniać częstotliwość procesora dla cellerona. Chodzi mi o obniżenie taktowania.

 

Niedawno procesor mimo niskich temperatur w pokoju zaczął osiągać kosmiczne 70 stopni, a średnio chodził na 60 stopni. Niestety nie miałem czasu na czekanie na naprawę w serwisie, więc zdjąłem radiatory z procesora i grafiki, wyczyściłem starą pastę (a ktoś chyba cała tubkę wycisnął) i założyłem Arctic Silvera. Efekt to temperatura w okolicach 45-50 stopni ale wentyl dalej chodzi non stop - bo 45 stopni się pajawia na 2 sekundy i z powrotem jest 50 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak narazie nie znalazłem programu, który by pozwalał zmieniać częstotliwość procesora dla cellerona. Chodzi mi o obniżenie taktowania.

 

Niedawno procesor mimo niskich temperatur w pokoju zaczął osiągać kosmiczne 70 stopni, a średnio chodził na 60 stopni. Niestety nie miałem czasu na czekanie na naprawę w serwisie, więc zdjąłem radiatory z procesora i grafiki, wyczyściłem starą pastę (a ktoś chyba cała tubkę wycisnął) i założyłem Arctic Silvera. Efekt to temperatura w okolicach 45-50 stopni ale wentyl dalej chodzi non stop - bo 45 stopni się pajawia na 2 sekundy i z powrotem jest 50 stopni...

A próbowałeś użyć clockgena? o mnie udało się zwolnić celerona D z fsb 133 na 100. Spróbuj , może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sprawdzasz ile ci ramu przydziela? a tak na marginesie przyszlo mi teraz do glowy. jak wylaczacie swojego laptopa?bo ja zawsze wciskam ten przycisk po lewej na gorze. to chyba nic nie szkodzi i dziala na tej samej zasadzie co wylacz z menu start...?

A dlaczego tak akurat " na sztywno" go wyłączasz????? i o którym pzrycisku mówisz??? o właczniku czy o takim malym który pzrenosi system w stan uśpienia po zamknięciu klapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie szkodzi ale ja pod ten przycisk ( ON/OFF) dalem sobie hibernacje :) szybciej i sprawniej

 

a co do przycisku od wyswietlacza to mam ustawione - "nie rob nic" nie denerwuje mnie np podczas przenoszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś użyć clockgena? o mnie udało się zwolnić celerona D z fsb 133 na 100. Spróbuj , może się uda.

Nie ma wersji clockgena pod moją płytę główną. Zresztą z tego co wiem, to tu się po prostu nie da nic zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam wysoka temperaturę na procu Celeron 1.3GHz wacha się koło 60*C wie ktoś czy na serwisie przyjmą mi to jako usterkę ?? sama temperatura nie przeszkadzała by mi tak strasznie ale przez to wentylator kreci się dużo szybciej i głośniej co irytuje mnie bo nawet na 10min się nie wyłącza podczas pracy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej napisz do serwisu hp maila z zapytaniem o ta sprawe, wedlug mnie powinni ci przyjac, bo np moj celeron 1,3 nigdy nagrzal sie do 60 stopni, caly czas mam 40-45 stopni i tylko w duzym stresie (czytaj Nfs:MW) grzeje sie do 54 a o wlaczajacym sie wiatraczku przegladajac www mozesz zapomniec, tak a propos jaki masz bios? sprobuj zainstalowac najnowszy i zaznacz w nim FAN always on when AC (czyli wiatrak caly czas wlaczony, gdy lap podlaczony do pradu) jak to nie pomoze to pisz do hp czy ci przyjma taka sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według najnwoszego Everesta ostatnio miałem na celeku 83 stopnie C. Nie wiem czy Everest podaje wiarygodne informacje temperatury... ;)

W czasie podstawowej pracy ????? WOW ! Uważaj na kondensatory pzry procku.

 

Co do Everesta to wydaje mi sie ze podaje wiarygodne temperatury i powtarzalne. Chyba ze nowe wydanie....ale nie sądzę......

Kiedys porownywalem z jakims innym programem do mierzenia temperatury zaraz po zmianie biosu - temperatury były identyczne i w przedziale od 38- 55 max , ale na Pentium..

Edytowane przez math

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powodem przegrzewanai było to, że kiedyś zostawiłem go z zasłoniętym wentylem i sie nagrzał chyba do 70 stopni co spowodowało stopienie się pasty wokoło - chyba bo jak zdjąłem radiator, to cały procek był uwalony pastą - pasty było tyle co w całej tubce arctic silver... Przez to średnia temperatura pracy to było 60 stopni.

 

Ale nie wiem, czy dobrze zrobiłem zmieniając pastę, czy nie lepiej było do serwisu oddać, bo może z prockiem coś było faktycznie nie tak, a teraz mam 45-50 stopni więc nie ma się do czego przyczepić.

 

Cóż może wyjdzie jakiś ciekawy procek pod tą płytę główną, albo będę szukał płyty pod centrino - ciekawe czy jest jakaś szansa na kupienie takiej w ogóle (albo go zepsuje a w serwisie piowiem, że to centrino był :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Nadszedł czas zakupu tego sprzetu :P Mam mały problem. Ten model co chce zakupis ma system DOS a wiadomo na takim sie nie bede bawic:P Posiadam swoj system win XP HE . Pytanie brzmi. Czy bede miał problem samodzieznie z zainstalowaniem systemu i z doborem sterownikow bo tego tez nie dostane w swoim zestawie :)

Prosze o odpowiedz z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...