Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

No niewiem czy winXP z SP2 na moim lapie po zainstalowaniu SP2 zawsze wyskakuje skanowanie dysku które trwa po 2godziny to samo dzieje sie gdy zainstaluje nortona NAV2005pl te aplikacje powoduja ze lap po uruchomieniu skanuje dysk i spowalnia kompa miał ktoś podobny problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem znika jak sie pozbedziesz syfow typu NAV2005 :) ja dzialam na lapku od wrzesnia i nie mam zadnych problemow czy to z wirusami czy innymi robalami (nie uzywam zadnego oprogramowania anty), trzeba po prostu umiec korztystac z sieci :] (raz przeskanowalem mksem online zeby potwierdzic moje przypuszczenia co do braku wirusow i nie mylilem sie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(limerro @ 26 Sty 2006, 21:34) *

 

Zainstaluj NOD32 PL i po klopocie.

 

Lub AVAST....dziala bezproblemowo

 

ale to ze ci za kazdyma razem skanuje dysk przy uruchomieniu....dosc dziwne.....

NODa polecam!!!

 

Avast :? nie wiem co ludzie w nim widzą:

- muli kompa niczym Kaspersky albo Norton

- słaba wykrywalność wirusów (gdzieś 82%, lepiej wypada AntiVir Personal)

 

Mks i ArcaVir też - gryzą się z windą, a poza tym obie firmy będą się sądzić.

 

Polecam tak jak limerro NODa, a także F-Secure, AntiVirenKit, BitDefender !

 

Ja używam F-Secure!!!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak sie wlaczy wszystko co mozliwe w avascie to sie nie dziwie ze muli Ci kompa icon_smile3.gif

 

ja używam po odpowiednim skonfigurowaniu Avascika i jest bardzo szybciutki

Coś kosztem czegoś.

 

Z takich opcji jak heurystyka trzeba skorzystać, tak samo dobrze jest ustawić aby skanował w tle wszystkie pliki, a nie tylko pare typów.A to wszystko spowalnia.

 

Jak dla mnie Avast dalej jest badziewiem, ze słabą wykrywalnością.

 

Z darmowych najlepszy AntiVir PE(mniej obciążą, lepsza wykrywalność) tylko nie ma skanera poczty.

 

Ps. nie włączałem wszystkiego w Avaście :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heurystyka - napewno ale zeby wlaczac skanowanie wszystkich plikow to sorry...

 

nie raz widzialem przychodzac do kogos antyvira (nie mowie tylko o avascie) ktory skanowal wszystko wlacznie z filmami itp.

wedlug mnie ustawia sie tylko co stanowi najwieksze zagrozenie tzn. wykonywalne, biblioteki i dokumenty. nawet wole zeby nie skanowal archiwow bo co to jest dla mnie za problem zeby kliknac prawym klawisze i skanuj na archiwum...wtedy dziala cudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie raz widzialem przychodzac do kogos antyvira (nie mowie tylko o avascie) ktory skanowal wszystko wlacznie z filmami itp.

wedlug mnie ustawia sie tylko co stanowi najwieksze zagrozenie tzn. wykonywalne, biblioteki i dokumenty. nawet wole zeby nie skanowal archiwow bo co to jest dla mnie za problem zeby kliknac prawym klawisze i skanuj na archiwum...wtedy dziala cudnie.

1. Nawet w film może być zawirusowany

2. Ja nie ustawiam na skanuj wszystko, ale z punktu widzenia bezpieczeństwo jest to dobre, ale nie priorytetowe

3. Archiwa lepiej ustawić aby skanował automatycznie.

4. wychodząc z założenia "bo co to jest dla mnie za problem zeby kliknac prawym klawisze i skanuj na archiwum...wtedy dziala cudnie" może lepiej wyłączyć skanowanie w tle, zawsze można co jakiś czas przeskanować cały komputer raz na jakiś czas, wtedy będzie działał przecudnie :blink:

 

Ja mam ustawione skanowanie wybranych plików + archiwa, antispyware, firewall, skanowanie poczty i chodzi super.

 

Ps. Nie jest to ani Kaspersky, ani Avast - na których wykrywalności się przejechałem parę razy(nie mówiąc o muleniu, zwłaszcza Kasper) ani Norton.Używam F-Secure.

 

Pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F-Secure tez zarzyna kompa. NOD32 pojdzie nawet na slabym kompie bez problemu. Osobiscie nie znam nic rozsadniejszego, a sprawdzilem troche tego stuffu antywirusowego. Poza tym, ktory antywir pozwala na uzywanie do roku 20xx w wyniku przestawienia jedynie daty w kalendarzu windowsowym ?

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F-Secure tez zarzyna kompa. NOD32 pojdzie nawet na slabym kompie bez problemu. Osobiscie nie znam nic rozsadniejszego, a sprawdzilem troche tego stuffu antywirusowego. Bez crackowania itp sztuczek mozna miec legalny antywirus.

Owszem, ale w F-Secure masz jeszcze antyspawera i firewalla.

Co do NOD32 to, rzeczywiście dobry antywirek, bez zbędnych wodotrysków.

Co do crackowania to akurat F-Secure kupiłem z lapkiem w wersjii OEM (za 109zł, ale 2 lata subskrypcji :razz: ).

 

 

Wcześniej używałem AntiVir PE, ze względu na dobrą wykrywalność i małe obciążenie systemu (wiele osób zraża się do niego bo ma niezaciekawy interfejs czyt. "nie cieszy tak oka") + Bitdefender 8 w wersji free (nie ma strażnika działającego w tle) do skanowania na żądanie.

 

"Bez crackowania itp sztuczek mozna miec legalny antywirus" do celów niekomercyjnych (wyjątek ClamAV i BitDefender Free) - oczywiście w środowisku Windows (Unix'a i pochodnych to niedotyczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doladnie takie offtopicowanie w tym temcie nie ma sensu.

 

na zakonczenie dodam ze kazdy antivirus jest dobry jezeli podoba sie jego wlascicielowi - z mniejsza czy wieksza wykrywalnoscia i siłą mulenia :)

 

lepiej miec jakiegokolwiek niz nie miec...pozro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Ponownie:P

Mam bad pixela jednego na matrycy swieci na czerono :/ (na tylko na czrnym tle na białym nic nie było widac :/ ) Po ponownym właczeniu zniknoł !!!! ;d czy on sam sie naprawił ;d . i jeszcze jedno czy takie wady jak bad pixel na matryce Hp uwzglednia przy gwarancji ??

Edytowane przez ozis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Ponownie:P

Mam bad pixela jednego na matrycy swieci na czerono :/ (na tylko na czrnym tle na białym nic nie było widac :/ ) Po ponownym właczeniu zniknoł !!!! ;d czy on sam sie naprawił ;d . i jeszcze jedno czy takie wady jak bad pixel na matryce Hp uwzglednia przy gwarancji ??

sprawdź sobie odpowiednim oprogramowaniem.....np. Dead Pixel Buddy

 

http://www.laptopshowcase.co.uk/downloads.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , to nie było zabrudzenie :)

Kurde podczas instalacji systemu nie mogłem zrobic partycji :| Teraz mam 2 systemy ten co był zainstalowany przez producenta DOS i winde xp. Czy to ze juz był system dos mogło spowodowac to ze nie mogłem zrobic partycji??????

i jeszcze jeden problem ... Teraz bym chciał sformatowac cały dysk tylko .. nie ma napedu dyskietek i nie mozna zrobic to tak jak w stacjonarnym sprzecie ..

Chce poprostu zainstalowac system na nowo i zrobic partycje ale nie wiem jak :/ ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok . Usune partycje c i bede mogł ja załozyc i dodac tak zeby były 2 ? Wiem ze to głupie pytania ale nie chce czegos spiep....yc :P

zgadza sie.....jak usuniesz partycje mozesz sobie założyć nowe /np. przy pomocy instalatora Winozy XP/

 

zastanow sie jakie chcesz czy NTFS, czy FAT32 ???? ale to juz inna czesc forum :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dysk podzielony i wszystko jest ok :D<lol>

Mam pytanie odnosnie chłodzenia!!

Wiatrak na procq wlancza sie dosyc czesto cojakies 2-3 minuty na kilkanascie sekund przy temp. 49-50 stopni i wyłamcza sie przy 42-43 czy to normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...