Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie robicie z igly widly.Ktos to wymyslil i tak pewnie musi byc i basta.

Gdyby podchodzic w ten sposob do kazdego wytworu mysli ludzkiej, to pewnie slowa "gwarancja" i "kontrola jakosci" bylyby czysta abstrakcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

oczywiscie noszę się z zamiarem kupna nx6110. Ponieważ jestem niskobudżetowy to w grę wchodzi najprostsza wersja. Jest w niej celeron m360. Nie wiem z jaką prędkościa pracuje tutaj RAM (333 czy 400)? Inne pytanie to czy zamiana tego celerona na pentium m740 (1.73 ghz) przy pamieciach tej samej predkosci co w celeronie jest sensowna? Koszt takiej podmiany to ok. 400 zł. Poza tym czy jest sens brać gwarancję na 24 miesiące (wiąże się to z niemożliwością odliczenia VAT)?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Pytałem już o to kilka razy. Ile trzyma Wam bateria?(Ci którzy mają CELERONA!!!) Proszę obiektywnie-nie oczekuję przechwałek-to nie ma być ranking.

 

U mnie nie chce być inaczej niż 2h!!!!!(średnia,albo słaba jasność matrycy.Przy max spada do1,5h)

 

Obojętnie czy oglądam film, czy jest to internet,muzyka,word itd. - normalna praca.

 

Zastanawiam się czy nie udać się do serwisu bo może trafiłem walniętą baterię?

 

Wiem, że to nie centrino,ale wynik uważam za słaby.

 

Chyba, że ten model pobiera więcej przez rozdzielczość 1400x1050...

 

PozdrawiaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Pytałem już o to kilka razy. Ile trzyma Wam bateria?(Ci którzy mają CELERONA!!!) Proszę obiektywnie-nie oczekuję przechwałek-to nie ma być ranking.

 

U mnie nie chce być inaczej niż 2h!!!!!(średnia,albo słaba jasność matrycy.Przy max spada do1,5h)

 

Obojętnie czy oglądam film, czy jest to internet,muzyka,word itd. - normalna praca.

 

Zastanawiam się czy nie udać się do serwisu bo może trafiłem walniętą baterię?

 

Wiem, że to nie centrino,ale wynik uważam za słaby.

 

Chyba, że ten model pobiera więcej przez rozdzielczość 1400x1050...

 

PozdrawiaM

 

Witam.Dokladnie 2 godzinki a mjalo byc tak pjeknie <_< To chyba norma.Ale niema co narzekac.Pozdro FOR ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w wordzie jak pracuje to wytrzymuje 2 wyklady czyli 3h, ale jest to maximum i co jakis czas wlacza sie hibernacja (jak nic sie nie robi przez 5 minut). pograc na bateriach mozna jakies 2h. tak a propos pytanie dotyczace nagrywarki, czy wa tez nie na wszystkich plytach nagrywa z maxymalna szybkoscia? (mam combo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Mam pewien problem. Wysłałem do sklepu kartę gwarancyjną aby oni wysłali wniosek do HP celem przedłużenia gwarancji i obawiam się, że poczta zgubiła przesyłkę. Priorytet nie doszedł od soboty :(

 

Czy można miec gwarancję na podstawie faORT: ORT: ORT: ktury?? Lub poprosić o drugą kartę. Patrząc logicznie, mam fakturę, kupiłem i gwarancja mi się należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bateria trzyma równe 2h z tym że cały czas chodzi WLAN i winamp (czasami film). Więc uważam to za bdb wynik. Bez WLANu nie sprawdzałem jeszcze.

 

**Skahal: mi priorytet raz szedł 3 tygodnie więc wyluzuj

Edytowane przez hotmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic z jaka czestotliwoscia pracuja mi kosci RAMu? mysle nad dolozeniem 512 i nie wiem jaka czestotliwosc wybrac. nasz sprzet obsluguje dd2? jaka kosc najlepiej dorzucic zeby wszystko smigalo najszybciej jak sie da? :)

 

PS ile mamy bankow pamieci? bo w necie znalazlem sprzeczne informacje...

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytet doszedł :D Teraz chyba HP wyśle mi info o nowej gwarancji.

 

 

Ja osobiście od razu dołożyłem Kingston SO-DIMM 512 MB PC-333 i razem wszystko śmiga bardzo dobrze. 0 zwisów itp. A taki RAM od razu baaaaaaaardzo podnosi komfort pracy, biorąć pod uwagę, że grafika może ściągnąć z niego 128Mb..... bez dodatkowego ramu komp muli.

 

Pamięci są DDR PC-333, szkoda że nie DDR2.

 

Ja mam 1 bank z tyłu, a z przodu to nie sprawdzałem.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez shakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zrezygnowalem z zakupu FS Amilo 2030, po kilku godzinach szperania w internecie, obejrzeniu konfiguracji, cen wybor padl. HP Compaq nx6110 EK201EA za 2520 zeta - 24 miesiace gwary, dobra bateria, dobra matrycja, podobno zajebista klawiatura + touchpad, dobra wydajnosc, solidne wykonanie. BYlem w miedzyczasie w MM i widzialem jeszcze acera w dobrej cenie ze wszystkim co chcialem, ale acer odpadl ze wzgledu na serwis. Tak wiec wybor jest. Wahalem sie miedzy wersja z combo a dvd. Wybralem z dvd- doplace 220 zeta, ale jak to ma byc zakup o takiej kwocie i na lata to chce juz dvd-rw. Ram juz dokupilem, za 65 zeta lyknalem oryginalne pamiatki z innego hp\'ka nx6125 hynixowe 256mb pc2700. I teraz pytanie, biore zestaw bez WLANa, a z tego co wiem HP blokuje inne karty oprocz oryginalnych.

 

Karta HP Compaq intel 2200bg na allegro mozna kupic za 150 zeta. Wkladam i dziala.

 

Mozna tez kupic inna i przeflaszowac. Na pewno ktos z was to robil, wiec mam pytanie jaka karte miniPCI wlan kupiliscie, na jakim chipsecie (zapewne 2200 albo 2915 intela) i jaki string zmieniliscie w eepromie (bodajze zmienia sie na HP 2200bg czy HP 2915bg - ale musze miec pewnosc)

 

Z gory dziekuje za odpowiedz, a jakby tutaj ktos byl kto robil te operacyje i przy okazji dal do siebie namiar gg bede jeszcze bardziej wdzeiczny.

 

No i przy okajzi, Fujitsu Siemens chyba nie stosuje takiej blokady? bo chcialem wlasnie u kumpla w laptoku FS flaszowac.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erixon, nie rozumiem Ciebie. Ja pisze ze mozna kupic w okolicach 65 zeta karte wlan miniPCI, a Ty mowisz, ze nie. Ja ci podaje przyklad ze mozna kupic gigabyte, a Ty ze to nie Ty napisales.. Nie rozumiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

może ma ktoś z Was podobny problem:

w menu głównym programów, i w excelu przy widoku ok 70% tam gdzie obok siebie sa literki "li" "dk" widze taką pomiedzy nimi czerwoną poświatę. Zresztą w przy większości liter które mają długą pionową kreskę.

Czy to dotyczy tylko mojego laptopa, i czego to może być wina????

Rozdzielczość 1024x768, czcionki systemowe standardowe

 

jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma w swoim laptopie dysk TOSHIBA MK4025GAS to niech da znać. Chodzi o dziwne dźwięki (coś jak parkowanie głowicy) jakie wydaje z siebie ten dysk podczas normalnej pracy blink.gif

Ja mam ten cholerny dysk. Wydaje też takie dźwięki :angry:

Zresztą kumpel ma Acera 2403 z tym samym dyskiem i jest tak samo jak u mnie :?

 

Ja przymierzam się kupić 60GB Samsunga!Są ciche no i 5400 rpm. Ale słyszałem, że temp. dysku dochodzi do +55st. C :unsure:

 

Witajcie,

 

może ma ktoś z Was podobny problem:

w menu głównym programów, i w excelu przy widoku ok 70% tam gdzie obok siebie sa literki "li" "dk" widze taką pomiedzy nimi czerwoną poświatę. Zresztą w przy większości liter które mają długą pionową kreskę.

Czy to dotyczy tylko mojego laptopa, i czego to może być wina????

Rozdzielczość 1024x768, czcionki systemowe standardowe

Ściąg sobie programik ClearType ze strony Microsoftu! Powinno pomóc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten cholerny dysk. Wydaje też takie dźwięki :angry:

Zresztą kumpel ma Acera 2403 z tym samym dyskiem i jest tak samo jak u mnie :?

No wlasnie... Też będę brał samsunga 60GB (mam dwa samsungi w stacjonarnym i są rewelacyjne) a tą badziewiastą toshibe wrzuce do obudowy i będę używał jako 40GB pendriva pod usb... Bo tylko do tego sie nadaje :|.

 

Co do temp to 55 stopni to rzeczywiście dużo, tym bardziej że na tej toshibie mam zawsze poniżej 30 :huh: No ale widocznie tak ma byc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przebranięcie przez cały temat zajęło mi ze 2h :)

O moich rozważaniach napisałem tutj http://forum.pclab.pl/index.php?act=ST&f=5...=0#entry2108047

Pytanie do użytkowników. jakie gierki są sprawdzone na tym lapku? Tz działają i da się pograć:) (czy pojdzie Warcraft3, Morrowind?)

Czy 1730netto i 2120 brutto to dobra cena za tego lapka w najbardziej oczywiście okrojonej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Sklep w którym kupiłem laptopa wysłał faksem do HP w zeszłym tygodniu (w poniedziałek) zgłoszenie promocyjne aby otrzymać kolejny rok gwarancji. Po jakim czasie dostanę gwarancję? HP przyśle nową kartę?

 

Proszę o odpowiedź osoby, które już przeprowadziły tę procedurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakis czas dostaniesz certyfikat HP, w ktorym jest napisane ze gwarancja jest przedluzona o rok. czas oczekiwania do 3 tygodni. macq podaj link gdzie znalazles najbardziej okrojona wersje nx6110 za 2120? bo powiem ci, ze tak niskiej ceny to ja jeszcze nie widzialem tego sprzetu najtaniej chyba bylo kolo 2300-2400. nie powinienes sie zastanawiac nad zakupem za podana przez ciebie cene, nie wspominajac juz o tym jakbys mial brac go na firme...

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przebranięcie przez cały temat zajęło mi ze 2h :)

O moich rozważaniach napisałem tutj http://forum.pclab.pl/index.php?act=ST&f=5...=0#entry2108047

Pytanie do użytkowników. jakie gierki są sprawdzone na tym lapku? Tz działają i da się pograć:) (czy pojdzie Warcraft3, Morrowind?)

Czy 1730netto i 2120 brutto to dobra cena za tego lapka w najbardziej oczywiście okrojonej wersji?

Gierki które podałeś pójdą, nie wiem tylko czy na najwyższych detalach. Natomiast podana przez Ciebie cena jest o ponad 100zł niższa niż ta którą mi udało sie znaleźć... Na pclabie piszesz że potrzebujesz Wifi... Będziesz musiał rozglądnąć się na allegro bo hp robi problemy z kartami innych firm i trzeba je przerabiać. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się poważnie nad "wyższą" wersją laptopa z wbudowaną właśnie obsługą wifi (PY496EA za ok. 2500zł - w tym wifi + win xp he). Zasięg będziesz miał lepszy i nic nie będzie Ci wystawać z boku :). No ale to już Twój wybór...

 

I nie zastanawiaj się nad acerami bo to [ciach!]iany sprzęt, idź do sklepu i zobacz z jakiego plastiku są wykonane te laptopy. Jeśli będziesz go codziennie zamykał i otwierał to pęknięcia koło zawiasów to tylko kwestia kilku miesięcy. Nie mówiąc o serwisie.

 

NX6110 to najlepszy wybór jeśli chcesz mieć nowego, dobrego laptopa za niewielkie pieniądze. Jak będziesz brał dodatkowo pamięć to bierz conajmniej kingstona, noname'y lubią szybko padać i nie zdziw się jak laptop pewnego razu Ci sie nie uruchomi.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erixon - taka cene znalazlem w pewnym nowootwartym sklepie w Warszawie. Ale jednego dnia wyprzedali wszystkie i nie zdążyłem...:( Polukajcie na allegro tak cena juz zeszła poniżej 2200 miejscami.

Kompatybilnośc z kartami wifi..z tego co wiem problem jest tylko z miniPCI jeśli kupię kartę na pcimcię to powinno śmigac bez problemu a koszt takiej karty to ok 60zł an allegro. Moim zdaniem bardziej sie opłaci kupic najbardziej podstawowa wersje i samemu rozszerzyc...

 

A teraz mam inne pytanie. Sorka za lamerstwo...nigdy nie miałem żadnej styczności z zagadnieniem. Otóż mam w domku neo256. Jest sobie podłączone do kompa (opis w podpisie). Chciałbym jak kupie laptopa też korzystac z tego netu. Co powinienem dokupić? Najfajniej by było oczywiście zeby był to net wifi choć kabelek też może byc:). Routery/swiche/huby to dla mnie magia... Zaznaczam że chciałbym neta używać jedynie na 2 kompach. Napiszcie mi co i jak albo podajie linka gdzie ktos miał podobny problem...

pozdrawiam

Edytowane przez macq_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 2 karty wifi i zrób normalny lan ad-hoc i dzielenie neta. Bedzie chodziło na 11Mbit, nawet jak kupisz karty g. Jak użyjesz access pointa lub 2 kart które potrafią wymusić tryb G przy ad-hoc to możesz mieć max 54Mbit.

 

W windowsie konfiguracja takiej sieci to pestka (Win XP)

Edytowane przez shakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupie sobie karty wifi jak napisaliście:)

Costi jasne że prościej i TANIEJ skrętką. Napisałem jednak że chciałbym mieć bezprzewodowego neta. Tie bedzie stał w jednym miejscu...jak ja pójdę do kibelka z kablem? :D :D :D :D :D

Shakal - wystarczy karta usb(lub pcimcia) wi-fi do lapka i pci do stacjonarnego i wsio? reszta to soft tylko?

 

Nie bijcie...zamówiłem sobie tego lapka. W sklepie e.pl. Do zapłaty netto 1790.16zł brutto 2184.00zł. Chyba taniej nie znajdę póki co. Do tego od razu wziąłem kostkę kingstona żeby nie łazić i nie szukać 155zł (190brutto) - można taniej ale nie wiele a tak nie musze chodzic i szukać. Przesyłka w tym sklepie jest gratis od pewnej kwoty więc nic więcej nie płacę. Brałem na firmę. Mam nadzieje ze nie przepłaciłem.

Edytowane przez macq_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...