Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno nie przeplaciles :] i nie kombinuj z zadnymi kablami jak masz laptopa, ja sie o tym przekonalem. wifi jest eleganckie, leze sobie wlasnie na wyrku z wyciagnietymi nozkami i nic mi sie tu nie placze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja od razu dokupiłem Kingstonka 512MB i wsadziłem jeszcze przed 1 uruchomieniem.

 

Kupisz do laptopa karte Wifi PCIMA lub MiniPc (ale tylko zgodną z HP) lub USB (ale taka już wystaje, ma jednak jedną zaletę - zawsze ją możesz użyć także w PC). No i do PC karte USB lub PCI i ŚMIGASZ sobie z łóżka spokojnie.

 

Możesz też wydać około 300zł i kupić do neostrady access pointa asdl, który będzie zastępował modem neostrady i udostępniał neta wifi. ZALETA: nie trzeba mieć włączonego PC jako serwera, Access Point śmiga sam i łączy się z neo. daje neta nawet wielu użytkownikom

 

 

COSTI: Ja przed zakupem testowałem Acera i naprawde już same wykonanie i materiały spowodowały, że szybko wybiłem sobie to z głowy mimo lepszych parametrów niż HP za podobną cenę. Jak oglądałem to najbardziej podobały mi się Toshiby, miały piękne wyświetlacze, ale tanie Toshiby mają bardzo słabe wyposażenie więc kupiłem HP. Jestem zadowolony :)

Edytowane przez shakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do netu to kup zwykły ruter - bez modemu. Po co Ci modem skoro już masz od neo? Proponuje jakiegoś linksysa. Dasz troszke ponad 200zł. D-linki są tańsze ale lubią się grzać i zawieszać. Konfiguracja ruterka to pestka. Musisz tylko odpowiednio zabezpieczyć sieć żeby sąsiad za ścianą nie korzystał ;-). Proponuje nie bawić się w WEPy tylko ustawić filtrowanie po macu - wystarczy. Kupowanie karty wifi do pcta mija sie z celem bo byś musiał włączać PC'ta żeby mieć net na laptopie.

 

Jakbyś miał problem z wyborem rutera to mogę Ci polecić ten. Jest mały (9cmx9cm) i stosunkowo tani, banalny w konfiguracji, 3 lata gwarancji, nie grzeje się, firewall, pomimo wbudowanej anteny mam bardzo dobry zasieg w całym mieszkaniu (nawet przez 2-3 ściany). Zawsze możesz też podłączyć antene zewn. gdybyś chciał sąsiadom sygnał udostępnić ;-).

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolega do neostrady na modem na usb to nie ma sensu kupowac routerka(chyba ze takie cudo z USB,osobicie nie widzialem) tylko sama karte wifi na pci i polaczyc kompy ad-hoc(dokupujac najlepiej karte na minipci) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jest o tyle fajny, ze nie trzeba kompa wlaczac, zeby miec neta, no i jest wbudowany firewall :)

Ale co kto lubi, karta wifi tez starczy. Osobiscie unikalbym chyba jednak "gwizdkow" na USB - maja zazwyczaj slabiutkie wbudowane antenki, bez mozliwosci podlaczenia czegos lepszego. A jesli juz, to nie wtykac tego bezposrednio z tylu kompa, tylko wyciagnac na kabelku gdzies na biurko.

 

@shakal - upieral sie nie beda, choc moim zdaniem Acery z nizszej polki cenowej nie odbiegaja specjalnie jakoscia wykonania od kompow innych producentow (i nie pisze tego tylko dlatego, ze sam mam Acera ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi ja poprostu chciałem laptopa który byłby naprwdę przenośny, wręcz pancerny :) Po drugie jak Ci się nie psuje to o gustach nie gadajmy.

 

 

Sam Access Point w formie rootera/firewalla będzie wymagał źródła neta z komputera więc nie ma sensu go kupować za 200zł.

AP z ASDL nie potrzebuje komputera jako serwera udostępniającego połączenie z netem, sam się łączy i o to mi chodziło.

 

Więc albo AP z ASDL albo zwykłe 2 sieciówki i ad-hoc polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każą mi tu pisać, to powtarzam wcześniej, imo poprawnie napisany, lecz zablokowany temat:

 

40GB w standardzie to jednak za mało. Nie jestem komputerowym noobem, ale zawczasu chciałem się dowiedzieć czy nie mieliście jakichś "ukrytych" problemów z wymianą dysku.

 

I jeszcze który dysk lepiej wybrać: Samsung, Seagate, czy może Toshiba ? Aktualnie w notku mam 40GB Seagate 5400obr., chodzi cicho, nie grzeje się i ogólnie ok, a nie chciałbym kupić czegoś gorszego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup cos z wieksza iloscia cache niz masz obecnie. mam ten sam co ty teraz, jest tak jak piszesz, ze cicho i nie grzeje sie, ale czasami musi przymielic wlasnie przez mala pamiec podreczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup cos z wieksza iloscia cache niz masz obecnie. mam ten sam co ty teraz, jest tak jak piszesz, ze cicho i nie grzeje sie, ale czasami musi przymielic wlasnie przez mala pamiec podreczna

w "mojej" hurtowni dzisiaj nie mam dużego wyboru miedzy firmami; chyba wciągnę to co jest, czyli Hitachi Travelstar 5K100 2,5'' 80GB, 5400RPM, ATA-6, 8MB cache. Na komputroniku piszą że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już wiesz jak założyć?? No i czy nie traci się gwarancji jak dasz nowy dysk???

nie wiem i chyba się nie dowiem dopóki sam nie sprawdzę :-) A co do gwarancji, to nie sądzę żeby to miało znaczenie; w końcu ten laptop ma budowę dość modułową i niby czemu nie miałbym sobie zmienić dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re up: Najlepsze? chyba dla serwisu bo mu duzo pracy dodaja.

 

Kolega ma firme komputerowa i mowi ze gdyby nie samsungi i lapki acera to zanudzilby sie z serwisem a tak ciagle nowe wyzwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha yarkom to mi sie podoba :D ja slyszalem podobna opinie o laptopach FS, ze tez przysparzaja wiele pracy w serwisie. old peter napisz jak juz sie zdecydujesz i opisz jak chodzi i czy jestes zadowolony. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej rozmawialismy o gwarancji na ten model zakupiony w marketach.

Ja kupilem w MM i dostalem 12 miechow i nie bylo mowy o zadnym przedluzaniu itp.

Sam wydrukowalem sobie promocyjne zgloszenie sciagniete z netu i wyslalem na podany fax.

Minelo troche czasu i myslalem ze olali bo sprzet wlasnei kupiony w MM i tak ma byc, czyli 12 miechow.

Dzisiaj jednak dostalem ceryfikat przedluzajacy gwarancje do 24 miechow :))).

Takze smialo sami wysylajcie zgloszenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj, nic cie to nie kosztuje a kto wie moze sie uda...mozesz napisac tez do hp, ze nie poinformowano cie w sklepie (przy okazji podaj nazwe i adres sklepu :P) o tej promocji i dowiedziales sie o niej dopiero teraz z forum

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 14 dni od daty zakupu to liczone w dniach roboczych czy kalendarzowych

zakpupilem lapka 22.02 no i jeszcze odchodza 2 dni na wydanie z magazynu i transport

 

a co do routera d-linka z przegrzewaniem sie to mam model 514 pracujacy w standardzie b i jak narazie nie stwierdzilem zadnych zwiech itp chodzi juz 10 dzien non stop 24h

jest lekko cieplutki :)

 

uzupelniajac posty o temperaturze i czasie baterii to wyglada nastepujaco:

model PY 536 ES

w stresie temp max odnotowana przy giercowaniu to 51*

normalna praca w necie, winamp to od 40 do 44

w zaleznosci od temperatury otoczenia

jak podloze paczke chusteczek pod baterie to temp spada o 2*C :)

 

bateria max 3:15 przy przyciemnionej matrycy, siedzeniu w necie z zegarkiem w reku

max steres to 1:58 lacznie z kopiowaniem 4 plyt DVD z pelnymi mp3 oraz sluchaniu muzyki na sb mp3+ na usb na sluchawkach dj'skich o oporze 35ohma oczywiscie nastawione na full mozna to chyba uznac za dobry wynik :)

 

jedyne co w nim skrzypi to plastik na diodami led na przedniej krawedzi nad glosnikiem oraz klapka od hdd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie!

Niepokoi mnie temperatura procesora. Na baterii przy przegladaniu stron + winap wiatrak ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> sie co 40 s przy 50 C . Jak na moje to chyba za czesto sie włacza tzn. procesor za szybko sie nagrzewa. Czy to jest normalne czy lepiej zadzwonic do serwisu.

Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erixon: Piszą tam coś o wypełnionej gwarancji. Gdzie to jest? Jak kupiłem w Pro-Line swojego nx6110 to w pudełku nie stwierdziłem czegoś takiego chyba.

szczerze mowiac to nie wiem. ja jak kupowalem swojego w vobisie to sprzedawca wyjal spod lady druk i sam go wypisal i nawet go pozniej wyslal faxem ;)

 

witam ponownie!

Niepokoi mnie temperatura procesora. Na baterii przy przegladaniu stron + winap wiatrak ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> sie co 40 s przy 50 C . Jak na moje to chyba za czesto sie włacza tzn. procesor za szybko sie nagrzewa. Czy to jest normalne czy lepiej zadzwonic do serwisu.

Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

a masz najnowsza wersje biosu? jak nie to wejdz na strone HP i go koniecznie zaktualizuj. mozliwe, ze tez laptopa troche sie zakurzyl (chociaz ja przyznam, ze ostatnio czyscilem swojego,mial sporo kurzu i po wyczyszczeniu wydaje mi sie, ze temperatury sa wyzsze :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i od wczoraj już mam lapka. Jeszcze przed 1 uruchomieniem dołożyłem mu 512 mb ram. Póki co wszystko jest ok. 3dmark01=3242pkt. Wentyl nie chodzi cały czas. Troszke męczy ustawienie matrycy - musi być idealne żeby nie męczyć. Biosu nie aktualizuję bo i tak na wstępie jest w wersji 'C'.

Jeśli coś wyłapię to dam znać. Aha dysk to Toshiba 40gb wg Everesta 4200rpm 8m buforek. MK4025GAS

 

(morrowind nie chodzi dobrze, deusEx za to śmiga :) )

 

pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez macq_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wymieniłem dysk ze standardowego Seagate 40GB, 5400, 2MB cache, na Hitachi TravelStar 5K100 80 GB (5400, 8MB, ATA/100). Sama wymiana jest banalna i jest to bardzo ładnie zrobione - dysk wysuwa się i wsuwa na złącze krawędziowe. Wtyk złącza natomiast razem z blaszaną osłoną przymocowany jest do dysku. Fajny patent, nic na siłę.

 

Ten model Hitachi pracuje równie cichutko co Seagate, czyli prawie niesłyszalnie, natomiast Hdd health pokazuje w czasie normalnej pracy typu office temp. na poziomie 37 stopni. Wydajność w praktyce jest wyraźnie większa, dysk nie ma "przycinek" jak ten mniejszy model, pewnie to zasługa większego cache'u i wewnętrznego transferu. Ogólnie windows jak i programy ładują się zauważalnie szybciej.

 

Załączam jeszcze jako załącznik zrzut z hd tach.

post-130226-1142075765_thumb.jpg

Edytowane przez Old Peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dysk to Toshiba 40gb wg Everesta 4200rpm 8m buforek. MK4025GAS

No to zle trafiłeś, też mam to badziewie :|. Zobacz mój post z 5 marca... Jak Ci zacznie dziwnie stukotać (dźwięk coś jak parkowanie głowicy) to się nie przejmuj, one już tak mają :? i to nie tylko w Polsce - http://skocz.pl/MK4025GAS

Edytowane przez hotmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczesliwym posiadaczem hp nx6110 Celeron 1.5 60 gb dysku 512 mb ram na pokladzie z zamontowanym pcmcia wlan dlinka. Wczesniej nie czytałem waszych wypowiedzi poza testem na benchamarku i komentarzy w sklepie komputronik i pytajac sie sprzedawcy w vonis czy ten model ma minipci on mi odpowiedzial że niewie :( wczoraj grzebiąc znalazlem zdjecie i okazalo sie ze jednak jest minipci na pokladzie,sprawdzielem to nawet osobiscie .... i jutro bede probował kupic intela 2200

 

Mam 2 pytania:

 

1. czy z intelem 2200 są problemy co do błedu i blokady biosu (macie jakas instrukcje krok po kroku) jak piszecie czy moze sie komus udalo to zrobic bez problemu

 

2. podobno wszystkie nx6110 maja wbudowany bluetooth tylko w celeronkach jest on zablakowany macie jakies info na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wypowiadać sie jak jest z BT.

Hmm w sumie się cieszę ze kupilem teraz lapka bo promocja wlasnie sie skonczyla. BTW polecam wszystkim sklepik e.pl. 2 dni od zamowienia i Lapek był u mnie - w dodatku taniej niż gdzie indziej i przesylka za free.

 

PS: HiHi WoW działa spoko :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...