Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Informacje o BT zdobyłem na grupie dyskusyjnej google. Facet pisze, że w każdym hp 6110 jest wbudowany (widocznie w produkcji kosztuje 3-5 usd a producent bieże za niego 50 usd, zarabia na peryferiach :) :( ) i da się go włączyć. Druga osoba twierdziła, że można go zaemulować, ale to już chyba fantazja ...

 

a bt przydałby się wszystkim zwłaszcza z powodu braku złącza irda w hp (które odchodzi do przeszłości)

 

p.s. touchpad w hp jest klasy "S" high-end pracowałem przedtem na trackpoincie thinkpada i było to fajne rozwiązanie w porównaniu z toshiba satellit która mam model a-100 (czesto wystepuje tam efekt podwojnego klikniecia, w hp nie do pomyślenia i jeszcze te gumowe klawisze ekstra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wyświetlacz to chyba jedyny maknament. Dzisiaj otrzymałem z HP certyfikat świadczący o dodatkowym roku gwarancji :)

Być może jest ten BT, gdyż widać że one wszystkie są oparte na tej samej budowie. Wersje bez wifi mają i tak anteny w wyświetlaczu, z wifi juz inna wersja a poprostu wsadzona jest karta Broadcom (taką mam).

Pewnie ta sama płyta główna jest w versji z Centrino itd.

 

HP nie opłacałoby się robić wielu wersji płyt itp, taniej jest zamówić wszystkie takie same i blokować funkcje.

Edytowane przez shakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki. Dzisiaj zdobyłem kabelek żeby zsieciować kompy. No i mam problemy. Czy probowaliście podłączać nx6110 do sieci poprzez ta wbudowana sieciówkę? tz po podłączeniu jednego kompa z drugim połączenie niby jest ale takie przerywane, 2 sekundy jest 2 sekundy nie ma. Nie za bardzo wiem jak siebie z tym poradzić:( pomoże mi ktoś? moje GG:3744369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest skrosowany, tak mi sie wydaje przynajmniej. Dla pewnosci podaje kolorki kabla: bialo-pomaranczowy, pomaranczowy, bialo-zielony, niebieski, bialo-niebieskizielony, bialo-brazowy, brazowy i drugi:bialo-zielony, zielony, bialo-pomaranczowy, niebieski, bialo-niebieski,

pomaranczowy, bialo-brazowy, brazowy.

Takze kabelek chyba dobry. W stacjonarnym kompie mam zintegrowana sieciowke nVidii (plyta Asus jak w podpisie) a 2 sieciowka w nx6110. Zakladam ze wszystko jest dobrze zainstalowane. (ewentualnie moge sie pochwalic ze na stacjonarnym mam taki pierdzielnik na dysku ze to ew. moze byc tego wina choc nie wydaje mi sie.) Po podłączeniu kabelkiem diody na obu sieciówkach wesoło migoczą czyli coś tam sie dzieje. :) Tylko co chwila wyświetla sie napis 'kabel sieciowy odlaczony'. Sprawdzilem na innym kabelku, tym razem nie skrosowanym bo nie mam innego juz:) Na nieskrosowanym bez problemu nawiazuje polaczenie i nic nie przerywa...tak powinno byc?

 

To co napisałęm podchodzi pod oftopic, zdaje sobie z tego sprawe. Pytam tutaj gdyż problem jest niejako związany z tym lapkiem na swoj sposob. Jeśli uważacie ze szkoda zaśmiecać tutaj to proszę odezwijcie sie na GG (3744369).

 

Dzięki za wszelką pomoc, chciałbym jak najszybciej to zsieciować.

Edytowane przez macq_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) kazdy kto narzeka na dysk, niech zainstaluje sobie notebook hardware control, w ustawieniach dysku i oszczedzania energii ustawi na max performance i dysk juz nie skacze :)) i jest cisza...

 

2) czy to normalne ze wiatrak ma przeskoki temperaturowe co 10 stopni, bo normalnie laptop ma temp proca od 48 do 54, wczoraj przy jakims intensywnej pracy skoczylo do 60 stopni i po raz pierwszy uslyszalem glosniejsza prace wiatraka

 

3) ktos pisal tutaj o karcie wifi, ja ja zamowilem, niedlugo przyjdzie poczta, na pewno bedzie dzialac, to najzwyczajneijszy intel tylko w biosie karty bedzie miala teraz wpisane HP 2200bg czyli to co jest na bialej liscie w biosie laptopa

 

4) matryca fakt, moglaby byc lepsza, ale jak dalem za laptopa 2150 za nowke py510ea to jestem zajebiscie zadowolony :)

 

a moze ktos zainstaluje sobie tego notebooka hardware controla i poda mi srednie temp proca i dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy gg, www, mail moja temp. procka to 44-45 stopni (raz na jakis czas podskoczy do 50-51 wtedy przyspiesza wiatrak i po paru sekundach wraca do normalnosci, srednia temp. dysku to ok. 36-37 stopni przy w/w pracach PS probowales ustawiac ten dysk w notebook hardware control?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to u mnie przy celku 1,4 mam srednio 45-50 a wiatrak przyspiesza dopiero od 60 stopni, w ogole ten program pokazuje, ze wlasnie taki jest prog wlaczania wiatraka na procku, ze dopiero przy 60 ma sie wlaczyc wydajniejszy tryb

 

temp dyska waha sie od 32 do 39 stopni, ale nie mam opcji quiet, mam toshibe, moze dlatego, ale jak dacie mu max performance to na toshibie znikna stuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) dziala komukolwiek wygaszanie matrycy poprzez FN+F4? u mnie wygasza na 1 sek i wraca do pulpitu, niby na stronie hp sa stery z grudnia do grafiki, jest napisane ze naprawiaja ten bug, ale po zainstalowaniu dalej to samo :(

 

B) karta gma900 ma miec 128mb, to dlaczego w ustawieniach sterownika pokazuje mi max 64mb? posiadam 256 ramu jezeli to ma znaczenie i xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) dziala komukolwiek wygaszanie matrycy poprzez FN+F4? u mnie wygasza na 1 sek i wraca do pulpitu, niby na stronie hp sa stery z grudnia do grafiki, jest napisane ze naprawiaja ten bug, ale po zainstalowaniu dalej to samo :(

 

To nie jest skrót do wygaszania matrycy tylko do przełączania się pomiędzy ekranami (fe. matryca w laptoku i projektor). Poczytaj instrukcje... Jak chcesz wyłączać matryce za pomocą skrótu w windowsie zainstaluj ten 2017216[/snapback]

B) karta gma900 ma miec 128mb, to dlaczego w ustawieniach sterownika pokazuje mi max 64mb? posiadam 256 ramu jezeli to ma znaczenie i xp:(

 

Jak bedziesz posiadał 512mb ramu to bedziesz mial pokazane 128mb.

Edytowane przez hotmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tylko 8 mb przy 512 mb ta pamiec dla karty przydzielana jest dynamicznie....

 

 

 

w opcji hard disk wymienionego powyżej programu są 4 opcje w tym quiet nie szukaj tego w panelu sterowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tylko 8 mb przy 512 mb ta pamiec dla karty przydzielana jest dynamicznie....

Jemu chodziło o maksymalną ilość pamieci jaka może być przydzielona.

 

w opcji hard disk wymienionego powyżej programu są 4 opcje w tym quiet nie szukaj tego w panelu sterowania?

Dyski toshibi nie obsluguja tej opcji, wystarczy przytrzymac na chwile kursor myszki nad zielonymi nutkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jak kupiłem tego laptopa na firme to też moge wysłać ten formularz przedłuzenia gwarancji do 2 lat , czy ta promocja obejmuje tylko klientów indywidulanych?

 

Komputerek nawet fajny jak za ta cene 2200 brutto - 1716zł netto + 80zł (256ramu hynix).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ta opcja dotyczy tylko osób indywidualnych chociaż jakbyśmy się uparli osobą fizyczną jest również osoba prowadząca jednosobową działalaność gospodarczą.

A ile srednio czekaliście na ten certyfikat? Firma w ktorej kupilem laptopa przefaksowała do hp fakturke rowno miesiac temu a ja do tej pory go nie mam.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłęm i zamontowałem w moim Celeronku karte intela 2200 smiga i chodzi (nie instalujcie orginalnego oprogramowania intela tylko to co jest na płycie hp application). Oczywisci karta była wczesniej przystosowana przez sprzedajacego. POLECAM

 

oczywicie przycik wirless działa i 2 diody niebieskie się swięcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadek kupiliśmy WIFI u tego samego gościa :) kcienciala sie nazywa no nie? zgadłęm?

WIFI smiga ladnie, choc to moje pierwsze kroki w sieciach bezprzewodowych :) Co mnie zaskoczylo to to ze w domu (wrony tu zawracaja) znalazlem 3 sieci wifi w tym jedna ktora neta udostepnia i wlasnie piszę korzystajac z tej sieci :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadek kupiliśmy WIFI u tego samego gościa :) kcienciala sie nazywa no nie? zgadłęm?

WIFI smiga ladnie, choc to moje pierwsze kroki w sieciach bezprzewodowych :) Co mnie zaskoczylo to to ze w domu (wrony tu zawracaja) znalazlem 3 sieci wifi w tym jedna ktora neta udostepnia i wlasnie piszę korzystajac z tej sieci :):):)

Tak to ten gościu. Polecam !!! Karta strasznie czuła (w porównaniu z pcmica mocniejsza o 50% lub więcej) i jeżeli chce ktoś kupić pcmcia niech dołoży kase i kupi tego intela trzeba wykorzystać moc anteny drzemiącej w obudowie ekranu ... bateria trzyma dłużej (oczywiście to moje odczucia po testach) sięć wifi mam o 2 lat ale tak naprawde od czasu zakupu tego laptopa z niej korzystam. W moim domu nastąpił koniec ery kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...