Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam sie do prosby :) Poza ty bateria mi dziwnie działa w lapku. Nie wiem czy wszyscy tak maja... tz mam napisane ze zostalo mi jeszcze np 54% 1h20m. a po 10 minutach ze juz np tylko godzina. Czemu tak szybko to leci... Ustawiłem sobie w notebook hardware control aby oszczedzal maxymalnie baterie... a rozladowywuja sie za szybko. Nic nie robie, tylko mam wlaczone to forum a bateria leci w dół... troszke w gore i zowu w dół...

BTW jak wifi wplywa na baterie? o ile % skraca?

BTW2 czy do polaczenia sie poprzez wifi uzywacie jakichs aplikacji? ja mam tylko ta intelowska i nie wiem czy instalowac cos innego bo ta dziala ok chyab...

Edytowane przez macq_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem sobie nx6110 w tydzien temu.

rozladowalem i naladowalem baterie 3 razy po jakies 16 godzin.(boje sie tylko ze w sklepie mogli troche ja doladowywac :-/ ).

jak system sie jeszcze laduje to normalne ze bateria wskazuje mniej (2:xx min) bo jest bardziej obciazona, ale po zaladowaniu sie juz systemu jak sie uspokoilo to po 3 razie pokazywala 3:14 min.

Nie mam wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi najwiecej z tego co pamietam to pokazywala 2:40, teraz 2:10 :( nie wiem czemu tak jest. duzo baterii nie uzywalem, sformatowalem ja prawidlowo i zazwyczaj rozladowywalem ja przed ponownym ladowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erixon...

 

Głowa do góry ...

 

Ja też się martwiłem, nigdy na swoim nie uswiadczyłem więcej realnego czasu niż te 2:10(w polskich kolejach to stanowczo za mało:))) a również ładowałem po 16h.

 

Nie jesteś już sam.

 

Teraz w Vobisie jest Centrino z blue i WiFi za 3700 a ja za swojego gołego Celeronka w grudniu dałem 2999 - jedyne co zyskałem to matrycę 1400x1050 - naprawdę świetna - a poza tym to tylko sobie żyły podciąć :)))

 

(Wifi 150+Blue około70+Centrino,różnica 400 + dodatkowa bateria podróżna500!!! = prosty rachunek - czysty zysk :(((

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczas pierwszej instalacji windowsa z partycji, wyswietliło żebym zarejestrował lapka i windowsa, ale nie miałem skonfigurowanej sieci i musiałem pominać ten krok.I pytanie musze go aktywować w firmie HP? Skad HP bedzie wiedziało ile mam gwarancji. Na stronie po numerach seryjnych jest napisane "Wty: HP HW Maintenance Offsite Support

24 Jan 2006 - 22 Feb 2007 - Active" Ja kupilem lapka 15 marca. No i co oznacza to "Wty: HP Support for Initial Setup 24 Jan 2006 23 May 2006 Active".

Za odpowiedz z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erixon...

 

Ale męczysz z tą baterią.

 

Zapomnij o regeneracji - to totalna ściema - chyba, że wymyślili coś nowego.

 

Do obudowy po bateri upychają ogniwa - coś w typie palyszków:-) albo akumulatorków (nawet podobna cena 50zł za szt.)

 

Aby uzyskać 4000mA koszt tak na oko 400zł - nawet nie wiem czy wtedy to nie jest NiMH.

 

Ma sens może przy laptopach 486 :-)

 

Wczorasj widziałem na allegro - niby nowe u jednego kolesia po 230 drugi bardziej pewny ma po 270,ale ważne, żeby była gwarancje bo wielu sprzedaje baterie, również te do telefonów z odrzutu... Wtedy zamiast 2h będziesz miał 20min

 

PozdrawiaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny dylemacik ...

 

Posiadam ze starych dobrych zapasów Pentium 4M 1,9 - z tego co sprawdzałem szyna i napięcia te same, budowa również co Celeronek. CIEKAWE CZY WSTANIE ?!?!?! :-) czy będzie działał - jak go rozpozna bios i co ze zmianą częstotliwości.

 

na stacjonarnym wstaje jako 1100

 

Powstrzymuje mnie tylko gwarancja :-)

 

Jeżeli ktoś dobierał się już do procka - zdjęcia i opis mile widziany.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 ...

 

Nie obawiaj się umiem czytać - były opisy gdy ktoś zmieniał pastę pod prockiem(chyba bez zdjęć).

 

Ale nie to było najważniejsze w pytaniu jak się zapatrujecie na zmianę - Pentium M ?.

Więc taką cenną i złośliwą uwagę proponuję usunąć

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kostuje regeneracja baterii i czy w ogole myslicie, ze to co pomoze? nie mowie, ze teraz, ale moze np za pol roku?

Przy wifi bateria nie pociagnie Ci dluzej niz 2,5h (to moj rekord). Wylacz wifi to ponad 3h spokojnie wyciagniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0 ...

 

Nie obawiaj się umiem czytać - były opisy gdy ktoś zmieniał pastę pod prockiem(chyba bez zdjęć).

 

Ale nie to było najważniejsze w pytaniu jak się zapatrujecie na zmianę - Pentium M ?.

Więc taką cenną i złośliwą uwagę proponuję usunąć

nie uważam że moja uwaga była złośliwa :?

 

a co do gwarancji to nie stracisz bo nie ma żadnych plomb, no chyba że coś pourywasz :)

 

napisz dokładnie jaki masz model płyty i porownamy czy sie zgadza z moim (centrino)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś co to za dziwna bateryjka od biosu jest w nx6110? Bo mam kłopot z biosem (kiedyś już o tym pisałem), i nie bardzo mi się chce oddawać lapa do serwisu z tego powodu. Gdyby bateryjka była standardowa jak w blaszakach, to bym ją wynienił. Ale ona jest jakaś dziwna - kabelki są do niej przylutowane i jest wtyczka wpinana do płyty głównej. Zastanawiam się czy to jest jakieś standardowe rozwiązanie w lapach? i czy można taką bateryjkę gdzieś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie...

 

Mam dla Was niezlą zagwozdke.Otoz posiadam oczywiscie nx6110 z celkiem 1,3 512mb ddram,dyskiem toshiby 16MB cache:P .Jest to jedna z najbardziej okrojonych wersji.Problem dotyczy oczywiscie karty wifi:)Pierwsza proba byla z dlinkiem dwl520-karta pci ale ma w srodku normalna minipci .Wlozenie i oczywiscie ze hardware nie z hp i mam wyciagnac i se w d...... wsadzic.No to szukajac dalej tanszego i w miare dobrego rozwiazania trafilem na taka karte:

 

http://allegro.pl/item87316936_orinoco_min...aktura_vat.html

 

Cos mi sie obilo kiedys ze takie karty na chpsecie hermes hp wypyszczalo podd swoja flaga.Karta doszla -wkladam-komunikatu o bledzie hardware nie mam.Winda xp wstala-instalka owszem.Instalacja programu do obslugi karty tez owszem.Wszystko przesmigalo bez problemu.Co sie okazuje-nie moge zlapac zadnego sygnalu???!!!!!!Ani netstumbler ani progs od karty nie wykrywa mi absolutnie nic.Karta strzelona mysle-ale co mi szkodzi-mam przeciez dlinka dwl520 na pci-wyjme ta mini pci z tego dlinka i wsadze to orinoc-i co??Karta na duzym pcecie zainstalowala sie bez problemu i w dodatku smiga pieknie.Mam zasieg i wogole jest wszystko git.Wkladam zpowrotem do laptopa i kiszka-ani opara zasiegu.Co to moze byc???Spotkal sie ktos kiedys z takim cudactwem???Moze winda mi broi???Przeinstaluje dzis dla pewnosci ale mam dziwne wrazenie ze strace tylko czas.

Bede wdzieczny za wzelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

 

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj komponenty hp wlan ja też tak miałem jak chodziło na orginalnych intela tylko hp wirelles asisentt

 

i zostaw tylko stery orinoko

 

UWAGA MOJE SPOSTRZEŻENIE ODNOŚNIE BATERII I JEJ DŁUGOŚCI - WYŁADOWUJCIE BATERIE DO KOŃCA MAM CORAZ LEPSZE EFEKTY - przedtem wytrzymywał 3 h a teraz 3,40 h (aplikacja word)

Edytowane przez TADEK80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszla karta 2200bg od uzytkownika kcienciala. Wlozenie 2 minutki, winda instaluje samoczynnie stery, WLAN popiernicza. No i z golasa zrobilem to co chcialem, dorzucilem 256ram (60 zeta) + wlan (150) + torba hp oryginal (150)= calkowity koszt laptopika 2550 okolo. Wypasik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie juz sformatowałem .. udaje mi się wyciągnąc ok 2 h 35min ... ale tego laptopa bede używał jako stacjonarki.. i ciekawe czy mozna pacowac na nim z wyjętą bateria i czy nic się z nią nie stanie jak poleże miesiąc nieuzywana?

 

PS. lAPTOPA KUPIŁEM ZA 2220+ 80ZŁ(ceny z vat) za ram i jest to celeron 1.4 , dysk 40/4200obr.2mb cache Sageata- pracuje ładnie , w standardzie było 256ramu - odrazu dodałem następne 256 Hynixa za 80zł. W 3dMARK2001 SE uzyskałem 3310pkt. natomiast na baterii w jakims trybie (już nie pamiętam jakim) tylko 1400.

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie rozumiem, ze jednym trzyma 2.10 a innym 3.30 :/

wszystko zalezy od konfiguracji ja tego lapka uzywam TYLKO do pracy (outlook, explorer, word, powerpoint) wyłaczyłem klika funkcji modem, lan, pcmica i wlan poza biurem (chyba ze jest w miejscu którym używam). Jedyna wada tego lapa to brak orginalnego programu do zarzadzania energia chyba ze jest i ktos wie o nim bo ja do tej pory nie widziałem ... mam na toshibe power safety czy jak tam to się nazywa mozna tam poza matryca zarzadzac np. pobieraniem mocy przez procesor i jezeli sie nie myle przez grafike i hdd. Probowałem to instalować na Hp ale nie działa (blokada producenta) ... Nas Hp posiadajacych Celerona ratuje soft alternatywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dołączyłem do Was jakies 3 tyg temu razem z moim pierwszym lapiem w życiu. Dzieki Wam min. go wybralem (1,4 GHz, 40 GB Segate 4200, 768 RAM bez WIFI- podstawowa wersja). Jak narazie jestem z niego zadowolony. Mam jednak pytanie: jak go wyłączam to tuż przed samym zgaśnięciem robi takie nawet głośne "pyk" i po ułamku sekundy juz wyłącza sie z zasilania. Może to głupie pytanie ale czy to normalne? tez tak macie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...