Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dokładnie tak samo więc to chyba normalne.

Nie chyba tylko na pewno. Dysk parkuje głowice.

 

P.S. Komuś udało się zainstalować linuxa na tym laptopie? Z obsługą wifi? Jaką dystrybucję?

Edytowane przez hotmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawie zdecydowałem się na kupno tego laptopa, w najbardziej podstawowej konfiguracji (celeron), bez windowsa - z zamiarem instalacji linuxa. Przy zakupie chciałbym oczywiscie tego laptopa włączyć i popatrzeć jak wygląda matryca, czy głośniki nie trzeszczą, opukać itp :). W związku z tym mam pytanie .. jaka dystrybucja typu LiveCD bez problemu odpala się na tym laptopie ?? Oczywiście opcje typu ACPI=off czy takie tam... , ale nie żebym siedział w sklepie poł godziny próbując tą dystrybucję uruchomić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierał ktos obudowe dysku i widział kable do karty bluettoh ... na allegro jest karta uzywana bluetooth za 149 złotych i wyglada według instrukcji serwisiowej, że to ta.

 

Jak znajdziecie link do sprzedawcy kart bleutooth do tego lapa dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomózcie mam problem z mikrofonem (mam ich 3 logitechy dwa i media-tech) jak nagrywam czy gadam przez komuniktaor to rozomówcy słyszą brzeczenie ppppppppppppiiiiiiiiiiii ?? Czego to może byc wina gniazda 3 mikrofony raczej nie są zepsute może są jakies stery dla tego diabwlego sound-maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadek80:

 

Nie wiem, którą wersję NX posiadasz i to nie moja sprawa, ale zastanów się czy jest sens pokować każdy gadżet jakiego standardowo nie ma - 149 to bardzo dużo - jak tak dalej pójdzie to będzie droższy np od Della 9400 ;-) - więc się nawet nad tym nie zastanawiam.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wszystko ok z wejsciem słuchawkowym :) uffffffffffffff

 

logitechy działaja poprawnie koniec z badziewnymi mikrofonami :)

 

ps. nie zamierzam inwestowac 149 złotych z bluettoth czekam na okazję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko: jak u Was wyglądała karta gwarancyjna? U mnie to książko-zeszyt w kilku językach(w tym polskim).Jak dla mnie to nie wyglada na kartę gwarancyjna-nie ma tam miejsca na stępelki, daty, itp...Czy u Was tez tak było,czy tylko ja mam jakiegos takiego dziwoląga? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem znajomym do firmy model PY501EA (Pentium 1,73; 60GB; 512MB; BT; DVD-RW; XP_PRO). Niestety, trafil sie z najprawdopodobniej martwym pikselem (czarna kropka). Nie wiecie co HP na to? A "najprawdopodobniej" pisze dla tego, ze jak w UDPixel odale kratke 1x1 piksel i przesuwam w obrebie tej kropy na monitorze - to nie moge w nia trafic - jest jakgdyby na styku czterech sasiednich pikseli. Czy tak widoczny jest martwy piksel czy to moze cos innego? No i dysk troche slaby - Seagate 4200rpm 8MB :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem znajomym do firmy model PY501EA (Pentium 1,73; 60GB; 512MB; BT; DVD-RW; XP_PRO). Niestety, trafil sie z najprawdopodobniej martwym pikselem (czarna kropka). Nie wiecie co HP na to? A "najprawdopodobniej" pisze dla tego, ze jak w UDPixel odale kratke 1x1 piksel i przesuwam w obrebie tej kropy na monitorze - to nie moge w nia trafic - jest jakgdyby na styku czterech sasiednich pikseli.

miałem podobny problem, sprawdź czy to czasem nie... brudek :-) Ja miałem "fabrycznie" jakiś syfek na matrycy, taka kropka farby czy cóś. Dopiero pod lupą zauważyłem że to nie martwy piksel :-) Zeskrobałem delikatnie chyba paznokciem, potem wypolerowałem miejsce wodą i szmatką z mikrofibry. No i teraz zero martwych pikseli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają mi się świecić klawisze, laptop ma dopier 4,5 miesiąca a pisarzem nie jestem :-)

 

Jak otworzyłem karton to były takie śliczne matowe - wyglądały jak pokryte gumą.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz ci los :((

Za m.in. waszą radą, w pełni świadomie (podpierajac się kilkoma naprawdę opiniotwórczymi testami) wybrałem się do MM, skąd wyszedłem ze śliczniutkim notebookiem nx 6110 w wersji EK 228 (to ten z "błyszczącą" matrycą). Cena - przyzwoita jak na ten model bo niecałe 3 tysie. Wahałem się pomiedzy nim a Toshibą L20 -182 (która obecnie jest w sklepach internetowych w bardzo niskich cenach ok. 2600zł). W końcu jednak jako, że miał to być zakup na raty zdecydowałem się na kupno w sklepie "dla idiotów". Wszystko ekstra ... ale do czasu.

W sumie niewiele tego czasu musiało upłynąć.W domu okazało się, że po podłączeniu notebooka do sieci (wszystko oczywiście zgodnie z instrukcją!) laptopik przez kilkanaście sekund pracował chyba tak jak należy tzn. właczyła się bursztynowa dioda - znaczy się: ładuje baterie. Po chwili jednak dioda zaczęła migać a laptop zaczął dość przeraźliwie piszczeć i brzęczeć,potem dioda zgasła i cisza, następnie dioda znów zaczęła migać i znowu pisk później z 5 sekund świeciła się normalnie a potem .... znowu cały proces od początku. Pomyślałem że to może coś z prądem ale z innym gniazdkiem było to samo. Wniosek chyba oczywisty:

Coś nie tak z przetwornicą! o której już trochę szanowne grono kolegów w tym watku pisało. Nawet nie wgrywałem systemu.

Niestety dopiero w niedzielę będę w MM i wyjaśnię sprawę w serwisie - mówią że jakby co to spokojnie mi go wymienią (mam tylko cichą nadzieję że nie jest tak padnięta cała seria ;). No chyba że "TAK MA BYĆ". Ale raczej nie sądzę. Jest to mój pierwszy laptop i od razu na samym poczatku taka skucha! Trochę mnie to zniechęciło do firmy hp, a szkoda bo tyle pozytywów o tym notebooku czytałem :((((. O dalszych perypetiach niechybnie napiszę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz ci los :((

Za m.in. waszą radą, w pełni świadomie (podpierajac się kilkoma naprawdę opiniotwórczymi testami) wybrałem się do MM, skąd wyszedłem ze śliczniutkim notebookiem nx 6110 w wersji EK 228 (to ten z "błyszczącą" matrycą). Cena - przyzwoita jak na ten model bo niecałe 3 tysie. Wahałem się pomiedzy nim a Toshibą L20 -182 (która obecnie jest w sklepach internetowych w bardzo niskich cenach ok. 2600zł). W końcu jednak jako, że miał to być zakup na raty zdecydowałem się na kupno w sklepie "dla idiotów". Wszystko ekstra ... ale do czasu.

W sumie niewiele tego czasu musiało upłynąć.W domu okazało się, że po podłączeniu notebooka do sieci (wszystko oczywiście zgodnie z instrukcją!) laptopik przez kilkanaście sekund pracował chyba tak jak należy tzn. właczyła się bursztynowa dioda - znaczy się: ładuje baterie. Po chwili jednak dioda zaczęła migać a laptop zaczął dość przeraźliwie piszczeć i brzęczeć,potem dioda zgasła i cisza, następnie dioda znów zaczęła migać i znowu pisk później z 5 sekund świeciła się normalnie a potem .... znowu cały proces od początku. Pomyślałem że to może coś z prądem ale z innym gniazdkiem było to samo. Wniosek chyba oczywisty:

Coś nie tak z przetwornicą! o której już trochę szanowne grono kolegów w tym watku pisało. Nawet nie wgrywałem systemu.

Niestety dopiero w niedzielę będę w MM i wyjaśnię sprawę w serwisie - mówią że jakby co to spokojnie mi go wymienią (mam tylko cichą nadzieję że nie jest tak padnięta cała seria ;). No chyba że "TAK MA BYĆ". Ale raczej nie sądzę. Jest to mój pierwszy laptop i od razu na samym poczatku taka skucha! Trochę mnie to zniechęciło do firmy hp, a szkoda bo tyle pozytywów o tym notebooku czytałem :((((. O dalszych perypetiach niechybnie napiszę..

Po obrażliwych reklamach jeszcze miałeś ochotę coś u nich kupować? Ja omijam z daleka MM dziadostwo.

 

Pozdro

Edytowane przez marek.ad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MM no tak.

Wiem co o tym. Mniej wiecej możesz się spodziwac czegoś takiego.

 

- A nie przeczytał Pan informacji zawieszonej , że wymiana jest możłiwa tylko 3s po zakupie?

- Gdzie jest ta informacja ?

- Wisi w toalecie, wszyscy mogą przeczytać

 

Powodzenia

Ja też raz już coś kupiłem w MM, nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bateria walnięta.

 

Czy w markecie, czy w salonie wszystko to zależy od szczęścia.

HM często ma jakieś partie przeznaczone na wschód, jeśli nie to tym lepiej.

Mają tego tyle, że można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nieotwarty karton a wtedy pretensje to już tylko do producenta.

 

Co do salonów - nie wiem czy chciałbym jakiś wystawowy, który macało setki ludzi, a często sprzedawca wciska -> Panie przecież on jest nowy,wczoraj otworzyłem karton itd.itp.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, poniewaz kilka osób pisało, że kupiło podstawową wersję nx6110 za ok 2200 brutto, a ja przeglądając w necie widze praktycznie oferty zaczynające się od 2350, może ktos wie gdzie można go kupic w dobre cenie? Ew. jaka jest różnica cenowa przy zakupie w hurtowni, prawdopodobnie mógłbym spróbować tam kupić na firmę...

 

z góry dzięki za pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MM to zapewniają, że jest 14-dniowy termin na sprawdzenie sprzętu i w tym czasie można jakby co domagać się wymiany na inny egzemplarz. Natomiast co do samej sieci to kupowałem u nich wiele sprzetu (AGD, aparat cyfrowy) i póki co nie było z ich jakością żadnych problemów. Pozostaje mieć nadzieję że trafił mi się po prostu felerny egzemplarz :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MM to zapewniają, że jest 14-dniowy termin na sprawdzenie sprzętu i w tym czasie można jakby co domagać się wymiany na inny egzemplarz.

No właśnie - zapewniają.

A w "toalecie" pisze, że jest 10 dniowy.

 

Nigdy nie zwracają pieniędzy (np gdy to ostatnia sztuka), możesz jedynie zamiast noteboka wziąć lodówke albo telewizor. Ewentualnie kilka tysięcy baterii.

 

To tak pod rozwage osób kupujących sprzęt komputerowy w MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w media laptopa bym nigdy nie kupił bo przeważnie jest on z wystawy :) zreszta nigdy nic nie kupuje z wystawy ma byc z pudełka orginalnie zapokowane

 

na rzeczy wystawy (prezentacyjne) powinien być rabacik do 10% tak jak na fury z salonów do jazd próbnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem HP: nx6110 [PY496EA] Intel Celeron M360 1.4 GHz, 512MB, COMBO, 40 GB, WiFi. Używam laptopów od paru lat zasadniczo do prac biurowych (nie gram) przy wykorzystaniu pakietu MS Office oraz różnego oprogramowania branżowego i jest to moje podstawowe narzędzie pracy.

 

Poprzednio od używałem Notebooka HP Compaq nx9020 (Celeron M350 1.3Ghz 512MB, COMBO 40GB) a wcześniej przez około 5 lat Compaq Armada 1500C (Celeron 400mhz 96MB Ram 20GB).

 

Parę słów o sprzęcie. Notebook jest zrobiony z naprawde trwałych materiałów (jednolity plastik o chropowatej fakturze). W porównaniu do niewiele mniej wydajnego nx9020 jest wyraźna różnica w pracy w ramach pulpitu (2D) co jest chyba zasługą układu GMA910/915. Wentylator jest cichszy niz w nx9020 ale włącza się częściej (tak jak opisywane, dziwnie ustawiony czujnik temperatury) jednak jest na tyle cichy że w zasadzie go nie słychać w szumie otoczenia. W miejcu gdzie pracuję jest 11 takich komputerów kupowanych w okresie ostatniego roku oraz kilka HP nx 9020 i nx8220 i jak na razie żaden nie miał absolutnie żadnej awarii tak więc można raczej dobrze ocenić jakość firmy HP. Parę zalet: dobra matryca LCD (lepsza niż w nx9020), niezła bateria (3.20-3.40h przy maksymalnym oszczędzaniu), battery travel pack naprawde dobre rozwiązanie dla kogoś w podróży, waga (2.70kg) oraz bardzo solidna budowa. Dla mnie osobiście zaletą jest wygląd który upodabnia komputer do wzorca laptopa czyli IBM Thinkpad, bez bajerów, świecidełek i tandety (nx9020 miał fioletowe światełka i srebrne elementy niezbyt ładne). Problem regulacji głośności (producent zapomniał albo jest to obniżenie kosztów- niedopuszczalne) rozwiązałem dzięku temu forum czyli programem Sound Volume Hotkeys. Jak na razie ciężko mi znaleźć jakieś inne wady tego urządzenia. Spotkałem się natomiast z ciekawą reakcją i na ten notebook, gdyż ludzie sądzą że jest to model sprzed paru lat (nie ma tak popularnych tanich bajerków- dla mnie zaleta).

 

Na koniec cena, ten model kosztuje w chwili obecnej około 2070zł netto co jest naprawde doskonałą ceną w zamian za parametry i jakość tego komputera, ciężko znaleźć konkurencyjny produkt tej jakości (ASUS i Acer nie mają porównania jeśli chodzi o jakość czegokolwiek, Toshiby bardzo spadły pod tym względem a tanie FS masowo wracają do dystrybutorów). W zasadzie jest to doskonała alternatywa dla IBM Thinkpad R50e który dysponuje starszym układem GFX i nie ma touchpada (coś dla miłośników trackpointów) jednak dalej jest wzorowy jeśli chodzi o jakość i trwałość

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Daiser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...