Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za mojego HP nx 6110 CM 1.4 15'' XGA 512MB 40GB WIN XP HE, zaplacilem 2630. w MM kosztuje ten sam 2959. Znalazlem namiar na Allegro. Oczywiscie pojechalem bo bylo blisko (okolo 80 km). Przy mnie komp byl wyciagany i rozplombowany z pudla. Sprzedajacy zapytal czy otwierac przy nim- powiedzialem ze tak aby jesli bylo by cos nie tak obaj bysmy to zobaczyli i nie bylo niedomowien. Komp ma oczywiscie 2 lata gwarancji. W planach mam tylko wpiac do niego WIFI. Ile wy zaplaciliscie za swoje kompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za mojego HP nx 6110 CM 1.4 15'' XGA 512MB 40GB WIN XP HE, zaplacilem 2630. w MM kosztuje ten sam 2959. Znalazlem namiar na Allegro. Oczywiscie pojechalem bo bylo blisko (okolo 80 km). Przy mnie komp byl wyciagany i rozplombowany z pudla. Sprzedajacy zapytal czy otwierac przy nim- powiedzialem ze tak aby jesli bylo by cos nie tak obaj bysmy to zobaczyli i nie bylo niedomowien. Komp ma oczywiscie 2 lata gwarancji. W planach mam tylko wpiac do niego WIFI. Ile wy zaplaciliscie za swoje kompy?

Tak jak pisalrm wyzej moj kosztowal 2600 brutto z 512, winxp he wifi.

 

Mowiac szczerze MM ma tragiczne ceny na tego typu sprzet, ten moj model byl kilkaset złotych drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za mojego HP nx 6110 CM 1.4 15'' XGA 512MB 40GB WIN XP HE, zaplacilem 2630. w MM kosztuje ten sam 2959. Znalazlem namiar na Allegro. Oczywiscie pojechalem bo bylo blisko (okolo 80 km). Przy mnie komp byl wyciagany i rozplombowany z pudla. Sprzedajacy zapytal czy otwierac przy nim- powiedzialem ze tak aby jesli bylo by cos nie tak obaj bysmy to zobaczyli i nie bylo niedomowien. Komp ma oczywiscie 2 lata gwarancji. W planach mam tylko wpiac do niego WIFI. Ile wy zaplaciliscie za swoje kompy?

Dodam iz jeszcze jest oczywiscie nagrywarka DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz powiedzieć gdzie go kupiłeś w takiej cenie?

mobilworld.pl doliczyli, z przesylka kurierska za pobraniem

na poczatku marca kupowalem, i tak sie zgapilem, bo jedna hurtownia w polsce wtedy obnizyla ceny i mozna tego lapka bylo dostac ponizej 2100 brutto:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

chcialem aby wentylator nie chodzil caly czas keidy pracuje wiec w opcjach advanced bya opacja always fan while on ac czy jakos tak i ja ja zmienilem na disabled. czy nic sie notebookowi nie stanie? sorki ale jestem laikiem w tych sprawach. dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

chcialem aby wentylator nie chodzil caly czas keidy pracuje wiec w opcjach advanced bya opacja always fan while on ac czy jakos tak i ja ja zmienilem na disabled. czy nic sie notebookowi nie stanie? sorki ale jestem laikiem w tych sprawach. dzieki za odpowiedzi.

Nic się nie stanie.

 

P.S Ja też jestem z SK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do temetu zakupu w MM: okazuje się, że nie taki diabeł straszny - od ręki mi wymienili notebooka nie robiąc żadnych problemów. A termin na wymianę rzeczywiście wynosi 14 dni od daty zakupu, natomiast zgodzę się z twierdzeniem, że jakby ktoś chciał zrezygnować to raczej jest to mało prawdopodobne - będą robić wszystko aby tylko nie oddawać pieniedzy. Z resztą na zwrocie kasy mi nie zależało i nie o to "walczyłem",gdyż primo: wziąłem go na raty i jeszcze nic za niego nie dałem :-P a secundo: po to go wziąłem aby go używać, a nie oddawać jak się nim znudzę po tygodniu.

Mam natomiast takie dość "pedantyczne" pytanie: czy wasze notebooki są idealnie spasowane? Chodzi mi o naprawdę perfekcyjne dopasowanie plastików (wiem, wiem zaraz ktoś mi zarzuci że to są tylko modele "low end" i nie ma co po nich za dużo wymagać). Ktoś chyba wspominał wcześniej, że mu sie klawaitura nieco ugina.

Ja na swoim poprzednim zauważyłem m.in. leciutko odstającą (ok. 0,5mm!) ramkę pokrywy notebboka tuż obok zatrzasku na długości ok. 2 cm, a ponadto co mnie nieco wystraszyło jak się "przejedzie" po wierzchu obudowy to w okolicach znaczka hp posuwając dłonią w stronę tylnej krawędzi daje się wyraźnie wyczuć lekkie wypuklenie obudowy. Niepokojące jest to o tyle że nie wiem czy to może mieć w bliskiej lub dalszej przyszłości wpływ na pracę matrycy, co prawda w tym miejscu ona wręcz bardziej od matrycy odstaje niż uciska, ale diabli wiedzą czy to kiedyś tam nie pogorszy pracy wyswietlacza. Na razie póki co, są to tylko wady estetyczne, troszkę psujące obraz naszego niemal idealnego laptopa.

Proszę o wasze przemyślenia na temat solidności i estetyki wykonania tego modelu.

Aha i jeszcze jedno: to jak w końcu właściwie formatować tą baterię: trzymać całymi nocami jakieś niebotycznie długie cykle ładowania, czy wystarczy tylko kilka razy z rzędu po prostu ją rozładować i załadować (ok. 2 godz.)?Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to poczytaj moje posty - w skrócie jakieś tam luzy 1mm nad usb i pcmcia wystepują, ale ogólnie jest bdb. - na obudowie matrycy nie mam żadnej wypukłości ale plastik odstaje -można go ugiać tak, żeby jej nie zmiażdzył i tak raczej jest w większości laptopów, co do klawiatury to również się ugina, bo nie jest przecież ze stali - ale są to naturalne naprężenia(okoł 1mm) co widać zwłaszcza w laptopach gdy Ty siedzisz z boku a ktoś inny na nim pisze.

 

Co do formatowania - podkreślam Każdej Baterii !!! od budzika :-) po laptopa nic się nie zmieniło od 12 do 16 godzin (3 takie cykle) przy wyłączonym sprzęcie !!!

 

Pozdro

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzial ktos jeszcze model PY510EA gdzies w sklepie internetowym.

obdzwonilem wiekszosc sklepow ze skapca ceneo i kupujemy.pl i nigdzie juz go nie maja

 

Sprobuj http://www.bluesoft.pl ja u nich kupowalem w dobrej cenie. Na stronie nie ma ale zadzwon do nich.

Albo http://www.gvcnet.pl/?mod=5&id=337

Edytowane przez basset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio porownywalem jasnosc matrycy na nx6110 do asusa a6 cos tam - odnioslem wrazenie ze asus ma o wiele jasniejsza matryce (a przynajmniej mozliwe ustawienia), a na nx6110 zazwyczaj pracuje tylko o 2 "dzialki" nizej niz maxymalna jasnosc. Gdzies na necie wyczytalem o przelaczaniu dwoch trybow oszczedny i nie-oszczedny jezeli chodzi o podswietlanie matrycy, ale nie moge nic u siebie znalezc poza standardowymi przyciskami jasniej-ciemniej. Nie wiem czy to nie jakas funkcja programowa, na swoim sprzecie mam tylko linuxa:) i chcialbym sie upewnic czy pod winda jest cos takiego jak pisalem wyzej? Ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc i wypowiedziec sie ogolnie o jasnosci matrycy?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio porownywalem jasnosc matrycy na nx6110 do asusa a6 cos tam - odnioslem wrazenie ze asus ma o wiele jasniejsza matryce (a przynajmniej mozliwe ustawienia), a na nx6110 zazwyczaj pracuje tylko o 2 "dzialki" nizej niz maxymalna jasnosc. Gdzies na necie wyczytalem o przelaczaniu dwoch trybow oszczedny i nie-oszczedny jezeli chodzi o podswietlanie matrycy, ale nie moge nic u siebie znalezc poza standardowymi przyciskami jasniej-ciemniej. Nie wiem czy to nie jakas funkcja programowa, na swoim sprzecie mam tylko linuxa:) i chcialbym sie upewnic czy pod winda jest cos takiego jak pisalem wyzej? Ktos moze potwierdzic lub zaprzeczyc i wypowiedziec sie ogolnie o jasnosci matrycy?:)

Swego czasu przymierzałem się do nx6110 PY536 ale ze względu na matrycę kupiłem Toshibę z TruBrite.

Asus A6U ma jedną z najlepiej swicących matryc 212cd/m2 a nx6110 około 154cd/m2. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

tez jestem posiadaczem nx6110 od niecalego miesiaca, wszystko w porzadku, martwi mnie tylko jedna rzecz - przy pracy na baterii gdy uruchomie Opere (!) zaczyna "piszczeć".....wiem ze pisane bylo juz na ten temat ale u mnie piszczy tylko po uruchomieniu opery - przy innym zastosowaniu nic sie nie dzieje...moze ktos ma podobny problem i ma rozwiazanie, bo raczej gwarancja tego nie uzna, pewnie powiedza ze tak ma byc. Oczywiscie wiem ze najprosciej jest zmienic przegladarke ale moze jest tez i inne wyjscie

moj lap: hp nx6110 535 ES P M 740., 60 GB, 512 RAM, wifi + bt, DVD+R/W

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jednak nie zależy od Opery ...

 

Ja też tak mam, a piszczy cewka od matrycy !!! - jest to związane z innym poborem prądu przy pracy na baterii.

 

Co z tym zrobić nie wiem :-(

 

Jak zniwelować? - zmieniając kąt matrycy, lub dociskając znaczek HP pod matrycą - w tych okolicach znajduje się ten nieszczęsny układ a pracuje z różnym natężeniem w zależności od wyświetlanych kolorów.

 

PozdrawiaM

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w moim modelu nie występuja zadne piski. Proponuje strone hp, wystepuje tam dział gdzie sa opisywane kazde dolegliwosci ktore zaobserwowali uzytkownicy. Przy takiej skali problemu powinno tam coś być na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że przewija się sporo podobnych pytań, mnie ludzie też często na gadu wypytują, więc napiszę kilka moich uwag.

 

- czas pracy na baterii 1-2h zależnie od obciążenia

- nic nie piszczy

- matryca nie jest rewelacyjna, ale jak na laptop low-end ok

- procesor jest niepodkręcalny na dzisiaj

- obudowa jest spasowana idealnie i materiały na najwyższym poziomie

- dzisiaj wziąłbym laptop na centrino, celek jest słaby i się grzeje

- dokupiłem wifi intela za 150zł

- dokupiłem 256MB Ram takie samo jak oryginalne za 80zł

- szukajcie z nagrywarką DVD, ja mam tylko CD i narzekam

- laptop chodzi już około roku w różnych warunkach - np. na działce, na uczelni - obudowa w stanie idealnym, nic nie zaczęło skrzypieć, zero zarysowań

- jak komuś się grzeje procek, to trzeba zdjąc cooler z procesora, wyczyścić to coś co tam jest i załozyć poprawnie odpowiednią pastę

- laptop nie bardzo nadaje się do grania, chyba że mało wymagające gry

 

Ogólnie jestem z laptopa zadowolony, ale niestety kiepski grzejący się procesor i słaba bateria denerwują - ten laptop na centrino byłby dla mnie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czas pracy na baterii 1-2h zależnie od obciążenia(...)

Ogólnie jestem z laptopa zadowolony, ale niestety kiepski grzejący się procesor i słaba bateria denerwują - ten laptop na centrino byłby dla mnie idealny.

bateria nie jest słaba bo mam 2 razy słabszą i moj model swoje 1h 40 min trzyma (WWW+OpenOffice) , przyznaj się od razu że włozyłeś kartę na PCIMCIA ;) i to ci czas skróciło .Mój znajomy tak z DELL-em miał bez WiFi 1h 30 min po podłączeniu WiFi na PCIMCIA 1h. A do roboty nx6110 z Centrino jest super , ale pewnie w ciągu pół roku wszystko ludziska wykupią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznaj się od razu że włozyłeś kartę na PCIMCIA ;) i to ci czas skróciło .Mój znajomy tak z DELL-em miał bez WiFi 1h 30 min po podłączeniu WiFi na PCIMCIA 1h.

Wifi samo w sobie jest bardzo prądożerne, nie ma znaczenia czy pod pcimcie. Ja mam wbudowane wifi i bateria trzyma spokojnie ponad 2h. Natomiast bez wifi (np. z netem po kablu) godzinę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi samo w sobie jest bardzo prądożerne, nie ma znaczenia czy pod pcimcie. Ja mam wbudowane wifi i bateria trzyma spokojnie ponad 2h. Natomiast bez wifi (np. z netem po kablu) godzinę więcej.

A u mnie 1h30' zamiast 1h42' :) , wbudowane to to na MiniPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale centrino nie procesor, no nie tylko procesor.

 

Cytuje za wikipedia:

CENTRINO (także zwane Centrino Mobile Technology - Mobilna Technologia Centrino) jest inicjatywą marketingową firmy Intel zawierającą połączenie CPU, chipsetu płyty głównej i interfejsu sieci bezprzewodowej w formie komputera przenośnego.

 

Aktualnie składa się z procesora Pentium M z pamięcią cache L2 1MB lub 2MB, rodziny chipsetów Intel 855 lub 915 i bezprzewodowej karty sieciowej Intel PRO/Wireless 2100 (IEEE 802.11b), PRO/Wireless 2200 (IEEE 802.11g), lub Intel PRO/Wireless 2915 (a/b/g).

Wiec zmiana tylko procka nie zmieni ci laptopa w centrino, choc niewatpiwie pIV jest szybsze niz celeron.

Pozdr

Edytowane przez yarkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale centrino nie procesor, no nie tylko procesor.

 

Cytuje za wikipedia:

Wiec zmiana tylko procka nie zmieni ci laptopa w centrino, choc niewatpiwie pIV jest szybsze niz celeron.

Pozdr

Miałbym pytanko do Varrola.Czy zmieniałeś pastę na procku? Jeżeli tak to na jaką konkretnie.Pamiętam swoje przeboje z "tym czymś" na karcie His Radeon - usunąłem firmowego "gluta" i póżniej był olbrzymi problem z wypełnieniem wysokości między prockiem, a coolerem.Właśnie dlatego dali tego olbrzymiego gluta i załatwiali w ten sposób sprawę montażu.Czy na procu lapka też był taki "glut"? Nie chciałbym się ponownie wbić na taką minę.Swojego lapka "jeszcze" nie rozbierałem... Myślę,że mój procek grzeje się za bardzo.Nawet jak tylko siedzę na www ma 44-46 stopni i to przy włączonym"dynamic switching" w NHC.Jak tylko zmienię ustawienie na full skacze szybko na 56-63 st.i często włącza się wentyl.Chciałbym poprostu sprawdzić co z tą pastą,czy jest o.k.Czy są jakieś knify na które trzeba uważać przy tej wymianie?Proszę również innych forumowiczów o przekazanie swoich doświadczeń i ew. sugestii w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zmiana tylko procka nie zmieni ci laptopa w centrino, choc niewatpiwie pIV jest szybsze niz celeron.

Pozdr

 

wiem, że centrino to procek + chipset + wifi. wszystko mam oprocz procka. generalnie chodzi o to czy da sie wymienic ten procek na szybszy tylko tak zeby byla zauwazalna roznica no i zeby sie mniej grzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym pytanko do Varrola.Czy zmieniałeś pastę na procku? Jeżeli tak to na jaką konkretnie.Pamiętam swoje przeboje z "tym czymś" na karcie His Radeon - usunąłem firmowego "gluta" i póżniej był olbrzymi problem z wypełnieniem wysokości między prockiem, a coolerem.Właśnie dlatego dali tego olbrzymiego gluta i załatwiali w ten sposób sprawę montażu.Czy na procu lapka też był taki "glut"? Nie chciałbym się ponownie wbić na taką minę.Swojego lapka "jeszcze" nie rozbierałem... Myślę,że mój procek grzeje się za bardzo.Nawet jak tylko siedzę na www ma 44-46 stopni i to przy włączonym"dynamic switching" w NHC.Jak tylko zmienię ustawienie na full skacze szybko na 56-63 st.i często włącza się wentyl.Chciałbym poprostu sprawdzić co z tą pastą,czy jest o.k.Czy są jakieś knify na które trzeba uważać przy tej wymianie?Proszę również innych forumowiczów o przekazanie swoich doświadczeń i ew. sugestii w tej sprawie.

Zmieniałem na Arctic Silver 5 - i nie ma mowy o jakiejś przerwie pomiędzy rdzeniem procka a radiatorem - stykają się, jeżeli w czymkolwiek jest przerwa to jest to błąd konstrukcyjny. Mi poniżej 50 stopni praktycznie nie schodzi - nawet wyłączony - tak to 55-60 i to po zmianie pasty - wcześniej 70 stopni latał. A że glut był - ano był - pół procka zalane.

 

 

Sprawdzę ile bez wifi wytrzyma i jeśli będzie nie tak, to oddam na gwarancję - jeżeli jeszcze mam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...