Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem juz w 90% zdecydowany na kupno HP Compaq nx6110 (EK201EA), ale postanowilem jeszcze zadac Wam kilka pytan:) oto one:

 

- wiem, ze w laptopach tej serii montowane sa rozne dyski, o sporej rozpietosci jesli chodzi o bufor dyskowy i ilosc obrotow na minute. Moje pytanie jest nastepujace - czy te roznice wystepuja ze wzgledu na poszczegolne modele (EKxxx, PYxxx, EYxxx etc), czy tez dyski moga sie roznic nawet w obrebie egzemplarzy jednego modelu? Czy w EK201EA montowany jest jeden rodzaj dysku? Ogolnie bylbym wdzieczny, gdyby jakis wlasciciel tego modelu podal parametry swojego dysku:)

 

- przedluzenie gwarancji do 24 miesiecy (wysylanie wniosku faksem etc) - czy nadal jest to aktualne? Nie moge znalezc informacji na ten temat na stronie HP.

 

- ceny. Mieszkam w Warszawie, bylem w sklepie ZNAKu, powyzszy model kosztuje tam 2550zl. We wroclawskim GVCNET ten sam model kosztuje 2389zl, wiec roznica jest - ale wiaze sie to z niemozliwoscia obejrzenia sprzetu przed zakupem. Wiecie moze, gdzie ten model mozna kupic jeszcze taniej? Czy macie jakies doswiadczenia z firma GVCNET? Mozna im zaufac?

 

- posrednio zwiazane z poprzednim pytaniem - martwe piksele. Jak czesto obecnie sie one zdarzaja? Zastanawiam sie po prostu, czy ryzykowac zakup laptopa przez internet... Przy ilu martwych pikselach mozna sprzet reklamowac?

 

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZTCW modele dysków to ruletka, ogromna większość to 4200rpm co sprawia że dyski są strasznie wolne (nawet z 8mb buforem).

 

Przedłużanie gwarancji nadal jest aktualne.

 

Co to GVCNet to sam u nich brałem i mogę ich polecic w 100% (znają się na rzeczy, pelen profesjonalizm).

 

Martwych pixeli nie uświadczyłem u siebie :). Co do reklamacji to nie wiem dokladnie jak tam jest (poczytaj o normach iso) ale musi ich być troche (5-6, albo kilka koło siebie, coś takiego).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym sklepie:

 

http://www.tre.pl/index.php?docid=stowar&id=41370

 

?

Maja IMHO blad w opisie, bo proc wedlug nich to 1.6 a tam jest IMHO 1.5 (wiem po kodzie producenta EK201EA )

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/1440/

 

Tutaj masz najtaniej ten model. Polecam HP 6110, Acer shit ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj 6HP 6110 model 202EA z celeronem 1,5. Na wstępie dołożyłem 512 MB ramu. W sumie działałem na nim tylko godznkę, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Mam tylko pytania:

- jak zmieniać głośność? tylko z systemu?!!

- jakego softu do zarządzania energią używacie? bo z kompem chyba domyślnie nic nie ma...

- jak formowaliście baterię?

Edytowane przez PabloQu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po kolei.

 

Czytam te tematy o nx6110 od dawna i dzięki Wam za informację.

 

Laptopa mam od tygodnia. Mój pierwszy mobilny sprzęt ale przywykłem do pracy na laptopach innych ludzi więc wiem, czego oczekiwać po takim sprzęcie. Ja nabyłem w Vobisie w Słupsku nx6110 ek214es, czyli cel1,5GHz, 512RAM, matryca BrightView 1024x768, bez Wi-Fi. Nie dość że miałem sklep 1km od domu to jeszcze cena 2999pln brutto była niższa niż gdziekolwiek indziej [wtedy gvcnet 3048pln]. Kupiłem na firmę więc gwarancja 1rok.

 

Mała recenzja:

Na wstępie zaznaczam, że od razu wywaliłem WinXP i zainstalowałem Ubuntu Linux 6.06 z płyty Flight 6 - polecam. Wszystko na starcie wykryte i działa z pudełka, a wczoraj wyszła nowa Beta Ubuntu 6.06 i wygląda extra, o wygodzie pracy nie wspomnę.

 

Dysk 60GB 5400 Hitachi 8MB cache. - myślałem, że będzie 4200rpm. Przy intensywnej pracy trochę głośny, ale jestem zadowolony z jego parametrów, w końcu to IBM/Hitachi czyli najcichszy nie jest, ale za to niezawodny (przynajmniej przez 10lat pracy z pecetami IBM mnie nie zawiódł)

 

Czytnik/nagrywarka DVD - jest to TSSTCorp TS-L532M. Na razie czyta mi wszystko co włożę, okazji do nagrywania nośników jeszcze nie miałem a trochę się obawiam, bo po wklepaniu w google symbolu napędu pojawiają się posty ludzi, którzy mieli z tym problem - kiedy po nagraniu nośnika nie był widziany w innych napędach. Na dniach to sprawdzę.

 

RAM - 512MB, kości Infineon'a. Ogólnie ten laptop chodzi szybciej niż mój desktop - Athlon 2400XP+ z 512ramu. Dziwne ale prawdziwe i dokładnie sprawdzone - używam tego samego oprogramowania na obu sprzętach.

 

MATRYCA - BrightView - czyli szklana - świetnie działa, extra kontrast i żywe kolory, ale wielkie ALE... bardzo ciężko mi się przyzwyczaić do odblaskowości. Praca w edytorze tekstu - mało czarnych literek na dużym wielkim białym tle jest świetna, podświetlenie równomierne i kąty widzenia dużo lepsze niż w zwykłej matrycy. Ale na ciemnym tle widać własne odbicie w ekranie, co trochę dekoncentruje. Po 7dniach już mniej to wkurza, no ale przed kupnem polecam się przejść do jakiegoś sklepu i zajrzeć samemu. Ja odnośnie Vobisu w Słupsku jestem baaardzo zadowolony. Dzwoniłem do nich we wtorek, że będę w piątek przejazdem i czy będą na stanie te laptopy. W piątek się okazało, że panowie przygotowali mi wszystko do odpalenia i przyjechałem na gotowo - chodziłem sobie po sklepie z laptopem i testowałem, porównywałem z innymi modelami i matrycami - ogólnie świetna możliwość obejrzenia przed kupnem i pozdrawiam ekipę z Vobisu.

Co mnie najbardziej wkurza - ciche piszczenie w prawym dolnym rogu matrycy. Nie jest to przetwornica bo uwaga - cichy pisk jest nad zawiasem i włożenie kawałka papieru między górę zawiasu a matrycę (lub lekkie ściśnięcie matrycy nad zawiasem eliminuje pisk - jest to jakiś rezonans od obudowy). Ale da się z tym żyć. Mam pewne wyczulenie na wyższe częstotliwości - słyszę np. telewizor w stanie czuwania i piski od zasilania wyświetlaczy w MP3 playerach więc może to tylko ja i mój chory słuch ;)

 

Bateria - pierwsze 5dni jechałem z wyciągniętą baterią - czekałem na kupno plecaka więc byłem niemobilny i szkoda było baterii używać. O tyle fajnie, że laptop stoi stabilnie po wyjęciu baterii (w Acerze kumpla bateria jest jedną z nóżek i musi chłopak podkładać kawałek gazety :)) Wczoraj w nocy się ładowała, dziś pokazuje 2h:15m ale to dopiero jej pierwsze rozładowanie. Wkurza fakt, że jak jest na baterii to wentylator włącza się dosłownie co minutę na około 10sekund. Nie wiem czemu. Wkurza to bo wiatrak zaczyna na pełnych obrotach a potem po 10sek spowalnia aż do wyciszenia. Siedzę w dość ciepłym pokoju i trzymam lapa na kolanach więc może to z braku wentylacji.

 

Klawiatura i Touchpad - z racji pracy piszę dużo i szybko - klawiatura jest wyśmienita. Naklejki z nazwami liter nie wyglądają solidnie i pewnie się kiedyś wytrą, ale wygoda pisania jest wysoka. Touchpad - wiedziałem z opisów na

necie że jest extra. Nie używam myszki bo jest tak dobry. Świetna sprawa ze scrollem na krawędzi płytki.

 

Głośniki - na teście benchmarka się zachwycali. Oczekiwałem po nich trochę więcej odnośnie basów, porównując je z głośnikami z laptopa ASUS mojego brata (jego laptop ma 2lata). Ale odpalcie coś na nim w porządnym stereo - normalnie dźwięk przestrzenny słychać :) - bardzo fajny efekt. Muzyki słucham na nim 2-3h dziennie - głośników zewnętrznych już nie używam bo te wbudowane są całkiem niezłe. Całą fajność karty dźwiękowej widać, jak podłączę porządne słuchawki domowe - Philips HP890, porównując z Acerem kolegi (lap za 5200pln) to Acer pierdzi ;)

 

Ogólnie mówiąc chciałem laptopa do pracy mobilnej, nie gram w żadne gry oprócz tetrisa i gry w kulki więc grafika nie jest dla mnie istotna. Laptop dla mnie ma być dzielny w terenie a ten HP ma obudowę świetną - nic nie skrzypi, żadnych luzów, wszystko spasowane, mało się rysuje. Rozważałem kupno IBM r50e - ale ten HP nie ustępuje mu precyzją wykonania a jest dużo wydajniejszy. Jedyne co wkurza to ten pisk pod matrycą ale myślę sobie - oddam do serwisu - naprawią to ale spierdzielą co innego. Wiadomo, że oni się z gumkami zasłaniającymi śrubki od matrycy nie bawią i będą ślady rozbierania. Skoro mam dobry dysk, dobry RAM i matrycę (ktoś mi mówił, że w tym modelu jest matryca AOC Optics - nie wiem czy dobrze zapamiętałem nazwę, ale podobno to firma z czołówki produkcyjnej). Żadnych wadliwych pixeli oczywiście - sprawdzaDeadPixelBuddy w sklepie.

 

Do laptopa dokupiłem plecak Targus CN600 - idealny dla studenta i nie rzuca się w oczy. Poza tym bardzo pojemny i dobrze wykonany. Nie mam zamiaru kusić dresów plecakiem HP (o torbie na laptopa nie wspomnę bo ją widać z kilometra a dresów chętnych na to jest aż za dużo) a potem płakać po kradzieży. Dla zainteresowanych - www.calodobowy.pl - ten plecak chyba najtaniej w kraju - 125pln. Na dniach przyjdzie też dokupiona Wi-Fi INTEL 2200 na MiniPCI - (podobno) oryginał do HP - w każdym razie wiem, jak ją przerobić na HP w razie czego ;) - WiFi kupione na allegro za 139pln od gościa 'Pyotrek'.

 

Planuję jeszcze zakup routerka WiFi D-LINK DWL-G730AP - takie podróżne maleństwo 6x8cm. koszt tegoż około 180pln. Pudełko wielkości kosmetyczki wrzucasz do plecaka z laptopem a uwalnia od kabli gdziekolwiek jest tylko podłączenie do skrętki i sieci. Inne zakupy to konwertery z USB na LPT i COM - te złącza są mi potrzebne i nie dość, że nie ma ich w latopie to jeszcze dwa porty USB to strasznie mało.

 

Nie polecam kupować rozgałęziaczy (hub'ów) na USB podłączanych pod samo USB, szczególnie tego badziewia z Allegro z przezroczystym plastikiem - mocno obciąża to prądowo same porty USB a nie są one mocne (wiem, że można podłączyć zewnętrzny zasilacz ale w terenie nie zawsze to gniazdko sieciowe jest - słyszałem o przypadku padu portu USB w nx6110 po podłączaniu do niego prądożernej ładowarki do komórki. Lepiej kupić na Allegro adapter PCMCIA na 2porty USB (w sumie 4porty wystarczą). Wątpię, żeby dużo ludzi używało port PCMCIA (pomińmy użytkowników BlueConnectów i tych, co nie kupili WiFi na MiniPCI) więc będzie to wg. mnie lepsze rozwiązanie i bezpieczniejsze dla płyty głównej.

 

Dobra, czas kończyć bo bateria za 20min się rozładuje. Wiatrak dalej co minutę się włącza.

Trochę się rozpisałem, ale z pewnością jestem ludziom to winien, bo Wasze posty o nx6110 utwierdziły mnie tylko w zakupie nx6110 a nie jakiegoś ASUSa, do którego namawiało mnie wiele osób :)

 

Raczej nie będę zaglądał na to forum zbyt często więc w razie jakiś pytań odnośnie nx6110 służę pomocą: na maila orzel@konto.pl lub na GG:4121417.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Edytowane przez orzeuek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cmx: wielkie dzieki za ten link. Ostatecznie wlasnie tam kupilem swojego laptopa:) ten sklep jest 3 minuty od wydzialu, na ktorym studiuje.

 

Poki co niewiele mam do powiedzenia, gdyz nie zdazylem zainstalowac zadnego systemu, dzialam na ubuntu live cd. Jutro instaluje gentoo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainstalowalem Windows XP (wydaje mi sie troche chore, ze HP nie dolaczyl do mojego notebooka zadnych driverow, nawet do karty sieciowej - gdyby nie drugi komputer w domu to nijak bym nie zainstalowal zadnego sprzetu), jestem w trakcie instalacji gentoo. Ogolnie wrazenie na razie bardzo dobre, choc dysk troche chrobocze. A, i strasznie mi sie dzis laptop nagrzal, ale to dlatego, ze lezal na lozku i chyba troche zasloniety byl wylot wentylatora. Klawiatura byla ciepla, a spod laptopa niemal parzyl...

 

Mam natomiast pytanie z innej beczki. Jak regulowac glosnosc? Zadnego pokretla nie widze, nie widze takze mozliwosci regulacji przy pomocy klawiatury... Czyzby suwaczek w windowsie byl jedynym sposobem? Jakos nie chce mi sie w to wierzyc.

 

Ps. Soft do konfiguracji touchpada jest swietny, mozna przy jego pomocy zrobic chyba wszystko. Martwi mnie tylko, ze nie bedzie jego odpowiednika pod linuxa... Wiecie cos o tym?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaka jest marża na notebookach HP? Jeśli najprostszy 6110 kosztuje w sklepie 2100, to w hurtowni ile?

Marze sa mniej wiecej takie od 4-8%

Zalezy gdzie, czasem jest jeszcze wyzsza...

To chyba netto podajesz...

Dolicz do tego vat to Ci wyjdzie cena brutto.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... W takim razie uwazam to za pierwsza powazna wade tego laptopa.

 

Przeciez kupilem go bez Windowsa, wiec nie dostalem zadnej mozliwosci regulacji glosnosci:) mozna wiec laptopa uznac za niefunkcjonalny;)

 

Chyba, ze pogrzebie w dokumentacji freeDOSa i sie dowiem, jak tam regulowac glosnosc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Juz sobie poradzilem (dzieki temu programowi), aczkolwiek pod linuksa bede musial szukac jakiegos odpowiednika.

 

Pytalem Was o dyski, wiec sam tez napisze jaki mam: Fujitsu, 5400 rpm, 8mb bufor. Swietnie trafilem:) model EK201.

 

A korzystajac z okazji zapytam: pracuje obecnie na zasilaczu i bateria jest wyjeta. I tak pewnie bedzie czesto. Gdy z niej nie korzystam, powinna byc naladowana czy rozladowana? A moze nie ma to znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alaf: nie wiem jak w gentoo, ale pod Ubuntu wszystko odnośnie touchpada działa. Sterowniki do płytki Synaptics są bardziej rozbudowane niż pod windowsem. Program "synclient" służy do zmiany parametrów spod konsoli. Domyślnie w ubuntu była obsługa scrolla, klikanie dwoma palcami jako środkowy klawisz i klikanie trzema palcami jako prawy. Można pozmieniać czasy dotyku, czasy kliku, przewijanie jak w Ipodzie (rysując kółka na padzie) itp. Synclient jest razem w paczce ze sterownikami do Synaptics, więc nie szukaj go osobno. W twoim przypadku konieczna będzie instalacja paczki od Xorg'a i lekka modyfikacja pliku xorg.conf (dopisanie "Option SHMConfig "1""), ale skoro wybrałeś gentoo to zabawy z configami są Ci pewnie nie obce ;)) Polecam Ubuntu bo kiedyś były jego wersje specjalnie dla nx6110 (chyba rok temu) i stąd wszystko działa z pudełka, hibernacje, wstrzymania i takie tam.

 

Co do baterii, z tego co pamietam tylko stare ogniwa kadmowe przechowywalo sie rozladowane. Ogniwa NiMH i Li-Ion powinno się przechowywać naładowane. W instrukcji od HPka jest napisane ile taka bateria może leżeć naładowana do połowy w jakiej temperaturze bez konieczności kalibracji (nazywanej przez nas formatowaniem) ;)

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Pytanie brzmi: Czy w XP też można ustawić kliknięcie kilkoma palcami jako prawy kalwisz ?

 

Pytanie 2: Widział ktoś do tego jakiś nowszy bios MATSHITA UJ-840D - już od kilku dni ryje internet i ciężko znaleźć jakieś informacje a co dopiero oprogramowanie

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Pytanie brzmi: Czy w XP też można ustawić kliknięcie kilkoma palcami jako prawy kalwisz ?

 

Pytanie 2: Widział ktoś do tego jakiś nowszy bios MATSHITA UJ-840D - już od kilku dni ryje internet i ciężko znaleźć jakieś informacje a co dopiero oprogramowanie

Co do klikania w XP to kumpel mówił, że programik odpalający się w Tray'u pozwala na różne myki w tym kierunku.

 

AD2:

Specjalnie pogooglałem dla Ciebie i znalazłem, że Matshita i Matsushita/Panasonic to to samo. Jak i że to w życiu nie widziałem na necie tylu negatywnych postów na temat nagrywarki :/

 

Trochę linków [pewnie widziałeś]. W Nero podobno pomaga edycja rejestru WinShituXP.

http://www.sharkyforums.com/showthread.php?t=275046

 

Inne posty : moźe Twój: http://www.frazpc.pl/b/136827

 

Ogólnie przesrane... i dlatego nie kupiłem HP EK201EA zamiast mojego EK214ES, do tego tańszego dokupiłbym RAM i WIFI, ale dysk i DVD byłby dalej tandetny, wolałem dołożyć i spać spokojnie. Jednak DVD-DL drugiemu DVD-DL nierówne.

 

PS. w specyfikacjach nie ma o tym wzmianki, ale zauważyłem, że w moim ek214es jest nagrywarka Lightscribe. Raz że uważam to za coś zbędnego, dwa że pod Linuxem pewnie nie będzie opcji użycia tego w ciągu 2lat [opatentowane przez HP] to specyfikacja kłamie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka ...

 

Wielkie dzięki.

 

Osobiście nic nie mogę zarzucić temu palnikowi, ale taki brak informacji zaskakuje i to mocno.

 

Polak mądry po szkodzie - rozumiem, że najpierw sprawdziłeś co kupujesz bo przecież HP nie chwali się co pakuje do środka - od taki marketing :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak mądry po szkodzie - rozumiem, że najpierw sprawdziłeś co kupujesz bo przecież HP nie chwali się co pakuje do środka - od taki marketing :P

No tak, ja mam taka obsesje jeżeli chodzi o kupowanie, że wszystko musi być sprawdzone a jeśli ma mieć wadę to muszę być w tej kwestii uświadomiony.

 

Zakup planowałem od stycznia i śledziłem posty ludzi (szczególnie na tweak.pl) odnośnie co w jakim modelu jest. I odnośnie py536es ludzie pisali że mają całkiem różne dyski itp, wszystko zapisywałem jaki dysk, czytniki, jakie problemy itp.

 

W tym co mam (ek214es) akurat zawsze jest chyba czytnik TSSTCorp - przynajmniej innych nie widziałem, zdziwiło mnie tylko, że HP nie pisze, że jest Lightscribe. Z HPkami to jedna wielka loteria - kogo w serwisie HP nie spytasz to CI powie że dysk jest firmy HP, czytnik firmy HP itp. O szczegóły musisz walczyć sam, idąc do sklepu z płytką knoppixa przed kupnem i sprawdzić - o tu jest dysk Fujitsu który u ludzi na tweak.pl chrobocze więc go nie chcę i idę dalej albo sprawdzam inny egzemplarz... itp.

 

Kiedyś jak laptony kosztowały tysiące PLN to jakość była lepsza i była pewność. Teraz kupujesz dwa te same lapy w tym samym sklepie i masz różne dyski i różne pamięci RAM.

Tutaj ASUS mi się podoba, bo w swoich lapciakach zawsze pisze co siedzi w środku i to się nie zmienia w ramach modelu niezależnie od egzemplarza.

 

Pozdr.

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w tym poście o swoich problemach z matrycą. Najpierw jakieś plamki na niej (jakby pod spodem). Teraz pojawił się inny problem. Bardzo uciążliwy. Pojawił się dosłowie nagle. Jakoś dwa lub trzy dni temu przychodzę po zakupach do domu, otwieram klapę nx6110 i co? Zonk! Matryca wyświetla obraz, ale nie zapaliła się lampa podświetlająca. Zrobiłem duże oczy jak w bajkach mangowych. Pomyślałem, że się spaliła lub coś podobnego. W końcu wyłączyłem lapa. Po kilkunastu sekundach włączyłem go ponownie i zgadnijcie - tak, podświetlenie się zapaliło. Myślałem, że to jakiś losowy wypadek i po problemie. Niestety. Do tej pory zamknięcie klapy i otwarcie powoduje to samo :(

Najdziwniejsze jest to, że czasem to się stanie po minucie od zamknięcia klapy, a czasem musi minąć znacznie więcej czasu. Całe szczęście, że nie minął jeszcze rok od daty zakupu (mam tylko rok gwarancji i zostały mi chyba 3 miesiące). Odsyłam go niedługo do naprawy. Serwis ma co wymieniać: nowa matryca oraz piszcząca cewka w czasie ładowania.

 

Pomyślałem też o innej rzeczy. Jakiś czas temu znalazłem w PDFie instrukcję serwisową do nx6110. Wyczytałem w niej, że matryca SXGA (czyli 1400 x 1050) ma te same parametry co XGA (1024 x 768). Zastanawiam się czy mógłbym spytać się serwisu czy nie dali by mi SXGA za dopłatą.

Edytowane przez Zyraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój chłopski rozum to Cię zmartwię...

 

Parametry może i te same,ale jeden zasadniczy inny - roździelczość i tu fabryki nie poprawisz-możesz zapomnieć!!!

 

Co do podświetlania to raczej wina jakiegoś sterownika przy wzbudzaniu ze stanu uśpienia- o tym też już tutaj było.

 

Sprawdź jak masz ustawione opcje zasilania, ustaw opcję dla pokrywy "nie rób nic" i zobacz czy masz to samo jeżeli będziesz bawił się cyckiem, który przyciska pokrywa.

 

A wtedy dla serwisu zostanie tylko cewka - ale warto spróbować ich przekręcić na takie wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że 1024x768 jest ustawione jako maksimum i nawet podłączenie innego displaya, który ma natywną większą rozdzielczość nic nie da?

 

Co do podświetlenia, to ustawienie opcji zasilania mam od zawsze te same. W sumie zaczęła się to dziać na najnowszych sterach intela. Musiałbym postawić starszą wersję i potestować. Aczkolwiek dziwi mnie fakt, że zabawy cyckiem wyłączającym display nic nie dają. Wszystko jest ok. To co opisałem dzieje się tylko gdy zamknę fizycznie pokrywę (czyli ruszę nią).

 

Miałem też kiedyś taki myk, że podświetlenie migało delikatnie. Raz jaśniejsze, raz ciemniejsze. Było tak przez 2 dni może i ustało.

 

Na mój gust matryca jest do wymiany. Kończy mi się za trzy miesiące gwarancja. Nie chcę żeby spaprała się kompletnie tuż po okresie gwarancyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj notebook pojechal do serwisu na wymiane matrycy i wpadlem na ten sam pomysl co Ty, zeby mi dali matryce glare albo z wyzsza rozdzielczoscia....i uslyszalem tak ale po skonczeniu gwarancji i w cenie 800zl netto!!!! Malo oplacalny interes:)

 

A tak o serwisie to jest rewelacja - czwartek wysylam a wtorek rano laptop w domu. W porownaniu z Orkia (serwis asusa we Wroclawiu - banda de.bili tam pracuje tak na marginesie!) to jest mega szybko!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć gdzie mam zadzwonić żeby porozmawiać z serwisiem?

Muszę go wreszcie wysłać. Wciąż tego nie zrobiłem.

 

Czy to ten numer: (022) 5 666 000?

Edytowane przez Zyraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie film Apollo 13???

 

Z braku zajęć pomyślałem sobie, że również wyduszę ze swojego lapka kilka cennych amperów.

 

Pomysł był taki:

 

Posiadam Jak już kiedyś wspominałem ze starych zapasów P4M 1.9.

 

Mój Nx jest na Celeronie.

 

Obejrzałem instrukcję serwisową - śrubokręt w dłoń i do dzieła.

 

Dobrałem się do procka i co widzę ten sam socket,ale niestety inne obłożenie nóżek - a dokładnie tam przy wycięciu P4M nie ma tylko 2 a Celeron nie ma również 2 ale w innym rzędzie - wniosek prosty - nie pasuje.

 

Co zyskałem - człowiek uczy się na własnych błędach - więc jestem trochę mądrzejszy.

 

Co straciłem - TORX8 zostawił ślady na czarnych śrubach.

Kto twierdzi, że nie ma plomb jest w błędzie - śruby mają gwint pomalowany na niebiesko.

Przy odkręcaniu jest to znak dla serwisu, że był rozbierany.

 

Gwarancja dowidzenia.

 

PozdrawiaM

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...