Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie BrightView. Naczytałem się wiele dobrego i chciałem BV. W sklepie z kolei byłem zaskoczony, że tak się wszystko odbija. Gadałem z ekipą Vobisu ze 20minut i przekonali mnie, że to kwestia przyzwyczajenia. Pierwszy tydzień przeklinałem, po 2 miesiącach stwierdzam, że chłopakom ze sklepu wiszę piwo - nie wyobrażam sobie innej matrycy niż BrightView. I wcale nie pracuję w ciemnych pomieszczeniach itp, wszystko kwestia przyzwyczajenia i skupienia się na obrazie na monitorze, a nie na własnym odbiciu [dotyczy to ciemnego tła, bo przy jasnych odbić nie ma]

 

Pytanie: kto mi da linka do instrukcji, co i jak odkręcić, żeby rozebrać tego lapciaka? po kolei jakie śrubki i gdzie? Gdzieś był taki post ale nie mam linka i nie mogę znaleźć.

 

Nie chce mi się wysyłać go do serwisu, a muszę chyba wymienić pastę na procku. Raz lapciak się za bardzo przegrzał i od tego czasu średnia jego temperatura skoczyła o 4-5 stopni - co oznacza tyle, że stoi sobie na stole i wiatrak pracuje cały czas [temp. 58-61 oC]. Dawniej dużo niżej.

 

Muszę też odkręcić matrycę i docisnąć jej obudowę, lub coś podłożyć pod plastik [piszczenie od rezonansu przy zawiasie LCD], więc instrukcja do rozbiórki matrycy też baardzo mile widziana.

 

Lap jest na gwarancji, ale nie mam ze sobą papierów i nawet nie mam czasu jechać 10km do serwisu, choć pewnie zrobiliby to na poczekaniu.

 

Jaką pastę polecacie? idzie lato i chcę kupić najlepszą, aby lap miał chłodne lato :)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak może niektórzy pamiętają jakieś dwa tygodnie pojawił sie w moim Hp problem z matrycą - nagle zgasła. Poszedłem do serwisu, włączyłem laptopa a on zaczął normalnie chodzić a więc wróciłem z lapkiem do domu. Od tamtego czasu problem coraz częściej się pojawiał na tyle często, ze przez ostatnie pare dni matryca gasła 2-3 razy dziennie. Wkurzony cała tą sytuacją wymyśliłem sobie coś takiego: zaniose laptopa z samego rana do serwisu, zostawie im go na cały dzień i wtedy będą mogli sami stwierdzić, że matryca faktycznie jest uszkodzona (cała ta otoczka dlatego, że nie mogłem zostawić laptopa na pare dni bo bardzo potrzebuje go na studia). Jak sobie wymyśliłem tak zrobiłem.

 

Jakie było moje zdziwienie, kiedy wczoraj około 16.00 pojawiłem się po odbiór laptopa. Jak się okazało, przez cały dzień matryca ani razu nie zgasła, czyli pomyślałem sobie, że znowu wróce z uszkodzonym laptopem do domu.

 

I teraz najlepsze. Serwisant powiedział, że mi wierzy,że matryca jest faktycznie uszkodzona i zamówił nową (ma być za 2-3 dni). Ja laptopa na ten czas mogłem zabrać do domu. Powiedzieli, że jak matryca do nich przyjdzie to zadzwonią do mnie i umówią się na wymianę. Normalnie po tych słowach poczułem się dumny, że posiadam laptopa tak bardzo dbającej o klientów firmy

 

Wielki plus dla serwisu Hp Surfland we Wrocławiu

 

Jak już będzie po wymianie to też dodam mały komentarz.

 

Teraz odnośnie matrycy Brightview - dzięki za opinie, coś mi się wydaje, że wkrótce zamienie mojego Hp na model właśnie z taką matrycą:) (a może ktoś chce kupić mojego hp nx6110)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pownie

Dzisiaj wymieniono mi matryce na nową - krótko mówiąc rewelacja, tempo ekspresowe.

 

Teraz kolejna sprawa, Surfland cały czas mnie zaskakuje. Myslałem, że wymieniąmi tylko sam ekan lcd a oni wstawili mi całkiem nową klapę z ekranem:) Oznacza to, ze ryski jakie były na obudwie - z mojej nieuwagi - zniknęły na zawsze:)

 

Surland wymiata!!!

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re Up

 

Jak zamawiasz matryce, to Hp wysyła razem z obudową. Spotkałem się z tym kilkaktrotnie. Wymiana całej i po zawodach.

 

Zapewne jest ona jakoś przyklejona, i może dlatego nie chce im sie bawić w rozbieranie klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jeszcze jedno pytanie

 

W moim laptopie mam pamięci DRR 333MHZ

 

Z tego co wyczytałem chipset 910 gml (taki jaki jest w nx6110) obsługuje pamięci DDR2 400MHZ (w dualu) http://www.intel.com/products/chipsets/910gml/index.htm

 

I teraz moje pytanie - czy moge do swojego lapka włożyć DDR2 400 MHZ ?

Spotkałem się z różnymi oponiami na ten temat i już sam nie wiem - prosze o konkretną odpowiedź:)

 

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: oczywiscie moj blad :)

 

jest tak jak napisal mastertab

 

a co do wydajnosci to nie ma za duzej roznicy na tych chipsetach

Edytowane przez lobo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca, mam coś takiego:

Dołączona grafika

 

 

Z tego co rozumiem to nie wpłeni wykorzystuje możliwości chipsetu przy zastosowaniu pamięci DDR

Poprawcie mnie jeśli się myle

 

Piotrek

 

 

@Do Masterlab

 

Czyli Hp poszło po kosztach

Jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz to szkoda

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam inne pytanie.

 

 

Otóż moje DVD to Hitachi, nagrywarka CD z odtwarzaniem DVD czyli Combo. Ale ten napęd to jest straszne [ciach!]o. teraz kupiłem nowe płyty DVD i w ogóle ich nie czyta, czyta tylko te starsze.

 

Czy ktoś wymianiał to na gwarancji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie włożysz DDR2 do gniazda DDR1, chipset obsługuje DDR2, ale w tym laptopie zastosowano DDR1.

 

Coś mi tu nie pasuje. W notebookach jest tak, że złącze dla DDR oraz DDR2 jest takie samo. Mam notebooka nx6110 (na platfornie centrino) i w chwili obecnej jadę na Infineonie DDR (333Mhz), z tym jednak faktem że ja mam inny chipset ale Twój obsługuje do max 400Mhz więc DDR2 też obsłuży.

 

Tak jak myśałem, tu jest potwierdzenie:

http://www.intel.com/products/chipsets/910gml/index.htm

 

A nie przepraszam faktycznie nie można :(. Różnica jest w......jednym ząbku :( Szkoda :(

 

Otóż moje DVD to Hitachi, nagrywarka CD z odtwarzaniem DVD czyli Combo. Ale ten napęd to jest straszne [ciach!]o. teraz kupiłem nowe płyty DVD i w ogóle ich nie czyta, czyta tylko te starsze.

Podaj dokładnie jaki masz model tego Combo, czy nie jest to przypadkiem (GCC-4243N) ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi poleci jakiś serwis HP w Gdańsku?

 

moje usterki:

1. błąd 1. od początku użytkowania - pisk obudowy - prawy zawias wyświetlacza LCD, sprawa mechaniczna bo wymaga docisku plastiku.

 

2. błąd 2. - poważny - pojawił się po czasie [miesiąc]. podczas ładowania baterii od ok.10% do 80% straszny pisk z okolic procka, zmienia się w takt pracy/obciążenia komputera, wyłączenie LCD częściowo [znacznie] załatwia sprawę.

 

3. błąd 3. - pojawił się po czasie. [miesiąc] podczas zasilania LCD przenoszony jest pisk na złącze mikrofonowe. Żaden z testowanych mikrofonów nie daje sobie z tym rady. Pisk znika przy wyłączonym LCD.

 

==

 

Serwisy ze strony HP są jakieś lewe, Google znalazło mi np. CSS [www.css.gda.pl] niedaleko mnie, a nie ma ich na stronie HP. Ktoś coś o nich słyszał?

 

GDZIEŚ w GDA muszą mi wymienić matrycę do końca czerwca, tak, abym nie zostawiał u nich laptopa [jak tu ktoś miał też taką przyjemność], patrz: student i sesja - muszę mieć peceta 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ...

 

Mam również dylemat i nie wiem co robić.

 

Piszczy cewka matrycy przy pracy na baterii, ale tylko w niektórych położenicha.

 

Nie jest to aż tak uciążliwe jak u: Orzeuek

 

Niby mogę oddać go do serwisu i tu pojawia się problem:

Czytając to co pisaliście i przeglądając pdf'a serwisowego nie ma możliwości rozebrania matrycy?!?

 

Czyli wymieniają ją całą, chociaż w zaistniałej sytuacji wystarczy pewnie tylko polakierowanie cewki bo jak dociskam znaczek HP-pisk znika-czyli drży o obudowę.

 

Tego czego sie najbardziej obawiam, że mogę sobie pogorszyć.

Udało mi się trafić matrycę 1400x1050 i nie ma ani 1 martwego pixela.

Przeglądając forum o lapkach widzę, że łatwiej jest trafić martwą niż czystą!

 

Co radzicie? Naprawiać czy dać sobie spokój?Wymienią całą przez taką głupotę czy jednak rozbiorą?

Jeśli pytanie o serwisy, to ja również tylko, że Poznań ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duży skok w numeracji żeby zmienili tylko to.

Update'y zawsze są zalecane.

w sumie masz rację, ale nie chodzi o skok numeracji, bo poprzedni był F.0B [czyli decymalnie F.12 - teraz zmienili notację i jest F.13 a nie F.0D ;) ]. Raczej z racji faktu pół roku przerwy od poprzedniej wersji..

 

Tylko nie używając Windowsa nie mam możliwości UPDATEu :/ musiałbym mieć dyskietkę FDD, no i Windowsa, żeby nagrać obraz na tą FDD :)

 

Nie wiem jak inne poprawki, ale obsługa nowych LCD wynika z faktu, iż HP zaczęło wrzucać matryce od innych producentów, pewnie znaleźli innego taniego dostawcę, który będzie wrzucał masówkę z bad-pixelami :[ ... formalnie ten BIOS dostaję wszystkie nowe laptopy z takimi nowymi matrycami [stąd kwietniowa data BIOSu]. Update wg. tech support jest dobry, bo przy ewentualnej serwisowej wymianie LCD możesz dostać nowy LCD, który może wariować ze starym BIOSem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Pojawiły się trzy nowe opcje w BIOSie: włączenie/wyłączenie wbudowanego modemu (wreszcie!), włączenie/wyłączenie budzenia poprzez LAN oraz "Swap LAN/WLAN" tylko nie wiem do czego to służy. Być może poprawili znów pracę wiatraka na CPU.

 

BTW. Poprzenio był F.0C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Pojawiły się trzy nowe opcje w BIOSie: włączenie/wyłączenie wbudowanego modemu (wreszcie!), włączenie/wyłączenie budzenia poprzez LAN oraz "Swap LAN/WLAN" tylko nie wiem do czego to służy. Być może poprawili znów pracę wiatraka na CPU.

 

BTW. Poprzenio był F.0C ;)

dzięki za info odnośnie nowości, czeka mnie instalka XPka z przymusu za 2tygodnie to sobie updatnę.

 

Poprzednio był F.0C.. racja, ale to właśnie jest F.12 [C to 12 w hexie ;) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na full. Warto jednak sprawdzić w Biosie z którego roku ma sie baterię. Ja kupiłem lapka parę tygodni temu a bateria jest z 2005.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

A tak na marginesie to nie bardzo rozumiem sens sprawdzania tego wskaźnika, dopiero teraz zauważyłem, że twój wskaźnik powinien jeszcze wzrosnąć. Bateria nie jest jeszcze naładowana.

 

Jednak się myliłem, wskaźnik nawet pomimo rozładowania baterii cały czas jest w tym samym położeniu. :D

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wskaźnik zużycia a nie naładowania, ale OK poprawiłeś się ;-)

 

Poza tym program nie działa bez zasilacza więc poziom naładowania nie ma znaczenia.

 

Bateria również 2005 2 miesiące wcześniej niż laptop.

Szkoda, że program mam dopiero teraz bo laptopa bralem w nieotwieranym kartonie.

 

Acery mają taki wskżnik. Tak czy siak ciekawe czy to prawda czy ściema.

 

Może ktoś kto czyta to forum kupił lub zamierza kupić - niech wtedy szybko przetestuje.

 

Jeden full wynik już mamy - lgolebio: przetestuj za jakis czas;) ja też to zrobię

 

No ale chyba nie ma się co martwić bo jeżeli będzie spadał liniowo to jeszcze jakieś 2 latka życia

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden full wynik już mamy - lgolebio: przetestuj za jakis czas;) ja też to zrobię

 

No ale chyba nie ma się co martwić bo jeżeli będzie spadał liniowo to jeszcze jakieś 2 latka życia

Zawsze pozostaje możliwość zregenerowania baterii, tylko nie uśmiecha mi się rozklejanie pokrywy od baterii i ponowne jej składanie. Czy ktoś się orientuje czy w tej serii notebooków zostały zastosowane akumulatorki cylindryczne?? Takie na wzór paluszków ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Oglądałem dziś tego HPka i powiem szczerze, że już bym go kupił za 2150 zł, ale zastanawiam się czy zagram na nim w San Andreas? I na jakich detalach? Co Prawda będę na nim pracować, ale czasem przydało by się w podróży odstresować;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...