Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam od pażdziernika i mam 74%.

Ciekawe dlaczego:(

Teoretycznie dbam o baterię.

Staram się pracować czasem na baterii, rozładowywuję ją do końca, potem do końca ładuję (często całą noc)

I co?

I chyba lepiej nie dbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wyjadacze Laptopow!

 

Ja jestem nowicjuszem w tej kwestii ale mam zamiar niedlugo kupic wlasnie HP-ka (http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=874460 i mam kilka (glupich) pytan:

 

1. chcialbym go kupic w salonie Vobis i wszystko tam sprawdzic na miejscu zeby nie bylo rozczarowan pozniej - oczywiscie nie chcialbym sprzetu z wystawy - chcialbym zeby koles przyniosl nowego sprzeta fabrycznie zapakowanego i przy mnie rozpakowal - no bo skad mam wiedziec czy nie wlozyl jakiegos ktorego uzywal w domu (sic! :) ) do pudelka i bedzie udawal ze rozpakowuje :P

 

2. no dobra koles wyciagnal go z pudelka i co dalej - czy na tych hpkach jest ukryta partycja z ktorej mozna od razu postawic system?

 

3. jak sprawdzic co w tym laptopie siedzi? podobno jest jakis maly programik ktory robi detekcje bebechow lapka (np. rodzaj dysku, cache dysku itp.) - bylbym wdzieczny za linka i czy myslicie ze bede mogl w sklepie zrobic taka detekcje? :)

 

4. sprawa matrycy i bad-pikseli - z tego co wiem trzeba wyswietlic biale tlo na cala matryce (np wygaszczasz ekranu w windzie) i sprawdzic czy wszystko okej i potworzyc to samo dla czarnego tla - dobrze rozumuje? :)

 

5. na co jeszcze mam zwrocic uwage ? moze kwestie gwarancji? podobno 24 miechy dla klientow indywidualnych ale czytalem ze trzeba cos wysylac bo jak sie nie wysle to tylko rok? czy to prawda?jesli macie jakies sugestie bede baaaaardzo wdzieczny:)

 

Nie no wiem ze moze troche panikuje ale w koncu jestem klientem i postanowilem ze dam sie obsludze Vobisu we znaki :D

 

Pozdrawiam i niech moc HP bedzie z wami,

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem model ten co w podpisie wlasnie w Vobisie

raczej nie dostaniesz sprzetu z wystawy

ja dostalem sprzet zapakowany i dopiero w domu go otworzylem

i zadnych problemow nie mialem

nawet sie zdziwielm bo dysk jest 5400 a nie 4200

 

co do gwarancji to prosisz sprzedawce zeby wyslal faks do HP

po jakims czasie przyjdzie ci list z HP z certyfikatem potwierdzajacym dodatkowy rok gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jezeli mam gwarancje na produkt HP to czy moge oddac sprzet do naprawienia do ktoregokolwiek z tych serwisow? --> http://www.hp.com.pl/loc_serwis/

 

I jak ogolnie sprawuje sie serwis HP ???

Z tego co czytam to chyba calkiem w porzadku ? (w przeciwienstwie do np serwisu gwarancyjnego ASUSa :unsure: )

Edytowane przez laguna001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem model ten co w podpisie wlasnie w Vobisie

raczej nie dostaniesz sprzetu z wystawy

ja dostalem sprzet zapakowany i dopiero w domu go otworzylem

i zadnych problemow nie mialem

nawet sie zdziwielm bo dysk jest 5400 a nie 4200

 

co do gwarancji to prosisz sprzedawce zeby wyslal faks do HP

po jakims czasie przyjdzie ci list z HP z certyfikatem potwierdzajacym dodatkowy rok gwarancji

No dobra a zalozmy taka sytuacje ze otwieram go w domu , odpalam i mam jednego bad-piksela na matrycy dokladnie w centrum - trafia mnie szlag bo do ilus tam bad pikseli nie uznaja gwarancji:) dlatego wolalbym takie rzeczy sprawdzic w sklepie a nie liczyc na szczescie... ;)

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a zalozmy taka sytuacje ze otwieram go w domu , odpalam i mam jednego bad-piksela na matrycy dokladnie w centrum - trafia mnie szlag bo do ilus tam bad pikseli nie uznaja gwarancji:)

To sie nazywa pech. Nikt Ci nie pozwoli postawic systemu na "czystym" dysku w celu sprawdzenia bad pixeli. Ew. jak sprzedawca bedzie uprzejmy to może pozwoli Ci live'a jakiegoś uruchomic - na nic wiecej bym nie liczył. Bo potem przyjdzie drugi taki koleś jak Ty i powie że to jest używany laptop - bo jest na nim widnows zainstalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim hp ek110es#akd jest zamontowany napęd który się przedstawia jako MATSHITA UJ-840D wiem że jest to panasonic. W programach różnie pokazuje co on ptrafi nagrywać i odtwarzać, chodzi mi zwłaszcza o to czy potrafi zapisywać dvd-ram, nero pokazuje inaczej a everest inaczej. W opisie na tej stronie pojawia się też przy napędzie funkcja LightScribe. Więc czy komuś się udało nagrać dvd-ram i wypalić etykietkę na płycie tym panasoniciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam model laptopoa co ja, ale nie to jest najważniejsze.O tej nagrywarce były juz poruszane tematy jakiś czas temu-bo to trochę starawy model jest ;-). Chodziło w nich o to, że w necie praktycznie nie ma informacji na jej temat, nigdy nie wyszedł żaden bios, nie ma w niej funkcji LightScribe i tego już nie pamiętam, ale chyba również nie nagrywa dvd-ram.

 

Nie mozesz patrzyć na informacje z jakiś sklepów interneowych bo oni często mieszają je między modelami serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wkladasz nowa pamiec to zawsze za 1 razem sie nie odpala, trzeba spokojnie restartnac jeszcze raz bez wyjmowania czegokolwiek. jesli po kilku resetach dalej to samo to nie wiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

tez pierwsze slysze...jesli nie odpala ci sie na dwoch kosciach a na jednej tak to moze to oznaczac, ze albo jest jakis konflikt (np czestotliwosci) albo kosc moze byc padnieta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez pierwsze slysze...jesli nie odpala ci sie na dwoch kosciach a na jednej tak to moze to oznaczac, ze albo jest jakis konflikt (np czestotliwosci) albo kosc moze byc padnieta...

...albo kość z zasady będzie gryzła się z notebookiem. Dlatego też w niektórych przypadkach (nie wszystkich) stosuje się pamięci tzw. dedykowane. Czyli polecane przez producenta Notebooków. Jednak w tym przypadku obstawiam, tak jak poprzednik na "gryzienie" się różnych częstotliwośći.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam, że w którymś z postów na oficjalnym forum HP był taki motyw - nie daję głowy, że chodziło o RAM, ale po wymianie czegoś wyskakiwał błąd, a po drugim restarcie było wszystko OK.

 

Więc żadna bzdura :) może przy starszych biosach to wyskakiwało - spróbuję dla celów dowodowych później tego poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam, że w którymś z postów na oficjalnym forum HP był taki motyw - nie daję głowy, że chodziło o RAM, ale po wymianie czegoś wyskakiwał błąd, a po drugim restarcie było wszystko OK.

 

Więc żadna bzdura :) może przy starszych biosach to wyskakiwało - spróbuję dla celów dowodowych później tego poszukać.

 

To w takim razie jest to wina złęgo bądź niedopracowanego biosu, ale założenie jest inne==>> Po włożeniu ma działać i tyle !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy infineony 333MHz wymontowane z HP Pavilion zv5410us będą ok?

ja mam u siebie w ek228es dwie sztuki kostek Infineona DDR 333 MHz od nowości.

Edytowane przez orzeuek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podajcie rodzaj pamięci, która bedzie działała na 100%.

A co można poradzić na ten konflikt częstotliwości?

Czy infineony 333MHz wymontowane z HP Pavilion zv5410us będą ok?

Będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może ktoś poradzić jaka karta minipci będzie dobra/lepsza do nx6110?

1. http://www.allegro.pl/item116935718_intel_...2_lata_gwa.html

2. http://www.allegro.pl/item117131892_orygin..._hp_fv_wwa.html

 

Czy każdy z modeli 6110 ma już wbudowaną antenę i wystarczy tylko kartę włożyć? Można to jakoś sprawdzić?

 

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może ktoś poradzić jaka karta minipci będzie dobra/lepsza do nx6110?

1. http://www.allegro.pl/item116935718_intel_...2_lata_gwa.html

2. http://www.allegro.pl/item117131892_orygin..._hp_fv_wwa.html

 

Czy każdy z modeli 6110 ma już wbudowaną antenę i wystarczy tylko kartę włożyć? Można to jakoś sprawdzić?

Pozdrawiam,

Gyc.

Jesli nie przeszkadza ci zebys zaplacil 30 zl wiecej to bierz 2915

rozni sie od 2200 obsluga standardu 802.11a

sam mam ja w moim lapku:)

 

kazdy nx6110 ma antene

wystarczy wlozyc karte i podpiac do niej kable od anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konktretną odpowiedź.

Wezmę chyba tą abg w takim razie jak radzisz. Nie masz z nią żadnych problemów? Łapie wszystko i wszędzie? Ona jest jakoś przerabiana czy działa "od ręki" po wyjściu z fabryki? ;-)

 

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona jest jakoś przerabiana czy działa "od ręki" po wyjściu z fabryki? ;-)

Pozdrawiam,

Gyc.

Sam kupowałem swoją i2200 od gościa Pyotrek i mogę tylko powiedzieć, że karta jest oryginalna HP, przychodzi w firmowym kartoniku, zaklejona, zaplombowana i ze sterownikami na CD. Możesz brać w ciemno. Warte swojej ceny.

 

Co do tej drugiej aukcji z 2915 to nie wiem i się nie wypowiadam, też się zastanawiałem w kwietniu czy wziąć i2200 czy 2915, ale podróżuję dużo z laptopem i miejsca w Polsce, gdzie bym złapał sygnał na standardzie A nie uświadczyłem, podobno w Niemczech w biurowcach zdarza się standard A. Więc wybór i2200 dla mnie był udany, a dla Ciebie - to Twój wybór.

 

EDIT: 2915 ma 2 lata gwarancji, ta 2200 ma ją WIECZYSTĄ.

 

Krzysiek.

Edytowane przez orzeuek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konktretną odpowiedź.

Wezmę chyba tą abg w takim razie jak radzisz. Nie masz z nią żadnych problemów? Łapie wszystko i wszędzie? Ona jest jakoś przerabiana czy działa "od ręki" po wyjściu z fabryki? ;-)

Pozdrawiam,

Gyc.

problemow nie mam zadnych :)

nawet z tego co kiedys z kumplem porownalem to zasieg lepszy niz 2200

o dzialanie "od reki" chodzi o standard 802.11a czy o to czy dziala w laptopach HP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to, czy działa w HP.

Pozdrawiam,

Gyc.

te dzialaja :)

sa juz przerobione

ja kupilem 2915 wersja OEM u siebie w miescie za 115 zl ale musialem ja przerobic zeby dzialala na HP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Zdecydowałem się jednak na model INTEL miniPCI PRO/2200 B/G.

Do tego wziąłem US Robotics MAXg Wireless Router (USR805461) i w przyszłym tygodniu montuje w domku, coby z lapkiem nawet na kibelku śmigać :lol2:

 

Mam jeszcze pytanko: czy pamięci mogą chodzić w dualu jak są identyczne, czy tylko single?

 

 

Pozdrawiam,

Gyc.

 

ps. sprawdziłem właśnie swojego hdd programem hhdlife for notebooks i proszę co zobaczyłem :blink:

Dołączona grafika

 

Proszę o komentarz. Nowy dysk i takie coś? Od nowego stoi na biurku, jeszcze go nie zabierałem nigdzie, a teraz to nie wiem czy go w ogóle ruszać bo jeszcze padnie :lol2:

Edytowane przez Gyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pochwalę się doświadczeniami dnia dzisiejszego, bom nieźle wkur...ny na sytuację a jednocześnie szczęśliwy, że laptop działa.

 

Mój nx6110 ek214es sam się włączył ze stanu wstrzymania. Akurat wtedy, kiedy był przenoszony w torbie i pokrowcu. Korzystałem z niego na parkingu w aucie, włączyłem stan wstrzymania - migająca lampka) w schowałem do plecaka.

 

Nie wiem jak to się stało - przyjechałem na chatę, wyciągam plecak z auta i czuję, że jest strasznie gorący. Myślałem, że się plecak na słońcu nagrzał... na chacie wyciągam laptopa z plecaka, a ten skurczysyn normalnie pracuje, wiatraki aż wyły, ale był w pokrowcu (z plecaka Targus CN600, więc gruby i szczelny). System się zwiesił, klawiatura i cały laptop aż parzyły przy dotyku. Rozkręciłem klapki HDD i WIFI, wyjęłem dysk (termometr cyfrowy pokazał 76 stopni C jak wyciągałem), dotknięcie karty WIFI zaowocowało małym oparzeniem. Całość wystudziłem przy wentylatorze, i o dziwo wszystko wstało i działa (padł bootloader Linuxowy, ale to minuta roboty). Na razie pracuje bez zarzutu i wszystko jest jak dawniej, nawet średnia temp. na procku dalej jest u mnie jak dawniej (czyli 57-58 stopni przy leżeniu na moim biurku).

 

Na pewno pasta na procku dostała w tyłek niemiłosiernie, nie chcę laptopa rozkręcać, żeby ją wymienić. Przegrzanie wyglądało wyjątkowo strasznie.

 

Uwaga dla Was - Jak przewozicie laptopy w torbach i plecakach, zajrzyjcie, czy jest wszystko OK co jakiś czas.

 

Krzysiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...