Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem podobna historie ostatnio:)

Na szczescie tylko z 30 minut laptop tak chodzil i oprocz tego ze byl strasznie goracy nic sie nie stalo i pacowal dalej.

Teraz jak wkladam go w stanie wstrzymania to przed przelaczeniem go stan wstrzymania odpalam Foobara.

Jak bede slyszal muzyke z plecaka to bede wiedzial ze sie wlaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna historie ostatnio:)

Na szczescie tylko z 30 minut laptop tak chodzil i oprocz tego ze byl strasznie goracy nic sie nie stalo i pacowal dalej.

Teraz jak wkladam go w stanie wstrzymania to przed przelaczeniem go stan wstrzymania odpalam Foobara.

Jak bede slyszal muzyke z plecaka to bede wiedzial ze sie wlaczyl.

No to widzę, że nie tylko mi się zdarza niemożliwe ;)

 

Ja sobie ustawiłem, że jak temp. procka przekroczy 75stopni to komp sie wylacza bezwarunkowo i prawie natychmiastowo - ale tak mam na linuksie, na którym pracuje 95% czasu. Pech chciał, że dziś odpaliłem Windę do obsługi GPSu i MapyPolski i potem ją wstrzymałem. Jak się sama podniosła - nie mam pojęcia.

 

Jak zrobić odpalanie jakiejś aplikacji po podniesieniu ze stanu wstrzymania na WindowsieXP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponawiam pytanko:

Czy kości pamięci pójdą w dualu w naszych 6110?

Mam teraz włożone:

1. oryginalna 256mb Hyundai PC2700 - 167MHz (2.5-3-3-7), 133MHz (2.0-3-3-6)

2. dokupiona 256mb Kingston PC3200 - 200MHz (3.0-3-3-8 ), 167MHz (2.5-3-3-7) i 133MHz (2.0-2-2-6)

 

Czy jest sens dokupywać drugą kingstona PC3200 zamiast tego hyundai`a? Czy pójdą w dualu i na ile MHz?

 

Z ciekawości jakie Wam zamontowali ramy?

 

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Edytowane przez Gyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponawiam pytanko:

Czy kości pamięci pójdą w dualu w naszych 6110?

Mam teraz włożone:

1. oryginalna 256mb Hyundai PC2700 - 167MHz (2.5-3-3-7), 133MHz (2.0-3-3-6)

2. dokupiona 256mb Kingston PC3200 - 200MHz (3.0-3-3-8 ), 167MHz (2.5-3-3-7) i 133MHz (2.0-2-2-6)

 

Czy jest sens dokupywać drugą kingstona PC3200 zamiast tego hyundai`a? Czy pójdą w dualu i na ile MHz?

 

Z ciekawości jakie Wam zamontowali ramy?

Pozdrawiam,

Gyc.

Jeżeli masz wolny dysk to nawet Dual nie pomoże. W chwili obecnej nie odczujesz znaczącej różnicy po zmianie tego Hyundai'a. No chyba, że zajmujesz się obróbką filmów bądź dźwięku, ale i tak zysk będzie minimalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim nx6110 jedna kosc, Hyundai 256 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz).

 

Planuje dokupic druga kosc, 512 mb, moglibyscie mi cos w tej kwestii doradzic? Czym sie kierowac przy wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Także jestem posiadaczem HP nx6110. Nadszedł czas na dołożenie pamięci i w związku z tym mam pytanie. Czy mogę wsadzić jakąkolwiek pamięć notebookową 400 MHZ 1GB, czy też znowu jest jakaś "biała lista" i nie wszystko na tym notku rusza.

Nie muszę wspominać, że jestem kolejnym doświadczonym kartą miniPCI (oczywiście negatywnie).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wydaje mi się że jeżeli znajdziesz ten model z pentium M po rozsądnej cenie to tak, jednak jeżeli wystarczy Ci celeron M to oczywiście kup HP nx 6310 (starszy brat nx 6110) praktycznie z zewnątrz nie różniący się niczym od swojego młodszego poprzednika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem właścicielem tgo laptopa, mam pytanko:

 

* Czy pamięci DDR 400 będą w nim działać poprawnie? Teraz są 333 i śmiga w porządku.

 

Chodzi mi o to, że chce dokupić kość 1 GB do niego, a najwięcej jest 400. I jak będą pracowały dwie kości (1gb = 400 + 256 = 333). Rozumiem, że wolniej? Czyli w sumie lepiej kupić wolniejszą ?

 

Czekam na pomoc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach użytkowania przyszedł czas na lekki tunning. Ale o tym później.

 

Na wstępie muszę napisać o problemie jaki pojawił się niedawno i jak go rozwiązałem. Miałem problem z gasnącym podświetleniem ekranu - wyłączało się w najmniej oczekiwanych momentach i jedynie restart kompa połączony z odłączeniem go od zasilacza pomagał. Rozwiązaniem okazało się zdjęcie ramki ekranu, a następnie założenie mini radiatorka (płaska aluminiowa blaszka) na inwerterze (choć podejrzewam, że winny był luźny styk, ale że inwerter trochę się grzał, to na pewno nie zaszkodzi).

 

 

Przechodzimi do najciekawszego. Mój procesor: Celeron 1.3 Dothan nie był jakoś specjalnie słaby - jego wydajność była na poziomie P4 2GHz, więc nieźle, ale przy co bardziej wymagających programach nie wydalał (mam jeszcze mało ramu bo 512MB, ale zajmę się tym za miesiąc). Znalazłem opis jak zrobić Drut Mod - to daje zwiększenie magistrali ze 100 do 133MHz (efektywnie z 400 do 533) - dla procesora był to wzrost z 1300MHz do 1729MHz (aż 429MHz).

 

Efekty - w 3DMarku 2001 (bo tylko to testowałem z graficznych) jedynie 300 punktów (z 3200 do 3500), natomiast w superPi jest znacząca poprawa - z 11:52s na 9:11s (to aż 2.5 sekundy różnicy przy tym samym procesorze).

Dołączona grafika

 

Szybko - jasne, że nie :D - no więc kupiłem sobie Celerona Dothana 1.6 - uzyskałem 2128MHz (czyli 528MHz więcej niż standardowo, a w porównaniu do Celka 1.3 aż 828MHz więcej, więc różnica znaczna). W superPi niestety nie uzyskałem już tak szokujących wyników, bo tylko 8:11s.

Dołączona grafika

 

Laptop hula aż miło - kupiony jak na tamte czasy (dwa lata temu) za niewielkie pieniądze został również za niewielkie pieniądze odświeżony i mogę na nim dalej z powodzeniem pracować, zamiast kupować nowy. No to by było na tyle - lecę robić kolejne testy (w tym stabilnościowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach użytkowania przyszedł czas na lekki tunning.

 

dzięki za wskazówkę :) na pewno sam spróbuję. Mam rocznego nx6110 z celeronem 1.5. Za tydzień idzie do serwisu na drobne poprawki [muszę bo za 3tyg kończy się gwarancja].

 

Jak tylko gwara się skończy to rozbieram go na części, czyszczę i wstawiam lepszą pastę termo. Więc przy okazji zrobię tego moda, o którym piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem 1GB ramu (w 2 kościach) i komputer wreszcie zaczął chodzić - jednak 512MB przy mocnym procku to za mało - mocno go ograniczał.

 

Jakie macie wyniki w SuperPi i 3DMarku 2001 na tych laptopach (centrino też) - można by porównać - poza tym jestem ciekawy ile mi ostatni upgrate dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój NX6110, po upgrade RAM'u - teraz mam 1256 - oraz po wyczyszczeniu systemu (postawiłem nosy7 system) i defragmentacji dysku działa bardzo płynnie i przyzwoicie i jestem bardzo zadowolony !

 

Sprzętowa modernizacja bardzo pomogła, polecam każdemu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem 1GB ramu (w 2 kościach) i komputer wreszcie zaczął chodzić - jednak 512MB przy mocnym procku to za mało - mocno go ograniczał.

 

Jakie macie wyniki w SuperPi i 3DMarku 2001 na tych laptopach (centrino też) - można by porównać - poza tym jestem ciekawy ile mi ostatni upgrate dał.

czy nowe ramy pracuja w Dualu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez stwierdziłem ze 512 MB pamięci w moim 6110 to za malo.

Zastanawiam się tylko czy kupić pamięci 333 czy 400 MHz

mam Celerona wiec i tak 400 nie da zbyt dużo

no i firma jaka

Kingston czy sporo tańsze i polskie Goodramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez stwierdziłem ze 512 MB pamięci w moim 6110 to za malo.

Zastanawiam się tylko czy kupić pamięci 333 czy 400 MHz

mam Celerona wiec i tak 400 nie da zbyt dużo

no i firma jaka

Kingston czy sporo tańsze i polskie Goodramy

Jestem w identycznej sytuacji. Ja osobiście planuję zakup jednej kostki Goodram 1GB 333MHz PC2700 zamiast jednej kości 256MB Infineona. Wtedy prawie 1,3GB ramu styknie do końca żywota tego lapciaka. (EK214ES). Ram DDR odszedł już do historii i jest droższy niż DDR2, a w przyszłości nie będzie sensu na kolejną modernizację, stąd dokupienie 1GB wg. mnie jest najsensowniejsze.

 

Kingstony, z tego co przekopałem net, niespecjalnie lubią inne kostki RAMu a ja planuję dołożyć, a nie zastąpić. Goodram jest o ok.100pln tańszy [260pln za 1GB] i nie gryzie się z innymi pamięciami.

 

Co do 333Mhz/400MHz: dla pełnej kompatybilności kupiłbym 333MHz, żeby nie było niespodzianek, że coś nie działa. Bo jak będę miał mieć nowego lapciaka, to na bank będzie w nim popularny DDR2 [albo DDR3 ;) ] i ta kostka tak czy siak pasować nie będzie.

 

Ale co do 333/400MHz to lepiej niech ktoś się jeszcze wypowie.

 

EDIT: pamięci 400MHz to chyba PC3200 z parametrem CL3, więc wkładanie ich do nx6110 skończy się tym, że będą miały ten CL3 a chodzić będą na 333MHz. Zwykłe pamiątki 333MHz mają CL2,5, co jest lepsze niż CL3 [CL=CAS Latency - opóźnienie wyboru banku pamięci czy coś takiego - im mniejsze tym szybciej]

Edytowane przez orzeuek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w identycznej sytuacji. Ja osobiście planuję zakup jednej kostki Goodram 1GB 333MHz PC2700 zamiast jednej kości 256MB Infineona. Wtedy prawie 1,3GB ramu styknie do końca żywota tego lapciaka. (EK214ES). Ram DDR odszedł już do historii i jest droższy niż DDR2, a w przyszłości nie będzie sensu na kolejną modernizację, stąd dokupienie 1GB wg. mnie jest najsensowniejsze.

Jestem przeciwny łączeniu kości różnych producentów o różnych wielkościach - choć teoretycznie powinni być ok.

 

Kingstony, z tego co przekopałem net, niespecjalnie lubią inne kostki RAMu a ja planuję dołożyć, a nie zastąpić. Goodram jest o ok.100pln tańszy [260pln za 1GB] i nie gryzie się z innymi pamięciami.

Ja mam Apacer (chyba) - wyjąłem je z innego laptopa, bo akurat trafiła się taka możliwość - chodzą bez problemów.

 

Co do 333Mhz/400MHz: dla pełnej kompatybilności kupiłbym 333MHz, żeby nie było niespodzianek, że coś nie działa. Bo jak będę miał mieć nowego lapciaka, to na bank będzie w nim popularny DDR2 [albo DDR3 ;) ] i ta kostka tak czy siak pasować nie będzie.

 

Ale co do 333/400MHz to lepiej niech ktoś się jeszcze wypowie.

To nie ma znaczenia - najlepiej kupić to co tańsze - bo 400MHz i tak będzie z prędkością 333MHz chodzić.

 

EDIT: pamięci 400MHz to chyba PC3200 z parametrem CL3, więc wkładanie ich do nx6110 skończy się tym, że będą miały ten CL3 a chodzić będą na 333MHz. Zwykłe pamiątki 333MHz mają CL2,5, co jest lepsze niż CL3 [CL=CAS Latency - opóźnienie wyboru banku pamięci czy coś takiego - im mniejsze tym szybciej]

Nieprawda - CL3 jest dla 400MHz, a dla 333MHz jest 2.5 - zresztą ja mam PC3200 i chodzą na CL2.5.

 

 

 

Co do moich obserwacji po zmianach - czyli procek 1.3 -> 1.6@2.2 i założeniu 1GB Ramu - nie zauważyłem problemów ze stabilnością - procesor o dziwo grzeje się mniej niż 1.3, bateria starcza nie niezbyt długo, ale prawdę mówiąc nie widzę dużej różnicy w porównaniu do poprzedniej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie WiFi. Czy ktoś wie gdzie aktualnie można kupić przerobioną już kartę do nx6110? Chodzi oczywiście o sprawdzonego sprzedawcę... :)

 

I jeszcze jedno: czy u Was klapa na samym środku (znaczek HP) tez sie stosunkowo łatwo i 'daleko' wgina do środka?

Edytowane przez jakob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie WiFi. Czy ktoś wie gdzie aktualnie można kupić przerobioną już kartę do nx6110? Chodzi oczywiście o sprawdzonego sprzedawcę... :)

 

I jeszcze jedno: czy u Was klapa na samym środku (znaczek HP) tez sie stosunkowo łatwo i 'daleko' wgina do środka?

co prawda swoja sam przerabialem

ale znajomy kupował na aukcji u tego uzytkownika http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2283834

 

klapa sie tak wgina ale to i tak nic w porownaniu np. z Dell-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to moj pierwszy post na forum :oops: w sumie od 2 tygodni przerabialem posty ktore sie tu ukazaly. Od 4 tygodni jestem posiadaczem nx6110 i jestem z niego bardzo zadowolony :D

dzisiaj postanowilem sie odezwac gdyz wlasnie przed chwila otworzylem skrzynke i moim oczom ukazala sie przesylka z Budapesztu w ktorej znalazlem recovery cd windowsa i wszystkie sterowniki.... zglosilem to jakies 2 tyg temu i chyle czolo przed HP ze mi doslal plytki gdyz kupilem uzywanego lapka i praktycznie golasa <_< ale nie do tego zmierzam:P

 

stoje wlasnie przed malym upgradem tego sprzetu juz dorzucilem jedna kosc 256mb ramu i widac roznice w pracy, czeka mnie wymiana dysku, gdyz wysluzony siemens wydaje z siebie dziwne ogdlosy jakby mlaskal i chrobotal :blink: naped combo po wlozeniu plyty chodzi jak nasza dobra stara pralka frania :wink: wiec postanowilem wymienic na nagrywarke dvd. Jednak moje najwieksze obawy budzi wymiana procesora, przewertowalem cale forum zarywajac nie jedna noc... i wybralem INTEL Pentium M 1,7 / 600 /2M/400 socket 478 seria SL7EP, w sumie kupilem go za 40 zl wiec cena okazyjna:] jestem w 90% pewnie ze lapek ruszy na nim ale jeszcze nikt do konca moich watpliwosci nie rozwial, choc paru uzytkownikow tego forum potwierdzilo ze da sie to zrobic:] takze jesli ktos to robil prosilbym o trzymanie kciukow ewentualnie jakies porady... to bedzie pierwszy raz gdy wymienie proca w laptopie :unsure:

 

jestem w 99% zadowolony z nx6110, mialem juz troche lapkow(wypasa acera, ktorego odsprzedalem w szybkim tempie bo po doslownie 10 razach jak go uzylem obudowa zaczela sie sypac :blink: i asusa, ktory byl juz lepiej wykonany jednak jakosc plastikow nie ta sama co w hp, toshibe tez troche pomeczylem i pamietny fujitsy siemens, ktory strasznie mi sie nie podobal z wygladu:P) i hp najbardziej przypadlo mi do gustu :razz: jedyny jego minus jaki znalazlem to tylko dwa porty usb.... reszta jak dla mnie idealnie sie nadaje do pracy. mimo iz sprzecik ma ponad 2 lata jego stan jest praktycznie idealny, nie liczac srednich zadrapan na obudowie(widac ze ktos nie umial go szanowac)

 

montowal juz ktos modul bluetooth do lapka? wiem ze to malo oplacalne bo stick jest okolo 5 razy tanszy ale te nieszczesne dwa gniazda usb trzeba na cos innego zostawic :mur:

 

dzisiaj probowalem zmienic proca na Pentiuma M 1,7 2M cache na FSB 400 i lapek sie uruchomil ale ekran byl czarny..... wiec chyba nici ze zmiany proca:( za pare dni bede mial Pentium M 1,6 albo 1,7 1M cache na FSB 400 i moze ruszy.... chyba ze ten proc byl walniety... ale sprzedawca mowil ze dziala i zapewnial ze tak jest w 100%

pozdrawiam

Edytowane przez duzyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czara dzieki wielkie za informacje, karte zamowilem u tego Pana i chyba wszystko jest ok (karta jest wykrywana prawidlowo, zainstalowala sie itd... tylko jeszcze nie mialem okazji sprawdzic pod jakas siecia ;) )

 

a jakby ktos podpinal WiFi do nx6110 i nie wiedzial ktore kabelki do ktorych wejsc na karcie, to podobno: AUX = bialy, MAIN = czarny ;)

 

pzdr,

jakob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety stało się - po prawie 11 miesiącach użytkowania nx6110, zmuszony byłem skorzystać z serwisu. Sprawcą był dysk twardy - 40GB Seagate (ATA100, 5400obr/min), który zaczął się wysypywać przy dłuższej ciągłej pracy...

 

Przy okazji, muszę bardzo pochwalić serwis HP'ka - w tym wypadku firmę Infomex z Żywca, która uporała się z naprawą (wymianą dysku), błyskawicznie... (jak na terminy innych serwisów)

 

Swoją drogą, co proponujecie sprawdzonego, wsadzić zamiast Celka 1.5GHz do tego laptopa ?

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... osobiście zbiłem trochę temperaturkę poprzez przeczyszczenie chłodzenia i wentylatora sprężonym powietrzem... ale w następstwie tych upałów coraz poważniej zastanawiam się nad zakup podkładki chłodzącej - takiej zwykłej z Allegro za ~50zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...