Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki bardzo,wlasnie o takie opinie mi chodzi!!!

Sam sie zaczalem zastanawiac czy przypadkiem w ogladanym przeze mnie modelu nie bylo wlaczanej funkcji oszczedzania bateri albo cos w tym stylu. Czytajac testy tego laptopa wlasciwie nikt nie zwrocil uwagi na blady obraz (co napewno rzucałoby sie w oczy:)) a wiec pewnie cos bylo nie tak w ustawieniach.

Jezeli ktos wie jak uporac sie z tym problemem to prosze o wskazówki, poniewaz sam nie jestem biegly w tej dziedzinie:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto najlepiej spytać osobiście Varolla: gg:4592717 (wciąż na wakacjach :) )

Ja będę miał swojego hp nx6110 w niedzielę- kupuje od osoby prywatnej, laptop nowy nie używany-prawdopodobnie sprowadzany z zagranicy dlatego bez gwarancji- dostanę jedynie gwarancję rozruchową :) 2 miesiące. Ale za 2150 zł !! i tak się opłaca :) dokupie dodatkowe 256 ddr i będzie git !

 

A wogóle to opłaca się dokupywać dodatkowe 512 ddr ?- razem będzie 768 i nie wiem czy to ma sens przy tak mimo wszystko słabej karcie graficznej bo dla każdej aplikacjii powinno 512 styknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Teraz do niedzieli co jakis czas sprawdzaj w panelu wydajnosci (ctrl + alt + del) ile pamieci masz zajete.

Choc osobiscie uwazam ze 512 absolutnie wystarcza (bedzie troche mniej bo czesc odchodzi na zintegrowana grafe) jesli nie uzywasz kilku szczegolnie pamieciozernych progsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o gierki to wydajność skoczy mi trochę więcej ? w przypadku opcji 768 ? w porównaniu z 512- na karte przeznaczone by było 128 mb.

 

Aha jeśli chodzi o programy to często pracuje w photoshopie który przy normalnym jego użytkowaniu zrzera mi ok 220 mb :blink:

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o gierki to wydajność skoczy mi trochę więcej ? w przypadku opcji 768 ? w porównaniu z 512- na karte przeznaczone by było 128 mb.

 

Aha jeśli chodzi o programy to często pracuje w photoshopie który przy normalnym jego użytkowaniu zrzera mi ok 220 mb  :blink:

1577921[/snapback]

wydajnosc w grach sie nie zwiekszy, nie ma potrzeby zwiekszania powyzej 512MB ale jesli myslisz przyszlosciowo to lekki nadmiar pamieci zawsze wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grolshek- jak będę miał laptopa już u siebie to się zastanowię ponieważ nadal nie wiem ile pamięci dokupić :? Wkońcu daje za niego 2150 więc moja kieszeń nie straci dużo jak zainwestuje kolejne 250 na 512 ddr.

 

Jeśli chodzi o tą twoją kostkę z acera to konkretnie jaka ona jest ? taka sama jak do tego hp ?- 333 ? no i jak miałbym kupic uzywaną i jeszcze przeszczep od Acera do Hp to musi być naprawdę tanio :D

 

Zauważyłem na forum, że grono użytkowników tego hp się rozrasta :-P

 

 

Już się zdecydowałem :lol: biorę 512, pewnie tą: http://sklep.benchmark.pl/pelny_7108.html

Tymbardziej że dodatkowo grafa bierze mi 128 z ramu.

Nie wiem czy opłaca się przepłacać i może ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> taką kość: http://sklep.benchmark.pl/pelny_9511.html

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą twoją kostkę z acera to konkretnie jaka ona jest ? taka sama jak do tego hp ?- 333 ? no i jak miałbym kupic uzywaną i jeszcze przeszczep od Acera do Hp to musi być naprawdę tanio  :D

[/url]

1578190[/snapback]

Moja kosc to Nanya ddr 333 cl 2,5... Gdyby sie zmienilo to na pewno co do ceny sie dogadamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o gierki to wydajność skoczy mi trochę więcej ? w przypadku opcji 768 ? w porównaniu z 512- na karte przeznaczone by było 128 mb.

Wydajnosc calego komputera na pewno, obecne gry preferuja 512mb (ty bedziesz mial rzeczywiste 384mb) wiec jesli masz zamiar wycisnac z niego max w grach to lepiej dokup dodatkowe 512mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś mi już napisać na gg, kumplu :D Będzie tu jakaś różnica między tańszą kością OEM, a Kingstone ? wydaje mi się że tutaj nie ma co płacić za marke- te kości to to samo.

Gzie ten Varoll :mur: , chciałem jeszcze go zapytać o parę rzeczy związane z tym hp- a ten pewnie się gdzieś na wakacjach wyleguje.

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam -testuje, ale mam problem z tą grafiką więc czekam na Varolla żeby mi coś wyjaśnił- jutro kupuje dodatkowe 512 ram, więc jutro tą sprawę z grafą rozwiąże (mam przynajmniej taką nadzieję).

3d mark 2001 mi wogóle nic nie testuje :blink: wyskakuje błąd (są nowe sterowniki i direct x 9.0c), Medal of Honor : AA działa bardzo płynnie przez minutę aż będzie potrzebował więcej ramu- wtedy wyskakuje błąd. Tak samo tyle, że krócej jest z pes4- tu przy ładowaniu meczu wyskakuje błąd- raz nawet boisko już widziałem :mur:

Więc ogólnie rzecz biorąc mam przesrane.

Na początku myślałem, że mam za mało przydzielone pamięci na grafikę, ale to jest prawdopodobnie przydzielane dynamicznie i nic z tym nie mogę zrobić. W informacjach karty mam napisane:

Minimum graphics memory: 8MB

Maximum Graphics memory: 64mb

Graphics memory in use: 5mb (tu się zmienia ale nigdy nie było jeszcze więcej niż 7 mb)

 

Niby 64 mb jest przydzielane na 256 ram, jak dołoże minimum 256 to będę miał na grafe 128.

 

Może na 256 poprostu nie da się wyciągnąć nic z gier więc mam andzieję, że kolejne 512 wszystko rozwiąże, ale testy pokazywały co innego np. doom 3 na najniższej grafice niby chodził ogólnie ok.

 

Dla mnie grafa to narazie zagadka - Varoll pomocy !!

 

 

Zrobiłem testy w Sisoftware Sandra i wyniki były ciut lepsze niż Varolla- dysk wypadł tak samo.

Ale nadal 3d mark nie daje rady się pdpalić :/ , jutro będę miał pamięci (512) narazie to windows wariuje czyli nie daje rady, już nie wspominając o grach.

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

badzo jestem ciekaw co i jak z tą grafą ?? mam nadzieje że wszystko bedzie oki.

Ja sam noszę sie z zakupem własnie nx6110 ale troszkę innej wersji:

Compaq nx6110 CM 360J 15" TFT XGA 512MB 40GB DVD+/-RW WXPHPL - za ok 3200z VAT. Ale właśnie nie wiem jak tam z tą grtafą bedzie bo mam jedno życzenie do niej - aby CS 1.6 dał sie uruchomić i by sie dało pograć ?? Ma ktoś z was może te gre i grał na notku ?? Za odpwoedź bede wdzięczny.

czekam na dalsze opinie użytkownikó tego notka - może jakieś testy w programach grafocznych- PhotoShop itp., Bo zdjęcia obrabiać też na tym troszkę bym chciał. :)

 

pozdro 4 @ll :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nic sensownego powiedzieć bo nie wiem czy mam skopany system czy to ta karta graficzna odwala.

3d mark 2001 se nie testuje nic- wyskakuje błąd

3d mark 2003 - testuje do któregoś testu i błąd

Rise of Nations- wyskakuje błąd

Internet Explorer- czasami wyskakuje błąd na niektórych stronach

PES4- wyłącza się na samym początku meczu- kilka sekund (menu chodzi szybko :? )

UEFA CL- bład

 

Quake 3 Arena- chodzi na max detalach.

Callo of Duty- chodzi, ale testowałem tylko na słabych detalach.

 

Wszystkie błędy są takie same - można kliknąć jedynie "Nie wysyłaj"

To na tyle, laptopa oddam wujkowi żeby mi wszytsko od nowa ładnie skonfigurował- może on da rade,może mam skopanego Windowsa. Sam nie wiem o co chodzi.

 

Nie wie ktoś czy mozna ustawić wyższą rozdzielczość ekranu niż 1024/768 ?

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczosci to nie mozna ustawic wiekszej niz 1024 na 768, chyba ze podlaczysz monitor wtedy maksymalnie mozesz miec 1600 na 1200 (oczywiscie jezeli podlaczony monitor obsługuje taka rozdzileczosc)

 

Wieksze rozdzielczosci na 15 calowym ekranie mozna uzyskac tylko na matrycy SXGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczości nie da rady większej na tym notku sieknąć - to już jest na max. :) Dzieki za "recke" = mam andzieje że po poprawnym skonfigurowaniu Windy wsio bedzie ładnie latać - to jest pytanie od razu czy nie lepiej brać notka z winda na pokładnie i full sterownikami ??

 

Mnie najbardziej interesuje czy pójdzie na ni CS 1.6 oraz NFSUD1 i 2 oraz jak sie sprawuja programy typu Photoshop i paint Shop Pro :)

Pozdro czekam na dalszy rozwój sytuacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem o co chodzi- Windows chodzi szybko ale np. fifa, Age of empires2, pes4, 3d mark 2001- wyskakuje zaras po uruchomieniu już trybu gry czyli np. samego meczu błąd.

A ten błąd to:

"Wystąpił problem z aplikacją ....... i została ona zamknięta

Przepraszami itd."

 

Można wcisnąć tylko:

"Nie wysyłaj"

 

Mam najnowsze stery jakby co :mur:

Reinstalacja Windowsa nic nie daje. Będę miał jeszcze inną kopie windowsa może to coś zmieni :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, wcześniej jak miałem standardowe 256 to było tak samo.

Chyba, że właśnie to standardowe odwala. Może wyjmę te 256 i zostawię 512, ale nawet nie wiem gdzie się to wyciąga :rolleyes:

 

Mógłby jakiś użytkownik karty Intel graphics media accelerator 900 powiedzieć jakie ma ustawienia we właściwościach grafiki>ustawienia 3w ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gwarancji więc tu nie ma problemu, mogę wyjąć tą poprostu i nic więcej nie kombinować ?

 

 

Jednak nic nie będę kombinował-testy wychodzą pomyślnie, także w biosie przetestowałem pamieć i wszystko ok. Zainstaluje tym razem oryginalnego windowsa i zobaczę.

 

A swoje pytanie ponawiam:

Mógłby jakiś użytkownik karty Intel graphics media accelerator 900 powiedzieć jakie ma ustawienia we właściwościach grafiki>ustawienia 3w ??

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oglądałeś jak działał na baterii a nie na zasilaczu :D - jeśli o to wogóle chodzi, wystarczy włączyć zasilacz i odrazu obraz świeciiiii.

A tak ogólnie to ja tu za dużo do powiedzenia nie mam- mój ostatni obraz to CRT 15` i 17`- więc tu nie mam żadnego porównania, jest to mój pierwszy laptop. Obraz ok ! przynajmniej na moje oko.

 

Ja narazie lapka nie mam bo siedzi u wujka/specjalisty , który mi go ładnie skonfiguruje i usunie usterki :-P

Edytowane przez trybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...