Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli chodzi o ten mój problem z systemem na hp to te błędy zawsze odnoszą się do podobnej ścieżki z końcówką "appcompat.txt" np. C:\DOCUME~1\TRYBUL~1\USTAWI~1\Temp\18a2_appcompat.txt

 

Czyli chodzi o kompatybilność aplikacji.

To tak przy okazji jak ktoś chciałby mi pomóc- ostatecznie będę musiał się przejechać do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przedewszystkim zaktualizujcie sobie Bios do wersji F.A0 który można pobrać ze strony hp.pl - po czym w biosie wyłączcie sobie opcję ciagłej pracy wiatraczka...wówczas będzie się włączał wyłącznie w razie potrzeby.

 

Zauważyłem że towarzystwo strasznie się czepia tego co zainstalowane jest we wnętrzu urządzenia a mam tu na myśli dyski twarde - oj panowie żeby to była jedna jedyna firma która w jeden konkretny model laptopa xxxx wkłada różne dyski to jeszcze bym zrozumiał ... weźcie jednak pod uwage to że i inne marki stosują podobne zabiegi.

A co do dysku jaki wolałbym by był zamontowany w HP to zdecydowanie ten który i ja mam w modelach nx6110 oraz nc6120 - Czyli Fujitsu Siemens...5400obr/min 8Mb Cache...jak żeaden inny jest cichy (nie rzęzi jak dyski Toshiby czyn np Seagate), a przy tym nie grzeje się zbytnio.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co....wychodzi na to ze ten model HP nie jest taki HIPER-ekstra jak go maluja i reklamuja. Tu matryca, tu dysk...tam martwe pixele.....no zaczynam widziec ten model w ciemnych kolorach...a mialo byc tak pieknie ))).

Dam ci mala rade, jesli chcesz cos kupic bo slyszales ze jest hiper-ekstra to lepiej sobie odpusc bo mozesz sie tylko zawiesc i predzej czy pozniej tak bedzie. Lepiej kup cos o czym slyszales ze jest tandetne i badziewne, wtedy beda spotykac cie tylko pozytywne zaskoczenia (np: Ten sprzet jest super!! mial sie rozleciec po tygodniu a juz miesiac minał i DZIALA!!) hehe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam ci mala rade, jesli chcesz cos kupic bo slyszales ze jest hiper-ekstra to lepiej sobie odpusc bo mozesz sie tylko zawiesc i predzej czy pozniej tak bedzie. Lepiej kup cos o czym slyszales ze jest tandetne i badziewne, wtedy beda spotykac cie tylko pozytywne zaskoczenia (np: Ten sprzet jest super!! mial sie rozleciec po tygodniu a juz miesiac minał i DZIALA!!) hehe

 

pozdrawiam

1628484[/snapback]

no troche mnie przeinterpretowales :) Domyslam sie za podobna cene nie mam co oczekiwac wodotryskow, ale zauwaz ze z czasem zaczyna sie pojawiac coraz wiecej wypowiedzi uzytkownikow danej serii i nie zawsze sa pozytywne /przynajmniej po czesci/ a nie powiesz mi ze pakowanie do konkretnych modelow zupelnie roznych podzespolow jest czyms normalnym - wkoncu notebooki to nie skladaki!!! Jest to pewien rodzaj oszustwa tych klientow ktorzy nie sprawdzaja co kupuja. Jezeli w specyfikacji danego modelu na stronie producenta znajdujesz pewne informacje to zakladasz ze tak jest. Nawet jezeli laptop jest za 3500 pln. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas nurtuje mnie ta matryca w hp nx 6110. Nie mam za bardzo mozliwosci zeby porównac kilka roznych modeli z roznych firm a wiec ciezko mi jest wybrac tą najlepszą

Opieram sie raczej na opiniach uzytkowników i w zwiazku z tym mam pytanie odnosnie tego wątku:

 

Porównywałem w sklepie ten model (nx 6110) z Toshibą L10 i rzeczywiście matryca była jakaś blada, bez dobrego kontrastu, ma dosyć słabe kąty i brakuje jej "soczystości". Ponieważ trochę mnie to zmartwiło (ogólnie z tej dwójki bardziej podobał mi się HP) poszedłem do innego sklepu. I tu dziwna sprawa - kolorki i kontrast takie jak w Toshibie (słabsze kąty jednak pozostały, ale nie jest to nic tragicznego, przynajmniej dla mnie). Pytam sprzedawcę co może być tego przyczyną, ale nie bardzo wiedział...

1571758[/snapback]

Czy jest mozliwe ze ta roznica wynika z zainstalowanych różnych sterowników karty graficznej? Przykladowo jedne byly z kwietnia a drugie z lipca.

 

Prosilbym o odpowiedz

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post z mojego HPka :D

Pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne.

Pytanie tylko jedno - czy to normalne że po naciśnięciu przycisku CD tacka wysuwa sie kawałek a(jakieś3cm)a reszte sobie recznie musimy wyciagac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PT 601 AA z dodatkowym 512 RAM

dysk wg EVERESTa to Fujitsu 38 GB ;) z 5400 rpm i 8 MB buforem, fakt ze mial bycbufor 16 ale ten Fujitsu tak cico chodzi, ze go nie oddam. jak pracuje to slysze tylko po przylozeniu ucha, alo untensywnym wsluchaniu sie :o

 

ekran ma tyklo dosc kiepskie katy w pionie ale coz... jak na te cene to i tak mega

 

bardzo zadowolony jestem i cieszce sie ze nie bralem np nx6125 na sempronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do rozmowy, poniewaz tez planuje zakup HP. Mam kilka pytan do Was, a przede wszystkim do posiadaczy tego HP, a wiec do rzeczy. Zastanawiam sie nad dwoma modelami Notebook HP nx6110 CM360 15" 256 40GB Combo XP PT601AA lub Notebook HP nx6110 PM730 15" 256 40GB Combo DOS PG841ES Roznia sie tym, ze pierwszy jest na Intel® Celeron® M 360 1.4GHz, cache 1MB, FSB 400MHz a drugi na Intel® Pentium® M 730 1.6GHz, cache 2MB, FSB 533MHz Z tego co mi wiadomo Centrino jest wydajniejsze od Celeron M, ale co mnie najbardziej zastanawia to jak zachowuja sie te laptopy w pracy, w ktorym bardziej halasuje wiatrak i co wazne jak czesto sie wlacza oraz ktory mocniej sie grzeje. Slyszalem rozne opinie, dlatego zwracam sie z prosba do posiadaczy tych laptopow o dokladniejsze informacje. A wiec jeszcze raz:

- jak glosno pracuje wiatrak?

- ktory sie mocniej grzeje?

- jak czesto wlacza sie wiatrak? (co ile minut, godzin? :) )

- ile przecietnie wytrzymuja te laptopy na baterii? (na necie spotkalem sie z roznymi danymi, chodzi mi o to ile wytrzymuje podczas przegladania stron na necie, pisania na gg, sluchania muzy i pracy np. na photoshopie jednoczesnie)

 

Podajcie tez dokladne modele tych laptopow.

 

Mam przeznaczone na lapa do 4000zl tak wiec po dokupieniu do HP z centrino winxp i dodatkowy ram mysle, ze zmieszcze sie w tym przedziale.

 

Tutaj podaje linki do tych laptopow:

http://vobis.pl/_index.php?a=jp&symbol=874017&parent=15

oraz

http://vobis.pl/_index.php?a=jp&symbol=874025&parent=15

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 601AA z najnowszym biosem i w pracy biurwej wentylator wlaczy sie na moment moze co 30 min, zas przy grach wiadomo ze niemal caly czas. Jest to jednak ciche urzadzenie i w niczym nie przeszkadza. Co do grzania sie to nie masz sie co martwic - obudowa jak i bebechy grzeja sie niewiele.

Pentium M w przeciwienstwie do celerona ma lepsza kontrole na d wlaczaneim wylaczaniem wiatraczka no i oczywiscie wieksza wydajnosc ale i cene. Mnie nie bylo to potrzebne, a pojawily sie do tego pogloski ze w modelach z Pentium montuja dyski z 4200 rpm zamiast jak u mnie 5400 (a z dysku jestem OGROMNIE zadowolony - nigdy nie mialem do czyneinia z czyms tak cichym)

 

Jesli nie trzeba ci wydanosci konkretnie procesora to wez Celeronka. gdybym zas potrzebowal mocy obliczeniowej to nawet poswieilbym baterie i wzial nx6125 na sempronie albo turionie + ATI x300 i 100% szybciej niz nasze by sie krecily ale o tyle samo cieplolubne, glosiejsze i pozerajace baterie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszę o Celeronie M

 

" jak glosno pracuje wiatrak?"

 

niby cicho, ale w nocy jak pracujesz to jest irytujący, sa cztery prędkości.glośności wiatraka

najmniejszy wlacza sie juz przy temp 45C i chodzi do zejscia poniżej 40C

 

"jak czesto wlacza sie wiatrak? (co ile minut, godzin? )"

 

u mnie pracuje non stop, ale to zalezy od temp otoczenia

 

"ile przecietnie wytrzymuja te laptopy na baterii?"

 

2,5 godziny

Edytowane przez tome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa gdyby ktoś miał  problem z postawieniem na nim win2000 pro to piszcie (problemy ze sterownikami ze strony HP)

 

to mój kolejny sprzęcik i mam bardzo pozytywne wrażenia

 

pozdrawiam

1626213[/snapback]

Mógłbyś napisać o co chodzi z tym win2000 ? bo właśnie go postawiłem i mam problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników HPka 6110

Jak macie ustawione podświetlenie matrycy (na 10 możliwości mam ustawione podświetlenie o "sile" 7 lub 8 by byłodobrze. Trochę dużo jak na nowy laptop.)? Zmienialiście jakoś ustawienia gamma, jasność kontrast w opcjach sterownika? jeśli tak to na jakie parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie osiągacie temperatury procesora przy maksymalnym obciązeniu, a jakie przy pracy biurkowej?

 

mnie potrafi się nagrzać do 57 st C

1645183[/snapback]

Udało mi się już przekroczyć 60'... jak narazie kilka miesięcy użytkowania i wszystko chodzi ok, bad pixeli nie ma, obraz na max jasności wygląda znośnie, a ram 256MB narazie wystarcza, bo i tak na nim nie gram.

 

Ogólnie jestem zadowolony, gdyby tylko HP nie miało lipnych sterowników - te do touchpoada nie chodzą na połowie aplikacji, a znowu oryginalne z Synaptica wieszajaą się po uśpieniu, z grafiki te od HP mają kiepską wydajność, a najnowsze intela powodują, że po zamknięciu klapki podświetlenie matrycy nie gaśnie - ale może w wakacje doszło coś nowego to niedługo poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj dziabłnołem sobie PY535ES /Vobis -4269 pln/

- PM740 /1,73 GHz/

- 512 RAM

- Dysk 60 /Toshiba/

- DvD+RW

- Bluetooth

- XP Home Edition

 

na wstepie wypieprzylem system i zrobilem sobie partycje od nowa. Podzielilem dysk jak chcialem - bezproblemowo. Zainstalowalem sobie na nowo XP'ka, a potem wszysstkie stery z Recovery Disk. Wszystko hula jak narazie. Spoko ze w tym modelu Xp jest osobno a recovery osobno, nie tak jak w Toshibkach.

 

Teraz walcze z SUSE...drobne problemy bo instalator sie wiesza przy wyborze pakietow....zobaczymy moze plytke z distro mam padnieta

 

 

Wiecej spostrzezen ....SOON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem nowy post, ale widzę, że Wy możecie mi bardziej pomóc. Mam pewien problem w wyborze HP nx6110.

Czy w wersji z Win XP H dostaję płytkę, z której w razie padnięcia systemu mogę go zainstalować na świeżo, czy jest po prostu raz instalowany i do widzenia - później trzeba samemu kombinować? Plusem jest też, że w tej wersji dostaję kartę W-LAN

 

Zastanawiałem się też nad takim rozwiązaniem, coby kupić wersję bez systemu, a sam system (WIN XP Prof) z allegro. TA STRONA Sprzedają tam systemy z Della, ale moje pytanie: Czy będzie ów system działał na HP? Czytałem gdzieś na tym forum, że do HP działa tylko orginalna karta WiFi, więc może taki prrzekręt zrobili też z systemem?

 

I na koniec: w sumie, to jak duza roznica jest miedzy WIN XP H a XP Prof?? Jakich narzedzi brakuje? Czy bardzo to przeszkadza w "nieprofesjonalnej pracy" (czyli jakis word, internet i troche gier?)?

 

dzieki za odp!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajesz xp home edition /ja mam 1 cd po polsku i 2 cd po angielsku/. Mozesz z tym systemem robic co chcesz /partycje ustawiasz dowolnie/.

Na 3 cd dostajesz Recovery disk gdzie znajduja sie wszystkie sterowniki i dodatkowe potrzebne oprogramowanie /jakies service packi i takie tam/.

Generalnie wszystko smiga.

 

Roznica miedzy home a prof do domowych "nieprofesjonalnych" zastosowan jest praktycznie niezauwazalna/ różnia sie chyba jakimis sieciowymi narzedziami/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać o co chodzi z tym win2000 ? bo właśnie go postawiłem i mam problemy.

1638628[/snapback]

 

 

wszystko niby ok ale karta dzwiękowa wydwała dziwne irytujące "szumy" np. podczas startu i podczas wyświetlania różnych komunikatów systemowych lub podczas pracy w explorator windows

 

pomogło zainstalowanie nowych sterowników ściągniętych z netu strona analog device

gdybyś nie mógł znaleźć pisz na czempik@o2.pl

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec stalo sie, dzisiaj okolo 14.00 odebralem swojego nx6110 PY435ES + 256 Mb DDR

 

Pierwsze wrazenia - sprzecik po prostu rewelacja.

Windows instaluje sie bez problemu, wczesnie poscigalem sobie sterowniki ze strony Hp (tylko sterowniki do karty graficznej sciagnalem ze strony Intela) i wszystko smiga bez problemow

Jak nie ktorzy wiedza bardzo duzo watpliowsci mialem co do matrycy i nie powiem ze z dosc duza niepewnoscia czekalem na pierwszy "kolorowy" ekran Windowsa

 

Powiem krotko - ekranik jak dla mnie super

Kolorki bardzo fajne, katy wystarczajace (chociaz nie rewelacyjne), podswietlenie rownomierne itp

 

Od razu rzuca sie w oczy dbalosc o jakosc wykonania - jest na najwyzszym poziomie.

Glosniczki nie sycza tylko graja

 

Wiem ze jest to reck swiezo "po", ale w ogole nie zaluje swojej decyzji

Jestem w 100% zadowolony i jak pomysle ile nerwow kosztowalo mnie wybieranie odpowiedniego dla mnie notebooka to powiem krotko - bylo trzeba odrazu postawic na Hp i miec spokojne wakacje:)

 

W 100% polecam

 

Pozdrawiam i jak troche dluzej sie nim pobawie do dodam kilka uwag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 100% zadowolony i jak pomysle ile nerwow kosztowalo mnie wybieranie odpowiedniego dla mnie notebooka to powiem krotko - bylo trzeba odrazu postawic na Hp i miec spokojne wakacje:)

 

W 100% polecam

 

Pozdrawiam i jak troche dluzej sie nim pobawie do dodam kilka uwag

1649135[/snapback]

heheheh......mam tak samo !!!

 

udalo mi sie wkoncu skonfigorowac lapka jak chcialem:

 

Podzielilem dysk 1 partycja NTFS 20 GB -system i reszta

2 partycja NTFS 25 GB uzytki i cale smietnisko

3 partycja FAT32 2 GB - partycja wymiany zapisywalna pod Linuxem

 

Instalacja Win XP na tak podzielonym dysku - bezproblemowo

 

na 13 nieprzypisanych Gb dysku zainstalowalem SUSE 9.3 Prof /tu trzeba wykonac kilka niezlych kombinacji alpejskich ale w koncu sie udalo i smiga jak burza.

 

co do samego lapka:

kolory matrycy spoko, katy...wiadomo-srednio, na bateriach jakos obrazu spada.

reszta...EXTRA /przynajmnij mam takie odczucia po 2 dniach pracy. Obliczenia zmienno przecinkowe, matematyczne - smigaja. Pod XP'kiem nic mi sie jeszcze nie zwiesilo a troche specjalistycznego oprogramowania juz wtrzepalem.

Corel. Photoshop - hula

 

w krotce dodam fotki i jeszce troche potestuje odpowiednia i podziele sie opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam następujący prolem z nx6110

 

mam dostęp do dwóch identycznych maszyn PG435ES

w jednym wgranie biosu F.0A poszło bez prolemów

a w drugim niestety coś poszło nie tak, komp się uruchamia

ale ekran ciemny diodki migają........

 

czy zostaje tylko serwis (jest na warancj) czy można coś samemu zrobić)

 

pomóżcie jeśli możecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego hp-ka. Praktycznie nie ma już sensu opisywanie samego sprzętu - moim zdaniem już wszystko zostało o nim powiedziane w Waszych poprzednich postach.

Mam natomiast pewien problem:

Kupiony sprzęt nie był wyposażony w wifi więc szybko dokupiłem odpowiednia karte miniPCI intela. Na stronie hp była informacja, że moja karta jest w pełni kompatybilna, były nawet sterowniki. Niestety po włożeniu karty, podłączeniu anten i włączeniu sprzętu bios wyrzuca mi informacje - karta niekompatybilna, usuń kartę i włącz kompa ponownie. Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić??

Aha - karta jest w pełni sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mezon, slyszalem cos ze kompatybilne sa tylko i wylacznie karty popelnione przez HP :?, intelki odpadaja ;]

taaa, fckin_MO-NO-POL i zdzierstwo!

nic nie zrobisz, kup jakiegos dongle usb wifi :wink: :P

---

pozdro :}

Edytowane przez moondec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mezon, slyszalem cos ze kompatybilne sa tylko i wylacznie karty popelnione przez HP :?, intelki odpadaja ;]

1652618[/snapback]

No tak - rozmawialem z panienka z oficjalnego chata hp w stanach i mi powiedziala ze jesli to mi nie dziala to znaczy, ze mam uszkodzona karte. Nic juz nie rozumiem. Moze wersja biosu ma jakies znaczenie. Czy ktos mial tego typu problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tego hp-ka. Praktycznie nie ma już sensu opisywanie samego sprzętu - moim zdaniem już wszystko zostało o nim powiedziane w Waszych poprzednich postach.

Mam natomiast pewien problem:

Kupiony sprzęt nie był wyposażony w wifi więc szybko dokupiłem odpowiednia karte  miniPCI intela. Na stronie hp była informacja, że moja karta jest w pełni kompatybilna, były nawet sterowniki. Niestety po włożeniu karty, podłączeniu anten i włączeniu sprzętu bios wyrzuca mi informacje - karta niekompatybilna, usuń kartę i włącz kompa ponownie. Macie może jakiś pomysł co z tym zrobić??

Aha - karta jest w pełni sprawna.

1652179[/snapback]

tutaj powinno być rozwiązanie problemu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=130948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...