Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dniu jestem kolejnym posiadaczem HP 6110. W zasadzie podzielam wszystkie uwagi, o których była wcześniej mowa, ale gdybyście mieli jakieś wątpliwości, to proszę pytać, chętnie podzielę się wrażeniami.

 

Ze sprzętu jestem w 95% zadowolony.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Grimlock:

Mam wielką prośbę. Mógłbyś założyć osobny wątek poświęcony modelowi nx6125 i dokładnie go zrecenzować?

Pozdrawiam.

1679275[/snapback]

Oki, tylko muszę mieć trochę bo jestem zarobiony ostatnio, ale będę pamiętał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem nx6110 model PY511EA, i jestem z niego w 99% zadowolony gdyby nie cały czas chodzący wiatraczek chłodzący procka, doczytałem się na forum HP http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/...threadId=853249 że mają wypuścić nowy BIOS który rozwiąże problem, jeżeli wiecie coś na ten temat to proszę dajcie znać.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23:10

 

z tego co wyczytalem to juz jest ten bios, ktory wlacza wiatrak dopiero od 50 stopni, zaraz obadam co i jak...

 

00:40

zainstalowalem uaktualnienie i...nic :( wygladalo na to ze instalacja przebiegla bezproblemowo wiec nie wiem czemu nic sie nie zmienilo? trzeba samemu ustawic cos dodatkowo w biosie czy automatycznie zostana wprowadzone nowe ustawienia, zadnych dodatkowych opcji raczej nie zauwazylem, w dalszym ciagu nie dmucha tylko do 40 C... (zauwazylem tez ze opoznienie powtarzania kursora ktore ustawia sie w panelu sterowania->klawiatura zaczelo nieco zamulac i sie przycinac)

 

PS temperatura moze troche czesciej spada do 40 C ale to i tak jest chwilowe...kto mi tu wytlumaczy o co biega... :/

 

11:16

 

przez noc nawiedzilo mnie :P i chyba wiem o co biega. skojarzylem fakty z tego anglojezycznego forum HP i doszedlem do wniosku ze update biosu, ktory tam jest nie jest wersja najnowsza, ktora wlacza wiatrak od 50C. teraz sobie przypomnialem ze data tego biosu byla z 25 lipca b.r czyli najnowszy update powinien pojawic sie lada chwila, tak przynajmniej pisze Andy z centrum HP...

Edytowane przez erixon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie pojawił się nowy bios na stronie hp. Wstępnie mogę powiedzieć, że laptop stał się bezgłośny :) - w porównaniu do tego co było wcześniej, np. podczas przeglądania stron, różnica w głośności wentylatora jest kolosalna. Przez pierwsze 20 minut myślałem że wentylator zupełnie przestał pracować, jednak po zaglądnięciu pod lapa okazało się, że jednak się kręci, ale bardzo powoli. Po prostu siedząc przed komputerem go nie słychać. Jednak ja teraz jestem w dużym mieście i jest duży szum tła. Jeśli jest ktoś, kto siedzi w cichym pomieszczeniu niech się wypowie (na prowincję jadę dopiero w weekend :) )

Aha, temperatura przed upgradem była 41 stopni, a teraz w tych samych warunkach (przeglądanie stron) jest 42 stopnie, czasem wskoczy na 43 i z powrotem jest 42. Zaraz odpalę jeszcze jakąś gierkę, żeby wtedy sprawdzić jak będzie się zachowywał :)

Mój procek to celeron M 1400 MHz.

Edytowane przez wypass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem modelu PT601AA. Narazie niewiele mogę powiedzieć:

-laptop elegancko wykonany,

-matryca wydaje mi się lepsza niż kiedy oglądałem ją w sklepie (pewnie dlatego, że nie mam porównania do innych lapków:))

-klawiatura jest SUPER. Może dla większości to dziwne ale dla mnie to było bardzo ważne kryterium wyboru.

-Touchpad bardzo dobry.

Jak trochę lepiej go poznam postaram się napisać jakąć recenzję.

 

A tym czasem chciałbym ściągnąć nowy BIOS ze strony HP. Ale tam są trzy:

1.HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68DTD) - Windows-Based

2.ROM Image for HP Notebook System BIOS (68DTD) Remote ROM Flash - SSM Compliant

3.ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68DTD) – DOS Bootable Diskette

 

Czy mógłby mi kto powiedzieć, który jest właściwy.

System mam XP Home.

 

A druga sprawa: czy taką aktualizacją można coś "zepsuć" czy po prostu klika się na link i dalej już sprawa jest prosta.

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

P.S.

To samo jest ze sterami do grafiki na stronie Intela. Są 2. Który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem modelu PT601AA. Narazie niewiele mogę powiedzieć:

-laptop elegancko wykonany,

-matryca wydaje mi się lepsza niż kiedy oglądałem ją w sklepie (pewnie dlatego, że nie mam porównania do innych lapków:))

-klawiatura jest SUPER. Może dla większości to dziwne ale dla mnie to było bardzo ważne kryterium wyboru.

-Touchpad bardzo dobry.

Jak trochę lepiej go poznam postaram się napisać jakąć recenzję.

 

A tym czasem chciałbym ściągnąć nowy BIOS ze strony HP. Ale tam są trzy:

1.HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68DTD) - Windows-Based

2.ROM Image for HP Notebook System BIOS (68DTD) Remote ROM Flash - SSM Compliant

3.ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68DTD) – DOS Bootable Diskette

 

Czy mógłby mi kto powiedzieć, który jest właściwy.

System mam XP Home.

 

A druga sprawa: czy taką aktualizacją można coś "zepsuć" czy po prostu klika się na link i dalej już sprawa jest prosta.

 

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

 

P.S.

To samo jest ze sterami do grafiki na stronie Intela. Są 2. Który wybrać?

1685554[/snapback]

 

Jesli chodzi o BIOS to wybierz pierwszy. Wtedy instalacja będzie polegać tylko na "klikaniu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem upgrade biosu na moim lapku i:

 

przed upgrade:

wiatrak wlaczal sie przy 45 st. i bardzo szybko sie rozkrecal do duzych szybkosci /halasik/

Przy 50 st. bylo go powaznie slychac, a przy 58 st /Call of Duty, Qake III Arena, Gaussian blur w Photoshopie na duzych obrazach/ - juz byl bardzo glosny. FAkt, ze po zakonczeniu aplikacji stosunkowo szybko schodzil do 40 st. i byl cicho.

 

Po upgrade /

Bios - opcja: "Fan Always On on AC" - sugerowana na stronie HP - "ENABLED"

 

Cichuuutko....minimalnie przyspiesza przy 45, ale zauwazalna roznica jest dopiero przy 53 st. /jakies obliczenia zmiennoprzecinkowe/

przy 58 st /call of duty/ kreci sie, ale nie tak glosno jak przed update. Po zamknieciu aplikacji temp bluskawicznie spada do 53 /ciszej pracuje /.

Przy 45 stopniach wiatrak powolutku zwalnia i wycisza sie praktycznie do zera. Wprawdzie na 40 st. kreci sie, ale bardzo cicho.

 

Testowalem z wlaczonym zasilaniem. Jeszcze sprobuje na bateriach - powinno byc ciszej i wolniej.

 

ROZNICA JEST ZNACZNA !!! - aktualizacja BIOS'u prosta i wygodna

 

Temperatury sprawdzalem SpeedFan'em i Everest'em /Home Editon/

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja tez popelnilem upgrade biosu i szczerze mowiac nie jestem zadowolony. Mialem wczesniej wersje 0A i sprawa z wiatrakiem miala sie nastepujaco:

 

Wiatrak wlaczal sie, gdy temp procesora osiagnela 45 stopni i chodzil az spadla do 40, a ogolnie jak wiadomo procek (C 1,4) sie grzeje, ale powiedzmy przy umiarkowanej pracy z wordem mialem ten zaszczyt, ze wiatrak nie chodzil, a temperatura byla na poziomie 43-44 stopni.

 

Po aktualizacji do najnowszej wersji jest kicha:

 

Wiatrak wlacza sie gdy temperatura procka przekroczy 50 stopni, ale procesor zaczal sie mocniej grzac!! Nawet, gdy nic nie robie (komputer stoi z podswietlona matryca), to temperatura powoli rosnie z 45 do 51 i wiatrak chlodzi do 45 i tak caly czas!!

 

Czy jest mozliwosc powrotu do starej wersji biosu, czy moge cus skopac? Czy w ogole da sie cos takiego zrobic?

Jesli macie jakies pomysly co sie moze dziac, to dajcie znac!!

 

W zalaczniku screen ze SpeedFan'a z wykresem zmian temperatury.

post-119668-1128627678_thumb.jpg

Edytowane przez nowaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

"Fan Always On on AC" - "ENABLED" i na zasilaniu z sieci rzeczywiście wiatraczka prawie nie słychać (ale na razie nie obciążałem lapka zbyt mocno) a na bateriach wiatraczek włącza się co kilka minut na kilkanaście sekund (wydaje mi się, że wcześniej pracował ciągle ale wolniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle sklepy nadużywają ile niektórym sklepom nie chce się rzetelnie informować o fakcie, że HP przedłuża gwarancję do 24 m-cy dla osób fizycznych,

każdy może potwierdzić owe info w HP

1620274[/snapback]

Z gwarancja w moim przypadku sprawa wyglądała następująco. 8 września kupiłem Hp nx 6110 , standardowo gwarancja wystawiona zostałą na 12 miesiecy, ale jeszcze w sklepie (VOBIS) sprzedawca wypełnił formularz rejestracyjny i na tej podstawie do domu po miesiącu HP przysłało mi przedłuzenie gwarancji o dodatkowe 12 miesięcy. Z tego co wiem tak włąśnie wygląda opcaja gwarancji 24 miesiace dlaosób fizycznych.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników nx6110--> Czy wam też ugina się klawiatura z prawej strony? Nie jest to jakis duży problem ale jestem ciekawy czy to normalne.

1689104[/snapback]

U mnie się nic nie ugina :) Jesli chodzi o solidnosc, to ten HP nie ma sobie rownych w takiej cenie. Moze po prostu trafiles na takie egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jednak nie wszystko jest u mnie ok po wgraniu najnowszego biosa. Okazało się, że po aktualizacji bios mi nie pamięta w ogóle ustawień... Przy każdym restarcie wyskakuje komunikat: "162-System Not Set", a poniżej "The following configuration options were automatically updated: CMOS checksum invalid, default valued loaded", następnie muszę wcisnąć np. F1, aby zachować zmiany i dopiero komputer jeszcze raz startuje. Dodatkowo słychać przy tym 2 beepy, co jest wkurzające. W pierwszej chwili pomyślałem że to bateria podtrzymująca biosa. Ale ciekawostka - komputer dostałem z biosem F.06 i od początku też był ten problem. Myślałem wtedy że czeka mnie serwis, ale po wgraniu biosa F.0A wszystko zaczęło działać poprawnie, więc pomyślałem że to jakiś błąd był w starym biosie. Teraz ostatnio wgrałem biosa F.0B i problem znowu się pojawił... po prostu ręce opadają. Tym razem chyba nie uniknie mnie rozstanie z kompem na dłuższy czas :(. Chyba że ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupowalem w vobisie i rowniez przyszlo mi przedluzenie gwarancji poczta. co klawiatury to mi nic sie nie ugina, z kolei co do biosu to czy probowales jeszcze raz zrobic upgrade?jesli nie uda ci sie tego naprawic to mysle ze tylko serwis...a moze naprawia to na miejscu...?moze napisz maila do HP, powinni wiedziec ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupowalem w vobisie i rowniez przyszlo mi przedluzenie gwarancji poczta. co klawiatury to mi nic sie nie ugina, z kolei co do biosu to czy probowales jeszcze raz zrobic upgrade?jesli nie uda ci sie tego naprawic to mysle ze tylko serwis...a moze naprawia to na miejscu...?moze napisz maila do HP, powinni wiedziec ocb

1690519[/snapback]

A jak dlugo czekales ma list z HP z dodatkowa gwarancja?? ja kupowalem 13 wrzesnia i narazie nic nie dostalem /szczerze nie pamietam zeby gosc cos wypelnial oprucz karty gwarancyjnej i faktury/....hmmmm :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja okolo miesiaca czekalem na list z HP, laptopa kupilem zdaje sie 7 wrzesnia, poczta przyszla pare dni temu PS czym albo jak czyscicie matryce?

1691059[/snapback]

Ja kupilem u optyka specjalna szmatke z "mikrowłókien" do czyszczenia min. okularów /w specyfikacji byl tez laptop:) /. Moze byc też "ircha" - wszystko u optyka.

 

jezeli nie zejdzie z matrycy to sa specjalne spryskiwacze do matryc....popytak w sklepach komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie jaki jest koszt taki pianek czy plynow i na ile one starczaja?

1691997[/snapback]

Owe sciereczki mozesz kupic na Allegro w roznych cenach i rozmiarach (m.in.TU) - do wyboru, do koloru (doslownie, bo sa w roznych kolorach). Mysle, ze taka sciereczka z mikrowlokien calkowicie wystarczy do notebooka, ktorego uzywasz w domu, a nie np. jako komputer pokladowy w samochodzie jezdzac na trasie rajdu Paryz-Dakar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

dołącze się do dyskusji o wiatraku w nx6110

też mam taką maszyne, jak go kupiłem to miał bios w ver F0.3

"wrzuciłem mu F0.A licąc że będzie się ciszej zachowywał (tak przynajmniej radzili na forum) i niestety nie ma żadnej odczuwalnej róznicy

 

w związku z tym czy warto wgrywać F0.B bo róznie się wypowiadją ?????

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padl mi jeden z portow USB - bez powodu...???? . Byc moze sie cos obluzowalo i nie laczy. Drugi dziala.....jeszcze

 

czy ktos serwisowal sprzet HP z Vobisu?? ile to trwa...??? bo jak mysle serwis jest nieunikniony bo jak USB padl to pewnikiem na Amen,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero bios F0.B zmienia kwestie dotycząca wentylka...ja polecam

1694703[/snapback]

ja rowniez polecam, naprawde pomaga, tylko wlacz opcje stalej pracy wiatraka przy podlaczonym pradzie. co do usb to mysle ze powinienes oddac do serwisu i nic nie kombinowac na wlasna reke. chyba bedziesz krolikiem doswiadczalnym i sam nam opowiesz jak to jest z serwisowanie HP w vobisie (tez tam kupilem;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...