Skocz do zawartości
Bubby

Wd Seagate Czy Samsung,który 200gb Na Sata Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru 3 dyski 200GB na S-ATA

Samsung, Segate i WD Caviar.

Wiem że różnią się takimi drobiazgami jak wydajność, szybkość, trwałość i

głośność pracy.

Zależy mi na głównie na ciszy, ale nie da się ukryć, że szybkość i trwałość

też są ważne. Dlatego nie mogę się zdecydować który wybrać.

Dysk słóżyć ma jako systemowy, na kompie sporo pracuję ze Photoshopem, 3D

Studio MAX no i oczywiście sporo gram.

 

 

Liczę na porady w kwestji wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate'y sa glosne i sie grzeja (moj to normalnie jak traktor jest), WD podobne opinie czytalem, natomiast Samsungi sa wsrod forumowiczow lubiane i chwalone.

 

Dla pewnosci jednak radze zajrzec do forum o dyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA CHOLERE NIE POLECAM SEAGATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

SPRZEDALEM GO STATNKO NA ALLEGRO I MYSLALEM ZE HITACHI JEST CICHY, ROWNIEZ ZA CHOLERE GO NIE BIERZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WD NIGDY NIE MIALY ZA DOBREJ OPINI, A SASMUNGI SA BARDZO OSTATNIO DZIS CHWALONE, WEZ SAMSUNGA NA SATA II I BEDZIESZ ZADOWOLONY

 

 

 

sorry za wielkie litery ale musialem uchronic tego usera od seagate...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WEZ SAMSUNGA NA SATA II I BEDZIESZ ZADOWOLONY

1464513[/snapback]

O ile wiem (o ile się znam) moje mobo nie obsługuje SATAII. Tylko zwykłe SATA

 

sorry za wielkie litery ale musialem uchronic tego usera od seagate...

1464513[/snapback]

dzięki za troskę.

 

Czyli widzę tu niesamowite rozbicie. Ile ludzi tyle opinii.

Edytowane przez TRH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę tu niesamowite rozbicie. Ile ludzi tyle opinii.

1464669[/snapback]

Jak to? crash_zero napisal praktycznie to samo co ja :P to juz 2 osoby i jenda opinia - seagate i WD odradzamy, samsunga polecamy :]

 

jeno w sprawie hitachi slyszalem ze jednak sa sporo cichsze od seagate'ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? crash_zero napisal praktycznie to samo co ja :P to juz 2 osoby i jenda opinia -

1464987[/snapback]

Pytałem się już na giełdzie w podziemiach przy GUSie w Wawie i na pl.comp.pecet i prawie zawsze każdy mówił coś zupełni innego.

 

Chyba będę losował który dysk wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się już na giełdzie w podziemiach przy GUSie w Wawie i na pl.comp.pecet i prawie zawsze każdy mówił coś zupełni innego.

1465005[/snapback]

Pod gusem kazdy powie co innego, bo generalnie kazdy poleci to co ma. Jak chcesz popytac ludzi na zywo to przejedz sie w weekend na gielde za stodola. niby niektorzy z wystawcow sa ci sami co pod gusem, ale wydaje mi sie, ze jak tam popytasz to otrzymasz bardziej pewne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mowil ze Hitachi cichsze od Seagate, rzeczywiscie cichsze :) o jakies 20-25%

 

Co do nowych seagate to niestety nie testowalem, a cholernie stracielem do nich zaufanie po tych 7200.7 wiec jesli ja bym bral to tylko tego samsunga co dalem linka wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mowil ze Hitachi cichsze od Seagate, rzeczywiscie cichsze :) o jakies 20-25%

1465380[/snapback]

19db zamiast 25db to juz jednak jest roznica B) ale co mnie dziwi to ze np w komputroniku min glosnosc seagate'a z serii 7 to 25db a hitachi 28db :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia:

WD - cichy i nie grzeje się, używam 160 na SATA i jestem bardzo zadowolony,

SAMSUNG - niewiem jak nowe serie ale wcześniej były problemy z chałasem i temperaturą,

SEAGATE - wszystkiego po trochu plus spora awaryjność,

MAXTOR - wydajne ale niestety kosztem chałasu.

 

Osobiście polecam WD lub MAXTORA, przy czym wagami są cicha i komfortowa praca WD i wydajność tego drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod gusem kazdy powie co innego, bo generalnie kazdy poleci to co ma.

1465101[/snapback]

ej, aż taki "zielony" nie jestem.

Mam dwa zaprzyjaźnione sklepy pod GUSem. W obu były wszystkie modele dysków jakie wymieniłem do kupiania. Różnica w cenie niewielka.

Sptrzedawcy (moji znajomi) sami nie potrafili jednoznacznie doradzić co lepsze, dlatego napisałem tu.

 

Osobiście nastawiam się coraz bardziej w stronę Barracudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dyski SAMSUNGA i WD z małym wskazaniem na te pierwsze.... :)

 

Wcale nie są awaryjne (od połowy zeszłego roku złożyłem kilknaście kompów z tymi dyskami i wszystko gra i nic się nie psuje)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19db zamiast 25db to juz jednak jest roznica  B) ale co mnie dziwi to ze np w komputroniku min glosnosc seagate'a z serii 7 to 25db a hitachi 28db  :blink:

1465493[/snapback]

Tak samo Tagan, jest napisane chyba 28db :lol: a nie ma wiecej niz 12db :D

 

Jesli chodzi o wd, to moj kumpel ma :( 48 podczas pracy i cholernie brzeczy, ma 160GB i 8MB cache, samsugni owszem sa cholernie awaryjne, ale tylko te na ATA. Samsungu SATA [zwlaszcza na silniu NIDEC <- gadac w sklepie ze chcecie na silnliku NIDEC a nie JKV czy jak mu bylo] sa zarypiscie ciche i bardzo malo sie grzeja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej, aż taki "zielony" nie jestem.

Mam dwa zaprzyjaźnione sklepy pod GUSem. W obu były wszystkie modele dysków jakie wymieniłem do kupiania. Różnica w cenie niewielka.

Sptrzedawcy (moji znajomi) sami nie potrafili jednoznacznie doradzić co lepsze, dlatego napisałem tu.

 

Osobiście nastawiam się coraz bardziej w stronę Barracudy.

1465877[/snapback]

nie twierdze, ze jestes zielony, ale wlasnego doswiadczenia wiem, ze pod gusem rozne opinie mozna poznac. a fakt, ze sprzedawcy nie byli w stanie polecic czegos konkretnego mnie dziwi. bo w sumie troche kompow skladaja i raczej rozne dyski wsadzaja. i od razu slychac jak pracuje. a awaryjnosc po liczbie zwrotow powinni byc w stanie okreslic...

 

mnie barracudy zrazily do siebie odkad mam traktor z serii 7. (seria 8 dla mnie troche za droga na razie) bo po doswiadczeniach z 40tka z serii 5 bodajze uwazalem ze "seagate rulz" - chodzi 5 rok cicho i bezawaryjnie.

 

samsunga mam jedna 20tke ale bardzo wiekowa i kupiona uzywana wiec sie nie dziwie, ze troche wariuje. ale przynajmniej jej nie slychac :]

 

sam przymiezam sie do zakupu 160tki i mysle ze wezme samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...