Skocz do zawartości
Bazyl123

Arctic Cooling Nv Silencer 5 Rev. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zamontować NV Silencer 5 Rev.2 na Asusa 6800LE. Jaka jest różnica między NV5 rev. 2 a rev.1 i jakie macie opinie na temat NV Silencer 5.

1464360[/snapback]

he he :) .. mialem ten sam dylemat (ASUS 68000LE).. i wybralem arctic cooling vga silencer 5rev2

i ... zamontowalem .. po udanej akcji podpialem karte do portu agp ... i zaczely sie schody bo zasilanie do weentyla trza polaczyc z wtyczka 12v wychodzaca z zasilacza dokladniej czerwony-czerwony-czarny-czarny .. i juz :) ..szczesliwy chce podczepiac zasilanie do grafiki a tu ...ZONK .. wentylator zaslania gniazdo zasilania karty graficznej :mur: ... tu sie zdenerwowalem .. ale probowalem na wlasna lape zainstalowac zasilanie :-| he he cala praca zajela mi 10 minut :) he he ale co z tego ..bo na wzor podpiecia zasilania wzialem gniazdo .. a nie wtyczke odchodzaca od zadilacza ..i :angry: :sad: i cos sie posulo bo odwrotnie przypialem zasilanie .... teraz grafa jest na ...serwisie(pogrzebie)..chyba kumpel nic nie wskóra ... byla to fajna grafa bo miala odblokowane potoki i ladnie chodzila ..ale... do wczoraj ..tera to ju ....jest dead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum żę w NV 5 rev.2 są gumeczki w miejscu styku z pamięciami.

1464409[/snapback]

dokladnie ..jest 8 gumeczek --hm ciekaw jestem jak przewodza cieplo .. bo juz po modernizacji karty nie odpalilem ... nawet nie wiem jak sie kreci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wersje roznia sie dwoma rzeczami:

 

-- rev 2 ma podkładki termoprzewodzące na pamięciach - zamiast dolutowanych blaszek jak w rev 1

 

-- rev 2 ma inaczej rozwiązany system montazu - docisk zamiast czterema gumkami na srubach, regulowany jest stalowym "krzyzykiem" (taką podkładką z blachy )pod którą znajduje sie giuma izolująca blachę od PCB

 

A tak w ogóle to mam silencera 5 rev1 do sprzedania - chyba bede sie przesiadał na wode :/ kontakt qba@angela.pl Cena u nas na sklepie - 89 zł, ja sprzedam za 70 zł - używany miesiąc

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Rev. 1 jest miedź :) pod pamięci. Podobno lepiej chłodzi karte. Sam zamowiłem NV Silencer ale Rev. 1 , a krzyżak mam na karcie graficznej gainwarda i właśnie zamierzam go przykręcić razem z silencerem.

 

 

ps. Co do wentylatora , to wydaje mi się że podłącza się go do karty graficznej (3 pin, pod oryginalnym chłodzeniem) i powinno być OK !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyla mozna podpiac pod grafe (w asusie wystarczy dorobic taką tą tyciuśką wtyczke :D), pod molexa 3 pin na płycie, albo np. pod jakis regulator - pełna dowolność :D

1464470[/snapback]

Ja mam gainwarda, i mam pod chłodzeniem standardowym tą wtyczke 3 pin.

 

Mam takie pytanie, czy nakładać dużo pasty AC Silver 5 na GPU oraz Pamięci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gpu nakładasz kropelke wielkosci ziarnka ryżu - i rowno rozprowadzasz (kolo 0,4 mm grubosci) a na pamieci troche wiecej - powiedzmy pół ziarnka grochu :D zobaczysz ze dobrze nałożyłeś - pasta łądnie wypłynie bokami (na pamieciach ma sie rozumiec)

 

AHA - tylko na pamiatkach nie rozprowadzasz - tylko zostawiasz kroplę na srodku pamieci - sama sie rozlezie

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego na pamięciach się nie rozprowadza pasty? Ja rozprowadziłem i jakoś po zdjęciu równiutko była odbita na tych blaszkach miedzianych,..

Używam Silencera 5 rev. 1, właściwie z powodu niedopatrzenia wziołem rev 1 a nie 2 ale jestem bardzo zadowolony, te wypustki miedzine lepiej przewodzą ciepło niż taśma,.. poza tym z tyłu zamontowałem tylną blazkę od winfasta (karta ro winfast 6800GT).

Tylko natrafiłem na jeden szkopół,.. mianowicie winfast wpadł na "genialny pomysł" i zrobił sobie wtyczke zasilającą wentylek inną od wszystkich pozostałych, dlatego wtyczka silencera poprostu nie pasuje,.... musiałem rozebrać wtyczkę silencera zaizolować dokładnie te 2 wejścia i ją włożon do gniazda na karcie "na sucho",..

Szkoda, że tak głupio winfast to wymyślił bo gwarka na silencera poszła się ,.. ****** no ale nie można mieć wszystkiego,..

Ja zauważam jedyną przewagę rev. 2 nad jedynką w tym że do 2 dodają MX1 a do 1 jakiegoś sylikonowego shita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jakbym widział swoją karte z tą blachą z tyłu :D, właściwie to zrobiłem tak samo jak ty ale zdemontowałem inny plastik ty na karcie na silencerze, a tak wogóle miałeś problem żeby zszedł ten plastik?

Ja wolałem na karcie nic nie zmieniać, cenniejsza dla mnie jest gwara karty niżeli silencera 1500+/80 chyba proste nie :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych problemow, ten plastik jest poprostu wsuniety na te bolce, nie ma problemu z ponownym zalozeniem :) Oddawalem juz karte na gwarancje po zabawach z silencerem i wymienili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na sprzedaż NV Silencer 5 Rev. 1 z miedzianymi podstawkami pod pamięci. Sprzedam taniutko, za grosze jak ktoś chce to pisać na PW ;)

 

Jest to bardzo fajne chłodzonko, ale dostałem kase od ojca ;) i sobie kupie tego Zalmana miedzianego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na sprzedaż NV Silencer 5 Rev. 1 z miedzianymi podstawkami pod pamięci. Sprzedam taniutko, za grosze jak ktoś chce to pisać na PW ;)

 

Jest to bardzo fajne chłodzonko, ale dostałem kase od ojca ;) i sobie kupie tego Zalmana miedzianego ;)

1466716[/snapback]

A skąd jesteś? (miasto)

I dlaczego sprzedajesz jak dopiero co kupiłeś?

Jakaś felerna?

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...