Skocz do zawartości
Wronek

Zelmer Meteor Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Cała historia zaczęła się po wrocławskich Targach. Po kilku tygodniach spędzonych wśród blaszanych pudeł zwanych powszechnie obudowami postanowiłem zrobić coś innowacyjnego.

Rozpocząłem intensywne poszukiwania - chodziłem po domu/strychu/piwnicy w poszukiwaniu sprzętu do którego można wpakować komputer. Ostatecznie wybór padł na odkurzacz - wspaniały, zielony, przegrzewający się Zelmer Meteor.

Rozbebeszyłem, pociąłem, powierciłem - ogólnie rzecz biorąc dostosowałem do montażu kompa.

 

Problem montażu rozwiązałem następująco:

1. mobo - montaż przy pomocy czterech kołeczków "zatopionych" w poxilinie i trzymających się solidnie ścianek. Przykład:

Dołączona grafika

 

2. dysk - blacha od starego zasilacza wycięta, zgięta i rozwiercona do potrzeb instalacji dysku. Następnie solidnie przyklejona do podłoża. Sam dysk przykręcony za pomocą śrubek samowkrętnych.

Dołączona grafika

 

3. zasilacz - umieszczony z przodu odkurzacza, wciśniety maksymalnie wgłąb. Zablokowałem dwoma blaszkami. Prąd doprowadziłem przez dodatkowy kabelek: do bolców w gniazdku PSU przymocowałem rurkami termokurczliwymi kabelki no i puściłem dwoma otworkami przez zasilacz do przedniej częsci Zelmerka.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

4. włącznik, dioda sygnalizacyjna, podswietlenie:

- w tym samym miejscu co pierwotnie :) wywalilem stary zelmerowski i zainstalowalem nowy (wyskakujacy) przy pomocy poxiliny (widac to z prawej w glebi). Trzyma sie stabilnie - testowalem walac glanem we wlacznik :) Reset - z drugiej strony ;)

- dioda - stara byla spalona wiec wstawilem nowa. "Gniazdko" dla niej zrobilem z...? tak tak - z poxiliny

- podswietlenie - dwie katody umieszczone od spodu. obie maja spiłowane kosteczki na końcach celem zwiększenia prześwitu odkurzacza. Inwerer z lewej u góry.

Dołączona grafika

 

Zabawka z zewnątrz wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Musiałem wywalić jedna "zaślepkę" w tylnej części - nachodziła na gniazdo ISA. Czym wypełniłem - oczywiście Poxilina :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak tak wiem - powierzchnia nie jest równa. Jak w moje łapki w końcu wpadnie szlifierka to coś z tym zrobię :)

 

Włączony Meteor wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Może ten mod to początek trendu "wciskanie kompów do sprzętu AGD"? :)

 

Konfig:

MoBo mATX FIC AE31

CPU Duron 600

HDD Fujitsu 13gb

RAM 32mb

PSU Hiper350

Edytowane przez Wronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo przepraszam ze to powiem ale jak patrze na to, zaczynam mieć myśli ze niektórzy powinni sie lepiej zająć szydełkowaniem niż modingiem...[ciach!]A ODKURZACZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo przepraszam ze to powiem ale jak patrze na to, zaczynam mieć myśli ze niektórzy powinni sie lepiej zająć szydełkowaniem niż modingiem...[ciach!]A ODKURZACZ?

1464618[/snapback]

jakbys pracowal w firmie zajmujacej sie tuningiem komputerow to nie moglbys patrzec na wszelkie mody robione w blaszanych budach :D

teraz dla mnie kazdy taki mod jest typowy :lol: kreca mnie tylko naprawde oryginalne projekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to sie nazywa modding :) jak dla mnie bombaaa tlyko nie widze cd-romu nigdzie :P

1464697[/snapback]

na zwykly nie ma miejsca, laptopowego nie mam.

jak w moje lapki trafi ten drugi typ to go wepcham :D cyrkulacji powietrza nie powinien bardzo zepsuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl fajny, wykonanie nie wybitne.

miejsca uzupelniane nawet papierkiem nie wygladzone, wyglada to jak murzynska chata uklepana rekoma. :? plastik z przodu tez nie wyszlifowany... widac zamalowane uszkodzenia plastiku. tak samo czarny plastik. moim zdaniem buda wymaga dokladnego i starannego przeszlifowania i pomalowania.

 

co do ulozenia wnetrznosci. hdd pod plyta prawie idealnie pod procem....cieple powietrze idealnie podgrzewa ci proca od spodu B)

 

moze sie czepiam ale uwazam ze mod robiony w pospiechu... a pospiech jest nawiekszym wrogiem moddera (zaraz obok braku kasy, kaca i upojenia alkoholowego B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pomysl techniczy do podniesienia cyrkulacji powietrza:

-wiatrak przy uchwycie na rure zeby zasilka miala zimne powierze

-wiatraki przy kratkach wentylacyjnych z tylu np 2x 40x40mm jeden zasysajacy drugi wypychajacy.

 

chetnie zobacze wersje finalana bo mam nadzieje ze to nie koniec B)

keep on moddin'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys pracowal w firmie zajmujacej sie tuningiem komputerow to nie moglbys patrzec na wszelkie mody robione w blaszanych budach :D

teraz dla mnie kazdy taki mod jest typowy :lol: kreca mnie tylko naprawde oryginalne projekty.

1464658[/snapback]

rozumiem mnie też nie kręcą wszelakie zwykłe mody ale odkurzacz to przegięcie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz przypomina mi samochód z neonami w podwoziu. Ogólnie to innowacyjny pomysł, powierzchnie do wygładzenia i poprawienia, czekam na CD-ROM.

 

Mam pomysł może zaczepisz zwykłą rurę od odkurzacza, a w końcówce ssącej wmontujesz cd-rom???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się osobiście nie podoba. Po co takie coś robić. Ale mi może się nie podobać. To nie mój komp. A w sprawie tej rury ssącej to ja bym w nią włożył świecącego wentylatorka. By to nawet fajnie wyglądało.

Edytowane przez Nostradamus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, poprostu rewelacja. To sie nazywa prawdziwy modding, a nie jakis okienko i katodki.

Gratuluje pomysłowości. Kompa w odkurzaczu jeszcze nie widziałem, napewno mozesz być dumny ze posiadasz kompa jedynego na świecie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...