Skocz do zawartości
Sheep

PLUSY I MINUSY WC Z CPC...

Czy uwazasz ze woter coller z WWW.CPC.PL to dobry zakup?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Czy uwazasz ze woter coller z WWW.CPC.PL to dobry zakup?

    • TAK
      21
    • NIE
      29


Rekomendowane odpowiedzi

Na forum widzialem bardzo duzo opinii o WC z CPC.

Był jeden temat o tym jaki jest zajebisty a teraz na jakims topicy wyklinaja na niego , na jego blok. Dlatego wystawiam ankieta za lub przeciw WC z CPC. Wystawiam ta ankiete poniewaz sam chce sobie cos takiego kupic i chce znac plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie tyle badziewie, juz nie przesadzajmy, choc przyznam, zachecajaco to to nie wyglada. Takze nie bardzo widzi mi sie pomysl trzymania 8metrow wezy kolo kompa.

 

Wiele osob sie pewnie ze mna zgodzi, jesli powiem, ze chlodzenie wodne to sztuka dla sztuki. Ja np. swoje pierwsze zlozylem za jakies 300PLN i byl to syf totalny, ale wtedy jeszcze wlasciwie nic nie bylo, a jedyna firma sprzedajaca kiepskie zreszta bloki byl 4max. Na obecne chlodzenie poszlo juz z 1000PLN i jeszcze nie jest kompletne... Powiem tak, nalezy kierowac sie jedna zasada "Jak juz cos robic, to robic to porzadnie", w tej zabawie oszczednosci sa raczej niewskazane (do pewnego stopnia oczywiscie). Kupowanie tego zestawu jest nonsensem gdyz znaczna wiekszosc ludzi, ktorzy zwroca sie w strone WC juz z tej sciezki nie zejdzie, a potem beda tylko zalowali, ze tych 100zl nie przeznaczyli na jakis lepszy blok, chocby mate-owski. Bo ta parodia z groznie brzmiacymi dyszami venturiego (czyli po prostu zgniecionymi kawalkami rurki miedzianej) i innymi smiesznymi gadzetami, np szumnie nazywanymi turbulizatorami raczej nie nalezy do "udanych" konstrukcji, ale coz, za ta cene niewiele wiecej sie mozna od reki spodziewac.

 

Moje 3 grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie tyle badziewie, juz nie przesadzajmy, choc przyznam, zachecajaco to to nie wyglada. Takze nie bardzo widzi mi sie pomysl trzymania 8metrow wezy kolo kompa. 

 

Wiele osob sie pewnie ze mna zgodzi, jesli powiem, ze chlodzenie wodne to sztuka dla sztuki. Ja np. swoje pierwsze zlozylem za jakies 300PLN i byl to syf totalny, ale wtedy jeszcze wlasciwie nic nie bylo, a jedyna firma sprzedajaca kiepskie zreszta bloki byl 4max. Na obecne chlodzenie poszlo juz z 1000PLN i jeszcze nie jest kompletne... Powiem tak, nalezy kierowac sie jedna zasada "Jak juz cos robic, to robic to porzadnie", w tej zabawie oszczednosci sa raczej niewskazane (do pewnego stopnia oczywiscie). Kupowanie tego zestawu jest nonsensem gdyz znaczna wiekszosc ludzi, ktorzy zwroca sie w strone WC juz z tej sciezki nie zejdzie, a potem beda tylko zalowali, ze tych 100zl nie przeznaczyli na jakis lepszy blok, chocby mate-owski. Bo ta parodia z groznie brzmiacymi dyszami venturiego (czyli po prostu zgniecionymi kawalkami rurki miedzianej) i innymi smiesznymi gadzetami, np szumnie nazywanymi turbulizatorami raczej nie nalezy do "udanych" konstrukcji, ale coz, za ta cene niewiele wiecej sie mozna od reki spodziewac.

 

Moje 3 grosze

taka jest brutalna prawda , zawsze uwazalem ze lepiej jest poczekac i uzbierac na cos porzadnego niz sie rzucac na byle badziewie byle taniej bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten zestawik CPCowski i jedynym problemem jest odprowadzanie ciepla z ukladu, obowiazkowa jest chlodnica poniewaz te rurki 'konwekcyjne' niewiele daja i zajmuja tylko duzo miejsca...

Szukam wlasnie jakiejs cwanej chlodniczki ;) jak tylko ja dorwe zdam relacje. Zestaw niby nie do podkrecania ale spojrzcie na podpis...

A z tymi b. krytycznymi opiniami to nie jest tak ze troche bierze was zlosc, ze wy tak duzo zaplaciliscie za wc ? :wink: :wink:

A poza tym jezeli ktos nie mial tego w reku i niewidzial jak to dziala to jego opinie sa niewiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje sie do krecenia (sam producent tak twierdzi)

Dobry jako zamiennik AC i nic pozatym. (IMHO)

Popieram jak najbardziej prawda.

Po za tym sam zrobisz taki zestawik za 60 zł

:arrow: Pompka AQUA SZUT 600 l/h za 32 zł w sklepie akwarustycznym

:arrow: pudełko hermetyczne 1,7 l (takie jak na

Silicon Valley za 7,99zł w TESCO (dziury i uszczelnienie klejem epoxydowym

:arrow: klej epoxydowy za 12 zł do uszczelnienia pudełka i uszczelnienia bloku wodnego

:arrow: miedź na blok powiedzmy za 8 zł wyfrezowanie i uszczelnienie bloku nałeży do ciebie

i to może się nadawać już do kręcenia wszystko zależy jak wykonasz blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie tyle badziewie, juz nie przesadzajmy, choc przyznam, zachecajaco to to nie wyglada. Takze nie bardzo widzi mi sie pomysl trzymania 8metrow wezy kolo kompa.  

 

Wiele osob sie pewnie ze mna zgodzi, jesli powiem, ze chlodzenie wodne to sztuka dla sztuki. Ja np. swoje pierwsze zlozylem za jakies 300PLN i byl to syf totalny, ale wtedy jeszcze wlasciwie nic nie bylo, a jedyna firma sprzedajaca kiepskie zreszta bloki byl 4max. Na obecne chlodzenie poszlo juz z 1000PLN i jeszcze nie jest kompletne... Powiem tak, nalezy kierowac sie jedna zasada "Jak juz cos robic, to robic to porzadnie", w tej zabawie oszczednosci sa raczej niewskazane (do pewnego stopnia oczywiscie). Kupowanie tego zestawu jest nonsensem gdyz znaczna wiekszosc ludzi, ktorzy zwroca sie w strone WC juz z tej sciezki nie zejdzie, a potem beda tylko zalowali, ze tych 100zl nie przeznaczyli na jakis lepszy blok, chocby mate-owski. Bo ta parodia z groznie brzmiacymi dyszami venturiego (czyli po prostu zgniecionymi kawalkami rurki miedzianej) i innymi smiesznymi gadzetami, np szumnie nazywanymi turbulizatorami raczej nie nalezy do "udanych" konstrukcji, ale coz, za ta cene niewiele wiecej sie mozna od reki spodziewac.

 

Moje 3 grosze

najprawdziwsza prawda

moje chłodzenie wygląda tak

:arrow: Pomka PoweHead 802 (1500 l/h)

:arrow: Blok wodny na procesor wykonany samodzielnie z kloca miedzi o wymiarach 50x50x25 mm 42 otwory o śtednicy 2,5 mm kanału dolotowy i wylotowy ośrednicy 16 mm

:arrow: nagrzewnica od samochodu miedziana robi u mnie za chłodnicę

na chłodnicy mam wentylator łazuenkowy o średnicy 20 cm puszczony na 100 V kręci się bezgłośnie a swoje robi

:arrow: rurki wszystkie są 15 mm

na chpset i na tą grafę nie robiłem bloków bo nie potrzebuję nie ma tam wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tymi b. krytycznymi opiniami to nie jest tak ze troche bierze was zlosc, ze wy tak duzo zaplaciliscie za wc ?  :wink:  :wink:  

A poza tym jezeli ktos nie mial tego w reku i niewidzial jak to dziala to jego opinie sa niewiarygodne.

Zlosc? Powiem tak, chcesz porownywac malucha z fordem, prosze bardzo, ale ja sie w to nie mieszam. Bo jezeli chodzi o zastosowania inne niz cisza w niepodkreconym, kompie i balagan w pokoju, tudziez cos, o co mozna sie potknac odchodzac od kompa, to ten zestaw sie do niczego innego nie nadaje. Ale wielu ludzi tutaj zalezy na wydajnosci, mozliwosciach rozbudowy i poczuciu, ze zrobili cos sami, a nie wcisneli guzik na myszce, i odebrali przesylke -> dlatego wydaja wieksze pieniadze, bo powiem ci cos jeszcze, za pare miesiecy nie beda pamietali owych "straconych" jak sugerujesz setek zlotych natomiast w pamieci zostanie im czas spedzony na dopieszczaniu swojego ukladu, dopasowywaniu, przerabianiu, lazenia godzinami po sklepach z rurkami szukajac odpowiednich zlaczek... pieniadze sa najmniej wazne, liczy sie efekt i satysfakcja... czy mozesz to powiedziec o cpc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob sie pewnie ze mna zgodzi, jesli powiem, ze chlodzenie wodne to sztuka dla sztuki.

Sztuka dla sztuki - więc masz samo chłodzenie, bez kompa? :)

Ja np. swoje pierwsze zlozylem za jakies 300PLN i byl to syf totalny, ale wtedy jeszcze wlasciwie nic nie bylo, a jedyna firma sprzedajaca kiepskie zreszta bloki byl 4max. Na obecne chlodzenie poszlo juz z 1000PLN i jeszcze nie jest kompletne... Powiem tak, nalezy kierowac sie jedna zasada "Jak juz cos robic, to robic to porzadnie", w tej zabawie oszczednosci sa raczej niewskazane (do pewnego stopnia oczywiscie).

Wg mnie to ten "pewien stopień" już przekroczyłeś o jakieś 600z...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np. malarze maluja w pamieci? nie, nie robia tego... chlodzenie bez elementu chlodzacego jest troche bezsensu nieuwazasz. Chodzi o to, zeby nie zadowalac sie tym co juz sie osiagnelo(zbudowalo), ale udoskonalac to... to prowadzi do choroby 8)

 

Wg mnie to ten "pewien stopień" już przekroczyłeś o jakieś 600z...

Kazdy ma swoj stopien, ja wyznaczylem sobie pewien cel i do niego daze, pieniadze sa rzecza drugorzedna, jesli sa jakies, to je wlasnie na to przeznaczam, potem wyznacze sobie inny cel... i pojde spac pod most:) Mi nie chodzi o zlozenie zwyklego chlodzenie, mialem je jakies 1.5roku temu i wtedy zmiescilem sie w twoim "stopniu"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC z CPC widzi mi się jako półśrodek, a oddawanie ciepła przez przewody jest kpiną z nabywców. Każdy ruch kompa to rozpinanie systemu i zapinanie na nowo. BTW: Jeśli zwobię WC, to postaram się, aby zmieścil się CAŁY w obudowie.

Poza tym nie podoba mi się ten "bardzo turbulentny" przepływ. Mam inne doświadczenia...

Inna sprawa z FC, ale nie będę śmiecił na topiq.

 

Moim zdaniem - CPC WC to dno. Ale, kurna, polski komercyjny PRAWDZIWY WC powinien powstać!

>> (też nic nowego gościu nie napisał - cenzor) :wink:

I to Wy tego dokonacie (jestem jeszcze za świeży, by się identyfikować z awangardą)... :oops:

 

Pozdrovki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A z tymi b. krytycznymi opiniami to nie jest tak ze troche bierze was zlosc, ze wy tak duzo zaplaciliscie za wc ?  :wink:  :wink:  

A poza tym jezeli ktos nie mial tego w reku i niewidzial jak to dziala to jego opinie sa niewiarygodne.

Zlosc? Powiem tak, chcesz porownywac malucha z fordem, prosze bardzo, ale ja sie w to nie mieszam. Bo jezeli chodzi o zastosowania inne niz cisza w niepodkreconym, kompie i balagan w pokoju, tudziez cos, o co mozna sie potknac odchodzac od kompa, to ten zestaw sie do niczego innego nie nadaje. Ale wielu ludzi tutaj zalezy na wydajnosci, mozliwosciach rozbudowy i poczuciu, ze zrobili cos sami, a nie wcisneli guzik na myszce, i odebrali przesylke -> dlatego wydaja wieksze pieniadze, bo powiem ci cos jeszcze, za pare miesiecy nie beda pamietali owych "straconych" jak sugerujesz setek zlotych natomiast w pamieci zostanie im czas spedzony na dopieszczaniu swojego ukladu, dopasowywaniu, przerabianiu, lazenia godzinami po sklepach z rurkami szukajac odpowiednich zlaczek... pieniadze sa najmniej wazne, liczy sie efekt i satysfakcja... czy mozesz to powiedziec o cpc?

Popieram tego pana ma on rację

Po za tym ten zestaw z cpc jest naprawdę taki sobie

rury walające się po podłodze

bloczek mało wydajny

puszka po śledziach a w niej pompeczka brr

moje pierwsze wc w całości mieściło się w obudowie midi tower codegen 6013 i kosztowało mnie niecałą stówkę (cisza i cisza :D :D ) i nie miałem walających się rur po pokoju :?

:arrow: po za tym te rurki się zaginają i blokują przepływ wody :( , a to niezdrowe dla procesora

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak kupisz blok z Silicon Valley za 95 zł pompke za 35 zł 2m. węża za 8 zł i chłodnice na szrocie 30-50zł lub na złomie za 5-15zł woda destylowana za 3zł

za całość zapłacisz trochę więcej ale naprawdę warto też chciałem przyżydzić na maxa ale się nie da i niema sensu.

Wydałem trochę więcej (prawie dwa razy) ale jak płacić to za coś co działa. Gdybym nie był leniwy to bym jeszcze blok sam wykonał i byłoby jeszcze taniej. Poza tym napewno będziesz swój zestaw rozbudowywał a wtedy się okaże, że zestaw z CPC zostanie ci w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A z tymi b. krytycznymi opiniami to nie jest tak ze troche bierze was zlosc, ze wy tak duzo zaplaciliscie za wc ?  :wink:  :wink:  

A poza tym jezeli ktos nie mial tego w reku i niewidzial jak to dziala to jego opinie sa niewiarygodne.

Zlosc? Powiem tak, chcesz porownywac malucha z fordem, prosze bardzo, ale ja sie w to nie mieszam. Bo jezeli chodzi o zastosowania inne niz cisza w niepodkreconym, kompie i balagan w pokoju, tudziez cos, o co mozna sie potknac odchodzac od kompa, to ten zestaw sie do niczego innego nie nadaje. Ale wielu ludzi tutaj zalezy na wydajnosci, mozliwosciach rozbudowy i poczuciu, ze zrobili cos sami, a nie wcisneli guzik na myszce, i odebrali przesylke -> dlatego wydaja wieksze pieniadze, bo powiem ci cos jeszcze, za pare miesiecy nie beda pamietali owych "straconych" jak sugerujesz setek zlotych natomiast w pamieci zostanie im czas spedzony na dopieszczaniu swojego ukladu, dopasowywaniu, przerabianiu, lazenia godzinami po sklepach z rurkami szukajac odpowiednich zlaczek... pieniadze sa najmniej wazne, liczy sie efekt i satysfakcja... czy mozesz to powiedziec o cpc?

Tjaaaaaaa a kto powiedzial ze zestaw z CPC ma stac jak go przyslali i nic przy nim nierobic ???? Mowisz o walajacych sie rurkach...Przeciez normalny podkrecacz odrazu laduje do tego chlodnice, skraca rurki, po prostu modyfikuje TO, pozniej tez ma satysfakce ze kupil cos za nieduze pieniadze a uzyskal o niebo lepsza wydajnosc....Ja niemam kasy zeby kupowac gotowe bloki itd. Miedzi nigdzie nie moge dostac...Jedyne co udalo mi sie zalatwic to blache i z tego juz koncze bloczek...A poza tym to WIELKIE skladnie WC to o ktorym mowisz to jest troche smieszne...wiem ze jest satysfakcja itd. ale opowiedziales o tym jak o zyciowym projekcie...Ja w kazdym razie tego tak nietraktuje bo mam w zyciu wazniejsze cele ;))) Poza tym dla mnie O/C to nadal otrzymywanie dobrych wynikow przy jak najmniejszym koszcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak religia wyszlo ;)

 

Dobrze, rozumiem twoj punkt widzenia, ale w takim razie glupota jest kupowac cos, z czego sie nie bedzie korzystac. Mowie tutaj o wezach, pompce i pojemniku. Jesli juz o oszczegnosci mowa, to nie lepiej zamiast placic dodatkowo 50PLN za bezuzyteczne rzeczy wydac je na np. lepszy blok. Pompka jest slabiutka, tzn ok, jesli chodzi o 1, gora 2 bloki i chlodnice to jeszcze ujdzie, ale dalej co? Kupisz wieksza pompke to pojemnik za maly? po co wydawac 2 razy te sama kase i miec potem rzeczy na polce? Tak samo weze, nie pamietam ile one tam maja ID, ale 6 czy 8? Tez nonsens placic za 8(?)m czegos takiego, bo weze tej srednicy nadaja sie conajwyzej na skakanke. Nie lepiej kupic 1m weza 12mm i zaplacic mniej a miec z tego znacznie wiecej?

 

Z cpc chodzi wlasnie o to, ze ten zestaw ma sens jesli uzyje sie go w postaci w jakiej go przyslano i spokoj. Bo jest to produkt kiepski, dzialajacy ok tylko w oryginalnej konfiguracji. Jesli chcesz np. dolozyc chlodnice -> rurki na smietnik i do sklepu po 12mm, chcesz lepsza pompke? stara na smietnik. Dlatego wlasnie kupowac ok, ale potem nic z tym nie robic, bo za 2x tyle mozna zlozyc duzo lepsze chlodzenie... do bloku juz sie przypieprzac nie bede, ale powiem tylko ze od Roota za te sama kase dostaniesz lepszy!

 

A jeszcze odnosnie drogi zyciowej? Tak szczerze mi powiedz, czy naprawde uwazasz, ze zysk powiedzmy 100MHz na podkreconym Ahlonku jest wart wydawania takiej kasy i bawienia sie w wc? nie jest, to nie o O/C w tym chodzi... no przynajmniej nie mi:) mi chodzi o satysfakcje, gdzies mam czy dzieki temu sie podkreci bardziej czy nie...

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sie napalilem na ten zestawik. Ale wlasciwie Witchhunter ma racje. Zawsze ze wszystkimi rzeczami w kazdej sytuacji jak kupisz coś najtanszego to niezaoszczedzisz na tym tylko stracisz.

I masz racje co do tego ze lepiej wydac 2 x tyle niz potam zalowac tej setki lub calego zwalonego kompa przez wc z cpc.

Mam tylko jedno pytanko. Jeżeli kupie kawalek miedzi to zrobi mi blok wodny taki gosiu co czesci metalowe wytwarza na skale duza skale??? Bo tak sie sklada ze niedaleko mnie mieszka gosciu ktory robi rozne czesci z metalu. Ciekawe ile by mnie kosztowalo zrobienie takiego bloku. Ile was kosztowalo?

Aha a ma ktoś jakiś fajny projekt bloku wodnego ( jakis slimaczek czy cos ) , tylko cos wydajnego i sprawdzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A z tymi b. krytycznymi opiniami to nie jest tak ze troche bierze was zlosc, ze wy tak duzo zaplaciliscie za wc ?  :wink:  :wink:  

A poza tym jezeli ktos nie mial tego w reku i niewidzial jak to dziala to jego opinie sa niewiarygodne.

Zlosc? Powiem tak, chcesz porownywac malucha z fordem, prosze bardzo, ale ja sie w to nie mieszam. Bo jezeli chodzi o zastosowania inne niz cisza w niepodkreconym, kompie i balagan w pokoju, tudziez cos, o co mozna sie potknac odchodzac od kompa, to ten zestaw sie do niczego innego nie nadaje. Ale wielu ludzi tutaj zalezy na wydajnosci, mozliwosciach rozbudowy i poczuciu, ze zrobili cos sami, a nie wcisneli guzik na myszce, i odebrali przesylke -> dlatego wydaja wieksze pieniadze, bo powiem ci cos jeszcze, za pare miesiecy nie beda pamietali owych "straconych" jak sugerujesz setek zlotych natomiast w pamieci zostanie im czas spedzony na dopieszczaniu swojego ukladu, dopasowywaniu, przerabianiu, lazenia godzinami po sklepach z rurkami szukajac odpowiednich zlaczek... pieniadze sa najmniej wazne, liczy sie efekt i satysfakcja... czy mozesz to powiedziec o cpc?

Chociaz raz moge zgodzic sie z Witchhunter'em w calej rozciaglosci

W swoich postach w tym topicu zawarl (IMHO) kwintesencje roienia pozadnego WC :)

Jestem pod wrazeniem (pozytywnym) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wchodzilem juz tu kiedys... fajne te bloki ale troche za drogie jak na moja kieszen:(

Ciekawi mnie ile mogą wxiąść ludzie za zrobienie bloku ( w jakiejs firmie specjalizujacej sie wyrobem czesci metaowych ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...