Skocz do zawartości
Sheep

PLUSY I MINUSY WC Z CPC...

Czy uwazasz ze woter coller z WWW.CPC.PL to dobry zakup?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Czy uwazasz ze woter coller z WWW.CPC.PL to dobry zakup?

    • TAK
      21
    • NIE
      29


Rekomendowane odpowiedzi

 

A z tymi b. krytycznymi opiniami to nie jest tak ze troche bierze was zlosc, ze wy tak duzo zaplaciliscie za wc ?  :wink:  :wink:  

A poza tym jezeli ktos nie mial tego w reku i niewidzial jak to dziala to jego opinie sa niewiarygodne.

Zlosc? Powiem tak, chcesz porownywac malucha z fordem, prosze bardzo, ale ja sie w to nie mieszam. Bo jezeli chodzi o zastosowania inne niz cisza w niepodkreconym, kompie i balagan w pokoju, tudziez cos, o co mozna sie potknac odchodzac od kompa, to ten zestaw sie do niczego innego nie nadaje. Ale wielu ludzi tutaj zalezy na wydajnosci, mozliwosciach rozbudowy i poczuciu, ze zrobili cos sami, a nie wcisneli guzik na myszce, i odebrali przesylke -> dlatego wydaja wieksze pieniadze, bo powiem ci cos jeszcze, za pare miesiecy nie beda pamietali owych "straconych" jak sugerujesz setek zlotych natomiast w pamieci zostanie im czas spedzony na dopieszczaniu swojego ukladu, dopasowywaniu, przerabianiu, lazenia godzinami po sklepach z rurkami szukajac odpowiednich zlaczek... pieniadze sa najmniej wazne, liczy sie efekt i satysfakcja... czy mozesz to powiedziec o cpc?

Chociaz raz moge zgodzic sie z Witchhunter'em w calej rozciaglosci

W swoich postach w tym topicu zawarl (IMHO) kwintesencje roienia pozadnego WC :)

Jestem pod wrazeniem (pozytywnym) :P

cos niesamowitego reed:)

 

Bloki Roota sa tansza alternatywa mateowych, i jesli chodzi o bloki na wszystko poza procesorem to sa alternatywa calkiem niezla, jak na te pieniadze. Na bloku na procesor nie ma co oszczedzac, wiec lepiej dozbieraj i kup od mate-a, albo zrob samemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jestesmy przy blokach obu "producentach" to czemu Mate sa lepsze skoro Roota maja lepsza odprowadzalnasc cieplna - wedlu danych podawanych przez nich samych (wybczcie takie pytanie ale nie znam sie za bardzo na blokach :oops: ) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jestesmy przy blokach obu "producentach" to czemu Mate sa lepsze skoro Roota maja lepsza odprowadzalnasc cieplna - wedlu danych podawanych przez nich samych (wybczcie takie pytanie ale nie znam sie za bardzo na blokach :oops: ) :?:

Chodzi ci moze o powierzchnie odprowadzania ciepla? No wiec powierzchnia to nie wszystko, na dobry blok sklada sie tak wiele czynnikow, ze nie sposob ich wszystkich wymienic. To juz prawie nauka... o blokach na procesor roota niestety powiedziec niewiele mozna, z uwagi na to, ze nie udostepnia on ich schematow wewnetrznych i niewiadomo jak to wyglada w srodku... ma ktos moze jakis schemat wnetrza jego bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...jestem noobem w sprawie WC i czy ktoś mi może podać www to stronek z tymi blokami made by Mate i Root i ogólnie wytłumaczyć co to za firmy bo w życiu o tym nie słyszałem

ja tez bym o ten link bardzo prosil tylko szybko jezeli można :) ( TPSA THE BEST :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jedno zestaw sluzy tylko do kompletnego wyciszenia kompa bez mozliwosci podkrecania (za mala wydajnosc bloku i brak chlodnicy) bo sam na poczatku go mialem potem go sprzedalem, natomiast jezeli chesz podkrecac procka to musisz zainwestowac w bardziej wydajne zestawy.

Pozdrawiam Robert :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jedno zestaw sluzy tylko do kompletnego wyciszenia kompa bez mozliwosci podkrecania (za mala wydajnosc bloku i brak chlodnicy) bo sam na poczatku go mialem potem go sprzedalem, natomiast jezeli chesz podkrecac procka to musisz zainwestowac w bardziej wydajne zestawy.

Pozdrawiam Robert :wink:

No tak ale jeżeli ktoś nie chce podkręcać proca a nie zna się na robieniu WC i chce mieć cisze i spokój to taka alternatywa z CPC jest moim zdaniem super 8). Pozatym od czegoś trzeba zacząć. Wszyscy mówią tak jakby dostając pierwszy raz kompa w ręce potrafili wszystko przy nim zrobić począwszy od uruchomienia skończywszy na programowaniu, jeżeli tak to sorki bardzo ale nawet geniusze się uczą :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z CPC jest wart swojej ceny ( co do swoich możliwości ) i tyle ... Jeśli nie podkręcasz , jesteś "zwykłym userem ;]" który bardziej będzie sobie liczył ergonomię zestawu ; walające sie po pokoju 4 metry rurki i ten "pojemnik na żarcie dla psa" .. brak zabezpieczeń przed ewentualnym ... tfu ( no i ta zapinka ) raczej nie wróźą powodzenia.Do kręcenia ten szyt sie nie nadaje. Jeśli ktoś chce kupić to ustrojstwo powinien sie poważnie zastanowić .Ponoć pierwszy zestaw WC to "bilet w jedną stronę" ;] . Uzbieram więc troche wiecej kasy i zainwestuje w bloczek Mate'a.

 

Mam pytanie , czy mobo Asus A7V333 jest dobry do kręcenia proca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodnica wedlug mojego skromnego zdania kiczowa i amatorska, ta druga wieksza to juz mozna nazwac chlodnica, bloki szkoda ze aluminium :(, a tak z ciekawosci ciekawe jak on je robi, to znaczy zamyka ze sa szczelne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czego sie czepiacie tego podkrecania na tym zestawie.

Dzisiaj sie wkurzylem i podkrecilem mojego proca do 1725Mhz, ktory chodzi na 1.85V czyli dosc duzo od standardowego, a temp w windzie po dlugim testowaniu wynosila srednio 41C , a max obciazenie programem CPUMath Mark po 30 cyklach nie przekroczyla 48C czyli jak na moj gust dosc dobrze.

Dodam ze temp w pokoju wynosila 22C i ze nie mam chlodnicy, a reszte mozecie poczytac w topicu, ktorego niedawno zalozylem.

Pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem doskonala recenzje zestawu z CPC:

 

Czytajac ten post, doszedlem do wniosku ze ten zestaw jest naprawde zajebisty.  

Wymieniasz tylko : weze, pompke, pojemniek, dokladasz chlodnice, na koniec wymiana bloku ( bo cienki) i juz masz super zestaw  

Tylko po jkiego penisa, kupowales ten zestaw ??????????????  

Nie lepiej od razu bylo poskaldac co innego ?????????  

Nic dodac nic ujac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...