Skocz do zawartości
damian1115

Sempron 2600+

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc! Mam procesor sempron 2600+ s754, epox 8KDA7I NF3, 256mb ddr pc400, gf fx 5200 128mb 128bit. Powiedzcie o ile można podkręcić ten procesor i jak to zrobić. Gdy miałem starego kompa to miałem celerona 433 i udało mi sie go podkręcić w biosie do 541 ale teraz mam zablokowane opcje do overlockingu. Proszę was o pomoc!!Pilne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron ma zablokowany mnoznik , a po jego zdjeciu traci sie gwarancje ... pomysl czy warto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podkręcalnoś procka, to każdy kręci sie inaczej i ciężko cokolwiek powiedzieć, natomiast co do tego jak to zrobić polecam zapoznać się m.in. z poniżymi linkami:

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Efektywne podkręcanie

P.S.To coś wbrew pozorom nie gryzie i lepiej najpierw poszukać i poczytać samemu.

To tak na przyszłość może,Ci się przydać. :lol:

Edytowane przez Mil4n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień fsb z poziomu biosu na 200mhz (powinien tyle osiągnąć) i próbuj pod windozą testy stabilności (SuperPI, Prime) jeśli przejdzie bez problemu to ciągnij dalej... jeśli nie no to zmniejszaj aż do skutku....

a jeśli w biosie nie da się zmienić fsb to jakimś programikiem spod windowsa próbuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dopisz w temacie sempron 2600+ s.754 bo kolejne sierotki tu wleżą i bez czytania zaczną dobre rady dawać ..tylko nie do tego proca...

A sempy na s.754 są mooocno spokrewnione z a64 więć musisz postepować jak z takim athlonem a nie z prockiem z socket A . a mnieznika nie zmienisz nawet w dół jak w a64 ale w kręćeniu to raczej nie przeszkadza. No chyba że masz cienką płyte co na wysokie htt nie pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dopisz w temacie sempron 2600+ s.754 bo kolejne sierotki tu wleżą i bez czytania zaczną dobre rady dawać ..tylko nie do tego proca...

A sempy na s.754 są mooocno spokrewnione z a64 więć musisz postepować jak z takim athlonem a nie z prockiem z socket A . a mnieznika nie zmienisz nawet w dół jak w a64 ale w kręćeniu to raczej nie przeszkadza. No chyba że masz cienką płyte co na wysokie htt nie pozwala

1465482[/snapback]

czyli sempa 2600 s754 mozna bez problemu podkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja byly z tym sA - hehe ,juz chcialem pytac jak odblokowac sempa s754 olowkiem :D

 

a moze tak ktos zdjaby czapke z tego Sempa i sprawdzil czy tam przypadkiem jakis mostkow nie wyprowadzili :mrgreen:

 

co do tematu to podnos sobie fsb pokolei - tylko radze obnizyc taktowanie pamieci na ddr333 ,bo moze sie okazac ze pamieci wysiada wpierwszej kolejnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaja byly z tym sA - hehe ,juz chcialem pytac jak odblokowac sempa s754 olowkiem :D

 

a moze tak ktos zdjaby czapke z tego Sempa i sprawdzil czy tam przypadkiem jakis mostkow nie wyprowadzili :mrgreen:

 

co do tematu to podnos sobie fsb pokolei - tylko radze obnizyc taktowanie pamieci na ddr333 ,bo moze sie okazac ze pamieci wysiada wpierwszej kolejnosci

1465625[/snapback]

 

oka dzięki to procek z głowy teraz płyta główna (musze jakas wybrać do 330zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

właśnie kupiłem Sempa 2600+ BOX za niecałe 200zł :lol:

myślę, ze sie opłacało- nawet jesli będzie się kręcił tylko na 2200-2400MHz :D

pozdro

 

polecam MSI K8N Neo

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem Sempa 2600+ BOX za niecałe 200zł :lol:

myślę, ze sie opłacało- nawet jesli będzie się kręcił tylko na 2200-2400MHz  :D

pozdro

 

polecam MSI K8N Neo

1465663[/snapback]

To daj mi namiary gdzie mozna dopasc w takiej cenie te procki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem Sempa 2600+ BOX za niecałe 200zł :lol:

myślę, ze sie opłacało- nawet jesli będzie się kręcił tylko na 2200-2400MHz  :D

pozdro

 

polecam MSI K8N Neo

1465663[/snapback]

 

a taka płytka będzie dobra ?? MSI K8N PLATINIUM NFORCE3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majkel84

co ty tak chwalisz MSI K8N Neo ??

ja raczej mam nieprzyjemne odczucia po MSI K8N Neo2 - chodzila kiepawo ,a teraz wyladowala w serwisie

zabilo ja 4x256mb ram uruchomione na 166MHz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc! Mam procesor sempron 2600+ s754, epox 8KDA7I NF3, 256mb ddr pc400, gf fx 5200 128mb 128bit. Powiedzcie o ile można podkręcić ten procesor i jak to zrobić. Gdy miałem starego kompa to miałem celerona 433 i udało mi sie go podkręcić w biosie do 541 ale teraz mam zablokowane opcje do overlockingu. Proszę was o pomoc!!Pilne!!

1464673[/snapback]

Witam ja mam sprzęt trochę podobny i to co moge ci powiedzieć że procek bardzo dobrze się podkręca. Z tego co mnie pamięć nie myli to w biosie EPOXA możesz ustawić pamięci na 100,133,166,albo na 200. Więc jeśli procek chodzi na 200 to pamięci na auto też na 200. Ja mam pamięci 533 więc jak dałem procesorowi FSB zamiast 200 -> 266 to kompek poszedł bez problemu. Ale przy twoich pc400 wystarczy że zmienisz w biosie pamiątki z 200 na 133 i bedzie chodzić bo tak naprawdę pujdą na 200mhz. Ja mam proca puszczonego na 325mhz a pamięci ida na 133 (czyli na ok 220). Trochę to zagmatfane ale mój procek z mnożnikiem 9 chodzi na 2,6Ghz i to nie koniec. A temperatura w idle 40 w maxie 56 stopni.

 

Powoli spokojnie i z głową a dojdziesz do końca możliwości twojego proca.

Edytowane przez radior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

majkel84

co ty tak chwalisz MSI K8N Neo ??

ja raczej mam nieprzyjemne odczucia po MSI K8N Neo2  - chodzila kiepawo ,a teraz wyladowala w serwisie

zabilo ja 4x256mb ram uruchomione na 166MHz :]

1465779[/snapback]

Same przyjemne odczucia mam z MSI, a o K8N słyszałem tylko dobre opinie- żadnych złych, ponadto kręci się prawie jak DFI i ma równie wiele funkcji kosztując przy tym znacznie mniej (ogólnie DFI mnie trochę rozczarowało)

 

To daj mi namiary gdzie mozna dopasc w takiej cenie te procki :D

1465714[/snapback]

niedługo będę go sprzedawał- tylko najpierw sprawdzę jak się @ i odpowiednio podniosę cenę :-P

zainteresowani na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same przyjemne odczucia mam z MSI, a o K8N słyszałem tylko dobre opinie- żadnych złych, ponadto kręci się prawie jak DFI i ma równie wiele funkcji kosztując przy tym znacznie mniej (ogólnie DFI mnie trochę rozczarowało)

to poczytaj moje opinie o K8N Neo2

nie sadze by Neo1 mialo wiecej funkcji niz Neo2 ,a jednak Neo2 ma funkcje raczej blokujace O/C :P - takie moje odczucie

fakt ze cena Neo1 jest przystepna ,bo Neo2 to juz duzo za duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytaj moje opinie o K8N Neo2

nie sadze by Neo1 mialo wiecej funkcji niz Neo2 ,a jednak Neo2 ma funkcje raczej blokujace O/C :P - takie moje odczucie

fakt ze cena Neo1 jest przystepna ,bo Neo2 to juz duzo za duza

1467330[/snapback]

A jaki jest sens porównywać płyte 754 z 939?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens porównywać płyte 754 z 939?

1467929[/snapback]

ten sam chipset ,ten sam producent ,ten sam kolor :P

i myslisz ze jak na Neo2 vmem jest do 2.85v ,to na Neo1 bedzie nagle 3.5v B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam chipset ,ten sam producent ,ten sam kolor :P

i myslisz ze jak na Neo2 vmem jest do 2.85v ,to na Neo1 bedzie nagle 3.5v  B)

1468046[/snapback]

No to faktycznie płyty niczym niemal się nie różnią. Na Neo2 dorzucili tylko 1 faze do zasilania procka i drugą serie ścieżek dla drugiego kanału, no i banał w postaci gniazda procesora 939 zamiast 754.

 

A powiedz, ile to płyt głównych oferuje Vdimm powyżej 2.85-2.9V? Ostanie DFI (nF2 Infinity, nF2 LP, nF3 LP. nF4) Abit AN7. Więcej nie pamiętam, za wszystkie które pominąłem serdecznie żałuje.

 

I czemu to Neo ma oferować coś więcej, jak to ona była pierwsza zrobiona.

 

Jak daleko trzeba szukać przykładów na spapranie kontynuacji super płyt głównych:

- Abit: jedna z popularniejszych na sA NF7 (coś w tym musi być że tyle użytkowniów zaufało tej konstrukcji), później dorobili jakiegoś paścia NF7-S2, szarpneli się na płyty pod K8, KV8 Pro - podobno dobra, a już na pewno lepsza niż NF8 (podobno ostani bios coś poprawił)

- Asus: socket A jedne z lepszych płyt głównych (stabilne, bezproblemowe, świetne wykonanie i inne bzdety tego typu), Asusy socket 754 to jedne z większych "kup" jakie na rynku są.

 

I powiedz na jakiej to jeszcze podstawie chcesz porównywać Neo do Neo2?

 

Tak samo jak ludzie są zadowoleni (w wiekszości) z Abita NF7 (tak sporo problemów sprawia, a to a tamto), tak samo jakoś niewiele jest opinii złych na temat MSI Neo.

 

Nie, nie mam MSI Neo. Miałem DFI NF3. Ale wybierałem z tych dwóch to i się naczytałem.

 

A lepszej niż Neo2 pod 939 i z AGP to chyba nie ma na rynku? Moge się mylić.

 

I jakaż to wada jest tego, że ten Vdimm taki niski. Jakie procent użytkowników zajmuje sie OC? 1-2% (czyt. użytkownicy forów tupu Tweak, XS itd. itp.). Ile z tych OCerów jara się na wysoki Vdimm? 25% może? Ja też się do nich zaliczam.

W sumie to nawet dziwne jest, że tacy producenci płyt głównych tyle opcji daję w biosie (napięcie dla procesora, pamięci, zmiany częstotliwości), wszak nieutoryzowane zwiększanie prędkości pracy podzespołów jak procesor czy karty graficzne, pamięci nie tylko nie jest "nie zalecane", ale raczej zabronione. Może producenci procesorów powinni się obrazić na producentów płyt głównych.

 

Ale się zakręciłem. Wpadne zaraz w jakiś egzystencjalny nastrój i zaczne jeszcze większe herezje wypisywać. Każdy ma swoje prawdy najprawdziwsze, ale niektórzy za bardzo chcą swoje innym narzucić.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no qrde

dalem tylko przyklad z tym vdimm

chodzi mi o typoszereg plyt ,wyszly praktycznie rownoczesnie i pewnie biosy nawet identyko wygladaja ,wiec sadze ze sa porownywalne

 

chyba ze zrobili taki przeskok jakosciowy jak AV8 -> AX8 (tylko ze w MSI to raczej w druga strone :lol: )

jakosc w rozumieniu O/C

piszesz ze MSI jest najlepsza na agp s939 i piszesz ze malo ludzi podkreca - zdecyduj sie ,przeciez ta plyta zaslynela z podkrecania ,a nie nizskiej ceny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze MSI jest najlepsza na agp s939 i piszesz ze malo ludzi podkreca - zdecyduj sie ,przeciez ta plyta zaslynela z podkrecania ,a nie nizskiej ceny :P

1468438[/snapback]

Wodzuniu, globalnie, GLO-BA-LNIE.

 

Użytkownicy forów dyskusyjnych, czytelnicy portali takich jak X-Bit Labs czy tago typu historii, to nikły procent użytkowników komputerów. Połowa z nich podkręca, a połowa z tej połowy jest zainteresowana wysokim Vdimm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...