Skocz do zawartości
Vincent de Marco

6800gt Czy X800xl

Rekomendowane odpowiedzi

Działa i to całkiem ładnie. Wczesniej nie dało się oglądać wogóle filmiku Step Into Liquid 1080p na axp 2600+, poprostu gubiło klatki i 100% zuzycie CPU, po zainstalowaniu najnowszysch sterowników i kilku patchy na windows media playera 10 teraz maxymalnie mam obciązenie CPU 60%  i film idzie idealnie płynnie,  tylko jeszcze jest jedna niedoróbka bo dzwięk jest troche nie zsynhronizowany z obrazem,  ale to raczej jest nie problem naprawić więc jestem dobrej myśli.

1489891[/snapback]

jaka karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Twój 4200 jest absolutny debesciak co wielokrotnie udowodniłes  :wink:

1489909[/snapback]

 

nie denerwuj mnie, pytam powaznie :angry:

poza tym karta nie moze tu znaczaco wplywac na plynnosc obrazu :angry:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasrz

a sprawdz "Step into Liquid" i juz nie bedize tak "różowo";)

1489928[/snapback]

 

oki obczaje zaraz i dam zanc jak chodzi

 

UPDATE

 

no liquid daje czadu:)

 

brak synchronizacji Audio/Video dzwiek leci szybciej :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne  gry w której nv zapewnia ciut wyzszy avr. fps to BiA i Riddick

reszta to juz przewaga radeona (nie wspominam o dosc irytujacym spadku fsp na nv do poziomu np 20 tam gdzie radek trzyma 35 -sc chaos theory - testy robione na róznych konstrukcjach ustwien softowych )

1489692[/snapback]

A widzisz... czyli jednak sa te spadki fps na nv - tzn. wlasnie przyciecia o ktorych duzo osob mowi... jak dla mnie to jakis bezsens - mam wydac 1500 zł na karte ktora mi bedzie przycinac hehe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie liquid chodzi perfekcyjnie, pomijajac fakt ze srednie uzycie procka to 70%

 

ale szczerze mowiac, ani troche mi to nie przeszkadza 8)

1490647[/snapback]

 

no ja ma mnieco woleniszego procka:) uzycie cpu mam ok 95% (na pozostalych ok 70%) na liquid :) i dzwiek sie rozjezdza:P ale jak zakupie abita na nF wykrece go jeszce na 2.4 - 2.6GHz :P (~4000+) i tesh bedzie ladnie:)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem tak, na bank na swojej karcie nie obejrze pelnometrazowego filmu, dlaczego? bo do tego czasu jak HDTV wejdzie jako standard, bede miał inna karte - inny komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem czemu miałem troche niezsynchronizowany dzwięk z obrazem podczas filmiku Step Into Liquid 1080p, jak włączyłem statystyki to zamiast 24fps miałem około 20fps troche mnie to zaciekawiło bo przeciez CPU obciązone średnio w 50%, maxymalnie 60% a jednak troche klatek mniej niż powinno być...

Aby zbadać sprawe dokładniej podkręciłem karte z 400/490 na 470/590. Po podkręceniu już nie ma zadnego opoznienia a obraz jest wyświetlany z prędkością 24FPS czyli tak jak ten filmik ma mieć.

Czyli radeon x800xl nie wyrabia przy dekodowaniu Step Into Liquid 1080p na standartowych taktowaniach.

 

EDIT:

 

A teraz tak z nudów robie testy na róznych taktowaniach CPU:

Normalnie pracuje na Athlon XP 12.5 x 166 = 2075MHz, dla sprawdzenia jak działa sprzętowe dekodowanie zmniejszyłem troche, 10 x 166 = 1660Mhz i obciązenie procesora wzrosło, ale nie przekracza 75%, wszystkie filmy działają z pełną ilością klatek zarówno 720p jak i 1080p.

Więc zmniejszyłem taktowanie cpu jeszcze... 8 x 166 = 1333MHz, obciązenie procka wzrosło do 85% wszystkie filmy 720p działają dobrze oprócz niektórych 1080p i Step Into Liquid 1080p który potrafi przyciąć i stracić synchronizacje AV, chociaz nawet na tak słabym cpu wyświetlało się średnio 20FPS.

Po zmniejszeniu procka na 5 x 133 = 665MHz zaden film nie chciał iść z normalną prędkością.

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDTV sie bawie od dosc dawna - dvb na pc. Nagrywany material z kilku kanalow ogladalem wiele razy. Zauwazylem ze duze znaczenie ma player. Zdecydowanie najlepiej chodza filmy w tym http://www.videolan.org/vlc/ Kazdy film dziala idealnie na Athlonie 939 taktowanym 2400MHz i 6660GT. Przy ogladaniu na zywca kanalow hdtv widac ogromna roznice miedzy procesorami starej i nowej generacji. Poprzednio barton z trudem utrzymywal plynnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilka wrecz zrobilem krotki syntetyczny test:

 

3dmark 2003, 1280x1024, 4xAA, Anizox16

 

moj Gainward 6800LE @ 16/6 @ 370/840 - 4402 pkt

Sapphire x800XL 256MB VIVO - 4469 pkt (bez O/C)

 

256MB pomimo AA i wyzszej rozdzialki niewiele dal.

 

Samo krecenie nie bylo zbyt dobre - pamieci po zwiekszeni z 500 na 550 Mhz sypnely artami po chwili.

 

Cena to ok. 1379zl.

 

Wiec x800XL to taki praktycznie 6800GT, ale tanszy. ciekawa karta.

 

JEdnakze dalej najlepszy wyjsciem cena/jakosc to 6800NU/LE @16/6 lub galaxy 6600GT lub (co ciekawe) Galaxy 6600 z dobrej serii - z tego na procku PIV 2.8Ghz wycisnalem ponad 7200 3dmarkow 2003 - wrecz genialnie jak na 6600.

 

to tyle, akurat kilka minut temu zmienialem na chwile na x800XL. Dodac moge ze sterowniki sapphira z plytki instalowaly karte, jednakze karta nie przechodzila w tryb hardware. i instalatorem i recznie itp. Dopiero wrzucenie innych z ati.com pomoglo.

 

Co do rzekomego przicinania obrazu - gram w CS:S 1280x1024 MAX, gdzie plynnosc jest wymagana - zero przycinania. W innych grach podobnie. No moze w lineage2 czuc (poraz pierwszy w zyciu; ) ze karta ma tylko 128MB i czasem po AGP leca texturki do pamieci karty. Poza tym - luz.

 

Nie wiem jak to jest z cieciem w oryginalnych 6800GT, jednakze niebawem bede testowal winfasta 6800GT z pierwszych serii, wiec zobacze.

 

pozdrowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli radeon x800xl nie wyrabia przy dekodowaniu Step Into Liquid 1080p na standartowych taktowaniach.

1492304[/snapback]

@jg5

 

Bez obrazy ale coś masz zwalone. Na moim zrobiłem testy na standardzie, proca też skręciłem i zero gubienia klatek a dzwięk jak najbardziej poprawny. Tak że pokombinuj bo ewidentnie coś ci nie domaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jg5

 

Bez obrazy ale coś masz zwalone. Na moim zrobiłem testy na standardzie, proca też skręciłem i zero gubienia klatek a dzwięk jak najbardziej poprawny. Tak że pokombinuj bo ewidentnie coś ci nie domaga.

1499222[/snapback]

Robiłem troche testów, na róznych komputerach i wychodzi z tego ze sterowniki karty graficznej same oceniają jak dużo obliczeń ma być wykonywanych na GPU i CPU. Jak ktoś ma słabego CPU to większość obliczeń idzie na GPU dlatego podkręcanie rdzenia karty graficznej zwiększa wydajność w step into liquid. Jednak przy stosunkowo mocnych procesorach podkręcanie GPU nic nie daje, bo i tak większość liczy CPU.

Mozliwe ze w nowszych sterownikach poprawią rozdzielanie obliczeń na GPU i CPU bo w przypadku starych athlonów i filmów w 1920 x 1080 nie działa za dobrze, CPU się nudzi a GPU nie nadąża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasrz

a sprawdz "Step into Liquid" i juz nie bedize tak "różowo";)

1489928[/snapback]

 

no i teraz "Step into Liquid" chodzi płynniutko po zmianie KT 400 na nForce 2 Ultra 400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja mam problem - proc P2.4GHz@3.2GHz, 2x512MB OCZ DC, Abit IC7, Neotec V4202 i mam do wyboru: Sapphire X800XL 256MB AGP za 1299zł lub Leadtek 6800GT AGP a 1229zł. Co wybrać??? Głównie do gier, ale filmy też lubię sobie pooglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja mam problem - proc P2.4GHz@3.2GHz, 2x512MB OCZ DC, Abit IC7, Neotec V4202 i mam do wyboru: Sapphire X800XL 256MB AGP za 1299zł lub Leadtek 6800GT AGP a 1229zł. Co wybrać??? Głównie do gier, ale filmy też lubię sobie pooglądać...

1514807[/snapback]

 

a co ma piernik do wiatraka? do filmow to wez sobie geforce 2 mx 400 :) bierz to co wydajniejsze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wydajniejsze po podkręceniu bez zmiany chlodzenia? :)

1514846[/snapback]

powiem tak ja bym bral dobrej firmy GeForce 6800GT ze wzgledu na nowsza technologie i w przyszlosci wiecej bajerow. Leadtek jest jak najbardziej OK, co do wydajnosci to roznie bywa w jednej grze lepsza jest ta karta w innej znowu inna. Poczytaj sobie na na www.hardocp.com i jeszce jakis www i wybierz sam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja Ci wierze ale teraz promocja tego 6800GT i sie po podkręceniu bedzie lepszy od X800XL (chyba) bo można napiecie na rdzeniu zwiekszyc i sie postaram miec przynajmniej wydajnosc 6800Ultra... Powinno pociagnac bo dam jeszcze wentylek z tylu a i tak pozatym Leadtek dał mase miedzi, co dobrze chlodzi karte :D to chyba dobry pomysl zakup tego Leadteka 6800T AGP za 1229zł nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...