Skocz do zawartości
KluH

Gorący Dysk (help)

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno dysk Seagate Barracuda z serii 7200.7 200GB. Nie wiem czy to normalne ale się prze okrutnie grzeje!! Czipset od spodu jest tak gorący że można się oparzyć! Czy to normalne że się tak grzeją te dyski?

Może dobrym pomysłem było by założenie jakiegoś radiatora na to :wink: czekam na jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ktoś powiedział ze nowe baracudy są dobre ... lol

 

ratuje cie tylko potraktownie go wentylem, np zrób przewiew nad i pod dyskiem jedym wentylem - troche zagmatwane ale można sie chyba połapać, ew wyciagnij dysk poza bude i tam go chłodź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ktoś powiedział ze nowe baracudy są dobre ... lol

jesli chodzi o wydajnosc to ja daje 5/5. ta temp jedynie mnie martwi :-|

co do budy to zakupuje nowa wiec bedzie trzeba pomyslec o jakiejs solidnej dmuchawie...

co do radiatora to odpada calkiem? bo mam taki maly ktory by pasowal idealnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe szybkie dyski potrafią się grzać. powieś go w koszyku 5,25 a z przodu w miejsce 2-ch plastikowych zaślepek wsadź wentyl 80mm (zasilanie 7V powinno wystarczyć) temperatura spadnie o ok 8-10*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dojście do starych zasilaczy, to wymontuj sobie z nich radiatory i przykręć z boku. Ja tak zrobiłem z WD 80Gb, który okrutnie się grzał i teraz jest letni :)

1466271[/snapback]

Przykręcać ?? to jak to ma niby ciepło przewodzić ?.. thermopox albo taśma termo + śrubki i bedzie dobrze.

 

Albo na gąbke i wentyla na niego z frontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że dobrym w wyciszaniu i dobrze odprowadza ciepło jest Zalman ZM-2HC2(129 zł. www.4max.pl). Wg. mnie dobrze wicisza dysk oraz dobrze odprowadza temp. dzięki technologii heatpipe. Ma 8 tych rurek które robią za radiator.

Źródło : Komputer Świat EKSPERT 03/2005. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moja 200 seagate chlodze wiatraczkiem 80mm dmuchajacym bezposrednio od gory na nia, wiatraczek chodzi na 1000 obr, dysk ma po 40min zgrywaniu plikow z dysku na dysk 36-37 stopni, w normalnej pracy ma kolo 34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasiłke masz dobra?

Czesto na lini 12V w jakis "markowych" zasilaczach przy obciazeniu jest duzo ponad 12...

Ostatnio u kolegi dysk tak sie grzał ze az patrzył!

Powodem był zasilacz gdzie na 12V było ponad 12.60!

bałem sie go dotknac

Mam idenetyczny dysk i wcale nie jest ciepły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno lepiej jak jest troche zimniej niz ma sie grzac ze sie nie da dotknąć. zakladam radiatorek na czipset od spodu + wentyl z przodu i powinno byc git :D

narazie temp zmniejszam starym wiatrakiem z proca.... dmucha od spodu i jest najglosniejszy w calej budzie :wink:

Edytowane przez KluH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykręcać ?? to jak to ma niby ciepło przewodzić ?.. thermopox albo taśma termo + śrubki i bedzie dobrze.

 

1466442[/snapback]

Oczywiste, ze pomiędzy radiatorem i dyskiem powinna być pasta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest maksymalna temperatura, w której może pracować dysk?

u mnie everest pokazuje temp. dysku 44 st. to więcej niż na procesorze

1471160[/snapback]

Zależy od dysku, ale nie powinno być więcej niż 50*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, po podkreceniu procka dysk sie strasznie grzeje i gdy gram cs:sourca to po 15 minutach mi sie komp zwiesza ;/ Dysk osiaga 45 stopni, a nawet wiecej. W Windowsie ma okolo 40 stopni, to chyba duzo;/ Jaki zastosowac wentylatorek na dysk, zeby temperatura znacznie zmalala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest maksymalna temperatura, w której może pracować dysk?

u mnie everest pokazuje temp. dysku 44 st. to więcej niż na procesorze

sprawdz na stronie producenta, przy konkretnym modelu podana jest max temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (a właściwie mój ojciec) podobny problem: identyko dysk, chłodzony TYM w idle ma powyżej 50*C!

 

I tu pytanie: co lepsze:

-danie nawiawu GlacialTecha 120mm od spodu, czy przeniesienie do zatoki 3.5' + wiatraczek?

 

EDIT

 

wole wersję 120mm, bo te gumy w Revoltecu faktycznie wyciszają :D

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo!

Ja też mam Segate Barcuda 7200 tyle ze 160 GB, i tez mi sie skubaniec grzal.. ale kupilem chlodzenie na allegro za 20 zl i do tego mocowanie aby "wisial" on na 5.25 i teraz mam max 30 stopni a bylo 40 pare.. mozesz sprobowac - u mnie pomoglo lanie. Aha w tym chlodzeniu sa 2 maly, ciche wentyle i niezle daja.. :) Aha i jak masz montowac wiatraczek to niech dmucha na elektronike, nie od gory - bedzie lepiej dzialalo i wydłuży żywotność dysku.. :D

Edytowane przez JimS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...