Skocz do zawartości
axl2000

Czy Taka Zamiana Da Duzy Skok Wydajnosci?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kto powiedzial, ze celeron D jest duzooooo gorszy od pentiuma 4 to sie grubo myli. Widac ze sie nie znacie na sprzecie. Celeron D wyszedl na rynek w oparciu o Peniuma 4, wiec roznice se znikome. I na 100% lepiej oplaca sie kupic tego celerona D http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15587 niz tego Pentiuma 4 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10747. Obydwa procki maja podobne mozliwosci podkrecania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto powiedzial, ze celeron D jest duzooooo gorszy od pentiuma 4 to sie grubo myli. Widac ze sie nie znacie na sprzecie. Celeron D wyszedl na rynek w oparciu o Peniuma 4, wiec roznice se znikome. I na 100% lepiej oplaca sie kupic tego celerona D 1469841[/snapback]

Nie jestem pewien, ale chyba pijesz do mnie.

Nie wiem też czy się zauważyłeś, że chodzi o P4 3,2GHz i Celerona 2,66.

Nie jest tu potrzebna ponadprzeciętna znajomość sprzętu aby odpowiedzieć na pytanie, który z tych procków jest szybszy....... O duuuuuuuużo.

Nawet jeśli jest to Celeron "SUPER-D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne teoretyzowanie... od lat wiadomo ze celeron to proc budzetowy i jakkolwiek by go nie modyfikowali - zawsze bedzie to mocno wykastrowany Pentium. stad dziwia mnie dyskusje o wyzszosci celkaD nad P4 - imo paranoja - tak jak porownywanie semprona z A64... i zaden sfrustrowany posiadacz celka z hipermarketu mnie do nich nie przekona - ot, tyle... a co do wymiany - JAK NAJBARDZIEJ ma ona sens, o ile zalozyciel tematu poniesie rozsadne koszty takiej przesiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne teoretyzowanie... od lat wiadomo ze celeron to proc budzetowy i jakkolwiek by go nie modyfikowali - zawsze bedzie to mocno wykastrowany Pentium. stad dziwia mnie dyskusje o wyzszosci celkaD nad P4 - imo paranoja - tak jak porownywanie semprona z A64...  i zaden sfrustrowany posiadacz celka z hipermarketu mnie do nich nie przekona - ot, tyle... a co do wymiany - JAK NAJBARDZIEJ ma ona sens, o ile zalozyciel tematu poniesie rozsadne koszty takiej przesiadki.

1470060[/snapback]

Wiadomo że CelD jest gorszy niż P4, ale coniektórzy twierdzą że dużo gorszy nie jest. Hm, miałem przez jakiś czas (przejściowo) Celka-D 2.8GHz (nie podkręconego), dałem puźniej P4 2.40A (nie podkreconego) i róźnica była wieeelkaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mowi ze celek jest leprzy od p4 ale napewno nie jest duzo slabszy:) zreszta juz zrobilem testy na fsb200 i czekam na jakies screeny p4 z fsb200 i sobie porownamy :) czy taka strasznie wielka roznica jest ;)

jasne ze jak celka sie nie kreci to na szynie 133 jest sporo slabszy od p4 ktory chodzi na 200fsb to chyba jasne jak slonce:P ale pentium tez kosztuje jak by ktos nie zauwazyl nie 280zl ale z 500zł wiec tu widac roznice;)

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mowi ze celek jest leprzy od p4 ale napewno nie jest duzo slabszy:) zreszta juz zrobilem testy na fsb200 i czekam na jakies screeny p4 z fsb200 i sobie porownamy :) czy taka strasznie wielka roznica jest ;)

jasne ze jak celka sie nie kreci to na szynie 133 jest sporo slabszy od p4 ktory chodzi na 200fsb to chyba jasne jak slonce:P ale pentium tez kosztuje jak by ktos nie zauwazyl nie 280zl ale z 500zł wiec tu widac roznice;)

 

pozdro!

1470171[/snapback]

-> lepszy co nie? :P

-> By się przydało na tym samym chipsecie, zasilaczu... najlepiej mobo i ram z grafiką...yh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.com/cpu/20041221/index.html

 

celafon D 2,8 na 865 dual pc2100 vs p4 prescott 3,2 na 875 z dual pc3200 i obydwa lecą z 6800GT,, różnice bywają spore (vide farcry - ~25%) ale jak się odliczy straty na samej platformie, celafonowi doda 20% po oc (równo jedzie w górę przepustowość pamięci) to wyjdzie nam spodziewany wzrost wydajności ( ojeju zostało mało procent;) ),, jesli do tego w zestawie jest 5900 to wychodzi na to że nie bardzo warto inwestować w taką przesiadkę,, jesli juz - w grafikę, w grach wzrost wydajności będzie dużo większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze Celek D jest lepszy od Pentiuma 4 ale jezeli masz do wydania powiedzmy 500 zlotych to wybral bys celka D ktory ma duzo szybszy zegar czy Pentiuma 4 ktory ma wolniejszy zegar ??

1470353[/snapback]

Pentiuma4 bo robie grafike i ma HT oraz 1MB Cache :)... a jak dołoże 40zł to mam jeszcze FSB200 i synchro z ramami... słowem? miodzio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym mial 500zl to wole kupic celkaD ktory pojdzie na 200fsb i dolozyc reszte do grafiki i bede mial leprzy zestaw do gierek:) a HT nie potrzebuje bo nie gram w doma3 i w tym samym czasie nie pakuje divixem filma wiec po co mi HT :) chyba ze ktos nie wie co daje HT ;)

 

no jak robisz grafike to jasne ze p4 tylko chyba malo ludzi robi grafike a wiecej gra:) a po 2 kupiujesz p4 a wkladasz mobo gigabyte 8ipe1000g ktora jest taniaj odpowiedzia gigabyte pod 478 :/ mialem 8ipe1000 na ktorej moj celek szedl 170fsb max a na 8ipe1000G nie chce isc na 166 a co dopiero mowic o wlaczonym top performance:/ i to na 3 plytach sprawdzalem wiec wiem co mowie:)

 

wiec mysle ze jak ktos chce miec dobry konfig to lepiej kupic abita lub dfi a nie tylko p4 na jakiejs taniej plycie:)

 

zeby nie bylo ze twoja jest badziewna co stabilna jest ale do OC 8ipe1000G sie nie nadaje przynajmniej z mojego doswiadczenia!

 

wiec zalerzy do czego sie chce kompa skladac i za ile kaski a potem mozna dyskutowac ze np p4 jest leprze:) bo drozszy to napewno jest i to sporo!

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podrzuce jeden link z testami ze strony benchmark.pl, bo widze ze zagorzala dysputa wynikla :) http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/Cel...D/strona-1.html ...

tu wszystko ladnie jest pokazane, co i jak z tymi celinami d, nie wiem jak to oceniacie,

ale ja sie na tym wzorowalem :) mam celine podkrecona na 3,5 ghz na plytce dfi na

chipsecie 875p i jest dobrze. celina to proc budzetowy i to rzecz oczywista, za cene

okolo 300 zeta po podkreceniu ma sie zajebista wydajnosc, ktora przewyzsza nie raz

inne procki, co widac w tym tescie :) reszte kasy jak ktos nie lubi wydawac ogromnej

kasy na sprzet ktory sie starzeje w mega szybkim tempie mozna przeznaczyc na cos

innego (grafa itp) pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie oto chodzi ze za male pieniadze celeronD jest tak samo wydajny na fsb200 jak pr na fsb200 ale niektorzy nie moga w to uwierzyc ;) i jasne ze lepiej do grafiki dolozyc niz dokladac do p4. nom ja juz koncze w tym tem bo to temat rzeka:) moj celek na 218 stabilnie lazi i mi to wystarczy za 300zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka chłopacy ale jak chcecie porównywać celeronaD do Pentiuma to wybaczcie ale mnie to zwala z nóg.

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/Cel...D/strona-5.html

Te testy sa z palca wyssane. Uczestniczy tu Nortwood 2.8Ghz niby bardzo bliski do mojego bo róznica to tylko 200Mhz ale wyniki jakie mam w testech są znacznie lepsze.

Na pierwszy ogień to co mnie najbardziej zwaliło CINEBENCH 2003:

Prezentowany tu żekomo Nortwood 2.8Ghz ma 283 punkty :) LOL ja na 3Ghz mam 346 punktów :D różnica dużo ponad 20% :P no nieźle przekłamują na kożyść celerona.

Celeron tu prezentowany przy taktowaniu 3.5Ghz ma 263punkty LOL ja przy tym taktowaniu mam ponad 400 :).

No ale nie opierajmy się na jednym benchmarku bo takie testy o niczym nie świadczą.

3dmarków porównywać nie będę bo grafikę mam całkowicie inną no i ramu mam sporo więc takie porównanie było by całkowicie nie na miejscu.

PCmark 2004 no tu też ciężko porównywać bo liczy się cały komputer. Ale fakt że na 3Ghz mam prawie 1000 punktów więcej niż celeron 3.5Ghz chyba powinien się tu znaleźć :)

 

Mówcie co chcecie, ale jak miałbym wybierać między P4 2.4 a celeronemD 3.06 wybrałbym zdecydowanie pentiuma.

 

Na ogół zmiana grafiki daje więcej w grach niż zmiana procka, ale tak na moje oko to autor topicu nie ma powodów do zmiany grafy bo jest niezła więc zmiana procka chyba bardziej oplaca się a tak wogule to też zalerzy ile musiałby w tą zmianę kaski włorzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie zrozumiałem pytania...

Myślałem, że chodzi o odpowiedź na pytanie czy będzie skok wydajności po zmianie celka 2,66 na P4 3,2. Nie zauważyłem aby autor tematu wspominał cokolwiek o pieniądzach - może chce się zamienić z wujkiem?

Nikt przeciez nie neguje tego że 20*200 jest wydajniejsze od 20*133, ale chyba nie o to tu chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ta rozmowa!

 

 

-> AUTOR PISAŁ ŻE NIE CHCE PODKRĘCAĆ PROCESORA - PRIMO > Celeron-D O D P A D A

 

-> Celeron'a-D podkręcisz i działa tak jak NIE PODKRĘCONY Pentium, Pentiuma moi drodzy też da sie podkręcić, a Celka bardziej niż dużo nie podkręcisz i zostaje w tyle tak czy siak, ale autor pisał że nie będzie podkręcał więc....

 

 

Celeron-D 2.66 +( X )+ Pentium 4 3.2

 

Postawcie sobie znak...

 

Celeron-D -> FSB 133, 256 L2, non-HT

Pentium -> FSB 200, 1MB L2, HT

 

I pewnie ma więcej zalet

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie dysponuje sie cudza kasa... to zostaw, to sprzedaj, zmien grafike... nie wiedziec czemu ktos wyjechal z kwota 500zl na modernizacje kompa autora topicu - krotko mowiac offtop totalny... pytanie proste i odpowiedz tez prosta, ktora kolejny raz powtorze bo widac niektorzy lubia zanadto swoje celki.. TAK, BEDZIE DUZA ROZNICA W WYDAJNOSCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójż raz jeszcze w jago konfig, potem poczytaj testy i odpowiedź brzmi - nie, różnica w grach nie będzie duża,, w ten konfig tę kwotę można lepiej zainwestować

1470965[/snapback]

Ale autor pisze WYMIANA nie ZAKUP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie kopnijcie sie w glowe tu nie chodzi o fsb!!!!!

tu chodzi o cashe L2 to wlasnie jego mala ilosc ma znaczacy wplyw na wydajnosc zwlaszcza w procesorach z architektora netburst!!

 

dlaczego sadzisz ze mobo ci nie pozwala dalej krecic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kwotę?

good question!

skoro pytanie padlo o wymiane proca, nie uwzgledniam reszty konfigu. widocznie autor ma okazyjna mozliwosc nabycia P4 albo bezgotowkowa zamiane... nie padlo pytanie w stylu - mam to i to, kasy tyle i tyle - poradzcie co zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwotę potrzebną na wymianę procka,, no już nie róbcie sobie jaj ;) wiem że autor nie pisał o kasie,,, to chyba rozumie się samo przez się że procek sam z siebie się nie zmaterializuje.

 

EDIT: nie wiem o czym dalej ta dyskusja - są testy,, 6800gt specjalnie nie skorzystał wiec tym bardziej 5900,, mój koment do wyników trochę wyżej,, z nim nikt nie próbuje polemizować

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...