Skocz do zawartości
LukeXE

Test Past Termoprzewodzących

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak:

1. w teście są błędy gramatyczne i ortograficzne (należało przelecieć cały test programem sprawdzającym).

2. nie podałeś jakiego wentylatora użyłeś a to jest ważne !

3. wyróżnienia nazw past kończą się na OCZ Ultra 5+ później są tylko zdjęcia i krótki opis. Bardzo źle to wygląda

4. zdjęcia past też powinno się dać powiększyć i zmniejsz ten ogromny napis HardTech.pl bo psujesz wygląd tych zdjęć. Znak wodny może być lekko mniejszy a i tak każdy będzie wiedział o co chodzi.

5. nie podałeś na dzień robienia recenzji ile kosztuje dana pasta. Wszystkie recencje posiadają ceny przedstawianego produktu testowanego przez autora, czyli w tym miejscu past.

6. Pasta silikonowa dołączana do produktów firmy Thermalright. taj ten napis pod zdjęciem a nie obok niego bo psujesz rytm innych opisów.

7. test osoby, która dopiero uczy się przedstawiać rzetelne testy ale jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu.

 

Pozdrawiam

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

1. w teście są błędy gramatyczne i ortograficzne (należało przelecieć cały test  programem sprawdzającym).

2. nie podałeś jakiego wentylatora użyłeś a to jest ważne !

3. wyróżnienia nazw past kończą się na OCZ Ultra 5+ później są tylko zdjęcia i krótki opis. Bardzo źle to wygląda

4. zdjęcia past też powinno się dać powiększyć i zmniejsz ten ogromny napis HardTech.pl bo psujesz wygląd tych zdjęć. Znak wodny może być lekko mniejszy a i tak każdy będzie wiedział o co chodzi.

5. nie podałeś na dzień robienia recenzji ile kosztuje dana pasta. Wszystkie recencje posiadają ceny przedstawianego produktu testowanego przez autora, czyli w tym miejscu past.

6. Pasta silikonowa dołączana do produktów firmy Thermalright. taj ten napis pod zdjęciem a nie obok niego bo psujesz rytm innych opisów.

7. test osoby, która dopiero uczy się przedstawiać rzetelne testy ale jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu.

 

Pozdrawiam

Romek

1465958[/snapback]

Dziękuje i zaraz popoprawiam :) Kurcze, dopiero teraz zauwazyłem te błędy...a są maskaryczne :mur:

 

Ud: Lekko poprawiłem, jeszcze zdjątka

Edytowane przez OCMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. (...)prześcigają się w wyścigu o osiągnięcie jak najlepszego przewodnictwa(...) - troche niestylistycznie :P popraw

2. (...)swojego produktu, a takich produktów są dziesiątki(...) - powtórzenie

3. (...)możemy bez obaw wymazać cały procesor nie musząc się obawiać niepożądanych efektów.(...) - powtórka :]

4. (...)le z racji tego, że 15 past razy 6 dni to daje nam 90 dni na testowanie, ale z braku czasu po prostu ograniczyłem się do 2 godzin)(...) - stylistyka

5. (...)AMD A64 NakedCore 9x275 2475Mhz 1,6V(...) - więcej informacji!!! jaki sobket i jaki rdzeń

6. Nie mówiłeś jakim sposobem rozsmarowytwałeś paste po rdzeniu.. jedna mogła się nałożyć inaczej od 2, dlatego są takie różnice temperatur

7. A na jakim coolerku robiłeś testy? :P

8. Wykresty troszeczkę nieczytelne (chyba że to wina mojego 9-letniego Goldstara 15" :D

 

pozatym całkiem całkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Heh co inne czasopismo / portal to inne wyniki :) (Co inna gazeta to obyczaj)

Nie zgodze sie w penym sensie z testem - ja mam teraz MX-1 i temp. spadla tak jak mowil producent po 200godzinach o 4 stopnie niz na AS wiec rozumie sie,ze testowales MX-1 nalozona przez 200 godzin, a nie przez okolo 15 minut w biosie bo ona dopiero po tym czasie uwalnia swoje wlasciwosci termoprzewodzace ? :)

No i przeciez jak sie nie daje czegos rozsmarowac no to dajesz krople na srodek rdzenia przykrywasz coolerem i podnosisz znow i patrzysz czy Ci sie rozsmarowalo pod naciskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ja polecam MX-1 bo mam lepsze wyniki niz na AS i AC.

Aha jak sie jej nie da rozsmarowac to tak jak mowie bierzesz na srodek kapniesz i przyciskasz radiatorem potem podnosisz i patrzysz czy caly rdzen przykrylo - nic prostszego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Arctic Silver 5 według zapewnień producenta NIE przewodzi prądu - nie sprawdzałem, ale IMHO testujący przed napisaniem takiej informacji powinien albo zaglądnąć na strone producenta, albo sprawdzić (jeśli nie jest pewny, że producent mówi prawde).

 

2. nie wiem - może miałem jakąś dziwną tubke, ale razem z niebieskim zalmanem dostałem tubke CSL 850 - i było w niej pasty na jakieś 8-10 procków!!

 

3. część z tych past uzyskuje pełne przewodnictwo termiczne dopiero po "wygrzaniu" czyli po kilkudziesięciu, a nawet kilkuset godzinach pracy (2 do 10 dni pracy non stop!) - czy zostało to uwzględnione w teście?? - bo jeśli nie, to cały test jest o kant kuli rozbić.

 

4. czy została zachowana stała temperatura na zewnątrz komputerz przez cały okres testów??

 

5. czym była mierzona temperatura procka, i w jaki sposób?

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Arctic Silver 5 według zapewnień producenta NIE przewodzi prądu - nie sprawdzałem, ale IMHO testujący przed napisaniem takiej informacji powinien albo zaglądnąć na strone producenta, albo sprawdzić (jeśli nie jest pewny, że producent mówi prawde).

Ja sprawdzalem :)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=137204

Edytowane przez Paul_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Arctic Silver 5 według zapewnień producenta NIE przewodzi prądu - nie sprawdzałem, ale IMHO testujący przed napisaniem takiej informacji powinien albo zaglądnąć na strone producenta, albo sprawdzić (jeśli nie jest pewny, że producent mówi prawde).

 

2. nie wiem - może miałem jakąś dziwną tubke, ale razem z niebieskim zalmanem dostałem tubke CSL 850 - i było w niej pasty na jakieś 8-10 procków!!

 

3. część z tych past uzyskuje pełne przewodnictwo termiczne dopiero po "wygrzaniu" czyli po kilkudziesięciu, a nawet kilkuset godzinach pracy (2 do 10 dni pracy non stop!) - czy zostało to uwzględnione w teście?? - bo jeśli nie, to cały test jest o kant kuli rozbić.

4. czy została zachowana stała temperatura na zewnątrz komputerz przez cały okres testów??

 

5. czym była mierzona temperatura procka, i w jaki sposób?

1519663[/snapback]

Potrafisz czytać ? Uzasadniłem wszystko

 

"Każda z nich przeszła 2 godzinny test ( chociaż muszę przyznać, że większość z nich potrzebuje około 200 godzin na osiągnięcie najlepszej wydajności, ale z racji tego, że 15 past razy 6 dni to daje nam 90 dni na testowanie, ale z braku czasu po prostu ograniczyłem się do 2 godzin). Test wyglądał następująco, pasta zaraz po nałożeniu była wygrzewana do 65*C w biosie ( wyłączałem wentylator na radiatorze), następnie przechodziła zapętlony test Nature z programu 3Dmark2001SE przez około godzinkę, a następne temp. była mierzona podczas normalnej pracy w windowsie, czyli internet, komunikator + włączony Windows Media Player 10. Tylko tak jak mówię, po 6 dniach różnice w temperaturach na pewno byłyby dużo większe."

 

Chcesz super wiarygodny test, to poswięć miesiac,

 

Ten MX-1 NIE DAŁ SIE NALOŻYC ! Ile moge o tym pisac, Zenfist mial identyczna sytuacje, a nie to, że "nie umiem" nakładać MX-1 :blink:

Edytowane przez OCMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

A myslisz ze nie dawalem czegos w stylu ziarnka ryzu i nie przyciskalem radiatora ?

W tescie napisales, ze jej wlasciwie nie rozsmarowales wiec sam juz nie wiem co myslec...

 

Kumpel rozgrzał mx1 przed nałożeniem i bardzo dobrze mu sie rozsmarowała. Mi sie nigdy nie udało icon_smile3.gif

Moja sie rozsmarowywuje w miare dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z tą MX-1.Jest to za darmoche dokładane badziewie które juz wiele razy było fachowo testowane i zwykle wypadała kiepsko.Jak montowałem Freezera to nawet przez myśl mi nie przyszło dawać MX-1.Poprostu od razu naożyłem sprawdzoną Arctic Ceramique...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - MX-1 czasami się trafia jakieś trefne, i nawet przez nacisk nie chce się rozprowadzać :( (informacja od zaufanej i rz\etelnej firmy składającej kompy) - po prostu niektóre serie są trefne. Natomiast IMHO procedura testowa co prawda nie odbiega od tego, co możemy spotkać przy większości testów, jednak niestety do przedstawienia faktycznych właściwości produktów jest jej dość daleko :(.

 

Dla przykładu podam z własnego doświadczenia jak się sprawa miewa z AS-5:

 

Serwer pracuje sobie w klimatyzowanym pomieszczeniu, temperatura otoczenia stała 18*C +/- 1*C - w środku chulają 2 procki Intel Xeon 2.80GHz z boxowym chłodzeniem (1U) - po wyczyszczeniu orginalnego paskudztwa, i nałożeniu AS-5 sprawa miała się następująco:

 

Zaraz po nałożeniu: Idle: 22*C stress: 58*C

Po 2 dobach: Idle 21*C Stress: 56*C

Po tygodniu: Idle 21*C Stress 52*C

 

Idle - procek obciążony w 0% przez ponad 2 godziny

Stress - po 3 godzinach wygrzewania(nie testu!) przez CPU stability test.

 

Z powyższych danych ładnie wynika, że co prawda temperatura w Idle praktycznie się nie zmieniła, to w wypadku obciążenia procka zmiany są bardzo duże!

 

A co do trwałości - po 8-śmiu miesiącach od nałożenia pasty ten sam zestaw (po przedmuchaniu chłodzenia sprężonym powietrzem :huh: ): Idle 21*C Stress 51*C - czyli bez zmian (a nawet jakby ciut lepiej...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem doskonale, to naprawde był mój pierwszy test past, naprawde nie miałem czasu (wyjazd) dokładniej sie nimi zainteresować.

 

Pewne jest to, że uczymy sie na błędach i napewno kolejne resty/recenzje będą dużo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - MX-1 czasami się trafia jakieś trefne, i nawet przez nacisk nie chce się rozprowadzać :( (informacja od zaufanej i rz\etelnej firmy składającej kompy) - po prostu niektóre serie są trefne.

(...)

Dla przykładu podam z własnego doświadczenia jak się sprawa miewa z AS-5:(...)

 

 

 

1520538[/snapback]

Ale ten test dotyczył AS% a nie MX1.

A gosciu pisze że MX1 przez 8 misięcy "trzyma parametry"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten test dotyczył AS% a nie MX1.

A gosciu pisze że MX1 przez 8 misięcy "trzyma parametry"...

1523502[/snapback]

Nie zmieniaj treści cytowanego postu przez wyrywkowe cytaty - ten post (o ile nie zauważyłeś) traktował o 2 sprawach - jedna to rozprowadzanie pasty MX1 na procku, a potem przechodził do kwestji pasty AS5 i jej zmian w czasie użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj treści cytowanego postu przez wyrywkowe cytaty - ten post (o ile nie zauważyłeś) traktował o 2 sprawach - jedna to rozprowadzanie pasty MX1 na procku, a potem przechodził do kwestji pasty AS5 i jej zmian w czasie użytkowania.

1523579[/snapback]

Sorki nie chciałem cie urazić.Nie o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...