Skocz do zawartości
mkwd40

Dziwne Modowanie Durona 1600

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam dziwnego(przynajmiej dla mie) durona 1600.

Ma nietypową obudowe widoczna na foto i nie moge go sie zmodowac na athlona xp. Ma on dwa przeciete mostki L2 a nie jeden tak jak maja inne durony. Łączyłem obydwa a potem tylko jeden i zawsze jest wykrywany jako duron a nie jako athlon xp.

Procesor ma od nowosci odblokowany mnoznik.

Pozdrawiam i prosze o pomoc jak mam go przerobic na athlona xp.

mostki wygladaja tak L2 : | | :

Dołączona grafika

aha i jescze oznaczenia

DHD1600LV1C T598805250087

MIXHB 0334VPMW 1999 AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - nikt tutaj nie siedzi 24h/dobe i nie sprawdza postów...

 

Musisz połączyc oba mostki - wtedy bedzie ok. Jednak może sie okazac, za cache jest niesprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączyłem oba mostki i dalej system go widzi jako duron... nie wiem czego to wina. ale procek ma od nowosci odblokowany mnoznik....

moja płyta to asrock K7VT4A+ a dzisiaj zmieniam na inna bo w tamtej serwis komputerwowy w gdyni lutował mi kondensator i mi spalił scieszko od zasilania ps2 i usb. dzisiaj dostane jakas pc chips moze wykryje go jako athlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki lakier? Ja próbowałem jakimś do naprawy ogrzewania szyb samochodowych i był lipton, natomiast na ołówku działa ok. Sprawdz ołowkiem 2B.

1466522[/snapback]

Każdy ołowek jest inny - jego twardość o niczym nie świadczy... Ja robiłem pomiary miernikiem i najmniejszy opór miały grafity do automatów, trochę większy ołówek IKEA, natomiast wszystko inne do bani - praktycznie nie przewodzi...

 

Jestem zwolennikiem łączenia electronem - zrobisz to raz dobrze i potem działa dłuuuugoooo (sam mam takiego duraka - działa już prawie rok bez sensacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier grafitowy jest do niczego - przewodność prawie zerowa!

 

Może wygląda jak ołówek, ale tak dobrze nie przewodzi - sprawdzone osobiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łączyłem tez ołówkiem i sprawdzałem miernikiem i przewodziło dobze wiec nie wiem czemu nie chodzi jako athlon,

czy znacie jakis program do regulacji mnoznika w windowsie lub linuxie??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...