Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 50zł na jakiś nieduży dysk twardy, mój wybór padł na allegro, kompletnie sie na dyskach nie znam więc mam pytanie, jaki dysk, (najlepiej z allegro), właśnie za cene max 50zł, interesuje mnie przesyłka za pobraniem. Prosze o jakieś rady.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, moje max maxów to jakieś 80-90zeta, za takie coś da się już coś dostać?

 

Edit Przemq: no włąsnie wiem ze tego jest dużo, ale ja sie nie znam na tym i oczekuje jakiejś porady odnośnie modelu:)

Edytowane przez Konrad_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro bym się trochę bał kupić dysk ale nie dlatego, że ktoś cie może oszukać ale dlatego, że panie na poczcie lubią rzucać przesyłkami. Wysyłam ostatnio troszkę rzeczy właśnie na allegro i można 100 razy uwagę zwracać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzacie z ta poczta, poza tym mozna doplacic pare glorszy do ubezpieczonej z etykieta ostroznie!

1478963[/snapback]

A myslisz ze to cos da ?? ?? ??

Mi kolo wyslal plyte z opcja ostroznie. na paczce bylo napisane dlugopisyem, w rogo ostroznie a pudelko i tak bylo zgniecone z jednej strony i to akurat tam gdzie bylo ostroznie.

A pozatym jak udowodnisz poczcie ze to ona zwlial dysk a nie byl zwalony przd wysylka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

Mimo, że z na ogół wszystko jest w porządku, a przy tej ilości zleceń, jakie ma Poczta, to zniszczenia i zaginięcia są procentowo małą ilością, to jednak takie rzeczy się zdarzają!

A ja wiem z doświadczenia, że obojętnie co by nie było to z Pocztą nie wygrasz.

Dlatego w przypadku twardego, który jest bardzo czuły na gwałtowne ruchy, wstrząsy itd, sam bym nie ryzykował!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć jak "dobrze" zapakować rzecz, ważącą ponad kilogram, tak, żeby upadek z wysokości 1,5m nie przeniósł wsztrząsu na wewnętrzne elementy dysku?

Owszem dobre zabezpieczenie zmniejsza możliwość uszkodzenia, ale prawa fizyki są nieugięte - masa dysku + grawitacja + wysokość = spora energia potencjalna (oczywiście to nie jest wzór fizyczny tylko poglądowy :) ).

Tak więc taki upadek środek HDD odczuje dość mocno nawet w świetnie zabezpieczonej paczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś powiedzieć jak "dobrze" zapakować rzecz, ważącą ponad kilogram, tak, żeby upadek z wysokości 1,5m nie przeniósł wsztrząsu na wewnętrzne elementy dysku?

Owszem dobre zabezpieczenie zmniejsza możliwość uszkodzenia, ale prawa fizyki są nieugięte - masa dysku + grawitacja + wysokość = spora energia potencjalna (oczywiście to nie jest wzór fizyczny tylko poglądowy :) ).

Tak więc taki upadek środek HDD odczuje dość mocno nawet w świetnie zabezpieczonej paczce.

1510385[/snapback]

 

duza ilosc babelkowej folii, gazety, wszystko obite styropianem + znowu owijamy np w folie babelkowa + gazety + jakies kartonowe pudelko i nie ma sily, zeby poczta to uszkodzila, bo co jak co, al enie uwierze, ze pocztowcy bawia sie zrzucaniem paczek z 10 pietra ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie bawmy się w przebijanie, kto lepiej pakuje.

Oczywiście, że nikt na Poczcie nie rzuca paczkami, ale ty twierdzisz, że dobrze zapakowanym dyskiem można rzucać do woli.

wystarczy DOBRZE zapakowac paczke i wtedy moga sobie rzucac

 

Tak, bo jak dysk jest DOBRZE zapakowany, to nie działają na niego siły przeciążeniowe. Jasne....

Zabezpieczasz tylko zewnętrzną obudowę dysku i przy stukach i upadkach amortyzujesz siłę uderzenia. A co z mechanizmem???

 

 

Wracając do tematu. Nikt specjalnie na Poczcie nie rzuca paczkami, ale najdelikatniej się z nimi nie obchodzą.

Dużo dysków jest sprzedawanych na Allegro i dużo z nich szczęśliwie trafia w całości do adresata, ale HDD jest bardziej podatny na uszkodzenia podczas transportu.

Jeśli ktoś uważa, że taki sposób zakupu dysku jest bezpieczny, to w porządku.

Jak dla mnie transport Pocztą ( i w żaden sposób nie można go porównać do sposobu dostaw przez firmy spedycyjne i kurierskie) jest ryzykowny. Nawet w przypadku używanych dysków (gdzie ktoś wciśnie mi niesprawny i zwali winę na Pocztę).

 

 

Właściwie nie ma po co już roztrząsać tematu, bo są ludzie, którzy uważają Pocztę za full bezpieczny środek transportu, a są tacy którzy nie. Wybór należy do każdego indywidualnie. Ja nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...