Skocz do zawartości
FrIkO

Zmieniac Czy Ratowac Mobo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno padla moja plyta MSI KT4AV i mysle nad kupnie nowej (czyt. ten temat). Wiem, ze to chyba by byl najlepszy pomysl bo plyta jest troche po "przejsciach" i w ogole niezbyt dobra, ale pomyslalem, ze mozna by ja jeszcze odratowac. Moze napisze jak to sie w ogole zaczelo: otoz niedawno zakupilem do niej kosc TwinMosa 512MB DDR 400. Slyszalem kiedys, ze plyta ma problemy z obsluga ramow na 400mhz, ale chcialem sprobowac. No wiec byly problemy z tymi ramami na 400mhz i na 333 z reszta tez, ale mialem w planie aktualizacje biosu wiec nie wszytsko bylo stracone. Kiedys jednak postanowilem jeszcze raz sprawdzic i na 400mhz nie dalo rady, ale na 333 wydawalo sie ok. Jechalem tak chwile, az w koncu musialem uruchomic ponownie komputer. Uruchomiem i przy sprawdzaniu pamieci przez bios komputer sie zawieszal. Bylo tak czasami wczesniej, kiedy przesadzalem z timingami, albo cos i zeby wsztstko wrocilo do normy musialem zrobic CLEAR biosu. Teraz niestety juz ta metoda sie nie sprawdza...

 

Probowalem juz tyle razy czyscici bios i nigdy nie dzialalo - zawsze po uruchomieniu kompa nic sie nie dzialo... Probowalem juz wszytskiego - zabawa z bateria itd, ale zawsze byla "kupa" :(. Nasuwa sie teraz pare pytan i mam nadzieje ze na nie chodz w czesci odpowiecie:

 

1. Czy przez taka "akcje" mogla sie uszkodzic plyta lub bios i czy mozna go jakos przywrocic?

2. Czy jest sens dawania plyty do serwisu, czy lepiej od razu kupic nowa?

 

PS. Ramy zostaly sprawdzione na innym kompie, rowniez moja plyta sprawdzona zostala z innymi ramami (266 i 333 - zawsze zgon). Sprawdzalem rowniez inne czesci typu karta graficzna i nigdy komp nie "wstal"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie, to jesli masz jeszcze gware na ta plytke, to reklamuj. Moja padla 2 razy i 2 razy dostawalem nowa. Ale jesli Cie stac na wydatek, to kup lepsze mobo. Moze i socket A odchodzi, ale ta plyta nie jest szczegolnie udana. Tym bardziej, ze nie wykorzystasz tych pamieci maksymalnie, a o FSB 200MHz to mozna tylko pomazyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...