Skocz do zawartości
roodin

Potrzebny Doradca Do Nowego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić cały nowy komputer, mój wysłużony pięciolatek odchodzi na bok dla mamy :). Oto moja propozycja:

Pentium 4 530 lub 630 do tego pentagram freezone qvc 100cu+

2x 512 ddr400 kingstona

radeon x600XT

płya ASUS P5GDC

HDD SATA 120GB Seagate NCQ

Nec ND 3520A (juz mam)

obudowa Tracer DaVinci

LCD 19'' Samsung 913N

Zasiłka 420W chieftec Hcp-420-302

 

Komputer bedzie używany głównie do programów CAD i DTP. Ponadto profesjonalna obróbka garafiki i filmów. No i oczywiście inne: internet jakiś filmik muzyka, gry raczej żadko (chodzą na moim pięciolatku :)). Czekam na jakieś ciekawe propozycje zmian, jednak bez potężnego wzrostu kosztów. Nie chcę kupować używanych części. Z góry dzięki za ciekawe odpowiedzi

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moja propozycja:

Pentium 4 530 lub 630 do tego pentagram freezone qvc 100cu+

Wersja z j , ma lepsze zarządzanie energią i mniej się grzeje

Plus Freezer 7

 

2x 512 ddr400 kingstona

OK

 

radeon x600XT

Nvidia 6600 z pasywnym chłodzeniem np Gigabyta, lub ktory tanszy jezeli nie grasz.

 

płya ASUS P5GDC

dobry wybór

 

HDD SATA 120GB Seagate  NCQ

Samsung SATA 120GB jest cichszy

 

Nec ND 3520A (juz mam)

Dołoz sobie jakiegos cdka bo ten napęd czasmi ma problemy z czytaniem cdr

 

obudowa  Tracer DaVinci

nie znam , proponuje Enlighta PA-410535 bez zasilki, chyba ze trafisz zasilke z wentylatorem 120mm( byly takie)

 

 

LCD 19'' Samsung 913N

bardzo fajny monit

 

Zasiłka 420W chieftec Hcp-420-302

Moze Tagan ? ale ten chief spoojnie wystarczy

 

Nie chcę kupować używanych części. Z góry dzięki za ciekawe odpowiedzi

Wojtek

Proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny monitor. ten nie ma DVI, wiec mozesz byc niezadowolony z jakosci obrazu (ostrośc kolory) - istotne jesli masz zamiar sie bawic pragramami cad i do obróbki grafiki.

tutaj jest dyskusja o takich moitorkach, moze cos ciekawego ci popowiedza. w ostatecznosci to mozesz kupic 17 - ma takie same rodzielczosci i podobne czasy reakcji, a jest tanszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny monitor. ten nie ma DVI, wiec mozesz byc niezadowolony z jakosci obrazu (ostrośc kolory) - istotne jesli masz zamiar sie bawic pragramami cad i do obróbki grafiki.

1466975[/snapback]

Zobacz jak wygladaja czcionki w monitorze 17" i 19" na tej samej rozdzielczości.

Do Cada IMHO powinien byc 19" faktycznie dla bajeru mozna sie pokusic o model z DVI- 910T

Mialem przyjemnośc pracować na monitorze 710n oraz 913N i do pracy brałbym 913N , ale do gier filmow 710N.Jezeli nie służy mu do grania ( jaki LCD służy? ;) to 913N

Edytowane przez Sabat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już grafe zmieniam na nv 6600 gigabyte lub asusa. Ale ma jeszcze kilka pytań: Nie jestem do końca przekonany do żadnego procesora, może ktoś mi jeszcze doradzi (koniecznie na lga775 i umiarkowana cena do 800-900) i jeszcze temat chłodzenia: nie wystarczy freezone 80alcu+? dodam że chce do obudowy dodać 2 wentyle 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do pro pracy to ... lepsze memki i procka chociaż o 15% do przodu się machnie :D będzie szybciej,,

jak filmy - dwa dyski w raid i trzeci na bekapy jakiś mały, jeśli 120gb cie uzadza to 2x 80 jako raid będzie uzadzać bardziej ;) 3x 80GB ~700zł, jakieś 450zł drożej, na bekap może być wg potrzeb i coś mniejszego

chłodzenie - raczej freezer, zasilacz - już dzisiaj nie-chieftec ;) coś solidnego z mocną dwunastką,, pasywa grafka - pewnie 6600 non-gt,,,

noi nad płytą bym pomyślał,, taka pamięciowa hybryda jakoś mnie nie bawi ;) zdecyduj sie na rodzaj pamięci i już

 

tyle ode mnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo grafiki to może niech mi ktoś powie: lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> radka x600xt czy gf 6600, musi mi dobrze wyswietlac obraz na lcd przy rozdzielczosciach 1280x1024, nie gram praktycznie w żadne dowe gry, często jakis filmik, ale raczej divx niż dvd; apropo dysków: ta pojedyńcza 120 to przejściowo, docelowo mają być 2x120 + 80, a płyte wole hybryde :) a zdecydowany jestem na ddr 400, docelowo 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić cały nowy komputer, mój wysłużony pięciolatek odchodzi na bok dla mamy :). Oto moja propozycja:

Pentium 4 530 lub 630 do tego pentagram freezone qvc 100cu+

2x 512 ddr400 kingstona

radeon x600XT

płya ASUS P5GDC

HDD SATA 120GB Seagate  NCQ

Nec ND 3520A (juz mam)

obudowa  Tracer DaVinci

LCD 19'' Samsung 913N

Zasiłka 420W chieftec Hcp-420-302

 

Komputer bedzie używany głównie do programów CAD i DTP. Ponadto profesjonalna obróbka garafiki i filmów. No i oczywiście inne: internet jakiś filmik muzyka, gry raczej żadko (chodzą na moim pięciolatku :)). Czekam na jakieś ciekawe propozycje zmian, jednak bez potężnego wzrostu kosztów. Nie chcę kupować używanych części. Z góry dzięki za ciekawe odpowiedzi

Wojtek

1466860[/snapback]

 

Ja mam wlasnie tego nowszego prescotta - 630 ktoremu dodali miedzy innymi instrukcje obslugujaca 64 bitowe aplikacje, dodali 1MB do L2 czyli ma 2 MB :) - mowi sie ze nie ma to wpływu na wydajnosc ,ale .............. , i został wzbogacony o funkcje ( nie pamietam jak sie to fachowo nazywa -> steping czy jakos tak ) chodzi o obnizenie czestotliwosci pracy cpu czyli jesli masz 3 Ghz to w stanie spoczynku gdzie procek nie jest obciazany pracuje sobie na 2,8 przez co sie tak nie gzreje :)

Jak boksowy wentylator sobie radzi z chłodzeniem - napewno dobrze -> ale napewno nie cicho a juz napewno nie cicho jak sobie zapodasz jakiego hallajfa 2 :)

Ja osobiscie pracuje na xp-ku tym "normalnym" -> nie 64 bitowym bo wole zaczekac jak sie to zacznie wszystko prezniej rozkrecac poza tym wszystkie 32 bitowe progi na 64 bitowym systemie chodzą wolniej . Tzreba czekać :) Co do temp. cpu to u mnie nie ma z tym problemu bo sobie zafundowałem xp-120 ...zarowno w stresie i w spoczynku temp. osculują w granicach 40 -50 stopni C ( tzreba dokupić przejsciowke pod 775 a jesli bedziesz kupował p5gdc do radze poszukać sklepu ze srubkami bo te standartowe ( od xp-120 ) są za małe :) -> asus wprowadził technologie ( o ile to technologią mozna nazwać :) ) Stack Cool , czyli montują taką płytke po spodniej stronie płyty głównej i to wlasnie robi całe dziadostwo i zamieszanie ze srbkami ......... W sumie prcek godny polecenia :) Panowie z "tomshardware" nazwali go prescottem po liftingu :) ja bym powiedział BARDZO SUBIEKTYWNIE po gruntownym liftingu - > to poprostu poprawiony prescott i tyle !!

Do karty graficznej ja sobie kupiłem gf 6600 GT od Asusa i od razu mowie - GŁOŚNA !!! - punkty w 3Dmarku'05 = 3448 . W sumie jaką gre bym nie odpalił na full detalach chodzi bez zadnych zonkow !! PŁYNNOŚĆ RUCHU :) aha co do asusa to polecał bym jakies markowe kosci bo z ta płytą jakies nołnejmy ci tylko bedą mogły robic problemy, jesli jestsmy juz przy asusie to moge powiedziec, probelmy moesz miec z integroanym dzwiekiem, ale jak sobie sciagniesz z neta najnowsze stery i odpalisz pach-a problem zostaje rozwiązany :) mysle i mysle co by tu jeszcze napisac ale juz chyba nic .......aaa nie jeszzce do obudowy ( boze tylko mnie teraz nie zlinczujcie :) ) ->nigdy nie miałem tracera, ale na necie są niezbyt pochlebne opinie na temat tych skrzynek - ALE NIE WIEM !! no i co do chłodzenia ogolnie to pamietaj o wentylatorach !!!!! bo przeciag musi byc -> to tyle z mojej strony. NARA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1469760[/snapback]

Nie kombinować i brać Kingstony nie będzie żadnych zonków,

co do wypowiedzi ;)

 

 

RE htw

 

probelmy moesz miec z integroanym dzwiekiem, ale jak sobie sciagniesz z neta najnowsze stery i odpalisz pach-a problem zostaje rozwiązany

chodzi o stare sterowniki do audio ktore sa na plycie, instalacja na xp z sp1 jest ok , ale na SP2 krzyczy o braku sp1 :) zaciągnąć najnowszy drivery z Realteka i bedzie gicio.

Grafike brałbym markowego ATI np szafirka jednak jakość obrazu w jego wypadku jest wazniejsza niz wydajność.

BTW nie każdy grami żyje i do gier komputer kupuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recenzja obbudowy Tracer DaVinci jest na mod-planecie (http://www.mod-planet.com)

grafę weź 6600 GT albo non-GT jak masz mniej kasy

Najlepszy z jakością obrazu jest Matrox :lol:, ale Parhelia jest tylko dla AGP i chyba już jej nie produkują (miałem Matroxa G550, ale zamienił go Radeona 9550 dla gier :lol: )

Zastanów się nad zasilaczem Tangan, bo Chieftec może być za słaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafę weź 6600 GT albo non-GT jak masz mniej kasy

grać nie bedzie.. jakość obrazu imho dalej lepsza w Ati

chyba ze 6600 gigabyta z zalmanem pasywnym dla ciszy

 

Najlepszy z jakością obrazu jest Matrox :lol:, ale Parhelia jest tylko dla AGP i chyba już jej nie produkują

true, ale jeszcze produkują. moze plytke na I865 z lga 775 np P5P800

 

Zastanów się nad zasilaczem Tangan, bo Chieftec może być za słaby

No co ty.. nie wpadajmy w panike spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...