Skocz do zawartości
Polaros

Dzielenie Łącza W Sieci Osiedlowej

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem laptopa. Ponieważ nie chce mi sie co jakis czas przepinac kabla i zmieniac mac adres karty postanowilem podzielic łącze od mojego providera (siec osiedlowa) tak zeby laptopa podpiać przez wi fi i w razie potrzeby sciagnac potrzebne aktualizacje systemu itp.

 

No i pojawił sie problem

Odrazu zaznaczam ze dzielenie łącza w najprostrzy sposób ( by winda) nie dziala.

Zainstalowalem winproxy troche gimnastyki i ruszylo z malym ale

na kompie routującym net dziala oki na laptopie przez pierwsze 20 sekund tez a potem muli okrutnie. Zmiana softu ( winGate) i podobna sytuacja. Rozmawiałem z kumplami podomnie dzieje sie przy routerach sprzetowych ( kompy podpięte pod taki router tez wolno dzialaja w necie). Wszystkie te operacje wykonywalem na sieciówkach połączonych kablem crosowanym

 

Troche danych

Adres w sieci przydzielany jest dynamicznie po MacAdresie

Na kompie WinXp pro z FW Ferio i AV Nortona

Na laptopie WinXp Home bez FW i AV Nortona

 

Ma ktos pomysł po czym provider rozpoznaje ze podłączony jest drugi komputer??

 

PS. Dla wszystkich odpowiadających dokup drugie łącze - koszt podłączenie 600 zł :blink: :blink: :blink: pozatym do sciagania updatów to lekka przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że twój drugi komp zostaje puszczony serwerem po jakiejś dziwnej klasie dostepnej dla adresów mac nie zarejestrowanych na serwerze... dostaje z dhcp pulę zapasową i tyle... a swoją drogą 600 za podłączenie drugiego kompa to masakra... u mnie masz takie coś gratis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Po pierwsze w zle miejsce topic wrzucilem mam nadzieje ze mnie moderatorzy nie zabija :)

 

Po drugie jezeli moj stacjonarny komp robi jako proksiak to raczej mac adress sieciowki w laptopie nie ma znaczenia ( ale oczywiscie sie moge mylic :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...