Skocz do zawartości
Camis

Ach Ci Amerykanie...

Rekomendowane odpowiedzi

Idz do jakiegoś prawnika. Porada kosztuje 50-100zł.

To co napisali w liście jest śmieszne i chcę Cie przestraszyć, żeby ułatwić sobie przyszłe negocjacje.

Jeśli nawet zastrzegli sobie nazwę, to obowiązuje to tylko w danej branży, więc nie ma przeszkód, żeby powstało inne przedsiębiorstwo o tej samej nazwie, ale zajmujące się kompletnie inną działalnością.

Domena jest Twoja i nie mają do niej żadnych praw!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliście o mikecrowesoft.com, czy jakoś tak? Jak to Microsoft sie obraził, że podobne brzmienie i chciał kazać zamknać stronkę chłopakowi?

Hmm zawsze możesz zrobic "blokadę" napisać o tym na kilku forach, poprosić troszkę witryn o newsy na twój temat, ogólnie wzbudzić zainteresowanie. Tak, żeby Ci epoparło troszkę osób i kto wie, co da się z tego wyciągnąć.. :-D

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronkach tylko inf, ze na sprzedaz sa...

Tez mnie temat zaciekawil wiec czekam na rozwoj wydazen :)

1598628[/snapback]

 

Napisalem do skype int. Ze moga mi skoczyc (doslownie ;) ) i nie oddam domeny.

 

Nadal jest na sprzedarz. Domena interesowala sie firma easycall :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i tak się zastanawiam ile mam ja zaproponować firmie alienware za moją domene.

Mam na sprzedaż domene alienware.pl

Na oficjalnej stronie alienware.com nic nie skazuje na to by chcieli wejść na Nasz rynek ze swoimi wypasionymi kompamia, ale już na stronie alienware.de jest "link" do POLEN niestety a moze stety jeszcze nie aktywny:)

 

Co proponujecie zrobić ?

Czy jest szansa że ją odkupią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie zrobić ?

Czy jest szansa że ją odkupią?

Szansa jest. Tyle tylko, ze raczej nie zaoferuja wiele... Może wystaw ja na Allegro i opisz jakos zachęcająco, ze Alienware to wielki zagraniczny koncern i zapewne bedzie chcial wejsc na nasz rynek itp. Wspomnij tez o domenie alienware.de i zarzadaj na poczatek 500 zł. Niech prawa wolnego rynku zdecydują, czy jest tyle warta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i tak się zastanawiam ile mam ja zaproponować firmie alienware za moją domene.

Mam na sprzedaż domene alienware.pl

Na oficjalnej stronie alienware.com nic nie skazuje na to by chcieli wejść na Nasz rynek ze swoimi wypasionymi kompamia, ale już na stronie alienware.de jest "link" do POLEN niestety a moze stety jeszcze nie aktywny:)

 

Co proponujecie zrobić ?

Czy jest szansa że ją odkupią?

1618225[/snapback]

Jest sporo szansa, ze bedziesz oskarzony przez firmie alienware® za bezprawne poslugiwanie sie zastrzezonym znakiem towarowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo szansa, ze bedziesz oskarzony przez firmie alienware® za bezprawne poslugiwanie sie zastrzezonym znakiem towarowym.

1618439[/snapback]

NO TO BY BYŁO SUPER :) DARMOWA REKLAMA :)

Ale wydaje mi się że jednak na to nie ma szans poniważ (tak jak było to poruszane już w tym topiku)

1. Żyjemy w Polsce

2. alienware.pl nie zajmuje się modyfikacją komputerów czyli nie jest z tej samej branży co firma alienware.

Pare postów wcześniej było już o tym

bo w moim przekonaniu alienware może znaczyć towarobcych i chodzi tu o np. o ziemniaki z marsa :)

czy w troim przekonaniu firma alienware ma wyłączność na towar od obcych albo na zimniaki z marsa ?? lol

Móglbym tych przykładów mnozyć ale nie wydaje mi się by wnosiło to cokolwiek konstruktywnego do pytania które zadałem.

W twojej odpowiedzi też nie widzę żadnej konstruktywnej wskazówki jedynie wyssane z palca przemyślenia jakoby alienware opatentowało sobie dwa wyrazy i miało na całym globie do nich prawo obojętnie w jakiej formie. Pewnie by tak chcieli niestety rzeczywistosc jest inn. Może twoim zdaniem opatentowane są również wyrazy, np klawiatura, but, albo cokolwiek innego -absurd :)

 

Chciałbym cię jescze poinformować ze znak towarowy to nie wszysko bo jeśli ja nazwę sobie firmę np "miś" i zastrzeżeniem znaku towarowego to myślisz że nikt na swiecie nie będzie się mógł posługiwać nazwą "miś" lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie Lindowsa, który musiał zmienić nazwe.... Dla mnie to absurd, ale musiał zmienic nawet bo przegrał w sądzie z microsoftem. Niedługo sklepy z oknami nie będą mogły sobie robić szyldów z napisem windows bo microsoft im wytoczy proces :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ta domenke od ciebie odkupia;]

skype sie bardzo rozwija i bedzie mial coraz wiecej userow- a co za tym idzie firma bedzie miala wieksze profity

co za tym idzie? mozesz sprzedac im to za duza kase....

pierw poradz sie jakiegos prawnika

albo napisz do federacji praw konsumenta czy cos takiego, poradza ci napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie Lindowsa, który musiał zmienić nazwe.... Dla mnie to absurd, ale musiał zmienic nawet bo przegrał w sądzie z microsoftem. Niedługo sklepy z oknami nie będą mogły sobie robić szyldów z napisem windows bo microsoft im wytoczy proces  :lol:

1620017[/snapback]

No ale Lindows to nawiązuje do windows i to nie tylko w nazwie ale i systemem operacyjnym. W przypadku alienware.pl to jak wcześniej pisałem nie jest to ta sama branża co alienware.com więc moim zdaniem nie mogą mi procesu wytoczyć :) czyż nie ??

Moze jest ktoś na forum kto miał już jakiś kontakt z zagranicznymi koncernami i domenami na sprzedaz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...