Skocz do zawartości
Corrupted_Man

Grafa? A Może Mobo?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komp to :

 

Gigabyte GA-K8NF-9

Athlon 64 3200+ S939

2 x 512 Geil CL2

grafa MSI Radeon X700 Pro PCI-E

dysk Samsung 160GB Serial-ATA

zasilacz Modecom 350W

 

 

Ostatnio podłączylem sobie drugi dysk Segate Barracuda 40GB żeby zainstalować na nim drugi OS. Podczas formatowania dysku w Partition Magic nagle komp się zrestartował. Po ponownym załadowaniu Windowsa, włączam PMagic i podczas ładowania programu znowu restart. Pomyślałem że coś nie tak z dyskiem więc go odłączyłem. Wciskam POWER i... nic! Czarny ekran, ale mobo nie piszczy żadnego błędu. Prąd dochodzi, wiatraki się kręcą. Reset biosa, i dalej nic. Kiedy wyjąłem grafę, komp zaczął piszczeć błąd. Znalazłem jakąś przedpotopową grafę na PCI, podłączyłem i DZIAŁA!!

 

Pytanie brzmi: Co tak naprawdę się stało? Co ma wspólnego problem dysku z kartą graficzną? Może nastąpiło jakieś spięcie?

 

Mam zamiar wysłać Radeona do serwisu ale nie jestem pewien czy wina stoi po stronie grafy czy płyty głównej, a nie mam gdzie sprawdzić karty czy dziala.

Co o tym myślicie? Może ktoś miał kiedyś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Sprawdz radka u kogoś.

Wg mnie to ten ModeCom jest za słaby do tego konfigu i nie wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to :

 

Gigabyte GA-K8NF-9

Athlon 64 3200+ S939

2 x 512 Geil CL2

grafa MSI Radeon X700 Pro PCI-E

dysk Samsung 160GB Serial-ATA

zasilacz Modecom 350W

Ostatnio podłączylem sobie drugi dysk Segate Barracuda 40GB żeby zainstalować na nim drugi OS. Podczas formatowania dysku w Partition Magic nagle komp się zrestartował. Po ponownym załadowaniu Windowsa, włączam PMagic i podczas ładowania programu znowu restart. Pomyślałem że coś nie tak z dyskiem więc go odłączyłem. Wciskam POWER i... nic! Czarny ekran, ale mobo nie piszczy żadnego błędu. Prąd dochodzi, wiatraki się kręcą. Reset biosa, i dalej nic. Kiedy wyjąłem grafę, komp zaczął piszczeć błąd. Znalazłem jakąś przedpotopową grafę na PCI, podłączyłem i DZIAŁA!!

 

Pytanie brzmi: Co tak naprawdę się stało? Co ma wspólnego problem dysku z kartą graficzną? Może nastąpiło jakieś spięcie? 

 

 

Mam zamiar wysłać Radeona do serwisu ale nie jestem pewien czy wina stoi po stronie grafy czy płyty głównej, a nie mam gdzie sprawdzić karty czy dziala.

Co o tym myślicie? Może ktoś miał kiedyś podobny problem?

1468193[/snapback]

 

Pierwsze co to odpal kompa z minimlanym zestawem tzn jedna kosc ramu, grafika i mobo ;) bez napedów i dyskow... jak pojdzie to dkladaj po kolei :). Jezeli wogole tak pojdzie to juz wiadomo ze zasilacz. Jak nie pojdzie to z karta do kolegi i u kolegi sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...